Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.12.2008., 14:53   #1
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
koju zvucnu karticu?

buduci da me malo integrusa pocela smetati otkad sam nabavio postene sluske, zamolio bih vas za preporuku neke zvucne kartice...
kartica nemora biti neki high end, ali MORA imati softversko konfiguriranje portova kao moja trenutna integrirana na maticnu.

to mi je trenutno jedini uvjet za kupovinu zvucne jer koristim 3 izlaza kao front speaker (x530 u 2.1 i sluske koje ne mislim svako malo spajati i odspajati)

300kn bi bio max na koji bi isao, takodjer nemora biti novo, u tom slucaju me uputite linkom na trznicu
za novo prihvacam ponude jedino iz vemila, hgspota i konikoma jer je to ovdje u VZ
domis je offline  
Staro 22.12.2008., 14:56   #2
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Pretraži na tržnici Audigy SE, dobit ćeš ih za male pare, a ja ti stavim modane drivere koji ju otključavaju u punokrvnu X-fi
Valg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2008., 14:59   #3
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
inace to mi je bila opcija, al si siguran da x-fi ima softversko konfiguriranje portova?

to mislis na ovu zvucnu?
domis je offline  
Staro 22.12.2008., 15:10   #4
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Gle, možeš ju na tržnici dobiti za cca od 70 do 100kn (+10kn poštarine).

Za slušalice ti je dovoljna i dobra onboard na front panellu (back panel na mojoj daje šumove, dok frot panel radi super), a imam creative inspire 5.1 sustav, i mogu ti reći da sam prezadovoljan karticom...

Onboard front panell za sluške + mic, CL Audigy/X-Fi za 5.1...

A pomak u kvaliteti zvuka je negdje 300%...
Valg je offline  
Staro 22.12.2008., 15:15   #5
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
mislim da me nisi shvatil

ja zelim istovremeno imati 3x front speaker izlaza na back panelu
2x za zvucnike i 1x za sluske

front panel ne koristim jer si onda sa stolicom znam pregaziti kabel za sluske ^^
domis je offline  
Staro 22.12.2008., 15:20   #6
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Čekaj, tebi treba 3X izlaz?
Pa toliko i imaš, čak i viška, imaš 4 izlaza, dakle možeš spojiti 5.1 sustav, i još sluške... Na back panell...
PS - Ja koristim front za mic i slušalice samo zato da ih ne kopčam iza, jer mi nisu stalno za PC-om nego ih često nosim sa sobom...
Valg je offline  
Staro 22.12.2008., 15:26   #7
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
mislim da ja tebe ne razumijem i ti mene takoder
meni treba ova opcija za svaki izlaz backpanelu

i od toga 3 komada bi htio ko front speaker

domis je offline  
Staro 22.12.2008., 20:42   #8
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Audigy SE ni kao X-Fi, koliko znam, nema te opcije, samo možeš podesiti kao ulaze i izlaze, al da imaš 4X 2.0, to mislim da nejde...

Al zapravo ide! Imaš X-Fi Stereo Expand, pa ako namjestiš na 7.1, dobit ćeš na svakom izlazu stereo zvuk!

Jel to ono što ti treba? Dakle na 3 izlaza stereo? Rekao si 2X za zvučnike, i 1X za slušalice... Na to misliš?
Valg je offline  
Staro 22.12.2008., 21:33   #9
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
e, bas to...znaci audigy SE + x-fi mod bi to sigurno izvel?
btw. mikrofon isto treba, al vjerujem da se to podrazumijeva ^^

znaci, krecem u lov na Audigy SE
domis je offline  
Staro 05.01.2009., 20:25   #10
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Pozz, da iskoristim temu, kad vec imam slicno pitanje...2,3 mozda

1. Kupio bih zvucnu karticu do nekih 200-250 kn, koju mi mozete preporucit a da je bolja od moje trenutne iz siga?
2. Dali mi se isplati uopće mijenjat trenutnu jer imam z2300?A u buduce mozda uzmem..tj. 70% z5500?
3.Procitao sma od Valg-a prijedlog, da i ja slicno napravim?

