Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2018., 00:22   #2371
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Sto se tice korsinika i njihovih iskustava ono kaze sledece , od jeftinijih brendova preporuka su Midea i to model Mission 12 sa kojim su svi zadovoljni , zatim Gree Viola za koju kazu da je sasvim OK i naravno Gree Hansol koji je provereno dobar , pa i Amber Nordic a koji se prodaje u Srbiji . Sto se tice prvoklasnih tu su vam ( Fujitsu , Mitsubishi , Daikin, Toshiba ) koji u istoj klasi ne odudaraju jedan od drugog , jedan daje vise snage , drugi nesto nizu modulaciju , zavisi sta vam treba . Od ulaznih modela kod japanaca vam ide ovako , ako vam reba snaga preporuka je Fujitsu LLCE model , ako vam treba niza modulacija ali sa manje snage tu je Daikin FTXB-C , sve ostalo ako bas morate . Preporuka za grejanje je uvek standard model .Kod japanaca vam je to podeljeno u dva tabora , u prvom se nalaze ( Fujitsu , Mitsubishi ) koji su podeseni tako da vam daju najvise snage kad vam najvise treba ali nesto sitno obore COP , drugi tabor su ( Toshiba , Daikin ) koji su podeseni tako da daju sto vecu ustedu ali kad udare jaci minusi gube dosta na snazi , tacnije po snazi skoro uvek mozete uporediti 12-ku Fujitsua i 16-ku Toshibe ( recimo ) . Znaci sve zavisi sta vam treba , svako ima svoje prednosti i mane i svaki je dobar te greje kako je i deklarisan . I da , zaboravih , kod vas imate i Hitachi koji se takodje dobro pokazao pa eto i njega trebate uzeti u obzir . Mozda malo opsirnije ali cisto da steknete utisak kakva su iskustva korisnika .

Kod vas je jako mala razlika u ceni ulaznog modela japanca i neke krstene klime 3 klase pa je po meni skroz bezveze uzeti Mideu i Gree kad za skoro iste pare imate japanca . Za hladjenje je pak druga prica , to ce vam odraditi bilo koja klima .

Ima tu nekih dodatnih finesa - ali ako vam treba solidno jaka klima , kvalitetna , dobar Twin Rotary kompresor , cenevno se izdvaja TOSHIBA RAS -B16N3KV2-E (1) / RAS-16N3AV2-E (1) - 6480kn .. Paritet joj je recimo Fujitsu ASYG 12LU ali kosta 7230kn , u ovom slucaju ja ne bih puno razmisljao sta da uzmem . Ova klima bi trebalo da vam pokrije oko 40m2 solidno izolovanog prostora a postoj lik koji greje cak 80m2 , kako ne znam ali kaze da greje . Da ne bi nekog zjbo nek racuna na nekih 40m2 jer ta klima daje skoro 3kw na -15c ..

Toliko od mene
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2018., 11:56   #2372
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Za hladjenje 25m2 ti je dovoljna 9-ka , i naravno bilo koja klima koja ti se uklapa u budzet ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2018., 12:01   #2373
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ako će uopće biti tih klima u toj trgovini u ČK, to bi masovno moglo otići na more, izdržat će u Novalji kao i svaka druga limena, a furešti će imati dodatan TV (mogao bi Pevec doduše ubacit i lupu/povećalo kad raspačavaju TV od 61cm )
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2018., 14:19   #2374
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Ajd dosta o tatekima.
Nexteen, hvala, glas razuma ko i uvijek u ovoj temi
Kad se Pevec otvara, sutra u 07.00?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 15:30   #2375
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ima tko kakvih iskustva sa smart klimama?

Htio bi svoju upariti s Google Home / Assistantom, jer već dosta toga kontroliram time (svjetla, Chromecast, zvučnike...). Trenutno gledam LG-ijevu Artcool Smart Inverter seriju u kombinaciji s njihovom SmartThinQ opcijom. Trebalo bi mi za nekih 70 m2 (iz hodnika bi se sve hladilo), poktrovlje, ali dobra izolacija (Knauf + 15 cm vune + kvalitetna PVC stolarija).

Ima li kakve kvalitetne alternative na području ostalih renomiranih brandova kada je u pitanju omjer uloženog i dobivenoga ili se mora ići više prema vrhu ponude?

