Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2007., 21:33   #91
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Ja ne koristim bas zareze i točke kad su rečenice takve, (zarez) jer nemogu prekinit rečenicu samo tako ali zato odvajam odlomke da bude lakse za citat i vizualno ljepše!
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 10:15   #92
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Da li ste se ikad pitali zašto nema nigdje review od tih zvučnika na engleskom, nego kada upišeš u google samo poljske, češke, slovačke i te trash zemlje???
B-Link je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2007., 11:48   #93
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Jesi li ti ikad čuo za riječ "dostupnost proizvoda", i zašto u nekim krajevima zemaljske kugle konkretnih stvari nema?
Prvo se treba probit na tržište, a Genius kao firma se afirmirao kao proizvođač miševa, tipkovnica i sl. Za hi-fi tržište ipak treba ponešto više vremena. Sjetimo se koliko je zapravo trebalo Logitechu da bude shvaćen kao firma koja konkurira Creative Labsu i koja radi kvalitetne zvučnike. Da ne spominjem da ima ljudi koji ih i dan danas priznaju samo kao proizvođače manje računalne periferije.
No, da skratim...mislim da sam bio jasan.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 11:51   #94
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ma dobro, šta si se odma uz***o!!!!!!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 11:59   #95
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Ja to zovem diskusijom.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 23:15   #96
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Vidio neki dan zvučnike u mercatoneu, iznenadla me veličina suba, kao i težina. Samo kaj se maskice nisu dale skinut sa zvučnika, jel to neki redizajn?

I da , u mercatoneu su ja mislim nešto iznad 800kn , oni ih prodaju pod zvučnike za kučno kino.
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 00:19   #97
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Daju se maskice skinut, treba malo jače "potegnut".
To i jesu zvučnici za kućno kino, jer ih komotno možeš zakvačit za DVD player koji ima 5.1 RCA analogni izlaz. Nažalost, digitalni ulaz nemaju i to im je jedina boljka. Što je najbolje...svi kablovi dolaze s njima.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 09:35   #98
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Daju se maskice skinut, treba malo jače "potegnut".
To i jesu zvučnici za kućno kino, jer ih komotno možeš zakvačit za DVD player koji ima 5.1 RCA analogni izlaz. Nažalost, digitalni ulaz nemaju i to im je jedina boljka. Što je najbolje...svi kablovi dolaze s njima.
Da to i jesu zvucnici za kucno kino i za PC!
Maskice s edaju skinut a sad ima ovaj redizajn po meni malo nimalo ljepsi a to je tamniji su zvucnici i drugacijeg oblika skroz kockastog i mrezice su drugacije i na mrezici pise genius ali je sve isto samo vizualno mala razlika!