Hvala( koji sma ja nub stari moj )
Halos je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2009., 23:18   #11
Sadgasm
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
I ja imam isti problem ko kolega kkljajic,posto je vrijeme da se maknem s onboard zvuka da vidim kolika je razlika na slusalicama.

Neznam,pikiram m audio audiophile 192.Uglavnom treba mi zvucna za 80 % vremena muzike ,ostalo filmovi i igre .

Kakve su usb izvedbe zvucnih ?
Tnx na prijedlozima
Sadgasm je offline  
Staro 08.01.2009., 16:52   #12
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Pretraži na tržnici Audigy SE, dobit ćeš ih za male pare, a ja ti stavim modane drivere koji ju otključavaju u punokrvnu X-fi
A u qrc..mislim da sam sve pročitao na ovom forumu,i onda paf..zid od 10 tona čelika se odjednom stvori preda mnom,u vidu ovog posta..

Ma isto ti je to..dečko,Audiđi SE ne može postati xfi xtreme audio,a kamoli gamer ili music,koji imaju HW DAC,a ne ove SW emulzije i gluparije. Isto tako ASIO 2.0 nema nijedna xfi do musica i gamera.

xfi audio je nastavak audigyaSE sa crystalizerom i još nekim điđamiđama, ima još ohoho hoda do punokrvne kako ti kažeš Xfi,i to se ne može driverima srediti.

nema tu otključavanja..kad to nije isti audio procesor. audigySE se da moddati,da...ali samo do xfi xtreme audia..kojeg je bolje onda kupiti tu na tržnici za 200kn,nego sprčiti karticu neuspjelim moddanjem.

imam gamericu valjda otkad je izašla,a music imaju ovdje joolka i još par uvaženijih članova,kao i par mojih RL frendova..i ne,to nije isto kao xfi audio.

Ja sam se sad nakon preko 3g vratio na Realtek jer mi Gamerica ne treba..i vrag me odnio ako ja na Z2300 čujem više razliku,ili su mi uši toliko isprane Xfijem. Za koji mp3/DivX i DVD,šta i radim sad na kompu,Realtek HD 88x codeci su top.

Gamerica se uzima za igranje...ništa drugo.Od EAX-a 5.0,Crystalizera,Bass bosteva bla bla,koristi imaju igre...mp3e u 90% gore zvuče kad je Crys preko 25%.

Odužio sam..LP.

Ako hoćeš u glazbene vode i preferiraš mp3ce i oriđiđi CD-e,mislim da ti je 10x bolji izbor onda Auzentech ili M-Audio revolution 5.1.

To ću ja uskoro piknuti..ovu drugu.

Valg..momak,udahni..i pročitaj :

Xfi Extreme Audio

The entry-level model of the X-Fi series, the Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, does not actually have the EMU20K1 chip but is a re-branded Audigy SE, using the same family of chips (CA0106-WBTLF), and even the same drivers.[8] Thus, not only is all of the X-Fi–related processing performed in software, but it also lacks basic hardware acceleration just like the SB Live! 24-bit, the Audigy SE and other budget Soundblaster models. The X-Fi Xtreme Audio does not use the same drivers as the rest of the X-Fi family, some games do not recognize it as being "X-Fi capable hardware", and the device's hardware profile resembles that of older Live! and Audigy cards.
Furthermore, users have reported that it slows down some applications and games, and that rear sound in games (all) is muffled and of profoundly low quality.[15][16][17] Thus, even if the card is marketed as part of the X-Fi line, it does not belong to it technically, just like the Audigy SE doesn't technically belong to the Sound Blaster Audigy series. The card is not marketed as supporting the "X-Fi Gaming Mode" (but is still marketed as "X-Fi"), and there are no official implicit or explicit statements regarding its having hardware acceleration or not.

http://en.wikipedia.org/wiki/X-Fi

Tu sve piše jako lijepo i poučno. Tu nema šestar modova,pencil modova,vdropa,ventova od 120mm,sve je u audio procesoru. Č I T A J...i ne lupetaj,please.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 08.01.2009. u 17:05.
thedream je offline  
Staro 08.01.2009., 17:27   #13
sysyphus
Premium
Moj komp
 
sysyphus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ši
Postovi: 90
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
A u qrc..mislim da sam sve pročitao na ovom forumu,i onda paf..zid od 10 tona čelika se odjednom stvori preda mnom,u vidu ovog posta..

