Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2016., 20:36   #1
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Logitech warranty u banani? G13 u pitanju

Dakle, do sad je Logitech bio izrazito susretljiv sto se tice garancija i RMA claima direktno njima, do te mjere da su mnogi iskoristavali...

No sada situacija:

G13 kupljen krajem '12, placen 900kn u VeMulju...
U sijecnju '15, debelo pod garancijom, se pokvari, a pošto VeMulj (tj. firme nasljednice) ne primaju uredjaje kupljene kod njih, kontaktiram Logitech direktno (prilazem racun, sve regularno) i dobijem novi G13.

Sad je proslo dakle malo vise od godinu dana, i nova se pokvarila, fizicki nekoliko tipki mrtvo... Javljam se Logitechu i dobijem lagani odjeb - njihovi uvjeti po novom kazu da kada zamijene uredjaj pod RMA, novi uredjaj ima jamstvo ili 30 dana ili do isteka originalnog jamstva uredjaje koji su zamijenili?!

Dakle novi G13 koji sam dobio direktno od njih je umjesto jamstva za novi uredjaj (3g) imao tocno 8mj jamstvo i vise ne vrijedi. Odbijena reklamacija i FOF.

Dobili su lagani hate mail, ali ne vjerujem da ce urodit plodom...

Jeste li imali iskustva s njima u zadnje vrijeme?
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 20:40   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa rekli su ti sve kak je po zakonu, kod njih. Nije svagdje praksa, novi proizvod -> novo jamstvo. Mislim da si napravio pogrešku što nisi reklamirao kod uvoznika kad te već vemil odhebao. Onda bi dobio i novo jamstvo.

Ovako, sve je legit s njihove strane i brijem da ti tu nemožeš apsolutno ništa napraviti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2016., 20:52   #3
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
isto takva situacija, dobio novog miša jer je stari krepao i kad je i ovaj novi počeo otkazivati nakon godinu dana dobio sam odjeb od logitech supporta nakon desetak dana dopisivanja, jer garancija je istekla za onog prvog miša i to se gleda...uglavnom sad više nemam logitech miša, već coolermaster sentinel 3..a logitech više i neću imat
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 20:56   #4
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
mislim da je to neka ''nova'' preksa logitecha

ja sam svoj sto godina start G700 uspio jedno 4-5x reklamirat preko logitech supporta, svaki put uspješno i bez problema
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 21:37   #5
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa rekli su ti sve kak je po zakonu, kod njih. Nije svagdje praksa, novi proizvod -> novo jamstvo. Mislim da si napravio pogrešku što nisi reklamirao kod uvoznika kad te već vemil odhebao. Onda bi dobio i novo jamstvo.



Ovako, sve je legit s njihove strane i brijem da ti tu nemožeš apsolutno ništa napraviti.

Vemil je bio direktan uvoznik i distributer, čak i veleprodajni Logitech partner, svi ostali distributeri Logitecha nisu htjeli ni čuti za njihovu robu.
Zato sam i išao na Logitech direkt.


Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
mislim da je to neka ''nova'' preksa logitecha

ja sam svoj sto godina start G700 uspio jedno 4-5x reklamirat preko logitech supporta, svaki put uspješno i bez problema

Također, G500 dobio RMA dva put, dva puta Harmony 650 kad je crkao itd... I ni govora o ovakvom policyu.
Ovo mi je prvi glas, zato i pitam...
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 21:41   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sve sto je lijepo kratko traje, s tim da je taj famozni Logitechov suport relativno dugo i trajao
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 21:57   #7
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sve sto je lijepo kratko traje, s tim da je taj famozni Logitechov suport relativno dugo i trajao


Meni je normalno da kad dobiješ novi uređaj pod jamstvo, taj uređaj ima novu garanciju. Od proizvođača ili dobavljača, svejedno.

