Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2013., 10:42   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Sidewinder x4 vs Arctosa

Trebam odabrat neku jeftiniju tipkovnicu koja bi sluzila iskljucivo za igranje no kako imam ogranicen budzet, tako mi je odabir pao na ove dvije tipkovnice (pogotovo jer mi se Arctosa nudi za manje novce od Sidewindera x4).

Dosta dugo sam koristio G15 rev2 i s istom sam bio uistinu zadovoljan, ali vrijeme ju je imho pregazilo i probao bi neku drugu tipkovnicu.
Za Logitech modele koji su mi ok nemam love, pa mi je izbor s obzirom na dudzet od max 400 kn jako suzen.
Isao sam na ova dva modela pa trebam vas savjet koja od dvije navedene tipkovnice je bolja za igranje?
Pozadinsko osvjetljenje mi npr. nije problem, kao ni US layout...samo mi treba neka ok tipkovnica do te odredenod iznosa.
Po vasem iskustvu (osobe koje su imale/imaju/isprobale), koja od navedene dvije tipkovnice je boljai zasto?


P.S.

Ako sam nesto zafulao oko teme, molim admine/modove da se ne ljute i premjeste ovu moju temu negdje drugdje.

Znam za ovu temu, ali ona je malo van kategorije za 100/200 kn pa zato postam novu temu.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 10:51   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja imam Arctosu, neznam da li je u međuvremenu izašao neki noviji model, al ja ju nebi kupio više. U biti jedini razlog zašto sam je uzeo je bilo osvjetljenje, tipke preplitke, neke zapinju kad ih se nestišće direkt odozgo. Ako pokušavaš nešto stisnut sastrane, kad hvataš nešto sastrane dok igraš.

Jedino što je eye candy, ima usb port i to osvjetljenje.

Za sidewinder nemogu reći, nisam imao.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2013., 11:10   #3
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Gledao sam onu verziju Black on black.

Nisam vidio uopce da se spominje neko osvijetljenje?
Mislio sam da nema pozadinskog osvjetljenja?
Samo osvjetljenje mi nije vazno, ali ako je vec tu, onda bi volio da nije neko ultralose.

Ona black on black verzija Arctose mi je ok pa sam nju upikirao.

http://www.razerzone.com/gaming-keyb.../razer-arctosa
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 12:30   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Idi na Microsoft.

X4 nisam probao, ali imam X6 i nema tu puno razlike. Već treću godinu je u upotrebi i tragova korištenja jedva da i ima. Užasno robusna tipkovnica, ugodna za korištenje. X4 ima jednako crveno osvjetljenje koje mi se pokazalo ugodnije od plavog i bijelog. Uzeo sam je nakon G15 v1 i više nikad ne idem natrag. Ako ikad krepa, kupit ću opet X6

Malo privikavanja treba na F tipke i Esc koje nisu standardne veličine.

Driveri su vrhunski, tako da ni oko toga nemaš brige.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 12:35   #5
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Također, vrlo zadovoljan sa Sidewinderom (x6 istina, ali nema tolike razlike), odlične tipke, vrlo robusna, ugodna crvena boja, ma baš sve što je naveo kolega iznad mene je istina.

Go for it!
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 17:03   #6
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Jedini minus kod x4 mi je sto se ne moze skidat odmoriste za dlanove, a ta odmorista mi nekako ne pasu.
Prva stvar koju sam napravio na svakoj tipkovnici do sada je bila ta sto sam skinio to odmoriste za dlanove.
Koja su vasa iskustva s time? Ne znam hoce li mi to smetati ili nije tako vazna stvar?
Inace, micao sam ih jer mi povecaju drasticno cijelu tipkovnicu i ne izgledaju mi bas nesto divno.
Sjecam se kako mi je G15 rev2 bila velika tipkovnica s odmoristem za dlanove no nakon skidanja istoga je bila koliko-toliko ok velicine.
Sto vise citam o Arctosi, to vise shvacam da nije bas ok tipkalo tj. ne izgleda mi bas pouzdano i malo izgleda kao igracka pored x4 (mozda se varam, kazem samo ono sta vidim posto nisam u mogucnosti isprobati tipkovnice prije kupovine).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 17:24   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Kod Logitecha sam i ja skidao na svakoj. Na X6 nije bilo potrebe čak i da nije fiksno. Zglobovi i donji dio dlana su mi na stolu, a prsti dosegnu sve glavne tipke i brojeve. Za F tipke moraš pomaknuti ruku ipak da sjedne na to odmorište.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 22:09   #8
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Onda cu vjerojatno sutra ujutro narucit Sidewinder x4.
Ovaj Razer me kostao cca 150 kn manje (novi) no ipak mi je vaznije da mi tipkovnica odgovara jer ne bi zelio imati losu tipkovnicu s obzirom koliko vremena provedem pred njom.
Sidewinder x4 mi nekako vise ulijava povjerenje, a recenzije koje citam za Arctosu i nisu bas najbolje (steta).

