Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.09.2016., 22:17   #91
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Meni jedna stvar nejde u glavu i zato razmisljam napustiti doslovce sve threadove osim eventualno tržnice. Amdini ne rade nista koliko vidim.

U temi "koju nvidia karticu kupiti" Mika spema ekipu sa 480. Ali doslovce SPEMA. To nema smisla vise. (Da, da, ok je gpu, radi svoj segment za tu lovu)

Ljudi dolazi po savjet. Ne po jehovine svjedoke koji za rukav jebu da kupiš to što netko ima i prejeeeebeno je ikad naj ikad sve svemir svijet makar su trazili drugo. Kad smo imali svi 970 zajebavali smo se na račun 3,5gb. Nismo fukali ekipu da je kupi. Pogotovo ne u temi AMD.

Do prije tebe i hawkera ovaj forum je imao smisla. Svi su imali i AMD i nvidiju. I komentirali jedni druge. Nismo imali bespotrebna fukanja kupovine. Danas nemamo nista osim bogomdane 480. I Zena. Uskoro.

Pozdrav.
Malo kasnim, ali bolje ikad neko ikad...
Trolova i spamera je uvijek bilo i uvijek će biti, zvali se oni hawker ili MikaHR. Pomirite se s time, net je jednostavno tako mjesto. S jede strane moderatori smrde i nevaljali su ako lupe đonom na prvu, a s druge ne rade ništa ako puste raspravu.
Morate uzeti u obzir da jedino i isključivo direktno vrijeđanje i slična sranja povlače ozbiljniju i istovremenu kaznu. Sve ostalo je podložno interpretaciji, u ovom slučaju moderatora. Opet, tu opcija prijavi post služi najviše tome da se skrene pažnja moderatora na neku temu ili post. Ako ste vi aktivi u temi od-do i znate kako svaki post diše, ne mora značiti da je moderator to doživio tolikim intenzitetom i na takav načina. Stoga, prijavi post - pod time ne mislim samo na tebe ili jednu osobu koja dnevno spiči taj gumb 10x, već na više forumaša koji time skreću pažnju moderatora i time na kraju krajeva olakšavaju mu posao. Nekada je jednostavno vremena koje se utroši na čitanje, vaganje i odmjeravanje što napraviti premalo i to je cijela stvar.
No dosta o tome, dalje se držite teme ovaj puta neometani...
tor je offline  
Staro 29.09.2016., 08:24   #92
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Mali update, zamjenio sam Palit 1060 3gb, za Gainward 1060 6gb. Identične grafe, osim plastičnog "poklopca" hladnjaka.

Napomenuo bih, ako čitate/gledate testove tih dviju proizvođača iz 7. ili 8. mjeseca, da su u rujnu očito dodali pasivni hladnjak na, vrm-ove (ako se ne varam)? Vidljivo na slici. (srebrni pasivni dio, ispod lijevog ventića)
Ako pogledate rane testove, toga nema, a na moje obje kartice je. Slika je od Palit 3gb, ali ako treba mogu dodati i od Gainward 6gb.

Što se samog rada tiće, nema razlike, obje tihe i hladne. Boostaju skoro identično, čak mislim da na stocku, Gainwardica ide mrvicu više. (1878 vs 1886, nešto u tom stilu..)

Temperature niti na jednoj nisu išle preko 72 C u gamingu, u Valley benchu oko 68 C. Ventići na oko 38-42%, što je nečujno. Preko 55% se čuju, a preko 65% meni (osjetljiv na buku) smetaju.

Što se tiče performansi, na 6gb sam samo Dying Light odigrao kojih sat vremena i na max 1080p nisam uočio razliku naspram 3gb.

Postom želim reći, da ak ose dvoumite da li uzeti nekog "razvikanijeg" proizvođača, ili Palit/Gainward slobodno možete uzeti potonje, jer su grafe "well made". Tek preko 2500fps-a (loading bencha ili sl.) se može razaznati lagani coil whine (na obje), ali ništa iritatno, primjeti se tek ako jako jakooo načulite uši.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2.jpg‎
Views:	525
Size:	110.5 kB
ID:	17031  
Green_FanBoy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2016., 08:46   #93
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Green

Znači niš od dresa ?