Ma isto ti je to..dečko,Audiđi SE ne može postati xfi xtreme audio,a kamoli gamer ili music,koji imaju HW DAC,a ne ove SW emulzije i gluparije. Isto tako ASIO 2.0 nema nijedna xfi do musica i gamera.

xfi audio je nastavak audigyaSE sa crystalizerom i još nekim điđamiđama, ima još ohoho hoda do punokrvne kako ti kažeš Xfi,i to se ne može driverima srediti.

nema tu otključavanja..kad to nije isti audio procesor. audigySE se da moddati,da...ali samo do xfi xtreme audia..kojeg je bolje onda kupiti tu na tržnici za 200kn,nego sprčiti karticu neuspjelim moddanjem.

imam gamericu valjda otkad je izašla,a music imaju ovdje joolka i još par uvaženijih članova,kao i par mojih RL frendova..i ne,to nije isto kao xfi audio.

Ja sam se sad nakon preko 3g vratio na Realtek jer mi Gamerica ne treba..i vrag me odnio ako ja na Z2300 čujem više razliku,ili su mi uši toliko isprane Xfijem. Za koji mp3/DivX i DVD,šta i radim sad na kompu,Realtek HD 88x codeci su top.

Gamerica se uzima za igranje...ništa drugo.Od EAX-a 5.0,Crystalizera,Bass bosteva bla bla,koristi imaju igre...mp3e u 90% gore zvuče kad je Crys preko 25%.

Odužio sam..LP.

Ako hoćeš u glazbene vode i preferiraš mp3ce i oriđiđi CD-e,mislim da ti je 10x bolji izbor onda Auzentech ili M-Audio revolution 5.1.

To ću ja uskoro piknuti..ovu drugu.

Valg..momak,udahni..i pročitaj :

Xfi Extreme Audio

The entry-level model of the X-Fi series, the Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, does not actually have the EMU20K1 chip but is a re-branded Audigy SE, using the same family of chips (CA0106-WBTLF), and even the same drivers.[8] Thus, not only is all of the X-Fi–related processing performed in software, but it also lacks basic hardware acceleration just like the SB Live! 24-bit, the Audigy SE and other budget Soundblaster models. The X-Fi Xtreme Audio does not use the same drivers as the rest of the X-Fi family, some games do not recognize it as being "X-Fi capable hardware", and the device's hardware profile resembles that of older Live! and Audigy cards.
Furthermore, users have reported that it slows down some applications and games, and that rear sound in games (all) is muffled and of profoundly low quality.[15][16][17] Thus, even if the card is marketed as part of the X-Fi line, it does not belong to it technically, just like the Audigy SE doesn't technically belong to the Sound Blaster Audigy series. The card is not marketed as supporting the "X-Fi Gaming Mode" (but is still marketed as "X-Fi"), and there are no official implicit or explicit statements regarding its having hardware acceleration or not.

http://en.wikipedia.org/wiki/X-Fi

Tu sve piše jako lijepo i poučno. Tu nema šestar modova,pencil modova,vdropa,ventova od 120mm,sve je u audio procesoru. Č I T A J...i ne lupetaj,please.
sysyphus je offline  
Staro 08.01.2009., 17:31   #14
sysyphus
Premium
Moj komp
 
sysyphus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ši
Postovi: 90
hehe.. prvo... moras biti moron da skuris karticu...
drugo.. za zvucnike koje on ima a ako san dobro vidija to je X -530.. saasvin dovoljan je SE.. a modana viruj mi daje bolje zvuk sa X-fi crystalizeron.. osjetno bolji zvuk...niko ne kaze da su iste dapace ali.. za 70 do 100 kn ... a moze se naci na trznici i sa modanjen se ispalti ova kartica i ima sasavim pristojan zvuk... jer za zvucnike koje on ima.. ne triba nesto ekstra.. a pogotovo nece cuti razliku sa Extreme audiom...mislin da modana ivlaci najvise sta je moguce dobiti od X-530 i svako daljnje ulaganje na TE zvucnike je bacanje para u zrak
sysyphus je offline  
Staro 08.01.2009., 17:32   #15
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Ekipa...

