Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2019., 12:56   #3871
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Šta se može dobiti trenutno najniže ?

229 kn/mj 3paket, +15 Sportski Plus + 5 Prošireni + 5 Hbo + 5 Pickbox ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 15:54   #3872
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ima neki prodajni predstavnik na forumu? Postala mi je dostupna optika, istekao ugovor i sad bi trebao vidjet sto je dostupno. Zvao sam iskon ali oni u sistemu nemaju da mi je dostupna optika.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2019., 16:24   #3873
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Vidim na HAKOM-ovim stranicama da za moj dio.grada(tresnjevka) krajem 3 mjeseca HT uvodi optiku u dvije faze.Prva faza bi trebala bit gotova do kraja 6 mjeseca. Druga faza je tek 2021.

Mene zanima, ako bude bila dostupna optika poslije prve faze jel se prvi ugovor mora potpisat s HT-om ili moze i s Iskonom?
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 19:48   #3874
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Vidim na HAKOM-ovim stranicama da za moj dio.grada(tresnjevka) krajem 3 mjeseca HT uvodi optiku u dvije faze.Prva faza bi trebala bit gotova do kraja 6 mjeseca. Druga faza je tek 2021.

Mene zanima, ako bude bila dostupna optika poslije prve faze jel se prvi ugovor mora potpisat s HT-om ili moze i s Iskonom?
Te faze su samo tako navedene koliko sam skužio. Svugdje su sve odmah završili što je i najlogičnije. Meni je evo, danas sam zvao HT i kod njih mi je dostupna optika, a kad sam nazvao iskon su mi rekli da nije nakon provjere. No, ionako trebam Arena kanale tako da vjerojatno ne bi ni prešao drugdje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 14:37   #3875
batuda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 11
Kod mene su odma prvi dan po objavljivanju išli van gledati di je prohodno itd. a nakon mj dana sam ih vidio kak su postavili kablove. Isto piše prva faza do 6.mj, druga do 2021. Nadam se da neće sad to još dugo
batuda je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 17:39   #3876
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Vidim na HAKOM-ovim stranicama da za moj dio.grada(tresnjevka) krajem 3 mjeseca HT uvodi optiku u dvije faze.Prva faza bi trebala bit gotova do kraja 6 mjeseca. Druga faza je tek 2021.

Mene zanima, ako bude bila dostupna optika poslije prve faze jel se prvi ugovor mora potpisat s HT-om ili moze i s Iskonom?
2021 g. ti je navedena kao krajnji rok kada moraju pokriti 90% grada zagreba + veće gradove koji su im komercionalno isplatljivi jer su im za to odobrena sredstva iz EU-a ,za ruralna mjesta (t-comu neisplatljivo) trebala bi se pobrinuti lokalna politika odnosno trebali bi iz istog fonda zatražiti sredstva ili subvencionirati, ostatak od 10% bi trebao pokriti A1 (ex vip) ,jer fond se zove "broadband za sve građane EU-a",sitni problemčić je da se ormarići i optika pod isto tretiraju tako da neće svi dobiti optiku,ali bi svi trebali do 2021g dobiti urednije veze, a i po nekim najavama tehnologija preko ormarića(bakar do stana) bi do onda trebala isto omogučavati brzine do 500,t-com će to prvenstveno raditi zbog sebe omogučavanje 4k maxtv-a tako da je gotovo sigurno da će to tako i biti,kako će biti sa cijenama to ćemo vidjeti jer u principu malo pomalo van akcija rastu.

p.s. HT ili Iskon ti je cijenovno gledano i ako gledaš u cijelini nekako isto nakon zadnjeg iskonovog povečanja cijene na optici bar trenutno,a na HT-u je ipak nešto kvalitetnija usluga,pogotovo služba za korisnike(nemoraš moliti prositi,preklinjati da ti tehničar iziđe van u slučaju problema),ontovi su isti ,routeri su kvalitativno iste "žlj" kvalitete s time da je iskonov malo kompliciraniji za podešavanja onoga što je dopušteno podesiti., kod jednih i kod drugih možeš kupiti svoj router(preporučljivo) taggat portove i izbaciti njihove routere (intenet i iptv rade bez problema telefon kolko čujem jedino preko friza) i riješiti probleme koje oni donose.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 08.03.2019. u 18:18.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 18:04   #3877
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
2021 g. ti je navedena kao krajnji rok kada moraju pokriti 90% grada zagreba + veće gradove koji su im komercionalno isplatljivi jer su im za to odobrena sredstva iz EU-a ,za ruralna mjesta (t-comu neisplatljivo) trebala bi se pobrinuti lokalna politika odnosno trebali bi iz istog fonda zatražiti sredstva ili subvencionirati, ostatak od 10% bi trebao pokriti A1 (ex vip) ,jer fond se zove "broadband za sve građane EU-a"
Ček, šta? Ajd pojasni ovaj prvi dio, nešto mi ne štima. Ako im je to isplativo, zašto bi dobivali EU subvencije? Gdje je navedena ta 2021.?

