Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2022., 19:20   #1411
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Niti u mene sa ovim routerom nema takvih problema kakve opisujes


- brzina ne opada sa skidanjem podataka a niti se router pregrijava...

- Wlan radi odlicno signala imam u cjelom stanu, i na stubistu cca 10 m prije stana te vani ispred zgrade na cca 15 m na strani gdje je router montiran na zid...


Brzina je slicna tvojoj navedenoj:


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 20:25   #1412
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Bio sam na kratko testiro samo ali kao sto sam napiso pad brzine pocinje nakon 30tak gb i kasnije diskonekcija sa interneta. Kada sam upalio ventilator povuko sam 200gb po full brzini. Ili mjenjanne rutera ili ventilator ispod njega. Isto tako wlan ide na 100mbita max dok imam svoj ruter spojen kablom na huawei na njemu ide isto kao i preko kabla brzina.
antunhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2022., 21:04   #1413
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Onda je taj primjerak za reklamaciju ili da ga vent stalno hladi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 21:05   #1414
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A da, nema mu druge nego da zove tehničku podršku i dogovori dolazak tehničara da promjeni router pa da vidi nakon promjene hoće biti isto.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.07.2022. u 21:55.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 08:56   #1415
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Temperatura je na 46 stalno. Vuce na full brzini 400gb prometa i sve sljaka. Moguce je da bas jucer kada sam testirao da su nesto radili na mrezi i podesavali jer sam prvi spojen u kvartu. Tek su sada poceli sa spajanjem ostalim korisnicima.

Tesko je naci link od 100gb jer vise tele2 speedtest ne radi stranica. Ako nekome treba naletio sam na jednoga koji radi i ide full brzina cak i preko croma kada se jedna datoteka skida

http://speedtest.belwue.net/100G


Evo info iz rutera

Optical Signal Sending Status Auto Auto
TX Optical Power: 2.45 dBm 0.5 dBm to 5 dBm
RX Optical Power: -17.67 dBm –27 dBm to –8 dBm
Working Voltage: 3300 mV 3100 mV to 3500 mV
Bias Current: 9 mA 0 mA to 90 mA
Working Temperature: 46 ℃ –10 to +85 ℃
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 16:50   #1416
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Temperatura je na 46 stalno. Vuce na full brzini 400gb prometa i sve sljaka. Moguce je da bas jucer kada sam testirao da su nesto radili na mrezi i podesavali jer sam prvi spojen u kvartu. Tek su sada poceli sa spajanjem ostalim korisnicima.

Tesko je naci link od 100gb jer vise tele2 speedtest ne radi stranica. Ako nekome treba naletio sam na jednoga koji radi i ide full brzina cak i preko croma kada se jedna datoteka skida

http://speedtest.belwue.net/100G


Evo info iz rutera

Optical Signal Sending Status Auto Auto
TX Optical Power: 2.45 dBm 0.5 dBm to 5 dBm
RX Optical Power: -17.67 dBm –27 dBm to –8 dBm
Working Voltage: 3300 mV 3100 mV to 3500 mV
Bias Current: 9 mA 0 mA to 90 mA
Working Temperature: 46 ℃ –10 to +85 ℃
Kod mene je na 49°C, a ništa ne skidam trenutno.

I radi stranica Tele2 Speedtest, samo preko HTTP, ne preko HTTPS.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 06:47   #1417
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Temperatura je na 46 stalno. Vuce na full brzini 400gb prometa i sve sljaka. Moguce je da bas jucer kada sam testirao da su nesto radili na mrezi i podesavali jer sam prvi spojen u kvartu. Tek su sada poceli sa spajanjem ostalim korisnicima.