Zanima me jedna stvar, u vezi zvučne.

Ovu iz siga sam dao mlađem bratu, a sebi sam uzeo polovnu Creative sbl audigy2 zs. Jel moguće da preko ove iz siga cujem ljepši zvuk? Odkad sam ovu ubacio, zvuk mi je jako loš a i cujem lagani šum iz zvucnika, dok sa bivšom toga nije bilo. Da se odmah nadovežem na pitanje, dali tu drajveri mogu imati prste, posto nisam instalirao one sa CD-a, vec neakve Pax a xv3?

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 08.01.2009. u 17:52.
Halos je offline  
Staro 08.01.2009., 21:05   #16
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ma ne kužite vi ništa deca..

@kljaja..daj probaj te s CD-a ili zadnje službene,nemoj se mučiti sa modifikacijama..Audigy2ZS je zvijer od zvučne..

@mojzemljakizšibenika...ma sve pet..pročitaj samo molim te Bogom,ono šta sam napisao gore..i onda ono sa linka sa wikipedie..AudigySE i X Audio koriste iste drivere,tj. isto napisane..razlika je u SW điđamiđama u korist Xfi Audio,ali imaju ISTI audioprocesor,ISTE mogućnosti,i to su u biti,grubo rečeno..ISTE KARTICE..tako da nije čudo da se SW mod tako lako napravi...ali kažem,ne može postati samim tim AudigySE Xfi Audio...razlike ima jer ja kad sam starom stavljao na AudigySE drivere od XFi Audio dobio sam šum..tako da nije sve tako,ja malo tu,ti malo tamo..sad ćemo ovo zalemit,ovo ćemo sfušat..malo napumpat,prepisat..

Driveri su slični..ali nisu isti..Xfi Audio podržava bar u nativnom smislu,generalno,sve manjeviše kao i prava,kako kaže Valg,punokrvna Xfi tipa gamer i music..ali hardverski,shvati..NE...ona to emulira isključivo softverski kao AudigySE, SB Live! 24bit i slične..

Ne mogu samo tako postati ove,one..pa opet u ovu. To tako ne ide. Ali da su to 90% slične kartice,to se slažem. A to NIJE pravi Xfi. Ni sa šest modova.

Da zaključim..TU SE NEMA ŠTA OTKLJUČATI,SHVATITE..DRIVERI SU 90% ISTI,A DOVOLJNO RAZLIČITI DA STOCK NE RADE..NEMA SE ŠTA OTKLJUČATI U PUNOKRVNI XFI JER SE NE RADI O ISTOM COREU,TJ. U OVOM SLUČAJU AUDIOPROCESORU...ZA SVE OSTALO ČITAJTE TU BLESAVU WIKIPEDIU I NE VALJAJTE...AudigySE nema po 70kn ni polovna jer sam ju ja tražio..i kupio na kraju za 110kn..dok ih nije bilo ni po trgovinama..imao sam ju neko vrijeme, pa prodao,pa opet kupio..,normalno da je to isplativa kupnja..ali tko kupuje recimo novo..nova je koliko? 159? a za 200 ide XFi Audio..bez modanja drivera,bez ičega..sa garancijom..tu je bila,na tržnici..razumijem da je gušt DIY-ati i zajebati sistem..makar za 50kn...al ok..tu smo da različito razmišljamo.

@ joolka..ma jasno ko dan..nema tu otključam ti AudigySE u XFi Audio..a nju u Music..to se slažeš valjda..

Music i Gamer..uvijek smo o tome polemizirali sjećam se..ma dobro,nisu iste kartice..ali su im apsolutno brate iste mogućnosti..i to piše,od procesora,do razlike u veličini PCB-a u neku glupu korist Gamera,do više izlaza u korist Musica.
Koriste isti software,i tu nema 1% razlike,to znaš i sam. Sve što može Music u zvuku,može i Gamer,tako su koncipirane.A to nema veze sa AudigySE ili XFiAudiom.