Ne govorim o muljažama, sve moje Logitech RMA 'transakcije' su imale račun i podrijetlo, a valjan razlog zašto nisu vraćane preko uvoznika. (jer su svi idioti )
__________________


ALL SOLD :\
|

Lap: MacBook Pro 2019
CPU: 8th gen i5-8257u (4c/8t)
RAM: 8GB DDR
HDD: 256GB NVME | 512GB NVME USB-C (TB)
Dock: HP Thunderbolt Dock G2
Monitori: 2* Dell P2418D 2K
Periferija: Lenovo Essential Keyboard | Logitech MX Master 2S | Sennheiser HD 4.40 BT
OS: MacOS Big Sur | BootCamp Windows 10
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 22:28   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Taj zakon nije svugdi takav. Većinom ti se jamstvo nastavlja na stari proizvod.
Nekim čudom je to u nas dosta na ruku kupca
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 02:53   #9
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Također sam u onoj 'hrpi' s ajmoreć lošijim iskustvom - reklamirao miš iz seta, dobio novi set komplet jer se takav više nije pravio, i kad je i taj miš nakon 2g krepucnuo, logi support je rekao doslovno da si odem kupit novi set ili samo miš jer je taj novi set koji su mi dali imao samo toliko garancije koliko je preostalo starom neispravnom setu.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 07:10   #10
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Nije to lose iskustvo. Nigde vani ne dobis novo jamstvo dok ti zamjene uređaj. Takvo su zakoni kod njoh i to je to.

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2016., 08:53   #11
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Meni G500 nisu htjeli zamjenit nakon par dana isteka garancije se pokvario, isto poslao hate mail i svašta nešto, 0 bodova. Jednostavno izbjegavam logitech od tad, ako nema neka alternativa onda u najgorem slučaju uzmem ali pošto skoro uvijek ima uzme se nešto drugo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 08:58   #12
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Meni G500 nisu htjeli zamjenit nakon par dana isteka garancije se pokvario, isto poslao hate mail i svašta nešto, 0 bodova. Jednostavno izbjegavam logitech od tad, ako nema neka alternativa onda u najgorem slučaju uzmem ali pošto skoro uvijek ima uzme se nešto drugo.
A zasto bi ti ga tocno zamijenili nakon isteka garancije?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 09:05   #13
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
A zasto bi ti ga tocno zamijenili nakon isteka garancije?
Pa mislim da bi bilo uredu da priznaju, imao sam par slučaja po tjedan dana nakon isteka garancije i bez ikakvog prigovora su mi zamjenili primjer corsair je poslao novu memoriju prdnula 3 dana nakon garancije i još imam 10ak takvih slučaja i nikad nije problema bilo. Mislim da to sve govori o ozbiljnosti firme, logitech se ponio kao vrlo neozbiljan tad sam još bio dugogodišnji vjeran logitech kupac. Zato sam sad odgovorio većinu svoji klijenata da ne kupuju logitech jer je bilo alternative.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 09:06   #14
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Nije to lose iskustvo. Nigde vani ne dobis novo jamstvo dok ti zamjene uređaj. Takvo su zakoni kod njoh i to je to.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Pa i napisao sam 'sa ajmorec losim' iskustvom.
Meni je isto s neke logicne strane to u redu. Jer inace, teoretski, u ovoj varijanti novi mis novo jamstvo, imao bi cijeli zivot novi mis ako bi stari krepucnuo unutar 2-3 godine, sto je glupo. Jesu se obvezali dat jamstvo 3g, jesu. Jel dobijes novi mis ak krepa stari unutar jamstva, dobijes. Dovidjenja misko...

Zamzung Tapatalk
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 12:06   #15
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
i još imam 10ak takvih slučaja i nikad nije problema bilo.
Ma je, imaš sigurno... daj molim te.
Corsair ti jednom izašao u susret i sad misliš da bi to trebalo biti pravilo.
Gdje je granica? Koliko bi još trebalo vrijediti jamstvo nakon isteka? 3 dana? 7 dana? Ili 17 dana? Kad ćeš biti zadovoljan?
Mislim, datumski je sve to tu negdje i "bilo bi ok da oni zamjene za novo ispravno", uz naravno, novo full jamstvo od 3 godine.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 14:38   #16
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
problem je sigurno u tome što su Hrvatine prije par godina masivno iskorištavali logitech pa dobivati nove g9 g9x miševe koje su naravno prodavali pa su drugačije okolnosti vjerujem da bi bilo drugačiji ishod. Ja sigurno ne bi prihvatio nakon što istekne garancija iz razloga onda se tamo može svima a ne samo onima koji se jave. Treba biti negdje neka granica.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 14:53   #17
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor intel freak Pregled postova
problem je sigurno u tome što su Hrvatine prije par godina masivno iskorištavali logitech pa dobivati nove g9 g9x miševe koje su naravno prodavali pa su drugačije okolnosti vjerujem da bi bilo drugačiji ishod. Ja sigurno ne bi prihvatio nakon što istekne garancija iz razloga onda se tamo može svima a ne samo onima koji se jave. Treba biti negdje neka granica.
Tako je,