Tesko je naci link od 100gb jer vise tele2 speedtest ne radi stranica. Ako nekome treba naletio sam na jednoga koji radi i ide full brzina cak i preko croma kada se jedna datoteka skida

http://speedtest.belwue.net/100G


Evo info iz rutera

Optical Signal Sending Status Auto Auto
TX Optical Power: 2.45 dBm 0.5 dBm to 5 dBm
RX Optical Power: -17.67 dBm –27 dBm to –8 dBm
Working Voltage: 3300 mV 3100 mV to 3500 mV
Bias Current: 9 mA 0 mA to 90 mA
Working Temperature: 46 ℃ –10 to +85 ℃
Meni varira često, baš sam testirao. Dođe ona do 112MB/s, ali onda zna u nekom trenu past na 40 pa se opet podići na 100 pa tako oko 100 vozi jedno vrijeme pa dođe i do spomenutih 112 i tako u krug. Je li i kod vas isto tako ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 07:41   #1418
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Da tako je meni bilo prvi dan. Ode max pa pad brzine sve vise i vise i nakraju diskonekt na par minuta. Krenem ponovno onda jos prije pocne pad brzine. Zato sam i posumljo u grijanje rutera. Mozda mu sklepam kakav vent cisto da mu bude lakse raditi. Stavim ispod i dobro. Slicno kao sto ima za laptope samo manji. Danas budem opet stavio barem 1tb prometa da odvali u komadu pa da vidimo oce li krepati ili nece.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 09:22   #1419
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Meni se ne diskonekta nikad (ne racunam tu i 24h rikonekt). Nego je fluktuacija u brzini, nije konstantna samo to. No to nema veze u mom slucaju sa pregrijavanjem nikakvim vec ocito o opterecenju na pasivnoj optici u kvartu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 12:07   #1420
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Meni se ne diskonekta nikad (ne racunam tu i 24h rikonekt). Nego je fluktuacija u brzini, nije konstantna samo to. No to nema veze u mom slucaju sa pregrijavanjem nikakvim vec ocito o opterecenju na pasivnoj optici u kvartu.
Kad neulažu u infrastrukturu i/ili imaju manju propusnost na EMPLSu ali zato se uredno hvale SpeedTestom.

A1 FTTH je DHCP vrsta konekcije za Internet a lease time IPa je 4 dana a Iskon i HT su na PPPoE i 24h reconnect.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2022., 16:39   #1421
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Kad neulažu u infrastrukturu i/ili imaju manju propusnost na EMPLSu ali zato se uredno hvale SpeedTestom.

A1 FTTH je DHCP vrsta konekcije za Internet a lease time IPa je 4 dana a Iskon i HT su na PPPoE i 24h reconnect.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
A da istina. Da moja greška, nakon 4 dana.

Zanima me i kod drugih kakve su brzine da li su konstantne kod ovih šta imaju 1Gbps brzine ili isto ko i meni bude.

EDIT:
Istestirao poslijepodne točnije oko 18h kada sam došao s posla, brzina nije padala ispod 105MB/s, a najveća mi je bila 112MB/s. Dok je ujutro padala i do 40MB/s. Zaključak je taj da očito je do ovog o čemu smo govorili gore prenakrcanost na pasivnoj mreži u kvartu i neulaganje u infrastrukturu.

P.S
Temperatura routera nema apsolutno nikakve veze sa ovim.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.07.2022. u 19:35.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 17:28   #1422
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ekipa ja sam si narucio postolje za dva rutera na kat koji svaki ima dva venta od 120mm. Znaci ukupno cetiri venta. Vise mi je da mi zauzima manje prostora na tome dijelu posto mi je osnovni huawei za lan a drugi svoj ruter imam za wlan makar se taj ne pregrijava. Uglavnom postolje izgleda dosta fora pa kada dođe budem posliko. Nema ga nazalost u hrvatskoj pa sam iz kine narucio.

