Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2003., 08:58   #1
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Sa zvučne na liniju (TV)

Spojio bih zvučnu sa linijom (i TV-om kod gledanja DVD-a). Istina je da ima gotovih kabela sa dva muška činča sa jedne strane i onim "pimpekom" (neznam kako se zove) koji ide u zvučnu.
Treba mi 10m a gotovi kabel je skup (102 Kn). Dali neko ima shemu kako spojiti žice na onaj dio koji ide u zvučnu da ja to napravim u kućnoj radinosti.
Corvin je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 00:45   #2
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Ma nije to nikakva nauka.

Na maloj bananici (stvar sto ide u komp), kada je otvoris, tj. odsarafis, imas 3 kontakta. Jedan je naveći i najuočljivi, to ti je minus i na njega spajas oba minisa sa RCA konektora. Na preostala dva kontakta spoji po jedan plus sa svakog RCA konektora zasebno.

Malo je zeznuto sve spojiti a da se nista ne dodiruje ako nemas iskustva u lemljenju, ali sve se da.

Ako slucajno spojis 2 plusa, nece nista biti samo ces imati mono zvuk, ali ako spoji neki plus i minus, čuti ćeš zujanje koje u krajnjem slučaju može naškoditi komponentama.

Pozdravljam.
soda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2003., 06:28   #3
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Re: Sa zvučne na liniju (TV)

Citiraj:
Originally posted by Corvin
Spojio bih zvučnu sa linijom (i TV-om kod gledanja DVD-a). Istina je da ima gotovih kabela sa dva muška činča sa jedne strane i onim "pimpekom" (neznam kako se zove) koji ide u zvučnu.
Treba mi 10m a gotovi kabel je skup (102 Kn). Dali neko ima shemu kako spojiti žice na onaj dio koji ide u zvučnu da ja to napravim u kućnoj radinosti.
A ako nemaš iskustva sa lemljenjem, kupiš adapter sa 2,5 bananom/2x ženski činč, i kupiš muški činč/činč kabel i spojiš elegantno na adapter, i u liniju
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 08:43   #4
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
U svakom slučaju, nipošto ne daj 100-ak kuna za nešto što te u najgorem slučaju može doći nekih 30-40 kn, ovisno o kvaliteti kabela.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 18:37   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
u Plani, preko puta zagrepčanke, 5 metara audio kabel (s jedne strane 3.5mm banana, s druge cinchevi) dođe manje od 30kn.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 18:55   #6
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Re: Sa zvučne na liniju (TV)

Citiraj:
Originally posted by Corvin
Spojio bih zvučnu sa linijom (i TV-om kod gledanja DVD-a). Istina je da ima gotovih kabela sa dva muška činča sa jedne strane i onim "pimpekom" (neznam kako se zove) koji ide u zvučnu.
Treba mi 10m a gotovi kabel je skup (102 Kn). Dali neko ima shemu kako spojiti žice na onaj dio koji ide u zvučnu da ja to napravim u kućnoj radinosti.
Ja sam u Getrou za 10m takvog kabla dao oko 15 kn. Nije neka kvaliteta ali za mene je dovoljno.
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 22:34   #7
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Istina je da ima gotovih kabela sa dva muška činča sa jedne strane i onim "pimpekom" (neznam kako se zove) koji ide u zvučnu.
ja kupio prekjucer takav kabel... (5 metara) i izaslo me 36kn.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 22:46   #8
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
kad sam zadnji put gledao u chipoteki je 4 kn metar taj stereo kabel
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2003., 18:35   #9
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Evo za audio kabl si dobio odgovore, evo moje preporuke za video kabl:

uzmes 10-11 metara nekog malo kvalitetnijeg kabla za antenu ili satelicku (pazi da stane u konektor ili ces morat malo vise plastike odrezat, nema problema)... kupis 2 pozlacena muska cinca... i onda fino lemis (ili samo fixiraj kako god znas) srednju zicu na sredinu cinca a vanjski snop zica na vanjski dio cinca (nemos fulat, logicno je)... Kvaliteta slike je kod mene 2x bolja nego sa obicnim konektorima i glupim serijskim kablom koji sam dobio s grafickom). Sve skupa sam video kabl platio oko 60ak kuna (8 metara kabla + 2 pozlacena muska cinca). Super izgleda, dosta je cvrst (potrudis se i bolji je od gotovih)...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2003., 20:55   #10
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by zwer
Evo za audio kabl si dobio odgovore, evo moje preporuke za video kabl:

uzmes 10-11 metara nekog malo kvalitetnijeg kabla za antenu ili satelicku...
takva (šuplja) žica punog presjeka služi za TV signal reda veličine par MHz i ima veliku impedanciju, pogotovo na niskim frekvencijama. ako upotrijebiš takav kabel, pojačalo će ti oscilirati time više što je napon kroz nju veći i zbog velike impedancije pojačalo će se ponašati više kao strujni, nego kao naponski izvor.