Jos jedna tipkovnica mi je dobavljiva za dosta male novce, SteelSeries Shift, ali mi ima toliko ruzan natpis "Shift" da je to koma.
Ocito nisu mogli ruznije to izvesti, steta jer mi sama tipkovnica izgleda ok i izrada je koliko vidim odlicna.
Jedino ako Shift odskace kvalitetom (na bolje) od Sidewindera x4, onda bi mozda cak i mogao zazmirit i na taj natpis "Shift".

P.S.

Trebam sada napravit narudzbu i ocito opet svi malo kiksaju sa Sidewinderom no izgleda da ih ima Protis.

Moze mi jos netko reci kakva bi bila tipkovnica SteelSeries Shift jer ako ja bolja/kvalitetnija od Sidewindera, mogao bi zazmirit na uzasan dizajn onog njihovog natpisa "Shif" (a je ruzan u PM! LOL):

Hvala ekipa!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 11.06.2013. u 12:03.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2013., 23:59   #9
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Siglo je danas tipkalo nakon mukotrpne potrage posto ih svi kao imaju, a nitko ih nema i samo se razmecu cijenama).
E sada, tipkovnica je ok, makar zahtjeva odredeno vrijeme prilagodbe i bar trenutno imam osjecaj kao da prvi puta tipkam.
Sama tipkovnica je napravljena tako da doslovno zahtjeva pravilan polozaj obje ruke kod tipkanja i mislim da bi trebao uzeti neki program s neta za poduku kod tipkanja (prijedlozi?).
Minus je definitivno mali "Enter" i nasa slova koja su tiskana tako da ne svijetle.
Ne vidim smisao tiskanja slova "x" ili "y" posto se te dvije tipke lako zamjene i stvar rijesena.
Ima li netko od vas iskusta oko tih nasih slova na Sidewinderu te dali se gule?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2013., 01:20   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ne postoji (koliko znam) tipkovnica koja ima osvjetljenje, a da HR znakovi nisu nalijepljeni.

Na X6 mi je neki kvalitetan sitotisak. Kao da je jučer takva došla na stol, nigdje ni najmanje izlizani naši znakovi. Jedino što mi se dogodilo je da sam nečime ogrebao par tipki na samim rubovima, pa malo probija svjetlo. Pripazi samo da ne stavljaš ništa oštro po tipkovnici.

Z i Y su mi na pravim mjestima, bez ikakvog tiska.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2013., 11:32   #11
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne postoji (koliko znam) tipkovnica koja ima osvjetljenje, a da HR znakovi nisu nalijepljeni.
Ovo sexy čudo ima HR znakove osvijetljene... Općenito mi keyba jebeno izgleda i po recenzijama je vgg, čak mi se čini najbolja membranska na tržištu (FX verzija). Apsolutno savršeni layout (makro + media), jedino je malo agresivan dizajn, ali jebiga. FX verzija za razliku od LC verzije ima mogućnost odabira između 16 milijuna nijansi boja za osvjetljenje

http://www.roccat.org/products/isku/...-Layout-LC.jpg


I Speedlink Darksky naravno, on ima HR znakove, ali keyba je šrot, što me niti ne čudi kad dobiješ osvjetljenje i HR znakove za 200 kuna


EDIT:

Evo i review od Iskua...

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3zV1eLZd0-c

Zadnje izmijenjeno od: Bartuc. 15.06.2013. u 11:44.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2013., 21:37   #12
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne postoji (koliko znam) tipkovnica koja ima osvjetljenje, a da HR znakovi nisu nalijepljeni.