Ljudi najviše "izbjegavaju" Palit i Gainward zbog kraćeg jamstva. Koristio sam Palit kartice i nikad nije bilo problema, nekad kad su više manje svi imali 24 mjeseca.
Kasnije sam prešao na MSI, Asus i opet MSI, najviše zbog jamstva onda svega ostalog.
Sve drugo kaj si rekao stoji.

Ali godinu dana duže jamstvo je ipak malo veći adut "razvijanijih" proizvođača.
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 10:35   #94
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Popravilo se, ali still no love for tahiti
Kepler jbga po starom
Mali Off Topic/Side Topic:
Nisam siguran da li je na ovom testu 3GB ograničenje tj potencijalno razlog zašto se Tahiti i Kepler ponašaju tako loše tj. imaju nizak FPS. Ako pogledamo graf, vidimo da su grafe sa 3GB "nerealno" smještene u grafu, a i nijedan od tih čipova ne podržava color compression i slične tehnike da smanje potrebu za VRAM-om. Šteta što nema starijih čipova, tj. onih s manje VRAM-a, od AMD-a(R9 270/270X 2GB, R9 285/380 2GB) i nVidia-e (GTX770 2GB, GTX760 2GB, GTX960 2GB) jer bi bilo zanimljivo vidjeti kako se isti ponašaju na ovim postavkama FH3.
JC Denton je offline  
Staro 29.09.2016., 10:47   #95
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Ono sto bi bilo korisno je vidjeti PCIe port utilization kod tih kartica s manje VRAM-a, da se vidi da li je bottleneck stvarno VRAM (kolicina 'prometa' bi trebala biti puno veca), ili cisto neoptimizirani kod/driveri.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline  
Staro 29.09.2016., 11:44   #96
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Ak bude €, odem na "Božićni ugođaj" pa se onda počastim, nebudu shopovi nikud pobjegli

Nek samo ona "izdrži" 2-3 godine i ja sretan. I to ne mislim da preživi, nego da ovi genijalci ne ukenjaju tolko da bude i 6gb vrama premalo. Za sad bi joj jedino Witcher predstavljao problem, ali ne zbog rama.

Ostalo kolko sam gledao u 1080p pegla sve na ultra, što mislim odigrati. A kaj dolazi bumo vidli. Vjerujem da budu driverima još izvukli koji %, za sve ostalo tu je afterburner
Green_FanBoy je offline  
Staro 29.09.2016., 12:22   #97
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
IMO, mislim da bus zadovoljan s tom karticom
Bez obzira sto neki filozofiraju podosta oko 3GB VRAM-a, to je realno dosta za takvu karticu.
No ono najbitnije - have fun!
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline  
Staro 29.09.2016., 15:21   #98
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ma mogu ljudi filozofirat što hoće, svejedno mislim da je za 1600-1700kn bolji odabir nego polovna GTX970 za +/- 100kn. GTX970 je i ovako efektivno 3.5GB kartica, pa uz nešto bolje kompresijske metode kod GTX1060 3GB, tu su negdje. A da ne kažemo da je pascal pascal i da ce podrska bit bolja u buducnosti, trosi manje pa se time i manje zagrijava... a uz sve to je često još i brža od GTX970. Nije to loša kartica za fullHD.
JC Denton je offline  
Staro 29.09.2016., 15:44   #99
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nema 3gb verziju

Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Mali update, zamjenio sam Palit 1060 3gb, za Gainward 1060 6gb.
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Nek samo ona "izdrži" 2-3 godine i ja sretan. I to ne mislim da preživi, nego da ovi genijalci ne ukenjaju tolko da bude i 6gb vrama premalo. Za sad bi joj jedino Witcher predstavljao problem, ali ne zbog rama
Zašto je witcher problem?
Manuel Calavera je offline  
Staro 29.09.2016., 15:44   #100
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ma mogu ljudi filozofirat što hoće, svejedno mislim da je za 1600-1700kn bolji odabir nego polovna GTX970 za +/- 100kn. GTX970 je i ovako efektivno 3.5GB kartica, pa uz nešto bolje kompresijske metode kod GTX1060 3GB, tu su negdje. A da ne kažemo da je pascal pascal i da ce podrska bit bolja u buducnosti, trosi manje pa se time i manje zagrijava... a uz sve to je često još i brža od GTX970. Nije to loša kartica za fullHD.
Neki od nas to govore prakticki otkad je izasla, no svejedno je bilo trollova koji su se protivili cinjenicama (testovima) na svakom koraku.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.09.2016. u 18:39.
Sn4k3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2016., 16:04   #101
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Je li tko isprobao Nvidia Fast Sync koji je došao s Pascalom, a kasnije je podržan i na Maxwellu?