Ja sam inace prezadovoljan zvucnicima
Samo neznam jednom koliko se sjecam kad sam pokuso spojit na TV zvucnike i sve sam spojio i nisu radili pa neznam jel taj izlaz ne valja ili ja nisam dobro to bio spojio?
Nije mi potrebno da radi na tv-u nego sam samo htio isprobat znatizelja!
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 16:18   #99
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Može se spojit i na DVD bez 5.1 RCA izlaza, znači na samo 2 Što im je još jedna bolja strana!!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 16:47   #100
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Naravno da može.
Ali je problem što to onda nije DTS ili Dolby Digital 5.1, već sami zvučnici rade upmix na 5.1, tj. virtualni surround efekt. Daleko od toga da za mp3 to nije dobro, ali za neki film ili DTS Audio to ipak nije isto. Bilo bi idealno kad bi imali digitalni coaxial input, što nažalost nemaju...ali s obzirom na cijenu i kvalitetu, bilo bi ludo čak i to očekivati...za 800 kuna.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 20:52   #101
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Pa ja mislim da nije ni kada spajaš na obični 5.1 RCA jer ti samo šalješ zvuk koji nije obrađen no pošto ovi zvučnici nemaju Dolby Digital i ostale decodere nemoguće je dobit sa njima takav zvuk već analogni zvuk podijeljen na 5 + 1 zvučnik, nadam se da sam u pravu, volio bih da se neki stručnjak javi!!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 20:57   #102
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Nisi u pravu.
Na DVD playeru koji ima 5.1 RCA izlaze dobivaš dekodirani zvuk.
Naravno, Vivax i te slabije marke imaju očajan zvuk preko takvog izlaza (probao), ali uz jednog Pioneera je to prava stvar, te ima hardverski dekoder. To je ono što ovim zvučnicima fali, i to je ono što se dobije spajanjem preko računala (to onda radi zvučna kartica) ili preko DVD playera.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 21:08   #103
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ja imam ovaj DVD player http://de.lge.com/prodmodeldetail.do...-9900&model=2# i on ima samo 2 RCA izlaza ali ja svejedno dobivam 5.1 zvuk no nisam siguran da je to Dolby Digital jer neznam da li on to podražava ako da onda je to super!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 21:13   #104
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Ako imaš samo 2 RCA izlaza, onda je to stereo zvuk koji zvučnici sami upmixaju na 5.1. Dakle nešto kao virtual surround.
Za pravi DTS\Dolby Digital moraš imati ili 5.1 RCA, ili digitalni coaxial.
S obzirom da ovi zvučnici digitalni ulaz nemaju, ostaje samo ova prva opcija.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 21:15   #105
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Imaš u uputstvima zvučnika da ako ih spojiš preko bilo kojeg 2xRCA ulaza - rade virtualni surround. Da ne bi bilo da izmišljam
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 21:35   #106
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Da ali lijepo piše da rade DTS i DD, hebiga ja sam probo i normalno mi rade 5.1 ZVUK, sad da li je to virtualni ili nije ipak sam platio taj DVD 700kn
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 14:34   #107
X4K
Registered User
Moj komp
 
X4K's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: -------
Postovi: 22
Citam o zvucnicima...Imam vec par godina samostojece sony zvucnike (2x180W) i sony pojacalo i na to spojen comp. nedavno uzel novi comp, pa mi sad mirisi i neki 5.1 sustav. kaj me muci... kak usporediti kvalitetu zvuka. recimo ovako. Uzmem li ja npr ovaj genius i neku kak spada zvucnu..bude to zvucalo kao sony reciver+zvucnici? nije mi do neke extra buke nek vise kvalitete. kakva je situacija sony+zvucnici vs Z-5500.
Hvala!
X4K je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 15:04   #108
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
U novom BUG-u uspoređuju 2.1 i 5.1 sustave. Prije te usporedbe sam bija skoro siguran da ću kupit ove, ali mi se sad čini nekako nelogično. Najviše slušam mp3-ce na računalu, a ne vidim zašto bi za tu svrhu ovi zvučnici bili bolji od, primjerice, Logitecha Z-4?
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 15:48   #109
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Z-5500 je stvarno super 5.1 sistem i odlicna bass ima a kvaliteta zvuka je na vrhuncu! za 2500kn dobije se odlican bass i sve i ima jako puno dekodera sto je veliak prednost dok se za 2500kn kad bi se slagalo nekaki hifi nebi mogli kupit ni 2 zvucnika tako da je z-5500 za cijenu od 2500kn najboolji i najkvalitetniji zvuk za tu cijenu!

Ja razmisljam nesto o kupovini njih jer su po svime najbolji od svih PC zvucnika!
Bass odlican,jaki,precizan i kvalitetan zvuk,dobro pojacalo i ima dekodere!
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 20:16   #110
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa nije sad baš da su neki raj zvukova, ali kako kažeš omjer uloženo/dobiveno je nenadmašan.

@x4k... zemi slobodno z5500, odpirit će taj sony sistem glasnoćom + imaš surround.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 02:07   #111
HrcaXT
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Cepin
Postovi: 2
Ja imam http://www.sk.co.yu/2006/11/sktd13.velika.jpg
i mogu reci da su zucnici jako dobri za tu cijenu(760kn u konikomu u osijeku kupio sam zadnje ...lol.....)i jos u drvetu sva ta snaga zapakirana isse best buy ever and ever......100 puta bolji od Logitecovih X530 I 540 jer drvo je drvo i uvijek ce bit kvalitetan zvuk al plastika i tak to .....nema tu kvalitetnog zvuka mal pojacas odma tuli subwoofer.......

