Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2008., 17:31   #1
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Monitor do 1600 kn od 20"

Zanima me koji je najbolji izbor monitora do 1600 kn, da je dobar za igrice. Da li uzeti samsung ili lg, koji ima bolju sliku od ta 2?I jos me zanimaju ti mrtvi pixeli, kolika je tolerancija na njih.
ivanb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 19:15   #2
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Molim vas da mi odgovorite jer za koji dan kupujem monitor pa neznam koji!
ivanb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2008., 20:07   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Od jučer kad si postal, pa do danas kad moliš ljude da ti odgovore mogel si pročitati cijeli ovaj podforum nekolko put. Osim toga imaš dva stickya koji ti odgovaraju i daju linkove na ono kaj te zanima, a mali milijun tema u kojima se traže i dobivaju preporuke raznih monitora, da i ne spominjem. S druge strane sve kaj tu piše i sve kaj bi ti ljudi napisali ne znači ama baš ništ ako ti sam ne znaš kaj hoćeš i ako bilo koji od potencijalnih monitora ne vidiš/isprobaš uživo. Ovak prek neta bude te svaki drugi uvjeraval da je njegov monitor najbolji jer (pogađaš) ga "on ima", jer Samsung ugrađuje ovaj ili onaj panel na kojem Iva Šulentić izgleda prirodnije no ikad i naposlijetku budu u sve to uskučili vandali sa 101 recenzijom generičkih TN sranja, pod sloganom "što manji odaziv to bolji monitor". Skuhaj si čaj, pa fino kreni na pregledavanje nekih od hitova s prve dvije stranice ovog podforuma:
McG je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 22:17   #4
R2D2x2
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 152
prije godinu dana kad sam kupovao komp jedini 20" LCD do 1500kn bio je LG 204WT - mislim da ga vemil jos uvijek nudi
imam go do danas i dobar je - nema "krvarenje" (izbijanja svijetla sa donje ili gornje strane) i mrtvih pixela

sve recenzije koje sam procitao (ukljucujuci iskustva korisnika po samim forumima - a vjeruj mi nacitao sam ih se) su opcenito pozitivne sto se tice ovog monitora
jedina zamjerka profesionalnih recezenata jest izrazenija crvena nijansa sto se tice boja (ja to nisam ni primjetio - valjda zato sto nisam power user i ne koristim profesionalne aplikacije)

ako trazis 20" monitor i u cijenovnom rangu si do 1600kn sumnjam da ces naci novi monitor bolji od navedenog LGa
R2D2x2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2008., 14:42   #5
ivanb
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sukošan
Postovi: 214
Hvala!
ivanb je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 22:01   #6
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
R2D2x2, imam pitanje. Naime, pošto L204WT ima dosta primamljivu cijenu (1149kn, Ve-mil) razmatram opciju da ga uzmem. No, čitajući ovo nisam siguran koliko ovo "So, you can see that the monitor yields too cold colors" ili "but if you want a fast matrix or good reproduction of colors, you should look for them elsewhere" utječe na odabir pošto bi mi drugi kandidat bio SM 2032BW kojeg svi hvale (uz 2232BW naravno).

Mislim LG bi uzeo prvenstveno zbog cijene, neznam kakva je razlika između 2ms i 5 ms vremena odaziva. Sada imam CRT SM syncmaster 753dfx, za kojeg mi je rečeno da ima "prejake" boje i da se na njemu ne može raditi (a meni izgleda sasvim ok - 1152x864@75Hz, kontrast na 100, svjetlina na 20) no, moram se požalit na "probleme" s očima u zadnje vrijeme.. zamor i "lagana čoravost"...)..pa je to jedan od razloga zašto bi prešao na LCD (ako je u tome spas)...

Ima li u tome s "hladnim bojama" ikakvog smisla i je li to vidljivo (s obzirom da sam nekad davno čuo da SM ima jake boje za razliku od ostalih)? Ovo s 2ms vs 5ms bi isto volio da mi netko objasni... ide malo u OT..nemojte zamjerat
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 23:07   #7
R2D2x2
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 152
Citiraj:
Autor x64 Pregled postova
R2D2x2, imam pitanje. Naime, pošto L204WT ima dosta primamljivu cijenu (1149kn, Ve-mil) razmatram opciju da ga uzmem. No, čitajući ovo nisam siguran koliko ovo "So, you can see that the monitor yields too cold colors" ili "but if you want a fast matrix or good reproduction of colors, you should look for them elsewhere" utječe na odabir pošto bi mi drugi kandidat bio SM 2032BW kojeg svi hvale (uz 2232BW naravno).
imam monitor vec godinu dana i zadovoljan sam s njim
apsolutno nikakvih problema nisam imao s njim dosad

sto se tice boja
na nekim recenzijama sam procitao zamjerke da je crvena boja preizrazena (sto bi bilo u suprotnosti s tvojom recenzijom koja govori da su boje prehladne)
ugl, to je sve toliko subjektivno i jedini nacin da to primjetis jest da se profesionalno bavis s tim (ili da recenziras monitore ili da svakodnevno radis u photoshopu)

na LGa sam presao nakon sto sam 6g bio na 17" flat CRTu
razlika je nebo i zemlja, i LG po meni ima puno kvalitetniju sliku
sto se tice filmova i igara nisam primjetio nikakve probleme sa bojama

jedino ces malo duze vremena podesavati brightness i contrast, ali kad to jednom sredis onda vise nema potrebe ista prckati po monitoru

Citiraj:
Autor x64 Pregled postova
moram se požalit na "probleme" s očima u zadnje vrijeme.. zamor i "lagana čoravost"...)..pa je to jedan od razloga zašto bi prešao na LCD (ako je u tome spas)...
ako imas probleme sa ocima onda ti ne preporucujem LCD velike povrsine
ja sam isto naprezao oci (radeci na kompu do sitnih sati) na starom CRTu i mislio sam da ce mi biti laganica sa LCDom

je vraga, monitor je toliko veci od obicnog 17" CRTa da ti dodje na isto gledao u jedno ili drugo
u pocetku sam osjetio olaksanje, ali kasnije mi je doslo na isto
jednostavno je povrsina ekrana prevelika i rezolucija previsoka tako da se opet moram naprezati
kad surfam, uredno moram zumirati stranice za 40-80% kako bih ista mogao procitati bez naprezanja (isto vrijedi za bilo koji dokument i slicno..)

Citiraj:
Autor x64 Pregled postova
Ima li u tome s "hladnim bojama" ikakvog smisla i je li to vidljivo (s obzirom da sam nekad davno čuo da SM ima jake boje za razliku od ostalih)? Ovo s 2ms vs 5ms bi isto volio da mi netko objasni... ide malo u OT..nemojte zamjerat
ako nisi power user neces ni primjetiti da li je koja boja izrazenija ili ne
monitor ima dobar odaziv i nisam u niti jednoj igri ili filmu primjetio efekt laga ili ghostinga slike
to je bila boljka prvih generacija LCDova, danas to rijetko koji LCD ima..

imo sve ispod 10ms je neprimjetno na danasnjim monitorima..
R2D2x2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na