Ja sam trenutno na integrirki i još gruntam između 1060/3/6, vidjet ću situaciju kroz koji tjedan dok dođu modeli preko dobavljača s pristojnom garancijom od 36 mjeseci za Giga/MSI za razliku od 24 mjeseci sada za jeftinije modele u dobrim shopovima.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online  
Staro 29.09.2016., 16:33   #102
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Je li tko isprobao Nvidia Fast Sync koji je došao s Pascalom, a kasnije je podržan i na Maxwellu?

Ja sam trenutno na integrirki i još gruntam između 1060/3/6, vidjet ću situaciju kroz koji tjedan dok dođu modeli preko dobavljača s pristojnom garancijom od 36 mjeseci za Giga/MSI za razliku od 24 mjeseci sada za jeftinije modele u dobrim shopovima.

Ja planiram uskoro 1070 da ispunim svoj 144Hz panel pa mogu dat svoje mišljenje kasnije tu,ak nekog bude zanimalo.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline  
Staro 29.09.2016., 18:26   #103
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Pa Witcher je jedina igra koju sam vidio na testovima da nejde na ultra preko 60 fps-a. Ne igram ga tak da mi je svejedno
Green_FanBoy je offline  
Staro 29.09.2016., 18:39   #104
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Neki od nas to govore prakticki otkad je izasla, no svejedno je bilo trollova koji su se protivili cinjenicama (testovima) na svakom koraku.
Onda i ja ispadam troll jer sam i ja rekao da bi radije sebi zadržao 970 nego uzeo 1060 3GB te da je nebi kupio ni u jednom scenariju
Ali dobro, nema veze... vremenom će malo odmaknuti 1060, to je sigurno, ali ne bude daleko.

OK, sad ćete reći da je lako meni srati, ali iznosim svoje mišljene naravno da ljudi kupe što hoće. I mene su od 1070 odgovarali i rekli kako je neisplativa pa eto
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 20:54   #105
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ja da nemam grafu u kompu, da sam na iGPU, nebi kupio taj odron od 1060 sa 3 gb.
JuiceBox je offline  
Staro 29.09.2016., 21:44   #106
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Btw, gledam 1070 i 1080.
Naspram 980 okvirno dobijem 25fpsa sa 1070. iliti 50fpsa sa 1080.

Računica izlazi da sa prodajom 980 dobijem ovo:

2000 + 1200 = 1070
2000 + 2800 = 1080
(takve cijene imam za modele koje tražim)

Ugrubo (nisu relevantni postoci. To je odokativni omjer fpsa i %)
25%+ = 1200kn
50%+ = 2800kn (25% = 1400kn)
----------------------------------------

Cijena između 1070 i 1080 je više kn nego dobiti u %....
Tako da idem na vjerojatno na 1070

Brko ti tvrdis da je MSI najtisa do sada ?
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline  
Staro 29.09.2016., 21:49   #107
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A gle, ja ne tvrdim da je najtiša jer ih nisam imao više. Mogu samo reći da je jako jako tiha. Danas sam Metro 2033 Redux pičio malo onako sat vremena, znači dobra stara DX11 igra koja je dobro oznojila 660Ti, čak se malo i 970 čula. Ova ništa. Ventovi se okreću, ali ništa. Čuju se malo ventovi na 7V od kištre.

markecSMB kaže OVDJE da je detaljno sve izanalizirao i da mu je tišina bitna, pa je i on uzeo Gaming X. Ja sam je uzeo jer nisam imao drugog izbora jer je bila jedina 1070 koju sam mogao čopit
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 21:51   #108
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Pa Witcher je jedina igra koju sam vidio na testovima da nejde na ultra preko 60 fps-a. Ne igram ga tak da mi je svejedno
Nebih to baš nazvao problemom, niti ispod 60fos nije loše, a ne mora niti sve biti do čepa (AA ili hairworks)
Inače ima i zahtjevnijih igara
Manuel Calavera je offline  
Staro 30.09.2016., 00:36   #109
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Onda i ja ispadam troll jer sam i ja rekao da bi radije sebi zadržao 970 nego uzeo 1060 3GB te da je nebi kupio ni u jednom scenariju
Ali dobro, nema veze... vremenom će malo odmaknuti 1060, to je sigurno, ali ne bude daleko.