Nemoj mi dizati samo music a izvaliti da je Gamer isto što i Audio..jer i tebi slijedi link na wikipediu i procesor,drivere i sve ostalo. To šta je tebi gaymer odbojna je jedno,stvarnost je drugo.

E jolac,imaš nove drivere za Vistu..nedavno izašli,nema dugo. Rade odlično. Ja probao na 64bitnoj.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 08.01.2009. u 21:42.
thedream je offline  
Staro 08.01.2009., 21:36   #17
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,264
"music" nije isto sto i gamer i audio,izuzev gamer fatality pro ili kako vec se zove, a i to je ista kartica kao i "music" sa dodanih 64 mb x-rama
...uglavnom x-fi music je all round kartica za sve koje vole dobar zvuk u igrama,filmovima i zele uzivati u dobrom zvuku,posebice ukoliko imate stariju kolekciju mp3-ica jer ukljucen X-fi Crystalizer zbilja da novu dimenziju zvuku,dobra stvar i meni jaaako korisna je "SVM" opcija u driverima koja zamjenjuje klasican kompresor sto znaci da drzi zvuk "ravnim" odnosno dize tihe a spusta glasne tonove i na taj nacin posebno kad gledate film u kasno nocnim satima dodje do izrazaja kad cuete svaki detalj,a zvuk je na minimumu....uostalom i sami znate koliko zvuk u filmovima varira posebno kad se radi o "akciji" ili samom govoru glumaca...uglavnom za "music" preporuka jer zadovoljava sve potrebe korisnika ukljucujuci i audio obradu obzirom da podrzava asio drivere i funkcionira poprilicno dobro u programima tipa reason,nuendo.....


negativno :visoka cijena i creative-ov klasicni nacin poslovanja tipa jedan proizvod u 1000 derivata,kao i tromost u i izradi drivera,ali kad stvar proradi onda nema prigovora vise
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline  
Staro 09.01.2009., 12:29   #18
sysyphus
Premium
Moj komp
 
sysyphus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ši
Postovi: 90
evo za thedreama da ne quotan...mislin da mi pricamo o istoj stvari samo s drugcijeg gledista...
a ja mislin da se moje temelji na tome da tip ima X-530... probaj pogledati malo s tog gledista i onda isplativost i kupovina te zvucne kartice kuzis...
ko sta san napisa sa modanom... ce dobiti malo bolji zvuk.. i izvuci sta je najvise moguce od X-530.. sta mislis da bi s drugon karticon dobija bolji zvuk od tako losih zvucnika ???
sysyphus je offline  
Staro 09.01.2009., 12:47   #19
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor sysyphus Pregled postova
evo za thedreama da ne quotan...mislin da mi pricamo o istoj stvari samo s drugcijeg gledista...
a ja mislin da se moje temelji na tome da tip ima X-530... probaj pogledati malo s tog gledista i onda isplativost i kupovina te zvucne kartice kuzis...
ko sta san napisa sa modanom... ce dobiti malo bolji zvuk.. i izvuci sta je najvise moguce od X-530.. sta mislis da bi s drugon karticon dobija bolji zvuk od tako losih zvucnika ???
Skužio sam te,sve pet. Treba iz svega izvući maksimum,tako jasno. Pogotovo kad je u vlastitoj DIY produkciji,i predstavlja extra zadovoljstvo po uspješno obavljenom moddu. Samo naprijed..

