Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2007., 13:04   #1
dumatx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: unknown
Postovi: 17
Kupovina hladnjaka?

namjeravm kupit neki hladnjak za proc , chipset , i grafu ..moze neke preporuke...ja se dvoumim izmedu ova dva za proc:
-THERMALRIGHT Ultra 120- eXtreme, pasivni, aluminijski, socket 775/AM2
-THERMATAKE SonicTower (rev2.0 - CL-R0323), pasivni, al/cu, AM2/754/939/775

prvi je skuplji dosta pa me zanima jel ima koje vece razlike?
Za grafu:
-ARCTIC COOLING Accelero S1, za VGA, pasivni
-ZALMAN VF900-Cu LED, za VGA

neznam koja je razlika , bilo bi naravno pozeljno da je sve tiho pa zato i biram pasivne
Za chipset:
-THERMALRIGHT HR-05 IFX, pasivni, Northbridge hladnjak
Sad vi , kaj mislite o ovome , nekaj bolje , znaci mora bit tiho i spremno da klokam grafu i proc veoma bolesno
dumatx je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 13:27   #2
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Razlike su osjetne između ovih za cpu, al ovisi dal ti je potreban thermalright ultra 120 ext. a pošto je jučer iz nepoznatih razloga maknut s linksova cjenika, uzmi ninju plus(~330kn u lniksu). za grafičku su svi zadovoljni s ovim accelerom s1 tak da bi i tebi bilo više neg dovoljno. Al nemoj mislit da če ti sve to pasivno moć funkcionirat bez par ventilatora(ak ništ drugo bar na kučištu neki protok zraka, a ne da se sve usafta). Ak misliš šta overklokat moraš na sve to stavit ventove...
i što se tiče svega ovoga što sam ti reko, sve ti piše več na forumu,sam treba malo čitat. pogledaj ovaj sticky o coolerima, on ti sve govori.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2007., 14:31   #3
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Da se bude s tom plocom i cpu-om tak bolesno naclockal nevjerujem bas ali dobro. Mislim da proc moze na toj ploci do 3.6Ghz (uz uvjet kavalitetnih primjeraka). Cak i za takve frekve dosta ti je Hyper Tx ili Freazer Pro koji su osjetno jeftiniji i od SonicTowera a kam od TT 120 uex. Kaj se grafe tice S1 je dobar i mozes ga ostavit pasivnog ak imas propuha u kucistu. Mene jedino smeta kod s1 kaj je ogroman.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 15:15   #4
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Misteriozno nestali Ultra 120 Extreme se pojavio i to po jeftinijoj cijeni (~430kn), ali to ti i nije baš potrebno... drži se ti ovih koje je naveo elvis ili eventualno tog tt sonic towera
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 15:25   #5
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor dumatx Pregled postova
namjeravm kupit neki hladnjak za proc , chipset , i grafu ..moze neke preporuke...ja se dvoumim izmedu ova dva za proc:
-THERMALRIGHT Ultra 120- eXtreme, pasivni, aluminijski, socket 775/AM2
-THERMATAKE SonicTower (rev2.0 - CL-R0323), pasivni, al/cu, AM2/754/939/775

prvi je skuplji dosta pa me zanima jel ima koje vece razlike?
Usporedjujes kruske i narance. Ultra120ex. je danas najbolji hladnjak a da ne koristi TEC sistem hladjenja. Sonic tower je dobar ali ne toliko da bi ga se uopce svrstalo u ljestvicu sa Ultrom. Uzmi onoga koji tebi vise odgovara, oba dva sam spomenuo OVDJE pa se onda barem potrudi procitat.

Citiraj:
Autor dumatx Pregled postova
Za grafu:
-ARCTIC COOLING Accelero S1, za VGA, pasivni
-ZALMAN VF900-Cu LED, za VGA