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 28.03.2018. u 15:35.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 17:09   #2376
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ako će uopće biti tih klima u toj trgovini u ČK, to bi masovno moglo otići na more, izdržat će u Novalji kao i svaka druga limena, a furešti će imati dodatan TV (mogao bi Pevec doduše ubacit i lupu/povećalo kad raspačavaju TV od 61cm )
Bilo ih je dosta.
Najbolje od svega, Tv koji ide uz klimu kod njih košta 1079kn, inače je 1200kn po drugim dućanima. Znači klima košta 1500kn
Sad je pitanje dal' će klima uopće odradit mjesec dana i krepat
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 23:32   #2377
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Da, krepat će moš mislit.
Vivax, neinverter, minimalno 12h dnevno je radila, zimi grijala ured, ljeti hladila, nerijetko ljeti ostavljena non stop da radi. Preko 4 god je izdržala, krepala, firma naručila opet novi vivax, invereter ovaj put, radi još dan danas, znači sad već 3.a godina, isti režim rada.
Da su bučne obje, jesu, da imaju mana, imaju, al da rade ono za što su proizvedene, rade, a to je najvažnije i to ne može ni jedan ovaj 'ja stavljam klime 30 godina' majstor osporit.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 01:20   #2378
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bilo ih je dosta.
Najbolje od svega, Tv koji ide uz klimu kod njih košta 1079kn, inače je 1200kn po drugim dućanima. Znači klima košta 1500kn
Sad je pitanje dal' će klima uopće odradit mjesec dana i krepat
Ma lol koje iskustvo. Znači dolazi sestra jučer ujutro u 07:30 (kada se otvarao) i odmah ih nema za kupiti, ali joj kažu neka ostavi podatke pa će joj javiti ako ih bude i rezervirati na prezime. Danas ju zove lik i kaže da imaju i da je čeka tamo. Sestra odmah odlazi tamo (10min vožnje) i dolazi do ženske na odjelu, a ova ju pita, vi ste to pokupili već? Ono, WTF, pa sada sam došla, ne nisam pokupila. Kaže joj ženska, ali vaše prezime je prekriženo kao da ste pokupili!?!?!?
Kaže seka opet da je tek došla i nije ništa pokupila, a ova joj kaže da ode na blagajnu i plati a da će ona "popričati" sa kolegom

Uglavnom, klima je kupljena i biti će uskoro instalirana pa javim iskustva. TV je samo dodatni bonus.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 18:02   #2379
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Hm, na ulazu čekalo 50tak ljudi, odmah njih 30 na klime. Napisan papir, plaćeno, u skladištu čekalo na red 15tak min. Relativno brzo riješeno, i manje ljudi nego sam očekivao.

Kutija vanjske jedinice dosta teška, 30tak kila, valjda nisu cigle nutra, nisam otvarao kutiju, nije moja bila.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 10:45   #2380
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Zbilja je čudno da klima izdrži 4 godine pa krepa. Nevjerojatno nešto.
I to još neinverter koji je poznat po iznimnoj štedljivosti.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2018., 12:23   #2381
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zbilja je čudno da klima izdrži 4 godine pa krepa. Nevjerojatno nešto.
I to još neinverter koji je poznat po iznimnoj štedljivosti.
To se ti praviš pametan na moj post? Zaobiđi me inače sa ovakvim debilnim komentarima pliz. U duhu teme ću ti odgovorit jer vidim da kak si pametan tak i slabo čitaš.

300 dana po 12-14h rada ako nisi taj dio upratio. Ne radi se o klimici za po doma koja radi 2-3h dnevno u ljetnoj sezoni.
Štedljivost je nebitna, radi se o uredu koji je inače metalni 'kontejner' i to koliko će klima struje potrošit za grijanje i hlađenje je nebitno, jer se radit unutra mora svaki dan, a bez nje je nemoguće (52 stupnja je bila ljetna temp unutra dok je nisu donijeli i ugradili, tak da je svaka diskusija o tome hoće li klima danas potrošit 15kn kao inverter ili 20 kao neinverter, glupa i bespotrebna).
Grijanje zimi je odrađivala do -5, ono malo što je bilo hladnije se dogrijava malom grijalicom jer se radi o malom prostoru pa nije toliki problem.
Dakle, ponavljam, radi se o faking vivaxu kojeg tu takvi 'experti' ko ti pljujete, a odradio je hebačku satnicu u karijeri i grijanja i hlađenja.

Čemu da tu pišem o mom panasonicu kod kuće koji radi od ljeta 2009e bez ijednog servisa i dopunjavanja, kad je to, jel, panasonic, i kad radi isključivo 6-9mj i to samo po potrebi kad je netko kod kuće...
Poanta je da će i te kako vi 'experti' kažete smeća od klima, raditi sasvim pristojno dugo i ODRADITI ono za što su namijenjene, a to je OHLADITI prostor.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 14:22   #2382
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Sjela je ☺️

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 21:42   #2383
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Pozdrav ljudi,

trebala bi mi preporuka za dvije klime.