Ali molim bez provala tipa otključavanje u punokrvne Xfi i tako to..jer ne možeš jedan audioproc otključati u napredniji,moddanjem drivera.
thedream je offline  
Staro 09.01.2009., 17:02   #20
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
sad te me zbrejkali...kupujem novi komp za gejming (driving i avio simulacije) i mislio sam uzeti Audigy 2 ZS ili X-Fi Extreme Gamer...dakle cjenovni rang od 550-650 kn....e sad...uglavnom igram samo navečer (nakon posla) sa sluškama da ne budim ostale članove moje obitelji.....pretpostavljam da bu dosta i Audigy SE? Mislim uzeti i Logitech zvučnike X230 ili Z3...dakle jel mi za to sve dosta Audigy SE ili bi kod igrica profitirao sa nekom od one dvije skuplje kartice (slušajući na sluškama) i slušajući mjuzu na onim zvučnicima? Ne bacaju mi se pare a s audiom nisam doma...
gnomisa je offline  
Staro 15.01.2009., 01:29   #21
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@gnomisa.. sto se tice kupovine dedicirane zvucne kartice, ne isplati se, vise se isplati kupiti neku maticnu s dobrim chipom. abitica ip35 koju sam imao do pred nekoliko dana je imala realtek alc888 chip koji je smece blago receno, zamjenjena je s p5e koja ima adi ad1988b chip koji je i jaci i kvalitetniji i nema distorzija i suma toliko, dapace sad sam se igrao par sati s rmaa i prilicno sam zadovoljan rezultatima (mogu ih uploadati za usporedbu ako treba) za nesto stariji chip. Mjerenja tog realteka nemam, al poboljsanje zvuka je vise nego ocito.

ono sto sam pronasao danas je (napokon) test essence stx kartice i rmaa mjerenje, kako me zanimalo kako se ona odnosi prema d2x kartici, a i da li je ovo neka greska sa X-FIem sam potrazio jos poneki test i evo usporedbe sa X-FI Fatal1ty i auzentech X-FI prelude sa svim objavljenim grafovima. Kako god, ostao sam odusevljen rezultatima koje alc889a chip ostvaruje, sve osim glasnoce je vrlo vrlo dobro!

sutra cu jednu live! karticu sto mi na stolu stoji malo istestirat jos pa nabacim koju sliku usporedbe integrirane s dediciranom karticom. zivo me zanima.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 16.01.2009., 15:16   #22
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@gnomisa.. sto se tice kupovine dedicirane zvucne kartice, ne isplati se, vise se isplati kupiti neku maticnu s dobrim chipom. abitica ip35 koju sam imao do pred nekoliko dana je imala realtek alc888 chip koji je smece blago receno, zamjenjena je s p5e koja ima adi ad1988b chip koji je i jaci i kvalitetniji i nema distorzija i suma toliko, dapace sad sam se igrao par sati s rmaa i prilicno sam zadovoljan rezultatima (mogu ih uploadati za usporedbu ako treba) za nesto stariji chip. Mjerenja tog realteka nemam, al poboljsanje zvuka je vise nego ocito.

ono sto sam pronasao danas je (napokon) test essence stx kartice i rmaa mjerenje, kako me zanimalo kako se ona odnosi prema d2x kartici, a i da li je ovo neka greska sa X-FIem sam potrazio jos poneki test i evo usporedbe sa X-FI Fatal1ty i auzentech X-FI prelude sa svim objavljenim grafovima. Kako god, ostao sam odusevljen rezultatima koje alc889a chip ostvaruje, sve osim glasnoce je vrlo vrlo dobro!