prevedeno na hrvatski, bas će ti biti slab, a zvuk će ti biti u banani, frekvencijski opseg će biti također u banani, a prilikom (jako) glasnog slušanja, postoji mogućnost da će se ili pojačalo pregrijati ili da će zvučnici izgoriti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2003., 09:12   #11
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Potpuno si u pravu, no ja ne pricam o AUDIO signalu nego o VIDEO signalu . Za TV-OUT je bolje (barem po mom iskustvu) kupiti neki fini debeli antenski kabl (debel kolko god moze da stane u konektor), nego tanki sugavi mali kakav sam ja dobio sa grafickom . To u kombinaciji sa pozlacenim konektorima (koji i nisu skupi tolko, 5-8 kn/kom) daje odlicnu sliku na TV bez smetnji na duljinama i do 10-12 metara (moj je 8 m i slika je odlicna).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 10:23   #12
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by zwer
Potpuno si u pravu, no ja ne pricam o AUDIO signalu nego o VIDEO signalu
sorry, nisam dobro razumio. my bad.

da naravno, za video signal bi se usudio reći da je najbolji STP kabel kategorije 3 (rađen za 10MHz) ili 5 (rađen za do 100Mhz). spojio sam doma 15m takvog tabla ali bez shielda (klasični UTP) na ruti kompa-receiver-TV i kvaliteta slike je fenomenalna i mnogo bolja od mnogo kraćih kablova koje sam dobio uz karticu. signal furam narančastim vodovima (signal je kompozitni).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 15:04   #13
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Znam da ovo nije mjesto za pitanje, al uvijek me jedna stvar fascinirala...
Na koji nacin mogu zvucnici (ako imaju puno vecu snagu od pojacala) unistiti pojacalo?
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 17:31   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
[QUOTE]Originally posted by miato
Znam da ovo nije mjesto za pitanje, al uvijek me jedna stvar fascinirala...
Na koji nacin mogu zvucnici (ako imaju puno vecu snagu od pojacala) unistiti pojacalo?
[/QUOTE

Pa sam si rekao-pojačalo pokušava isporučiti zvučnicima koliko bi oni htijeli...dok mu ne zgori izlaz

Provjereno na mom pokojnom prvom autu...

Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 18:32   #15
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa sam si rekao-pojačalo pokušava isporučiti zvučnicima koliko bi oni htijeli...dok mu ne zgori izlaz

Provjereno na mom pokojnom prvom autu...

He he... al ti je bilo to pojacalo u autu naivno
thanx na odgovoru.
Al nemaju li sva (novija) pojacala i slicne stvari neki limit da se nakon odredene tocke same ugase da bi sprijecila stetu sami sebi?
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 18:53   #16
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by miato
Znam da ovo nije mjesto za pitanje, al uvijek me jedna stvar fascinirala...
Na koji nacin mogu zvucnici (ako imaju puno vecu snagu od pojacala) unistiti pojacalo?
Nikako.

Pojačalo može uništiti zvučnike.

Pojačalo se može spaliti sa razlikom u impedanciji. Bliskije narodu je onaj slučaj kada umjetnici spoje 2 (ili više) zvučnika na jedan izlaz. Čest slučaj u selima oko mojeg mjesta.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 20:09   #17
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by RAK
Nikako.

Pojačalo može uništiti zvučnike.

Pojačalo se može spaliti sa razlikom u impedanciji. Bliskije narodu je onaj slučaj kada umjetnici spoje 2 (ili više) zvučnika na jedan izlaz. Čest slučaj u selima oko mojeg mjesta.
U cem se mjeri impedancija? Ohmima?
Znaci zapravo ne smije biti razlike u impedanciji? Tj bar ne u korist zvucnika?
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 20:59   #18
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by RAK
Nikako.

