Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2008., 17:30   #61
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Evo onda jos info-a koji nemozes dobiti koristeci ga par minuta:
Vrlo zanimljivo, hvala.

Pa tko bi rekao da MS ima ovoliku ergelu bezicnjaka. Pitam se dal ovaj vredi tolikih para? > Laser 8000
Jao sad tek vidim : Plava Tuta. To nemerem smisliti
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 17:30   #62
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
kak vam se da ljudi mjenjat/punit baterije svakih 3-4 dana?

repeat every 3 days
{do until (!(battery low))}
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 17:34   #63
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
U cemu je problem ostavit mis na docku kad krenes spavat?
Ovako nesto bi prije ocekivao od kineza nego od microsofta: http://www.microsoft.com/hardware/mo...s.aspx?pid=098 :-))))))
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 18:38   #64
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pa dobro ljudi, jel vam ne pada tesko tako vrebati svaki par dana na punjenje?
Nije neko vrebanje, imaš indikator na samom mišu koji pocrveni ako su baterije pri kraju + setpoint nervozno baca popup

A i u tom režimu rada može izgurati 5-6 sati korištenja.

Što se tiče punjenja, samo ga baciš na dock i to je to... pun je za 2-3h, a ja to najčešće obavim po noći (uostalom baterija je li-ion pa ne pati od memorijskog efekta).


Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hoce li donji tekst naslutiti da Rev nema izmjenjive baterije?
Tako je!
Mar je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 18:50   #65
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Frend je nabavio ovo čudo i kaže da je fenomenalan. Navodno je dotični razbio G9 u testovima.
http://www.cybersnipa.com/us/product...3e7a32b9122bd6

Nabavit ga se može ovdje
http://www.zola.hr/index.html?lmd=39734.784097
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 19:38   #66
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
joj, to je onaj OCZ, trust, cibersnipa miš...hehe bila je negdje tema...samo im je paintjob drugčiji
Bambusha je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 20:24   #67
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
pun je za 2-3h, a ja to najčešće obavim po noći (uostalom baterija je li-ion pa ne pati od memorijskog efekta).
Znači,hoćeš reć kako je punjenje laptopa ili mobitela do maksimuma preko cijele noći,čemu prethodi ispražnjavanje do mrtvog,stvar prošlosti?Hvala na ovoj informaciji ako je tako.

Citiraj:
Autor Bambusha Pregled postova
joj, to je onaj OCZ, trust, cibersnipa miš...hehe bila je negdje tema...samo im je paintjob drugčiji
Tako je,slika odozdo sva tri miša,sva tri su identični proizvodi s razlikom u cijeni od parsto kn ako se ne varam.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 20:29   #68
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Znači,hoćeš reć kako je punjenje laptopa ili mobitela do maksimuma preko cijele noći,čemu prethodi ispražnjavanje do mrtvog,stvar prošlosti?Hvala na ovoj informaciji ako je tako.
Proizvođači kažu da je tako, iako ja uvijek nastojim isprazniti do kraja prije punjenja, ako zbog bilo čega onda zbog činjenice da tako možeš drastično smanjiti broj punjenja u određenom intervalu što pak produljuje trajanje baterije na max.
Mar je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 19:17   #69
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
dosta ovisi o tome kako ti mis opcenito ergonomski pase...meni je npr prelazak sa mx1000 na razer diamondback 3g dao ogromni boost u igrama... bolje mi lezi u ruci i automatski je bolji filing u igrama, josh kad ga se dobro podesi i kad se naviknes na sensitivity...

treba probat par miseva i nac koji ti najbolje odgovara i to je to...po meni nema ovaj je dobar ovaj nije.

pricam na osnovu igranja css na steamu.
__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 20:48   #70
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Evo onda jos info-a koji nemozes dobiti koristeci ga par minuta:
Piknuo sam ovog kojeg si mi rekao (drugi na slici) da je pravi Tilter.

Svidja mi se sto mi pase u obe ruke pa je odvagnuo od Logija. Nije mozda objektivno hvaliti dok ga ni spojio nisam, ali ono u autu sto sam napipao, odlican mishonja Pisem u temu a ne na PM, iskljucivo radi Mar-a. Siguran sam da ce ga sad i on uzeti Istina da nije über frajerski kao Logi, ali 4 dana i pola godine je ipak golema razlika. Posebno u doba eco osvestenosti
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 23:05   #71
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Piknuo sam ovog kojeg si mi rekao (drugi na slici) da je pravi Tilter.

Svidja mi se sto mi pase u obe ruke pa je odvagnuo od Logija. Nije mozda objektivno hvaliti dok ga ni spojio nisam, ali ono u autu sto sam napipao, odlican mishonja Pisem u temu a ne na PM, iskljucivo radi Mar-a. Siguran sam da ce ga sad i on uzeti Istina da nije über frajerski kao Logi, ali 4 dana i pola godine je ipak golema razlika. Posebno u doba eco osvestenosti
Provokator

Zadnji dobar M$ je bio Intelli Explorer 3.0, sve nove serije nisu baš kvalitetne, em ode tipka, em kotačić, em preskače itd...