Costa: Nemoj stavljati velike slike u postove. Složi thumb link ili stavi obični.

Zadnje izmijenjeno od: Costa. 15.07.2007. u 10:10.
HrcaXT je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 05:58   #112
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Logitech radi vrlo kvalitetnu konstrukciju, nećemo reći audiofilsku jer je to drugi svijet (koji pomalo i ne razumijem), ali kvalitetnu.
Dok meni i mnogima drugima još nije jasno kako je tvrtka Genius uspjela proizvesti tako sjajno izbalansiran i eksplozivan sistem kao SW-HF 5.1.
Ne samo da je snaga vrlo realno navedena, već je i konstrukcija od precizno sklopljenog drveta na što dosad nisam naišao s obzirom na cijenu...

Rekao je MATTHEOUS da ima Z4 Logiteche, i ako su mu dovoljni, neka ne traži dalje. Definitivno.
Ali za ljude otvorenog pogleda i sluha, neka poslušaju Geniuse, ostat će zadivljeni što dobivaju za 700 i nešto kuna. Kao i mnogi koji su poslušali ove moje uparene s Pioneerovim DVDom, a i sami su izbirljive duše.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 13:51   #113
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Da istina, svi hvale te zvučnike, a ipak su od manje poznatog i popularnog prizvođača - GENIUS......

No to je dokaz da nije sve u imenu....
Vrlo kvalitetni i dobri zvučnici za te novce....
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 14:05   #114
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor joga bonito Pregled postova
Z-5500 je stvarno super 5.1 sistem i odlicna bass ima a kvaliteta zvuka je na vrhuncu! za 2500kn dobije se odlican bass i sve i ima jako puno dekodera sto je veliak prednost dok se za 2500kn kad bi se slagalo nekaki hifi nebi mogli kupit ni 2 zvucnika tako da je z-5500 za cijenu od 2500kn najboolji i najkvalitetniji zvuk za tu cijenu!

Ja razmisljam nesto o kupovini njih jer su po svime najbolji od svih PC zvucnika!
Bass odlican,jaki,precizan i kvalitetan zvuk,dobro pojacalo i ima dekodere!
Imam Z-5500, a od nedavno i uparen sa X-Fi Extreme Music...

Moje je mišljenje sljedeće....

5.1 sustav, čak i Z-5500 bez solidne zvučne kartice tipa X-Fi EM/gamer ne dolazi toliko do izražaja (u usporedbi sa 2.1 sistemima, recimo Z-2300)....

Dugo sam slušao te zvučnike na integruši i je to glasno i sve, ali kad se to ušteka u zvučnu.... majko milena.... to nije jednostavno niti blizu...

Priče od 20-30% jačem bassu sa zvučnom, to ne znam baš... Mislim da nisu zvučnici baš previše glasniji sa zvučnom koliko je taj zvuk (i bass) kvalitetniji na većim glasnoćama (čemu doprinosi SVM kontrola)... (boost 11, a na nekim pjesmama i boost 22 je jednostavno bez distorzije vjerovali ili ne - a to je onda fakat glasno)....

Igre i EAX - wooooooooooooooow.... mislim da je to dovoljno lociranje pritivnika u primjerice pucačinama, pa i u vožnjama je najprecizije moguće čak i po visini... (EAX 5.0)

A entertainment mod i muzika.... savršeno, svaki zvučnik svira za sebe i tu se zapravo i ostjeti taj 5.1 ugođaj i ističe razlika između 2.1 i 5.1 sistema gdje ovako složen 5.1 mete sve 2.1 sisteme...