Pojačalo može uništiti zvučnike.

Pojačalo se može spaliti sa razlikom u impedanciji. Bliskije narodu je onaj slučaj kada umjetnici spoje 2 (ili više) zvučnika na jedan izlaz. Čest slučaj u selima oko mojeg mjesta.

Na novijim linijama (100% sigurno za Kenwood i Sony) postoji zastita za pojacalo. Kad sam spojio vise zvucnika i povisio glasnocu na displeju se pojavila poruka PUSH PROTECT (Sony) i prestane svirati, tak se nekaj slicno dogodi i na Kenwoodu. Tak da nema beda od spaljenog pojacala.
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 23:27   #19
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Majestic
Na novijim linijama (100% sigurno za Kenwood i Sony) postoji zastita za pojacalo. Kad sam spojio vise zvucnika i povisio glasnocu na displeju se pojavila poruka PUSH PROTECT (Sony) i prestane svirati, tak se nekaj slicno dogodi i na Kenwoodu. Tak da nema beda od spaljenog pojacala.
Ima još takvih ali ne i autoradia i sl. Imam jednu takvu doma i treba previše čekati dok izvrti testove koje radi.

Miato. Mjeri se u ohmima i treba biti isti i za zvučnike i za liniju. Večina je linija na 4 ohma i bilo bi dobro alko su i zvučnici takvi. Ako staviš dva zvučnika na jedan izlaz i pri tom ih paralelno spojiš, dobiješ impedanciju manju od 4 ohma. Serijsko spajanje dva od 4 ohma je loše zbog donjeg razloga.

Kada bi spojio jedan od 8 ohma ili 2 od 4 ohma paralelno teško bi spalio pojačalo (nije nemoguće) ali bi zvuk bio značajno slabiji.

Najvažnije je da impedancija zvučnika NE BUDE MANJA od linije. Ne eksperimentiraj previše. Koliko je na liniji, toliko na zvučnicima i "mirna Bosna".
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 10:54   #20
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by miato
Al nemaju li sva (novija) pojacala i slicne stvari neki limit da se nakon odredene tocke same ugase da bi sprijecila stetu sami sebi?
točno. imaju. ovaj moj technics isprobano ima. naime, bio je jedan tulum i vlasnik zvučnika koji su bili spojeni na njega (95W/190W ručni rad - samogradnja) je bio bahat i nafrljio ga je do kraja. i to je deralo sve dok nije baseve na receiveru pogignuo do kraja. basevi su se čuli dosta jako i podrapano. par sekundi poslije se receiver ugasio, a mi smo našnjofali istovremeno smrad skurene elektronike.

pojačalo izgori ako nema zaštitu od preniskog otpora na izlazu. ako zvučnik ima prenisku impedanciju u odnosu na pojačalo, izvući će prejaku struju iz njega i mnogo jače će se grijati čak i kod tihog slušanja. ja si na svom technicsu mogu prilagoditi impedanciju zvučnika. a zvučnik par izgori ako ga pojačalo potjera puno preko sinusne snage (obično).

također, u specifikacijama mog pojačala piše da na 100W snage na 6ohma daje 0.05% harmoničkih izobličenja. NO TO NIJE MAXIMALNA SNAGA! može i više, ali su izobličenja onda puno veća. negdje sam našao na netu test - maximalno daje 139W na 6ohma, ali uz izobličenja preko 1%. Na 2ohma DAJE 260W maximalnih!!!

Zvučnik od 8ohma NEMA 8ohma impedanciju, već mu impedancija varira ovisno o frekvenciji zvuka! To mu je SREDNJA impedancija.

Poja preporuka je da uzimate zvučnike sa većom impedancijom, jer manje opterećuju pojaćalo. Gubite malo na ukupnoj snazi, ALI... izvlače mnogo manje snage iz pojačala, pojačala se manje griju i više se ponašaju kao naponski izvor, a ne kao strujni i takvo pojačalo i zvučnici dulje traju.