Zanimat će me utisak nakon 3 mjeseca
Mar je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 23:12   #72
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
@Mar - ovo ti je u biti IntelliMouse Explorer 2.0 tako da i dalje upada u tvoju definicju dobrih miseva... Isti takav mis (black leather) meni radi vec 4tu godinu, istina da je u zanjih mjesec dana kotacic poceo stekat - iskljucivo zbog prasine, ali 4ta godina je to...

(napomena - ovo je drugi mis po redu, a ne black leather, da ne bi bilo zabune)
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 01:00   #73
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Frend je nabavio ovo čudo i kaže da je fenomenalan. Navodno je dotični razbio G9 u testovima.
http://www.cybersnipa.com/us/product...3e7a32b9122bd6

Nabavit ga se može ovdje
http://www.zola.hr/index.html?lmd=39734.784097
nije los mis, imam trustovu varijantu. Al je od onih sto ili ti leze ili ne, ne kupuje se po preporuci. Ja sam nekih 10ak minuta u hgspotu sjedio s njim u ruci za blagajnom dok se nisam odlucio dali da zamjenim starog predatora s njime ili ne. E sad, s g9 nisam radio ali ako ga ovaj prati ili cak sisa onda je taj g9 stvarno posve prosjecan mis al jebeno prenapuhane reputacije. Ako izuzmemo mogucnost programiranja tipki i nesto vise DPIa koji mi poprilicno odgovaraju na 1680*1050 u odnosu na starog predatora....bas i ne osjetim neku razliku. Mozda zato sto mi je i stari bio odlican
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 18:23   #74
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
nije los mis, imam trustovu varijantu. Al je od onih sto ili ti leze ili ne, ne kupuje se po preporuci. Ja sam nekih 10ak minuta u hgspotu sjedio s njim u ruci za blagajnom dok se nisam odlucio dali da zamjenim starog predatora s njime ili ne. E sad, s g9 nisam radio ali ako ga ovaj prati ili cak sisa onda je taj g9 stvarno posve prosjecan mis al jebeno prenapuhane reputacije. Ako izuzmemo mogucnost programiranja tipki i nesto vise DPIa koji mi poprilicno odgovaraju na 1680*1050 u odnosu na starog predatora....bas i ne osjetim neku razliku. Mozda zato sto mi je i stari bio odlican
Ja isto imam trust-ovu varijantu. Meni je miš mali, ali mom bratu i neki frendovima je taman, polako se i ja počinjem navikavati. Taj miš je predobar, sam podatak da ga u većini trgovina nemaš govori ti da je dobar. Ja sam neki dan naručivao sebi i frendu od dobavljača, ali je bio samo jedan koji sam ja na kraju pokupio.
Ajmo sad malo on topic. Prije ovoga miša sam imao Genius ergo 525 koji je odličan miš nekih 2 dana i onda se počne raspadati . Tipku za povlačenje noža imam uvijek na palcu pa tako i na ovom miši. Kod erga brzina prijenosa kasni desetinku sekunde, dok kod trusta poteže nož isti trenutak. Ima gluposti koje su bitne kod igranja, ali to su ti sitnice koje možeš zapaziti samo ako ih tražiš.
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 18:35   #75
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Preciznost miša u igrama jednako je bitna kao i preciznost i odaziv mjenjača na sportskom automobilu...

Ako voziš peglicu, ni ne treba ti mjenjač, nego vučna služba.

Ako voziš audi, a imaš mjenjač od TAM-a, vjerovatno će te prejebati običan WV Golf 4 na 505 metara...

Jel sada jasnije tipu koji je objavio temu?
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 19:05   #76
jhanus
Click to Reset
Moj komp
 
jhanus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Vz
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Preciznost miša u igrama jednako je bitna kao i preciznost i odaziv mjenjača na sportskom automobilu...

Ako voziš peglicu, ni ne treba ti mjenjač, nego vučna služba.

Ako voziš audi, a imaš mjenjač od TAM-a, vjerovatno će te prejebati običan WV Golf 4 na 505 metara...

Jel sada jasnije tipu koji je objavio temu?