SOrry na off topicu, ali slična stvar vrijedi i za geniuse a i vidio sam da se spominje Z-5500 pa...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 14:35   #115
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Ja imam geniuse i prezadovoljan sam jer su zvucnici ruku na srce odlicni za malo novaca ali posto stalno slusam glazbu trazim malo vise tocnije z-5500 bi htio iako sam prezadovoljan sa geniusima!

Svidja mi se z-5500 i kvalitetni odlicni ali su malo ksuplji ali ipak vrijede svaku kunu u to sam siguran!
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 14:36   #116
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
E kompa Genius, kad si već vlasnik Z5500 da te nešto priupitam
Zanima me kako točno zvuče srednji i visoki tonovi, te je li bass prenaglašen zbog ajmo reći..."pozamašnih" dimenzija kutije?
Ovo s tonovima me pak posebno zanima jer su single-driver dizajn, tj. nemaju posebno odvojene visokotonce od full-range zvučnika pa sam malo skeptičan.
Bez obzira na neke marketinške tvrdnje Logitecha da jedna membrana obavlja posao bolje od dvije, još uvijek sam skeptičan...pa me zanima kako to u praksi zvuči kod tebe?
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 19:42   #117
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Rekao je MATTHEOUS da ima Z4 Logiteche, i ako su mu dovoljni, neka ne traži dalje. Definitivno.
Ali za ljude otvorenog pogleda i sluha, neka poslušaju Geniuse, ostat će zadivljeni što dobivaju za 700 i nešto kuna. Kao i mnogi koji su poslušali ove moje uparene s Pioneerovim DVDom, a i sami su izbirljive duše.
Nemam ja Z4, imam neke očajne MS 2.1 od 50kn, samo sam želija reć da onaj tko najviše sluša mp3ce (a ja slušam), ne dobiva toliko sa 5.1, a triba to i rasporedit po sobi. Najveći argument za ove 5.1 je to šta koštaju 700kn- ne bih ih krao.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 19:58   #118
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
E kompa Genius, kad si već vlasnik Z5500 da te nešto priupitam
Zanima me kako točno zvuče srednji i visoki tonovi, te je li bass prenaglašen zbog ajmo reći..."pozamašnih" dimenzija kutije?
Ovo s tonovima me pak posebno zanima jer su single-driver dizajn, tj. nemaju posebno odvojene visokotonce od full-range zvučnika pa sam malo skeptičan.
Bez obzira na neke marketinške tvrdnje Logitecha da jedna membrana obavlja posao bolje od dvije, još uvijek sam skeptičan...pa me zanima kako to u praksi zvuči kod tebe?
Pa gle, ne znam kako bi oni zvučali da imaju više od jedne membrane, ali mislim da zvuče ok... Možda su srednji tonovi malo manje izraženi, ali to je više mišljenje audiofila nego mene....
Bass nije prenaglašen, pogotovo upareni sa zvučnom isporučuju upravo ugodan i precizan onako popunjeni bass, dok se pak u želji za remećenjem mira može bass posebno pojačati... Iako, niti onda ne lupa bezveze nego baš onako kako treba...
Mislim da je bass u prilično dobrom omjeru sa satelitima, tj. zajedno zvuče upravo onako kako bi trebali... Nije da je bass presnažan ili da pak sateliti krešte ko papige pa da se bass ne čuje... (što sam imao priliku čuti)
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 03:08   #119
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Ma znači 5.1 makar slušao obični stereo, jer ti stvara jednu atmosferu, i meni je to ljepše čut nego 2.1 ili 2.0 . Govorim u slučaju da su driveri podjednake kvalitete, a ne 5.1 za 400kn i 2.0 za 15 000 kn

Također spominjete Z4, od kojih su Z 3 duplo bolji, al mislim da se ni oni nemogu mjerit sa Geniusima, jer kolko sam čuo geniuse , imaju jako ljep i pun zvuk, a sub je prilično dubok i čvrst.
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 16:52   #120
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Ja bi volio uzivo cuti Z-5500 al kad niko ne poznajem ko ima a glupo je sto se nemogu u trgovini poslusat malo i to da vidim kako je to uzivo ugođaj
joga bonito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na