OK, sad ćete reći da je lako meni srati, ali iznosim svoje mišljene naravno da ljudi kupe što hoće. I mene su od 1070 odgovarali i rekli kako je neisplativa pa eto
Daleko od toga, naravno da bi bilo pametnije zadrzati 970. Ja bi istu stvar napravija ali samo pod uvjetom da ne kupujem novu grafu.
A kad bi vec isa u kupovinu sigurno bi uzea 1060 3Gb ili jos bolje 6Gb - prednosti Pascala su ocite da ne nabrajam bezveze...
Ali vidim ja tu neki pattern, tebi se ocito puno vise svidja broj 7 nego 6

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ja da nemam grafu u kompu, da sam na iGPU, nebi kupio taj odron od 1060 sa 3 gb.
Tako se svojevremeno moglo reci i za gtx960 2Gb (u odnosu na 4Gb model). Pa je svjedno ispala dosta solidna grafa,
pogotovo za casual gamere i one koji ne pate od very high/ultra postavki...

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nebih to baš nazvao problemom, niti ispod 60fos nije loše, a ne mora niti sve biti do čepa (AA ili hairworks)
Inače ima i zahtjevnijih igara
Definitivno nije lose, samo ako je stabilno - pogotovo za takve igre (non fps)...
Da ima zahtjevnijih igara - ima, a pogotovo zahtjevnijih po vramu
Sn4k3 je offline  
Staro 30.09.2016., 00:43   #110
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Gtx 960 je opcnito bez obzira na ram naginjala odronu sa 128 bita ali kao fol neke kompresije ovo ono pa je radila koliko toliko.
JuiceBox je offline  
Staro 30.09.2016., 00:44   #111
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Definitivno nije lose, samo ako je stabilno - pogotovo za takve igre (non fps)...
Da ima zahtjevnijih igara - ima, a pogotovo zahtjevnijih po vramu
Mda. Baš gledam video (link na dx12 temi) gdje u deusu ex-u pola toga ne preporučuje upaliti jer "treba više od 4gb vram"

Što se tiče gtx 960 većinu vremena je bila dosta isplativa gpu (naravno pričam o najjeftinijim modelima)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.09.2016. u 00:49.
Manuel Calavera je offline  
Staro 30.09.2016., 01:38   #112
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Onda i ja ispadam troll jer sam i ja rekao da bi radije sebi zadržao 970 nego uzeo 1060 3GB te da je nebi kupio ni u jednom scenariju
Ali dobro, nema veze... vremenom će malo odmaknuti 1060, to je sigurno, ali ne bude daleko.

OK, sad ćete reći da je lako meni srati, ali iznosim svoje mišljene naravno da ljudi kupe što hoće. I mene su od 1070 odgovarali i rekli kako je neisplativa pa eto
Pa tvoj slucaj je da imas gtx970 i totalno bi blesav potez bio da si je prodao da kupis 1060 3gb. Besmisleno.
JC Denton je offline  
Staro 30.09.2016., 09:23   #113
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
960 sa 2GB je bila super kartica u svom rangu, a s vremenom je postala jos i bolja (barem u odnosu na proslu generaciju).
Isto tako ej 1060 sa 3GB super kartica u svom rangu.
Daje puno, a nije preskupa.

Problem je sto ljudi od x60 serije ocekuju da vrte sve na ultra turbo max settinzima i imaju 60+FPS.
Za to postoji 1070 i 1080. I za to postoji odgovarajuca cijena.

Dakle, za kategoriju kojoj se nalazi to je stvarno dobra kartica.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline  
Staro 01.10.2016., 23:56   #114
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@Green

Ljudi najviše "izbjegavaju" Palit i Gainward zbog kraćeg jamstva. Koristio sam Palit kartice i nikad nije bilo problema, nekad kad su više manje svi imali 24 mjeseca.
Kasnije sam prešao na MSI, Asus i opet MSI, najviše zbog jamstva onda svega ostalog.
Sve drugo kaj si rekao stoji.

Ali godinu dana duže jamstvo je ipak malo veći adut "razvijanijih" proizvođača.
Jučer mi je došla Gainward GTX 1060 Phoenix GS. Zanimljivo je da svijet medija za nju daje 3 godine garancije, a istom modelu Links daje samo 2 godine garancije. Čak sam im poslao mail da provjerim da nije neka greška u pitanju. Uglavom stvarno je 3 godine garancije.

