Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2016., 16:22   #1
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Najam web trgovine sa procesuiranjem kartica

Da li netko možda zna ima li u HR kakav najam web shopa na način da ja mogu postavljati svoje proizvode na taj site i koristiti njihovu uslugu autorizacije kartica.
Nešto kao što je to Aliexpress i sl. ali da je kod nas.
Vidim da nešto nudi HT, ali me zanima da li ima još neka ponuda pa da malo usporedim.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 18:27   #2
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ja znam za strane tipa shopify, freewebstore, etsy itd
Mozes stavit plaćanja kakva oš...paypal, stripe, skrill, razne kartične kuće, banke
Ugl imaju mjesečni fee, neke teme se plaćaju, opcije itd
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2016., 20:15   #3
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Baš trebam neki naš jer trebam opciju da kupac može kupiti i na rate.
Payment gateway poput WSPay i HTPayWay su skupi i komplicirani a meni to treba povremeno kada netko od kupaca to zatreba. Zato si mislim neki shop kakav ima HT ali jos treba vidjeti da li ide i opcija na rate. Tu je i eKupi ali oni su fakat skupi. Najmanje uzmu 12% za transakciju.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 08:26   #4
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Ne znam o kakvim se točno proizvodima radi, ali zašto ne bi razmotrio opciju vlastitog web shopa?
Ok, u početku je malo veća investicija u odnosu na ove shopove koji iznajmljuju svoj prostor za prodaju, ali mislim da bi jako brzo ta razlika išla u tvoju korist.

Npr. ima odličnih open source rješenja koja već imaju imaju razvijene module za razne payment gatewaye (i domaće i strane).

Pošto si rekao da trebaš shop za iznajmljivanje, moja pretpostavka je da nemaš jako puno proizvoda pa prema tome ne treba ti nekakav skupi hosting paket. Za biznis u početku, Corvus, T-Com PayWay i WS Pay su dosta skupi jer se usluga plaća bez obzira da li ti imao prodaja ili ne. Corvus čak ima neku vrstu povrata ako se ne ostvari određeni broj transakcija, pa djelomično vrate ili smanje naknadu za korištenje (nisam siguran u detalje, trebalo bi se kod njih informirati). Ne znam da li si čuo, ali baci oko na RBA
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 08:37   #5
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Postoji moj web shop, ali taj ne procesuira kartice.
Treba mi takav neki shop koji procesuira kartice, ali obavezno sa opcijom da kupac može odabrati kupovinu na rate.
Payment gateway su kako veliš skupi. Svi imaju mjesečnu neku cifru, ali nije samo to nego treba sklopiti ugovore sa bankama pa onda njihova provizija za transakcije, cca 100 USD za ekstenziju za Opencart i sl. RBA ima e-tomitreba uslugu, ali nemaju opciju na rate.

Obzirom da prodajem proizvod koji moram svugdje imati istu cijenu za krajnjeg kupca, moram paziti da mi svi ovi previše ne uzmu jer onda nema ništa za mene

Na kraju nemam pojma što odabrati. Ima kao hrpa opcija, a sve nešto nepovoljno.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 09:00   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor dxer Pregled postova
Obzirom da prodajem proizvod koji moram svugdje imati istu cijenu za krajnjeg kupca, moram paziti da mi svi ovi previše ne uzmu jer onda nema ništa za mene

Na kraju nemam pojma što odabrati. Ima kao hrpa opcija, a sve nešto nepovoljno.
Upravo tako. Trebaju ti i ugovori sa bankama za određene kartice, a na rate pogotovo bankari gule na provizijama.

Nemoj se ni nadati pronaći opciju koju trazis, nema kod nas, za sada.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 13:41   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
http://www.wspay.info/content/44/wsp...ayment-gateway

Znam za ovo, neki iznajmljivači koriste njihovo web plaćanje te je 300kn godišnje + 5kn po transakciji.

Kupi ovdje, još je jeftinija internacionalna verzija
https://codecanyon.net/item/wspay-wo...ateway/5348985
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 14:16   #8
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
http://www.wspay.info/content/44/wsp...ayment-gateway

Znam za ovo, neki iznajmljivači koriste njihovo web plaćanje te je 300kn godišnje + 5kn po transakciji.

Kupi ovdje, još je jeftinija internacionalna verzija
https://codecanyon.net/item/wspay-wo...ateway/5348985

Opcija za iznajmljivače je povoljna, ali ja ne iznajmljujem, prodajem proizvod. Cijena plugina za Woocomerce je Ok, svakako bolja nego za Opencart.

Nažalost, izgleda da zasad neće biti ništa od svega toga. Sve je to dosta skupo jer osim što pretplatu i transakciju plaćam tvrtci koja sve to procesuira, također treba platiti svaku transakciju i banci koja je izdala karticu. da ne govorim o tome da se zbog svega toga postaje obveznik fiskalizacije, a uopće nema gotovine u cijelom procesu.
Stvarno imamo kompliciranu državu.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 22:57   #9
milosnikolic900
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
za procisuiranje kartica potreban ti je api kod od banke ili gateway da bi mogo da implementras na shopu placanje
__________________
ja sam tamo gde sam
milosnikolic900 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2017., 22:24   #10
Isar
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 7
To što ti tražiš ti ima bazaar trgovina. Neznam kolike su im provizije ali možeš pitati.
Isar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na