Jedna za dnevni/kuhinju ukupna površina je cca 30m2, služila bi kao glavno grijanje zimi, te naravno hlađenje ljeti.
Ciljam na nekog japanca, ne znam trebam li ciljati na nešto s r32 plinom?
Ako imate neki best buy prijedlog bilo bi super (ili je bilo šta od velike četvorke ok samo da nije entry level?)

Druga mi treba za sobu, cca 20m2, primarno za hlađenje ljeti, ponešto grijanje zimi (omjer realno 95% hlađenje 5% grijanje), mislio sam ići s nekim koreancem, čisto da uštedim nešto novaca, da nije još jedan japanac.
Kineza sam namjeravao izbjeći, ali ako ima nešto vrijedno spomena u usporedbi s konkurencijom, svaki prijedlog je dobrodošao.
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 22:58   #2384
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 104
Trebam dobru poziciju za klima uredaj.



Crveno je označen položaj zida u stvarnosti. Žuto je označeno da tog zida nema.

U kuhinji nije problem pozicionirat unutarnju jedinicu. Ja bih htio da se sobe ipak preko noći hlade, jer je pakao preko noći, Jednostavno se nemože spavat.

Može pomoć u vezi pozicioniranja unutarnje jedinice da se sobe hlade preko noći!!
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 13:30   #2385
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
kakve su klime midea? konkretno u ovom slučaju di sam se preselio imam prastaru midea kfr 35 gw
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 18:28   #2386
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
kakve su klime midea? konkretno u ovom slučaju di sam se preselio imam prastaru midea kfr 35 gw
Niža srednja klasa
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 16:26   #2387
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Trebam preporuku koju klimu tj koju marku klime uzet, namjena je za nekih cca 20 kvadrata i primarno za hlađenje. Preporučena mi je gree lomo eco tako nešto, od 2.5kw, no za slične novce ima i samsung..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 10:00   #2388
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Cool

Pozdrav ljudi!

Planiram ugradnju klime uskoro, skica prostora je attachirana.
Fokus je na dnevnom boravku koji je orijentiran na zapadnu stranu i tamo je ljeti pakao.

Na skici je crveno i narančasto označena pozicija gdje bi ugradio klimu i vanjsku jedinicu. Pitanje glasi, dali je pozicija po vama ok?

Klima bi bila ova; https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg-12llcc-78/

Inače stan je na 3 katu, okružen drugim stanovima, zgrada je 40 godina stara (stara fasada). Namjena klime je samo hlađenje ljeti jer imam centralno grijanje.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	skica stana.jpg‎
Views:	259
Size:	60.7 kB
ID:	19501  

Zadnje izmijenjeno od: Digitron. 11.04.2018. u 10:03. Razlog: dodavanje skice
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 10:35   #2389
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Tak ja imam klimu montirau uz jako sličan raspored. Hladi cijeli stan, do spavaće sobe se osjeti (isto je desno od hodnika ko i kod tebe) krilca zakreneš da puše prema vratima hodnika

Kod mene je ta soba di je klima čisti jug
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 10:37   #2390
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Trebam preporuku koju klimu tj koju marku klime uzet, namjena je za nekih cca 20 kvadrata i primarno za hlađenje. Preporučena mi je gree lomo eco tako nešto, od 2.5kw, no za slične novce ima i samsung..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Iskreno, nebih uzimao 2.5kw, mislim da se ne isplati, osim ako uzimaš nešto skupo, jer u toj klasi su te klime jako učinkovite.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 12:14   #2391
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Kakva je Carrier marka klime?
Slozio mi je kolega ponudu za trial klimu 1x2.5 i 2x 1.5 za 12500kn sa ugradnjom, sto mi je nekih 4 tisuce manje od istog sistema u daikin inacici..
Veli da je Carrier dobra klima i nista manje losija od Daikina obzirom da je kompresor toshibin i to je sve ista korporacij kao toshiba. Citajuci po netu da provjerim te podatke i stvarno je tako, e sad, ima li tko taj Carrier ili je upoznat a tom tvrtkom?
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 17:39   #2392
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Iskreno, nebih uzimao 2.5kw, mislim da se ne isplati, osim ako uzimaš nešto skupo, jer u toj klasi su te klime jako učinkovite.
Zašto ne od 2.5 kw? Evo skica, gdje najbolje stavit klimu da ima učinka kolko tolko na drugu sobu..