Na ovo drugo misliš, vjerojatno, na Okvirni nacionalni program za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja (ONP), za koji će ići EU potpore i koji će, izgleda, ipak krenuti jer su konačno objavljeni kriteriji koji se čekaju od prošle godine i zbog kojih je sve stajalo.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 18:43   #3878
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
pa zato što eu daje novce i provjerava ,njima je bilo isplatljivo i postoječe stanje ali ovak nije bespatno ali veliki dio cijene eu komisija pokriva ,a oni moderniziraju mrežu ,a usluge kao netflix ,a biti će ih i više, im je velika konkurencija,evo ja na primjer u sljedečem ugovoru nemam namjeru uzeti max tv ,nekako mi je privlačnije uzet netflix i hbo go,a i jeftinije nego uzeti osnovni + pakete, to ti je u biti to kaj u drugom djelu teksta napisao samo to već traje par mjeseci i rok im je 2021 g. zato sad šalju dopise,i da si pitao to bi ti i rekli na 08009000 to nije tajna nego se ne objavljuje na velika zvona jer bi im služba bila zatrpana do 2021 g. sa pitanjima -"kad će kod mene".

hrvatska država s time nema nikakve veze odnosno šlepaju se ,da postoji nekakav stvarni hrvatski program za širenje broadbanda već bi odavno svi imali bar 50/10,bili bi doneseni zakoni i rokovi ,kad postoje sredstva (a postoje) i kad odluka padne postavljanje optike /kaslića ti stvar dan-dva u kvartu, puštanje u pogon je moguće u roku od 7 dana,s tehničke strane nije to baš tak komplicirano , mi nismo ni znali da nam uvode optiku u zgradu jedno jutro se muvo tehničar ericsona po ulazu i nakon 10 dana leci u kasličima,a za rularne sredine dok se neodrži licitacija za 5g mreže nije ni sigurno da će biti potrebe, sve ovisi kako će proći u njemačkoj ,ako prođe želja njihove vlade da moraju pokriti približno 100% teritorija (svi tamošnji operateri su protiv toga) onda će tako valjda biti i kod nas.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 08.03.2019. u 19:06.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 19:51   #3879
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
2021 g. ti je navedena kao krajnji rok kada moraju pokriti 90% grada zagreba + veće gradove koji su im komercionalno isplatljivi jer su im za to odobrena sredstva iz EU-a ,za ruralna mjesta (t-comu neisplatljivo) trebala bi se pobrinuti lokalna politika odnosno trebali bi iz istog fonda zatražiti sredstva ili subvencionirati, ostatak od 10% bi trebao pokriti A1 (ex vip) ,jer fond se zove "broadband za sve građane EU-a",sitni problemčić je da se ormarići i optika pod isto tretiraju tako da neće svi dobiti optiku,ali bi svi trebali do 2021g dobiti urednije veze, a i po nekim najavama tehnologija preko ormarića(bakar do stana) bi do onda trebala isto omogučavati brzine do 500,t-com će to prvenstveno raditi zbog sebe omogučavanje 4k maxtv-a tako da je gotovo sigurno da će to tako i biti,kako će biti sa cijenama to ćemo vidjeti jer u principu malo pomalo van akcija rastu.

p.s. HT ili Iskon ti je cijenovno gledano i ako gledaš u cijelini nekako isto nakon zadnjeg iskonovog povečanja cijene na optici bar trenutno,a na HT-u je ipak nešto kvalitetnija usluga,pogotovo služba za korisnike(nemoraš moliti prositi,preklinjati da ti tehničar iziđe van u slučaju problema),ontovi su isti ,routeri su kvalitativno iste "žlj" kvalitete s time da je iskonov malo kompliciraniji za podešavanja onoga što je dopušteno podesiti., kod jednih i kod drugih možeš kupiti svoj router(preporučljivo) taggat portove i izbaciti njihove routere (intenet i iptv rade bez problema telefon kolko čujem jedino preko friza) i riješiti probleme koje oni donose.

Ne znam detalje krajnjeg roka u fazama gradnje opticke infrastrukture, no valjda je ovako kako ti kazes.


Radje bi iskon koji je jeftiniji (180 kn/mjesecno) u odnosu na HT (239 kn/mjesecno) za internet+telefon prema cjenicima koje nalazim na njihovim stranicama. Jos je kod Iskona prednost bez ugovorne obaveze tih 180 kn.

IPTV od bilo kojeg ISP-a me ne zanima.

Da najvjerojatnije cu imat svoj router spojen na ONT. Za pocetak ce biti stari Lynksis WRT54GL i tagiranje VLAN-ova jer glavni komp je ionako zicom spojen. Taj router ionako sad koristim na VDSL2 Iskonu.

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 09.03.2019. u 21:52.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 20:02   #3880
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Za pocetak ce biti stari Lynksis WRT54GL i tagiranje VLAN-ova jer glavni komp je ionako zicom spojen. Taj modem ionako sad koristim na VDSL2 Iskonu.
da ti uletim u priču i objasnim da - nećeš.
tom linksysu, koliko god bio dobar, je mjesto u 2010. godini.
moj je vjerno radio skoro 10 godina i prošao sve providere, sa dolaskom vdsl-a je završio u smeću. zašto? jer bez ikakvih firewall rule-ova i ikakvog naprednog rutiranja, plafon mu je bilo ravno 30mbita (wan-lan routing sa pppoe). dodaj firewall i/ili QoS, i to je padalo na 20mbita. o tome da bi ga 200 konekcija zagušilo do mjere umiranja neta, nećemo spominjat.

tako da taj router nećeš spajat na optiku, osobito ako budeš htio imati iole ozbiljan net. morat ćeš ga pozdravit i nabavit si ipak nešto modernije sa više rama i bržim procesorom, jer onih jadnih 200mhz ne uspiju više držat korak s vremenom.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2019., 02:21   #3881
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572