Već sam previše napisao. Nadam se da ste sad nešto naučili o svemu tome i da sam vam pomogao oko toga.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 16:02   #21
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Puno si napisao uistinu.
Al kaj je najbolje, ja sam i nesto svatio
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 17:45   #22
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by RAK
Kada bi spojio jedan od 8 ohma ili 2 od 4 ohma paralelno teško bi spalio pojačalo (nije nemoguće) ali bi zvuk bio značajno slabiji.
daj razmisli malo o ovome kaj si napisao...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 17:47   #23
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
pogledaj ovaj thread, tamo sam napisao dosta toga o toj temi...
http://www.pcekspert.com/forum/showt...6222#post36222
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 18:13   #24
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by medo
daj razmisli malo o ovome kaj si napisao...
Ah. greška. Naravno da nije paralelno nego serijski. Tako dobiješ 8 ohma.

Jel' sada dobro?

Sada ti razmisli gdje vodi ovaj link.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 19:08   #25
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ah. greška. Naravno da nije paralelno nego serijski. Tako dobiješ 8 ohma.

Jel' sada dobro?

Sada ti razmisli gdje vodi ovaj link.
Serijski spoj R = R1 + R2 + ... + Rn
paralelni 1/R = 1/R1 + 1/R2 + ... + 1/Rn
Nije li?
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2003., 19:23   #26
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ah. greška. Naravno da nije paralelno nego serijski. Tako dobiješ 8 ohma.

Jel' sada dobro?

Sada ti razmisli gdje vodi ovaj link.
Link je super, več sam mislio da halcam.
BTW, isprobao sam ono s antenskim kablom i pozlačenim kontaktima i mogu reči samo jedno-SAVRŠENO! Ne da je bolje od original kabela nego ono, razlika je očita. I moja cura je skužila razliku, onda znate koliko je sati. Inače sad je kabel kojih 10 m. E sad bih trebao to isto napraviti samo za zvuk. Znači ono banana-činćevi. Koji kabel uzeti? Neki malo bolji za zvučnike? Dužine isto negdje 10m...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2003., 09:32   #27
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
kuršlus

je najjednostavnija stvar za skurit pojačalo, neki put niti zaštita ne pomaže, jer je složena za smanjenu impedancu, a ne za nikakav otpor!
medo, daj mi rastumači "(95W/190W ručni rad - samogradnja) ", pogotovo segment "95W/190W", to je sinus/max!?
ako technics napiše da ima 100W na 6ohma, onda, u njihovom slučaju to je MAXimalna snaga, jer technics ne stavlja sinusnu snagu, nego maximalu, tako ljepše zvuči
izobličenje, je stvar kvalitete pojačala, i ovisna je o zvučnom spektru, a ne o snazi pojačala, a snaga na manjoj impedanci je čista fizika, ohmov zakon!!!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2003., 09:34   #28
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
E da, skoro zaboravih, oko audio stvari, imate za vidit, audiofil site (reklama ima na baneru), i postate u forum, pa neko će već znati, stručno!!!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2003., 13:45   #29
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by RAK
Sada ti razmisli gdje vodi ovaj link.
hehe, pardonček. nisam cijeli dan refreshao browser, pa sam replyao krivo. moje isprike...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2003., 14:04   #30
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Re: kuršlus

Citiraj:
[i]medo, daj mi rastumači "(95W/190W ručni rad - samogradnja) ", pogotovo segment "95W/190W", to je sinus/max!? [/B]
zvučnici se danas svakako označavaju, no to ti najčešće znači "do 95W se čuje zvuk, a do 190W ga možeš tjerati da ne izgori uz grmljavinu i krčanje". nekada ovaj drugi broj označava "peak power", tj. snagu do koje ga možeš potjerati u kraćim vremenskim razmacima, a da ne pretrpi oštećenje.
Citiraj:
[i]ako technics napiše da ima 100W na 6ohma, onda, u njihovom slučaju to je MAXimalna snaga, jer technics ne stavlja sinusnu snagu, nego maximalu, tako ljepše zvuči[/B]
glupost. u specifikacijama ti piše da daje 100W snage na izlazu uz 0,05% harmoničkih izobličenja u datom frekvencijskom pojasu kad mu je spojen otpor od 6ohma na izlazu. ali nigdje ti ne piše da mu je to maksimalna snaga, jer nije. maksimalna snaga je veća, ali zašto se to obićno ne spominje!? marketing. reci mi , šta ti od ovoga ljepše zvuči:

receiver no.1: 5x100W, 0.05% THD (20Hz~20kHz) at 6ohm
receiver no.2: 5x135W, 10% THD, (1kHz) at 6ohm

Ha? Kojeg bi ti kupio?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na