A ako si loš vozač, ni auto klase Ferrari/Lamborghini/Maserati NE pomaže!!!
jhanus je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 20:20   #77
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor jhanus Pregled postova
A ako si loš vozač, ni auto klase Ferrari/Lamborghini/Maserati NE pomaže!!!
A ako si dobar vozač, onda ti FIĆO ne pomaže protiv lošeg vozača u ferariju...
Ja sam pričao o mjenjaču, kao dio auta koji je sličan mišu na PC-u, jer dobija onaj "input" koji je presudan kod brzinskih utrka.. Loš shift, vidimo se nagodinu, tada više sreće...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 19:59   #78
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
u školi sam radio u fotošopu na mišu za 30kn i popizdio sam, em svako malo preskoči idem ga pomaknut samo mrvicu gore on ode previše ili kliknem jednom, a on klikne 2 puta, doma imam miš za 120kn i sve ide lijepo i glatko i nema preskakivanja i tih sranja ali kad sam došo frendu koji ima G5-icu to je pilo prelijepo, sve ide super i precizno

tak oda ja konkretno u PS-u osjetim veliku razliku između 30kn 50kn i 400kn miša
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 20:11   #79
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor KidBoy128 Pregled postova
u školi sam radio u fotošopu na mišu za 30kn i popizdio sam, em svako malo preskoči idem ga pomaknut samo mrvicu gore on ode previše ili kliknem jednom, a on klikne 2 puta, doma imam miš za 120kn i sve ide lijepo i glatko i nema preskakivanja i tih sranja ali kad sam došo frendu koji ima G5-icu to je pilo prelijepo, sve ide super i precizno

tak oda ja konkretno u PS-u osjetim veliku razliku između 30kn 50kn i 400kn miša
To ti je zato što nisi imo podlogu pod tim mišem.
Btw. košto je 66 Kn.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 21:19   #80
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
To ti je zato što nisi imo podlogu pod tim mišem.
Btw. košto je 66 Kn.
nebi vjerovo ali jesam pa makar to bila ona podloga za 5 kn
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 01:38   #81
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Nema do Microsoftovog Sidewindera....
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 23:01   #82
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
koliko njubeka jos i k tome neiskusnih. potpuno ista rasprava kakva se vodila izmedu memorija ili grafickih.

likovi se igraju na 800x600 i ubijaju ko ludi. i ne zanima ih ni lisce, ni voda, ni slapovi ni bilo koji qrac u igri osim glatkog pomicanja i pixela ljudske glave iza sanduka. i to je to.
drugi pak sve to isto rade u 1920x1200 recimo no imaju i lisce i slapove i sve qrce koje moderna grafika pruza.
tko je bolji?
pa onaj tko bolje igra, naravno. grafa tu ne odnosi prednost jer i jedan i drugi imaju over 50 fpsa u svojim rezama, skroz dost da budes over1 K/D.
ali, kome je ugodnije i ljepse? sami si odgovorite...da ne spomenem prednosti bolje grafike naspram low detalja...no kako rekoh, nek si svatko sam prizna kaj bi radije..
Samo bi se nadovezao da je za online igranje puno bolje smanjiti detalje, tako da ti ovo bas ne drzi vodu... ja tu i tamo bacim UT3 ali sve detalje stavim na low, upravo ti slapici, sarene teksture i qrci palci smetaju, i dok ih pogasim puno je lakse igrat, i raspoznavat protivnike.... barem je u novom UTu to jako izrazeno

Sto se tice misa, bitno je samo da za igranje nije bezicni jer to je katastrofa, neprecizan, laga itd.

Meni je recimo iako igram, jako bitno i kakav je on u normalnom radu, tj kolko tipki ima, kakav im je raspored..... ovog g9 nebi mjenjao za nista.... Mogucnost "glatkog skrolanja" je stvarno predobra, te vise tipki, recimo left tilt wheel mi je close, jedna od onih "bonus" tipki je minimize (back/forward je klasika) i bez tih tipki bi rad u windowsima bio odvratan i spor..... mx518 sam prethodno imao, ali sam ih u cca pola godine 3sjebo, pa sam mu rekao zbogom, inace jako dobar misonja, odmah poslje g9 (po meni)..... Uglavnom, na misu se ne isplati stedit jer ga ipak dok si na kompu cijelo vrijeme drzis u ruci, kako za igre, a POGOTOVO pri radu u windowsima (surfanju itd)
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 02:46   #83
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
likovi se igraju na 800x600 i ubijaju ko ludi. i ne zanima ih ni lisce, ni voda, ni slapovi ni bilo koji qrac u igri osim glatkog pomicanja i pixela ljudske glave iza sanduka. i to je to.
Eh, sad si me podsjetio na doba kada smo se u počecima srednje peglali na Quake1 u igraonici...to je bilo nešto strašno rocket jump i ostale tehnike, a tek kad je opengl verzija došla sa 3dfx karticama...ajoj tako da se mogu jedino složiti s tobom
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 18:45   #84
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
peglali na Quake1 u igraonici...
Sa detaljima na max se igra singleplayer ili eventualno sa nabinama, za ozboljno napucavanje se teksture iskljucuju kao i sve ostalo sta blinka.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na