Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2003., 01:08   #1
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Audio kompresija

Ajde da probijem led sa audiom
Ako koristite audio kompresiju koju koristite:
mp3,ogg vorbis,mpc,aac,
ili ako koristite lossles:
ape,flac,shorten....

Ja sam prije koristio mp3, pa malo ogga pa opet mp3 pa ogg onda mpc i sad sam na losslesu i monkey audiu (ape)

stay
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 09:46   #2
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Lame 3.92 naravno. "obicni" mp3 na 192kb/s w/ Joint Stereo. to je prosjek manje vise...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2003., 11:26   #3
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
poslušaj ovaj savjet sNNooPY
Koristi Lame 3.90.2 - najbolji Lame do sada, najviše i testiran a Dibrom (jedan od Lame developera ga je posebno tweakao) sa 'alt-preset standard' postavkom. To ce ti dati puno bolju kvalitetu (skoro pa najbolje kaj Lame moze dati) zvuka od cbr 192 a bitrate ce se kretati od 190-220. Ako zelis jos malo bolje od toga onda koristi '-alt-preset extreme' a ako zelis jos vise sto nece automatski rezultirati najboljom kvalitetom nego nesto sto ce zauzimati jako puno onda koristi 'alt-preset insane'

Ovdje ti je Lame 3.90.2 (Dibrom) ICL optimizirano:
http://www.hydrogenaudio.org/extra/L...ed_dll-ICL.zip

I sam to ubacis u EAC ili CDExtractor ili sto vec koristis

pozdrav
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 12:33   #4
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
ajd hvala!
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 19:33   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by sNNooPY
Lame 3.92 naravno. "obicni" mp3 na 192kb/s w/ Joint Stereo. to je prosjek manje vise...
Zašto Joint stereo? Koristim isto što i ti, samo "obični" stereo. Zašto taj? SLučajno si ga izabrao ili....
BTW; jel ko koristi program dBpowerAMP Music Converter? Program je jako dobra stvarčica. Radi s jako puno codeca, ja ga koristim za pretvaranje mp3 u wave. Može svašta i jako je jednostavan. Ima i par pluginova, za normalizaciju i ostala sranja.
Isprobajte ako vam treba nešto jako brzo i jednostavno.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 22:54   #6
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
A zasto ne Joint-stereo?
Joint-stereo daje puno bolji rezultat u Lame napravljenom mp3 nego obicni stereo, pogotovo kad koristis -nssafejoint opciju u Lameu. Svi misle da joint sucka zbog buga u jednom mp3 encoderu koji je u kombinaciji sa joint-stereom davao ocajno lose rezultate i odonda se glas prosirio da joint ne valja sto apsolutno ne stoji. Ako vec koristite 'lossy' kompresiju zasto ne uzmete MPC iliti Musepack, koji nema takmaca u bitrateu iznad 160. Zapravo je vrlo vrlo los u odnosu na druge formate (aac,ogg,mpc) i probajte ga poceti manje koristiti

Moje dvije lipe

stay and
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 22:55   #7
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
I tor cemu koristiti normalizaciju, to ostecuje/degradira mp3. Koristi radje replaygain iliti mp3gain, pronadji o tome malo na netu.
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 18:58   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by Zond
I tor cemu koristiti normalizaciju, to ostecuje/degradira mp3. Koristi radje replaygain iliti mp3gain, pronadji o tome malo na netu.
Evo poslušao te i našao MP3 gain. Jedno pitanjce...
Na koje vrijednosti inače stavljaš? Ostaviš ga na defaultnih 89 dB ili nešto više? Zanima me ponajviše zbog Divx-a. Kad izdvojim AC3 i pretvorim ga u mp3, naravno da mi je cjela datoteka neujednačena što se tiče glasnoče. Inače sam je provlačio kroz Cooledit i normalizirao na 110 %, nekad i više da bi dobio koliko toliko dobar/glasan zapis.
Malo sam testirao s Eminemom i jedino sam skužio da nakon 100 dB dobijem jake distorzije i pojavi se krckanje. Neke velike razlike između 89 i 95 dB i nisam skužio, onako oduhativno.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 23:16   #9
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Ja to ne koristim jer vise recimo ne koristim mp3 , mogu ti reći da koristi onako kako je tvojim usima najbolje (to je ona stara ofucana fraza ali jebga' nekima je 160kbita mp3 cd kvaliteta a nekima i 256 nemre pomoci
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 23:18   #10
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Gle , odi na www.hydrogenaudio.org forume i tamo u mp3 forumu potraži o mp3gainu i kako ljudi tamo to koriste, to je sve kaj ti mogu pomoći.
stay
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2015., 17:07   #11
MixM
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
PROBLEM SA AUDIO FAJLOM

Snimljen je zvuk u Audacity programu u wav fajlu. Fajl ima puno sati i težak je 5,2 GB. Međutim, kada oću da otvorim wav fajl, on mi prikazuje samo 2h snimka. Često puta snimamo preko 2h i sve je tu ali ovaj put je tu samo 2h snimka. Prekopirao sam fajl u drugi kompjuter gde radim u Adobe Auditionu i tu takođe prikazuje 5,2 GB a samo 2h snimka. Zbunjuje me što je fajl težak kao da je sve tu ali izgleda da nije. Da li je moguće rešiti problem i dobiti sve sate snimka? tnx
MixM je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na