https://ibb.co/ju8BWc
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:13   #2393
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Kakva je Carrier marka klime?
Slozio mi je kolega ponudu za trial klimu 1x2.5 i 2x 1.5 za 12500kn sa ugradnjom, sto mi je nekih 4 tisuce manje od istog sistema u daikin inacici..
Veli da je Carrier dobra klima i nista manje losija od Daikina obzirom da je kompresor toshibin i to je sve ista korporacij kao toshiba. Citajuci po netu da provjerim te podatke i stvarno je tako, e sad, ima li tko taj Carrier ili je upoznat a tom tvrtkom?
Carier je u odnosu na Daikin isto što je Ford Fokus u odnosu na Ferrari.
U multi sistemu pogotovo jer kod Daikina nema entry level multi sistema nego su svi top.

Što se korporacija tiče i mcquay je Daikinov pa je svejedno lošiji i to značajno.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:31   #2394
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Nisam stručnjak, ali citiram: "Willis Carrier is credited with inventing modern air conditioning in 1902."

Ova usporedba focusa sa ferrarijem je smiješna.

Ima još firmi koje proizvode klime za koje sigurno 90% ljudi nije čulo, a postavljaju se u velikim firmama kao oni pravi sistemi sa velikim cijevima na stropovima...no dobro.

Znači priča se o proizvodu stoljetnog postojanja, sve je to dobro samo treba vidjeti što koliko košta, ne kupuju svi ferrari
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:35   #2395
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Nisam stručnjak, ali citiram: "Willis Carrier is credited with inventing modern air conditioning in 1902."

Ova usporedba focusa sa ferrarijem je smiješna.

Ima još firmi koje proizvode klime za koje sigurno 90% ljudi nije čulo, a postavljaju se u velikim firmama kao oni pravi sistemi sa velikim cijevima na stropovima...no dobro.
To što je neko izumio klimu prije jednog stoljeća Ima malo veze sa ovim danas.
Danas je Daikin top,a Carier niza srednja klasa.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:38   #2396
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ok.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 11:45   #2397
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Par pitanja za znalce, plin R410a ili da se ide na R32, ako gledamo dugoročno, da li je biti R410a plina na tržištu za 10 godina?
Da li se cijevi između dvije jedinice mogu savijati pod većim kutovima, na idealnoj poziciju unutar kuće za klimu vanjska jedinica "narušava" izgled kuće (da budem fin).
Opcije su mi ili vanjska jedinica na tavan ili na bočnu stranu kuće koja je udaljena nekih 4 metra. Ali u tom slučaju cijevi moraju ići iznad prozora (nadvoja betona) te bi odmha tražio da se uštemaju u zid?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:02   #2398
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Par pitanja za znalce, plin R410a ili da se ide na R32, ako gledamo dugoročno, da li je biti R410a plina na tržištu za 10 godina?
Da li se cijevi između dvije jedinice mogu savijati pod većim kutovima, na idealnoj poziciju unutar kuće za klimu vanjska jedinica "narušava" izgled kuće (da budem fin).
Opcije su mi ili vanjska jedinica na tavan ili na bočnu stranu kuće koja je udaljena nekih 4 metra. Ali u tom slučaju cijevi moraju ići iznad prozora (nadvoja betona) te bi odmha tražio da se uštemaju u zid?
Možeš savijat kako hoćeš ako ne smanjujes presjek cijevi pritom.

R410a izlazi iz uporabe i prelazi se na R32 koji je sastavni dio R410a.
Kvaka 22 je da trenutačno u Hrvatskoj R410a košta 450kn +pdv dok će R32 biti 80kn +pdv za kg.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:12   #2399
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Možeš savijat kako hoćeš ako ne smanjujes presjek cijevi pritom.

R410a izlazi iz uporabe i prelazi se na R32 koji je sastavni dio R410a.
Kvaka 22 je da trenutačno u Hrvatskoj R410a košta 450kn +pdv dok će R32 biti 80kn +pdv za kg.
a jedno glupo pitanje, provukao sam cijevi za klimu, na cijevi pise r410, jel cijev odgovarajuca i za klimu s r32 plinom ili mora bit neka drukcija cijev (bakrena naravno)
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:58   #2400
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
a jedno glupo pitanje, provukao sam cijevi za klimu, na cijevi pise r410, jel cijev odgovarajuca i za klimu s r32 plinom ili mora bit neka drukcija cijev (bakrena naravno)
Ista je stvar.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na