Čudno mi je kako ne piše više na računu koliko šta ima garancije? Jučer sam u ADM-u kupio CPU, MBO, RAM-e i hladnjak, nigdje ne piše garancija. Za grafičku iz svijet medija također.


Za sada sam zadovoljan s njome, na visokom loadu (99-100% i 5.2GB vram usage) ventilatori rade na negdje 50% mislim i to se čuje, ali nije jako bučno. Na manjim loadovima tiha do nečujna.

U odnosu na dosadašnju Gainward GTX 960 Phantom GLH 2GB, duplo je jača i puno je robusnija, a troši isto. Ima i "GAINWARD" osvijetljeni natpis. To osvjetljenje po defaultu ujedno prikazuje i temperaturu kartice (npr. zelena hladno, plavo toplije, crveno vruće...), a može se mijenjati ili ugasiti. Ima i backplate metalni, te nije baš lagana u cijelosti. Super je što ima 0 rpm funkcionalnost do određene temperature, kao i npr. MSi. Dosadašnja GTX960 Phantom to nije imala. Boost u igrama ide do 2GHz i možda još nekoliko MHz preko, iako službeno njezin boost ide do 1848Mhz.

Uglavnom sada znam zašto mi se Space Engineers vukao i crashao na GTX 960. Naime kada si na planetu, a ne u svemiru (gdje nema ništa ofc), igra traži preko 5GB vrama...


I ne bih se složio da je GTX 960 bila dobra kartica, preveliki je gap bio između nje i GTX970. Također je konkurencija u vidu R9 380 i polovnih GTX770/R9 280X bila bolji izbor. Da je bila jača bar 10-15% i da je dolazila sa 3GB VRAM-a, bila bi pun pogodak. Barem ima jako malu potrošnju, te po toj stavki joj nitko nije mogao konkurirati.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit


Zadnje izmijenjeno od: DraŽ. 02.10.2016. u 00:14.
DraŽ je offline  
Staro 02.10.2016., 00:15   #115
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Još kad prodaš te svoje ostatke (i7 2600k, matičnu i gtx 960-tku...) extazi neće bit kraja
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 02.10.2016., 00:37   #116
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Još kad prodaš te svoje ostatke (i7 2600k, matičnu i gtx 960-tku...) extazi neće bit kraja
Yep, puno sam ja tu para popušio, uložio bliže 7k, a povratit ću možda 2.5k. Prvenstveno sam mijenjao platformu jer sam imao nekih problema s matičnom. Radilo je to, ali ne optimalno. Također sam trebao više rama, a već sam imao 4 keksa DDR3, pa mi je bilo glupo opet DDR3 kupovat. Također sam jedva natjerao ta 4 keksa da rade, bojao sam se da ne bi bilo zajebancije. Sad mi sve radi ko po loju.

Iskreno za sve vas koji imate i7 2600k, dodatno vas podržavam u tome da na njemu i ostanete do Cannonlakea. Koliko sam do sada primjetio i5 6600k i 2600k su tu negdje. Jedino se primjeti da je skylake osjetno jači u single threadingu, što je meni prilično važno.

GTX 1060 3GB ne uzimajte ni u ludilu. 3GB je danas ništa, pa toliko midrange mobiteli imaju rama.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline  
Staro 05.10.2016., 21:06   #117
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline  
Staro 12.10.2016., 12:58   #118
gpatak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
U lovu sam na grafičku karticu za svoju staru mašinu. Matična je Asus P5K-E koja ima PCI express x16 v1.0
Htio bi neku grafičku da može vrtiti 4k razoluciju na 60Hz preko display porta. Nikakve igrice.
Neznam dal je taj PCI express x16 v1.0 limitirajući faktor.
Molim preporuku za neku nVidia karticu.
gpatak je offline  
Staro 12.10.2016., 13:39   #119
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Malo bolje spedificiraj.
Sto bi vrtio na 4k/60Hz?
Samo desktop/browsanje.. filmove? MPEG2/H264/H265?
Itd, itd...

No u svakom slucaju ono sto ti NECE biti problem je x16 v1.0 sto se tice propusnosti.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline  
Staro 12.10.2016., 13:50   #120
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Problem je što takva karticu s DP 1.3 košta vjerojatno više od tvoje cijele konfe, čak i polovna.
Smartic je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na