sutra cu jednu live! karticu sto mi na stolu stoji malo istestirat jos pa nabacim koju sliku usporedbe integrirane s dediciranom karticom. zivo me zanima.
da, ne kužim se baš u zvučne a meni je rečeno da je bolje imati neku solidnu zvučnu (ala Audigy SE) nego onboard sound jer se CPU manje bavi zvukom....sjećam se kako je bratu trzao dvd film na powerdvd-u dok nije kupio Audigy LS.....ali opet sumnjam da mi treba Audigy 2 ZS ili pro gamer kad sam najviše na sluškama.....
gnomisa je offline  
Staro 16.01.2009., 15:45   #23
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
*************************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 22.01.2009. u 13:52. Razlog: Slike u thumb!
Valg je offline  
Staro 16.01.2009., 16:03   #24
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
dobiješ kvalitetu i snagu zvuka ISTU ili BOLJU od X-Fi Xtream Audio!
ajde recimo da si u pravu i da su isti chipovi, kako mozes od slabije kartice moddanjem drivera u x-fi dobiti boli zvuk od....vidi vraga x-fi ?!?!?!
znam da mislis da ti je zvucna uber cool i jer taj neki crystal nesto je predobar ali ako mene pitas ni najjaca xfi nije bas nesto tako da...
I gle fakat,imao si svakakve izjave i ja kuzim da je internet jedno veliko cudo i da vjerovatno vjerujes dosta stvari sto gore pise ali daj molim te nemoj sam sebe u jednom postu pobiti...
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline  
Staro 17.01.2009., 00:50   #25
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
ajde recimo da si u pravu i da su isti chipovi, kako mozes od slabije kartice moddanjem drivera u x-fi dobiti boli zvuk od....vidi vraga x-fi ?!?!?!
znam da mislis da ti je zvucna uber cool i jer taj neki crystal nesto je predobar ali ako mene pitas ni najjaca xfi nije bas nesto tako da...
I gle fakat,imao si svakakve izjave i ja kuzim da je internet jedno veliko cudo i da vjerovatno vjerujes dosta stvari sto gore pise ali daj molim te nemoj sam sebe u jednom postu pobiti...
zašto si tako tvrdoglav? na netu ima bezbroj textova na tu temu i svugdje piše da se radi o istom chipu...dakle xtreme audio je zapravo audigy SE....xtreme audio je svinjarija smrdljivog creativea....nije prva tog tipa da se dignu pare....

samo jedan od milijona textova na temu...ukratko

These cards are physically almost identical and the only difference really is in the drivers. The card is even been confirmed to be a rebranded Audigy SE with a X-Fi sticker on it...


I just installed the X-Fi Xtreme Audio drivers on the Audigy SE after modding the drivers, now have to mod the rest to work, but the card is now installed as a Xtreme Audio

shows you how cheap creative is...


evo ti pa čitaj:

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=47961
gnomisa je offline  
Staro 17.01.2009., 00:54   #26
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
Ako staviš jednu pored druge 95% su iste, audio ipak ima koji kond više.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je online  
Staro 17.01.2009., 12:21   #27
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da, ali stara Live! 24-bit je 100% identicna ovoj X-Fi extreme audio. Razlike u odnosu na Audigy SE su minorne.
SRV je offline  
Staro 17.01.2009., 14:25   #28
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Da, ali stara Live! 24-bit je 100% identicna ovoj X-Fi extreme audio. Razlike u odnosu na Audigy SE su minorne.
Kako god, to je sve jedna zvučna... A k tome Liveice idu za 50kn...
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je online  
Staro 20.01.2009., 17:14   #29
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Po meni se ne isplati odvojena kartica u klasi 200kn (novo). Premalo se dobije u zvuku u odnosu na integrirane, a s tim soft modovima CPU se opterećuje jednako i više, pa...

Audigy 2 ZS je već isplativa kupnja, ali puni X-Fi je prava stvar... Imamo obje u stanu ja i brat, pa smo baš pomno išli testirat. Itekako ima razlike...
Integrirana prema Audigy 2 ZS se ne drži loše, ali Audigy pobjeđuje. Nasuprot tome, pravi X-Fi je pomete. To je Joolkina Platinum, inače

A Crystalizer mi je ok u tišoj, sporijoj muzici, u bržoj činele mi probijaju uši ultrasoničnim frekvencijama, tako da ga nikad ne držim uključenog.

Inače sam baš u fazi upgradea sa ovog Audigy-a, pa tražim neki deal za X-Meridian ili nešto slično, ako netko ima neki tip, slobodno
Jackson je offline  
Staro 20.01.2009., 19:03   #30
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Jedno kratko pitanje (nisam uspio naći odgovor na netu) - ima li realtek alc889 (AMD 780G) čip ASIO drivere ili MME? Zanima me zbog toga jer razmišljam o kupnji midi klavijatura, pa da mi latencija nebi bila problem... Znači, dal bi išlo ok ili bi za takvu namjenu trebao kupiti posebnu zvučnu?
agm7007 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na