Sve to moze raditi kako spada ali stvar je u tome da bolje radi ako su hladniji. Isto je kod mobitela, laptopa, kompjutera, itd...
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2022., 12:29   #1423
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Puknuo sam 3tb popodne da povuce i vuklo je na max brzini stalno sa manjim oscilacijama
Prosjek 115megi. Ali sam stavio postolje od laptopa koji ima ventilator na sebi za prvu silu. Nemora biti sto posto ali proceaor ako se ugrije smanjuje brzinu i moguci je automatski pad brzine. Druga stvar na mojoj lokaciji je tek postavljena optika tako da je spojeno tek nekoliko korisnika. Ja sam imao sve pripremljeno kabel na stupu pa do gdije ide ruter. Trebali su spojiti optiku u ruter i optiku na stupu pa im trebalo sat i pol. E sada zamislite koliko treba tko nema nista pripremljeno. Busenje rupe. Razvlacenje kabla. Ako jedna ekipa uspije spojiti dvije kuce u danu svaka cast. A naravno ljudi svasta bi htijeli da im ovi besplatno provuku do tv.a a za to treba vremena i kabla.

Slucajno naletio u pepku na mali ventilator usb, 12 kuna, proba staviti njega pored huawea i temperatura pala na 28 stupnjeva. Malo je bucan ali za pocetak dok ne dođe postolje odlicno. Tesko se naleti na njih jer ih bas i nema. Ide testiranje jedno pet tb u komadu u nedelju popodne pa da vidimo oce li pasti max brzina.

Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 17.07.2022. u 15:47. Razlog: Da ne dodajem jos jedan post
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 18:24   #1424
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Objava namjere postavljanja svjetlovodne distribucijske mreže. Nisam našao da je objavljeno, na ovom linku je popis budućeg širenja A1 optike po gradovima i općinama. Zanimljivo je da se radi stvarno o dosta širokoj ekspanziji A1 optike koja je započela 01.07.2022. a kao završetak za hrpu novih distribucijskih čvorova je kraj 2023. godine.

Ne znam da li paralelno rade sve projekte i svima će biti cca isti završetak ili idu projekt po projekt i brzo puštaju u rad kako ih rješavaju? S linka se može zaključiti i da će parice iznajmljivati ostalim operaterima...
https://www.a1.hr/hr/poslovni/izvode...vinskih-radova
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 19:15   #1425
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
niš od toga...
kod nas piše završetak radova 2018 ali dostupnost nula. upišeš adresu koja je pokrivena namjerom gradnje i daje ti adsl ili homebox.
tamo gdje bi trebao biti DČ nema ničega. pokrili su 3 zgrade i tu stali. ni 1% geografskog područja koje je ucrtano.
u par navrata sam 2018 slao mejlove, nikad nisu odgovorili. boli ih k.

HT je u 3 godine raspleo optiku po pola grada i spojio privatne kuće. u roku od 2mjeseca od kad su raskopali ulicu sam imao spojenu optiku doma.
neusporedivo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 21:20   #1426
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
niš od toga...
kod nas piše završetak radova 2018 ali dostupnost nula. upišeš adresu koja je pokrivena namjerom gradnje i daje ti adsl ili homebox.
tamo gdje bi trebao biti DČ nema ničega. pokrili su 3 zgrade i tu stali. ni 1% geografskog područja koje je ucrtano.
u par navrata sam 2018 slao mejlove, nikad nisu odgovorili. boli ih k.

HT je u 3 godine raspleo optiku po pola grada i spojio privatne kuće. u roku od 2mjeseca od kad su raskopali ulicu sam imao spojenu optiku doma.
neusporedivo.