tak smo spušili Logitech support, Corsair, XFX... Balkanska posla
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 20:13   #18
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor intel freak Pregled postova
problem je sigurno u tome što su Hrvatine prije par godina masivno iskorištavali logitech...
I dan danas je tako , samo su odpali oni dzabalebarosi koji su culi za to od nekog u birtiji, pa isli i oni pokusat da ispadnu baje
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 07:53   #19
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
To je ono, das nekome prst, a on bi cijelu ruku

Znaci Logitech support koji i dalje savrseno funkcionira, neovisno o lokalnim distributerima, je odjednom postao los, jer priznaju "samo" orignalno jamstvo i to "samo" unutar jamstvenog roka...

Ljudi daj se uozbiljite.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 08:07   #20
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Logitech se sam sjebao, kod nas ali i vani. Racunali su na postenje ljudi sto je uvijek losa ideja.

Dok su npr. Razer i Steelseries trazili da im se posalje crknuti mis ili tipkovnica ili barem da se odreze USB kabel, poslika i posalje dio kabla sa konektorom kod Logitecha je to islo puno jednostavnije. "Alo, Logitech, crkao mi je mis, evo vam serijski broj, posaljite mi drugoga, moze? Evo, saljemo odmah!" Naravno da su ljudi to iskoristavali pa su sada u Logitechu poceli puhati i na hladno.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 20:49   #21
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Ova finta s trajanjem jamstva originalnog uređaja za zamjenski je uredno bila i prije par godina.
Kao i prvo uništavanje a kasnije i slanje hr logitechu uređaja koji se reklamira tako da ne vidim neku bitnu promjenu u politici Logitecha.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 09:09   #22
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Ja s Logitechom samo super pozitivna iskustva. I definitivno previše izlaze u susret kupcima. Osobno kupujem samo njihovu periferiju i nikada nisam iskorištavao njihov customer support, ali znam da će prije ili kasnije promijeniti politiku zbog toga što nekontrolirano šalju zamjene.

Npr. davno nekada mi pregorila centralna jedinica na Z-5500 zvučnicima, Links kaže moram donijeti kompletan set na reklamaciju. S obzirom da sam zvučnike ušarafio bio na zidove i cijeli setup napravio nije mi se baš dalo skidati sve i rastavljati i kontaktiram Logitech. Oni odmah ponude da mi pošalju novi set, ali da uništim sub i pošaljem sliku. Ja onak wtf pa neću uništavat savršeno dobar set zvučnika samo radi centralne jedinice i rekoh hvala, ali glupo mi je to napraviti i odnesem u Links, dobijem zamjenu i dan danas rade savršeno.

Isto tako bilo je tu miševa, tipkovnica itd. Uvijek riješeno bez problema. Jednom mi poslali miš da nisam morao ništa napraviti, drugi put sam morao uništiti. Očito im se ili mijenja politika ili ovisi kojeg djelatnika dobiješ da rješava tvoj slučaj.

A osobno mi nikada nije ni palo na pamet tražiti zamjenu nakon isteka garancije, a kamoli zbog toga prigovarati kako je loša firma. :S
Logitech je uvjerljivo najbolji po tom pitanje, za razliku od mnogih drugih kao npr. Thermaltake od kojeg nikada ni odgovor na mail vezano uz reklamaciju nisam dobio, a kamoli išta drugo.

Just my $0.02.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 09:28   #23
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Meni su prije par godina prihvatili slusalice na reklamaciju iako sam im bio rekao da je jamstvo isteklo.

Posto kod nas ima smradova koja unisti hardver malo prije isteka garancije, ovo je sasvim ok od Logitecha, neka se i oni malo zamisle.

Uostalom ja ne brinem, stogod reklamirao igdje uvijek prodje garancija, vjerovatno jer ih ne pilam sa stvarima koje nemaju smisla.
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na