Na X6 mi je neki kvalitetan sitotisak. Kao da je jučer takva došla na stol, nigdje ni najmanje izlizani naši znakovi. Jedino što mi se dogodilo je da sam nečime ogrebao par tipki na samim rubovima, pa malo probija svjetlo. Pripazi samo da ne stavljaš ništa oštro po tipkovnici.

Z i Y su mi na pravim mjestima, bez ikakvog tiska.
Da, moja G15 rev2 je imala takoder samo US layout i to mi je odgovaralo.
Ovo mi ne smeta sada, ali radije bi da nema nista.
Tipkovnica je za te novce IMHO definitivno daleko najbolji odabir.
Isao sam pogledati onu Arctosu i sva sreca sto je nisam kupio.
Sada jedino mora proci neko vrijeme prilagodbe na novo tipkalo i to je to.

Pripaziti cu onda na ostre predmete.

Ne znam priznaje li se jamstvo ako ti se izgule slova s tipkovnice (pretpostavljam da ne)?
Kako god, ne izgleda mi ovaj otisak da ce tako brzo dolje, izgleda po meni dosta kvalitetno te vjerojatno isti kao i tvoje, samo je bezveze sto su isli stavljati tisam na "X" i "Y" (no prezivjeti cu ).

Zadovoljan sam te mi je ovo prva tipkovnica da mi ne smeta odmoriste za dlanove (da mi smeta isla bi odmah na trznicu posto ne mogu tipkat na necemu sta mi je neudobno i lose).

Tipkovnica uistinu zahtjeva "pravilno" tipkanje i svida mi se sto je tako.

Nego, zanima me uistinu postoji li neka kvalitetna aplikacija koja pomaze ucenje i pomoc oko tipkanja (znaci da naucim malo ispravnije i tocno tipkati).
Uz tipkovnicu sam cca 12 godina i jos uvijek ne mogu ispravno tipkat, a da ne pogrijesim kada ne gledam u nju (pogotovo ne sada kada sam promjenio tipkovnicu i kada se jos navikavam na nju).
Malo se glupo osjecam kada moram gledati u tipkovnicu dok tipkam pa bi volio malo vise posvetit vremena tome (sada kada imam vremena).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2013., 23:12   #13
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Ovo sexy čudo ima HR znakove osvijetljene... Općenito mi keyba jebeno izgleda i po recenzijama je vgg, čak mi se čini najbolja membranska na tržištu (FX verzija). Apsolutno savršeni layout (makro + media), jedino je malo agresivan dizajn, ali jebiga. FX verzija za razliku od LC verzije ima mogućnost odabira između 16 milijuna nijansi boja za osvjetljenje

http://www.roccat.org/products/isku/...-Layout-LC.jpg


I Speedlink Darksky naravno, on ima HR znakove, ali keyba je šrot, što me niti ne čudi kad dobiješ osvjetljenje i HR znakove za 200 kuna


EDIT:

Evo i review od Iskua...

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3zV1eLZd0-c
Isprobao to čudo i ukratko razočaran sam jer po cijeni bih ipak očekivao nešto bolje.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=223614

Ne znam da li je nova serija nešto bolja, na videu mi izgledaju sami znakovi kao da su bijeli na više prozirni. Na mom linku reviewa su fotke na kojima se lijepo na slovima vide donji nosači tipki.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 00:40   #14
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Da, jako je skupa. U Feniksu je 730kn LC, a 890kn FX verzija. Koliko god mi se sviđa, rađe bi dodao još tih 100kn i uzeo G710+ sa brown switchevima.


Baš već par tjedana pratim tipkovnice i nema ništa pametno, membranske su ružne, scissor (Logi Illuminated) mi se full sviđa ali nije za gaming zbog svog Shift+W+Space problema (eventualno K800 koja izgleda ne pati od toga), a mehaničke su pre skupe za ono što nude (sviđa mi se samo brown switch, tak da samo G710+ dolazi u obzir, a to je 1000 kuna) Eventualno bi black došao u obzir, ali ove 6Gv2 i 7G su srednja žalost kad ne prate niti ANSI niti ISO standard :/


Tak da mi se čini da ću kompletno odustati od kupovine keybe... Već sam 8 godina na G11, grda je za popizditi, ali još je skoro ko nova, jedino bad kaj mi je dosadila, a nikako da krepa
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na