Ne znam, moje je naselje na popisu i počeli su ovaj mjesec raditi na DČ1 odnosno razvlače kablove po strujnim stupovima (ima 3 DČ-a). Ja nekako kontam da je svim operatorima u cilju da (ako ne moraju) ne duplaju optiku na istom području jer si umanjuju mogućnost prihoda. Kod tebe je vjerojatno HT prvi zagrizao i počeo uvoditi optiku, pa A1 odustao...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 22:22   #1427
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
Mislim da je kod tebe ključan dio "razvlače po strujnim stupovima". Ovdje to ne rade, zabrana visećih kabela. Grad ne dozvoljava da se išta vješa po bilo čemu, jedino po postojećim ht stupovima i to ako su na javnoj površini. Htjeli su meni u dvorište uvalit optiku na stup pa su nakon odjeba ipak prokopali ulicu. Susjedu isto, pa ih je i on odjebao. Koliko vidim odustali su od toga i sad vješaju samo po vlastitim stupovima koji su na cesti, odnosno van privatnih parcela, a toga nema puno.
A1 je očito kanio kao i kod tebe, pa im nisu dozvolili i tu je priča stala.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 22:30   #1428
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Ne znam, moje je naselje na popisu i počeli su ovaj mjesec raditi na DČ1 odnosno razvlače kablove po strujnim stupovima (ima 3 DČ-a). Ja nekako kontam da je svim operatorima u cilju da (ako ne moraju) ne duplaju optiku na istom području jer si umanjuju mogućnost prihoda. Kod tebe je vjerojatno HT prvi zagrizao i počeo uvoditi optiku, pa A1 odustao...
I kod mene u Tenji nedaleko od Osijeka ista prica, dosli do pola i stali , kao nemogu na drvene strujne stupce , samo na betonske , bikoz HEP nema koncesiju na drvene stupce, neznam onda tko ima. . Poslan mail na A1 i hakom da vidim ocitovanje koji je problem u drvenim stupcima kad se po Zagrebu uredno optikla razvlaci po drvenim stupcima.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2022., 09:24   #1429
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Po Zagrebu ima betonske stupove. Maximir
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 17:21   #1430
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
niš od toga...
kod nas piše završetak radova 2018 ali dostupnost nula. upišeš adresu koja je pokrivena namjerom gradnje i daje ti adsl ili homebox.
tamo gdje bi trebao biti DČ nema ničega. pokrili su 3 zgrade i tu stali. ni 1% geografskog područja koje je ucrtano.
u par navrata sam 2018 slao mejlove, nikad nisu odgovorili. boli ih k.

HT je u 3 godine raspleo optiku po pola grada i spojio privatne kuće. u roku od 2mjeseca od kad su raskopali ulicu sam imao spojenu optiku doma.
neusporedivo.
Sad zamisli kod mene u Kaštelima kasni A1 skoro desetljeće.
A sad im je strka jer su povukli novce od EU i rok im je 10.2023
Koliko znam tek su završili jedan dio sa glavnim linkovima.
Za A1 radi HT ekipa,neke firme iz BiH,lokalni električari,itd.....
A1 kao ISP je jednostavno neozibiljan i još k tome price gougeaju na COAXu i Optici sa ovim usporavanjima nakon određenog prometa.
Na taj način te guraju da uzmeš najskuplju opciju.

S tim da dobiješ šrot od GPONa i nema Bridgea(čak i to rade poslovnim korisnicima).
Sve šta možeš na njemu promjenit je WiFi(Onaj Huawei EchoLife šta sam se susreo s njim).
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 15:32   #1431
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
niš od toga...
kod nas piše završetak radova 2018 ali dostupnost nula.
Izgleda da si loše sreće. Kod mene (gornja Dubrava) početak po planu bio zakazan za 1.7.2022 a kraj 31.12.2023., krenuli su mjesec dana ranije sa postavljanjem - 1.6.2022. Jučer 25.7. (znači nepuna dva mjesec nakon što su krenuli) zovu me iz A1 da mi je optika dostupna, njihova prodaja isti dan prošla gotovo cijeli kvart i popisala ljude koji žele prijeći (koliko sam čuo - jako puno ih je prešlo jer je internet preko bakra tu oduvijek koma). Evo sad upravo gledam lika sa prozora kako stavlja onu kutijicu na stup, a u četvrtak su rekli doći doma iz A1 da potpišem ugovor, a onda kažu da kroz 10 radnih dana (najčešće i manje) stižu to postavit. Može li brže?

Inače uzeo sam 1Gbps paket, vidim da neki pričaju o boljim/lošijim routerima - moram li na nešto pripazit?

