Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2022., 21:24   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
U subotu, 11. lipnja, otvara se redizajnirani Xiaomi Store u Arena Centru u Zagrebu

Kupce cekaju zanimljve nagrade!

(sponzorirano)
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 23:36   #2
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Za relativno kratkog zivota, od prve spoznaje njihovog imena, do danas, Xiaomi je postao mali kineski Philips. Na stranu nepodopstine s brojem prodaje, pokojeg patenta, ali ocigledno jako dobro istrazuju polja gde vec postoji etablirana, pa i generacijama stara konkurencija.

Puno, s pocetka, malih imena, pa cak i vecih, pokusalo je preko bare uzeti veci dio kolaca u bransi kucnih usisavaca. Ili su propali, odustali od vise klase, ili posvetili neki poseban kutak u kojem mogu naci mjesto. No Xiaomi je lupio po svim segmentima, te za kratko vrijeme poceo ozbiljno prodavati u industriji kucnih usisavaca koja je teska +20 miljardi. Konkurencija ima dugogodisnju mrezu, ustaljene lance i parterstva, ali kad dodjes sa svakim aparatom medju pet top odabira, onda ocigledno nesto dobro radis.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2022., 09:49   #3
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
oće bit kampiranja od 4 ujutro pred storeom?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2022., 00:47   #4
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
U pm kako mi je ovo promaklo, ima ko kakvih iskustava da podijeli da mi je lakse preboliti
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 03:02   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Za relativno kratkog zivota, od prve spoznaje njihovog imena, do danas, Xiaomi je postao mali kineski Philips. Na stranu nepodopstine s brojem prodaje, pokojeg patenta, ali ocigledno jako dobro istrazuju polja gde vec postoji etablirana, pa i generacijama stara konkurencija.
Nadam se da misliš na početni Philips.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 22:49   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Nadam se da misliš na početni Philips.
Ma nije bitno iz kojeg vremena, vec raspon paralelnih proizvoda. Da ide pokrivati toliko proizvodnih linija. Nisu mogli bez dugogodisnje strategije i nekakvog istrazivanja trzista doci na toliko proizvoda.

Udji u najobicniju bolju zeljezariju, pa ces se smrznuti kad medju kutijama ugledas, sto sve Xiaomi prodaje trenutno. Svako malo nesto novo otkrijem, a onda u nevjerici procitam njihovo ime - opet!


..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 23:12   #7
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma nije bitno iz kojeg vremena, vec raspon paralelnih proizvoda. Da ide pokrivati toliko proizvodnih linija. Nisu mogli bez dugogodisnje strategije i nekakvog istrazivanja trzista doci na toliko proizvoda.

Udji u najobicniju bolju zeljezariju, pa ces se smrznuti kad medju kutijama ugledas, sto sve Xiaomi prodaje trenutno. Svako malo nesto novo otkrijem, a onda u nevjerici procitam njihovo ime - opet!


..
Xiaomi licencira svoje ime svima koji hoce, nije da oni imaju neke velike veze s time.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 01:00   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Xiaomi licencira svoje ime svima koji hoce, nije da oni imaju neke velike veze s time.
Ovo bih te molio, da pojasnis, te podebljas izvorima

Ako mislis da ima partnere ciji razvoj koristi, da pod njegovom razvojnom platformom nesto realiziraju, po parametrima koje ima zadaje. Onda je tocno. Samo to nije nista novo, taj model postoji u u proslom stoljecu, a posebno u globalizaciji i uskoj vezanosti izvora.

Pricam o trenutnim konzumnim proizvodima, bez medicinskih pomagala u kojima je jos sramezljiv, teskoj metalurgiji, prije dronova, jer Lei Jun navodi stosta u planu za buducnost, a ima i podrsku njihove vojne industrije i partije, tako da, tek se zagrijavaju

Sve sto sam drzao u rukama (kategorija pametnih telefona me ne zanima) ima isti potpis, izrazite osmisljenosti, ergonomije, dizajna, ne mora mi se sve svidjeti, ali ima zadate kriterije i Xiaomi potpis. Te kad pogledas dublje, vidis da svaki treci ima neko inovaciju, mozda u zelji da dostigne uzora, ili ga prestigne, ali nisu pasivni proizvodi, reda radi.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 01:38   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma nije bitno iz kojeg vremena, vec raspon paralelnih proizvoda. Da ide pokrivati toliko proizvodnih linija. Nisu mogli bez dugogodisnje strategije i nekakvog istrazivanja trzista doci na toliko proizvoda.

Udji u najobicniju bolju zeljezariju, pa ces se smrznuti kad medju kutijama ugledas, sto sve Xiaomi prodaje trenutno. Svako malo nesto novo otkrijem, a onda u nevjerici procitam njihovo ime - opet!


..
Ah soo... da to je istina, tu i tamo odem pogledat šta ima novo, kad ono cijela grana proizvoda za kućanstvo.

Još kad bi poradili na dugotrajnosti MiBand narukvica sky is the limit
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na