neznam koja je razlika , bilo bi naravno pozeljno da je sve tiho pa zato i biram pasivne
S1 mete pod sa VF900. Na VF900 se cuju lezajevi i ima uzasno los ventilator.
Citiraj:
Autor dumatx Pregled postova
Za chipset:
-THERMALRIGHT HR-05 IFX, pasivni, Northbridge hladnjak
Sad vi , kaj mislite o ovome , nekaj bolje , znaci mora bit tiho i spremno da klokam grafu i proc veoma bolesno
Bolje ipak nema. Ovaj IFX je samo dodatak koji govori o boljoj montazi, temperature su iste kao i kod HR-05.
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
Razlike su osjetne između ovih za cpu, al ovisi dal ti je potreban thermalright ultra 120 ext. a pošto je jučer iz nepoznatih razloga maknut s linksova cjenika, uzmi ninju plus(~330kn u lniksu).
Mislim da on sam najbolje zna sto je za njega najbolje. Mi smo tu da ga usmjerimo ali on je taj koji ce kupiti. Kao sto rekoh-hladnjak ce 99% dolaziti, samo treba kontaktirat nabavu ili ih pitat pod Listom zelja.
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Da se bude s tom plocom i cpu-om tak bolesno naclockal nevjerujem bas ali dobro.Mislim da proc moze na toj ploci do 3.6Ghz (uz uvjet kavalitetnih primjeraka).
Ovdje nije upitna ploca, upitan je procesor kojem je max oko ~41x fsb-a.
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Cak i za takve frekve dosta ti je Hyper Tx ili Freazer Pro koji su osjetno jeftiniji i od SonicTowera a kam od TT 120 uex. Kaj se grafe tice S1 je dobar i mozes ga ostavit pasivnog ak imas propuha u kucistu. Mene jedino smeta kod s1 kaj je ogroman.
Ja se definitivno slazem sa tobom da su ti cooleri vise-manje svima dobri, no sto je tu je. Ipak je kluokanje IN
Ono sto je moc kod S1 je da je velik. Ogromna povrsina rebaraca povezanih sa 4 heatpipe-a cine ga ubojitim. On ce bez problema moci hladiti 7900gs pasivno.
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 15:30   #6
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Mislim da on sam najbolje zna sto je za njega najbolje. Mi smo tu da ga usmjerimo ali on je taj koji ce kupiti. Kao sto rekoh-hladnjak ce 99% dolaziti, samo treba kontaktirat nabavu ili ih pitat pod Listom zelja.
Pojavio se na cjeniku i ima ga u prodaji. ja sam ninju spomeno kao jednu od najboljih zamjena za tr u120ext, koji je užasno skup,ali i užasno dobar.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 20:13   #7
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
S1 mete pod sa VF900. Na VF900 se cuju lezajevi i ima uzasno los ventilator.
Meni je VF 900 cisto ok,radi na 60& i dosta je tih
S1 u pasivnom radu drzi temp kao i stock cooler,jedina prednost sto je necujan,a bolje hladi od vf900 tek kad se ugradi neki vent od 120 na njega..
i jos jedan nedostatak kod s1 je ako zelis dobro hladenje znaci s jednim 120 ventom,2 pci slota su ti odmah iskoristena...

Za cipset HR 05 preporuka
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 21:27   #8
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Meni je VF 900 cisto ok,radi na 60& i dosta je tih
Bas taj dio cisto OK. Prosli su dani kad je on bio slavljen
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
S1 u pasivnom radu drzi temp kao i stock cooler,jedina prednost sto je necujan,a bolje hladi od vf900 tek kad se ugradi neki vent od 120 na njega..
Pa uzevsi u obzir da temperature ne idu daleko_nigdje to je onda super. Ono sto ne mozes usporedjivat je pasivni i aktivni mod. Sad sam se malo prijetio kad je Omega usporedjivao S1 sa 140mm ventom i VF900 sa SilentEagle-om pa kaze...
Citiraj:
accelero S1 + 120/140mm vent na laganih 500 okr tuce zalmana sa najboljim 80mm ventom na 2000 okr za nekih 5-6 stupnjeva pod load-om.
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
i jos jedan nedostatak kod s1 je ako zelis dobro hladenje znaci s jednim 120 ventom,2 pci slota su ti odmah iskoristena...
Tu se svi slazemo i to jest nekima minus. Ali ono sto je vazno ovdje je da to njemu nece utjecat i da ce idalje imat iskoristivost sva 3 PCI slota.

Optik je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 22:16   #9
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Citiraj:
Autor Optik Pregled postova
Bas taj dio cisto OK. Prosli su dani kad je on bio slavljen
ma da meni stane u kuciste s1 bio bi njega kupio,ali ne stane,zato jer mu smeta hr 05,pa sam bio primoran uzet zalmana i nisam pozalio...

i zalman ima jednu veliku prednost jer ide na vecinu grafulji,kako starih tako novih,pa ce sigurno hladit i moju sljedecu grafu...

kako covjek trazi tihi hladnjak pa je preporuka za s1 i neka ga drzi pasivno,ako ima dobro provjetreno kuciste...i ako ga uspije negdje kupiti..jedino ga u linksu imaju ali je rijetko kad dostupan

...ali ako i uzme vf900 nece faliti
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 13:36   #10
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
TT sonic tower i 120mm vent nema boljeg, iako nije ni TR ultra 120 loš, zapravo odličan je mnogo je skuplji a vjerujem da če TT sonic tower bit prikladnij kupnja i zbog cijene i performansi.
granata je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na