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 26.07.2022. u 15:38.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 18:19   #1432
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Izgleda da si loše sreće. Kod mene (gornja Dubrava) početak po planu bio zakazan za 1.7.2022 a kraj 31.12.2023., krenuli su mjesec dana ranije sa postavljanjem - 1.6.2022. Jučer 25.7. (znači nepuna dva mjesec nakon što su krenuli) zovu me iz A1 da mi je optika dostupna, njihova prodaja isti dan prošla gotovo cijeli kvart i popisala ljude koji žele prijeći (koliko sam čuo - jako puno ih je prešlo jer je internet preko bakra tu oduvijek koma). Evo sad upravo gledam lika sa prozora kako stavlja onu kutijicu na stup, a u četvrtak su rekli doći doma iz A1 da potpišem ugovor, a onda kažu da kroz 10 radnih dana (najčešće i manje) stižu to postavit. Može li brže?

Inače uzeo sam 1Gbps paket, vidim da neki pričaju o boljim/lošijim routerima - moram li na nešto pripazit?
Bridge nepostoji niti će ti ga dat na A1 optici oni samo daju Huawei GPONe.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 20:01   #1433
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Izgleda da si loše sreće.
Evo sad upravo gledam lika sa prozora kako stavlja onu kutijicu na stup
ubo si srž problema.
jedno je neki random kvart u zagrebu, drugo je centar turističkog grada gdje se teži održavanju nekakvog reda i estetike. obzirom da je vješanje ičega po stupovima ružno dozlaboga, to se zabranilo, a vipu je kopanje cesta preskupo - cijeli projekt(i) uvođenja su propali.

nisam u zoni obuhvata, tada sam razmišljao uzeti preko frenda pa dignut ptp link, no nije se ni to nikad realiziralo na adresi i na kraju sam dočekao ht i njegovu optiku.
i sad je ta zona prepuštena na milost i nemilost a1 jer HT se tamo ne kani gurati, a a1 nema financijsku konstrukciju za uopće nastaviti instalaciju.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 20:45   #1434
tuxbox
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Da li oni i dalje ulaze u stan preko antenskih instalacija od zgrade?
tuxbox je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 06:19   #1435
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Meni su u kuću ušli preko antenskih bužira na tavanu.
Fleksibilni su.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 15:55   #1436
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Kako ide dalje spajanje od tavana pa na dalje, stavljaju li tamo neku kutijicu? Sad na bakru imam tu kutijicu gore i onda iz nje ide najobičniji telefonski kabli prema modemu, iz modema opet telefonski kabli prema telefonu a mrežni prema kompu. Pretpostavljam da kod optike ne ide telefonski kabli iz te “kutijice” prema modemu već nešto malo kvalitetnije?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 15:58   #1437
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Opticka nit - kable ide ti skroz do routera...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 16:05   #1438
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Znači nema nikakve kutijice na tavanu, kabli direktno sa stupa ide u moj modem?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 16:37   #1439
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
niš od toga...

kod nas piše završetak radova 2018 ali dostupnost nula. upišeš adresu koja je pokrivena namjerom gradnje i daje ti adsl ili homebox.

tamo gdje bi trebao biti DČ nema ničega. pokrili su 3 zgrade i tu stali. ni 1% geografskog područja koje je ucrtano.

u par navrata sam 2018 slao mejlove, nikad nisu odgovorili. boli ih k.



HT je u 3 godine raspleo optiku po pola grada i spojio privatne kuće. u roku od 2mjeseca od kad su raskopali ulicu sam imao spojenu optiku doma.

neusporedivo.
Kod mene identična priča. A1, čak je nešto i vukao, vidio sam ih pored ceste, onda stali. Kao i kod tebe, opet, godine prošle ni O od optike nakon toga. Potop.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 21:49   #1440
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Znači nema nikakve kutijice na tavanu, kabli direktno sa stupa ide u moj modem?
Zapravo ima al ne u smislu kutija. Postave ti kazetu za prijelaz s zracnog kabela na pigtail.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na