Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2022., 21:02   #62611
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Aha, duplo CO2 kod njih je miris borovih iglica?
Ja vozim benzince radi THC-a u ispuhu

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bit će zanimljivo vidjeti koji auti zadovoljavaju uvjete za nove presretače. Dosta toga mi nije jasno (radio sa DAB-om), a ponajmanje da moraju imati 4x4. Ti vjerojatno idu brže nego oni sa pogonom na samo 2 kotača.


https://net.hr/danas/hrvatska/mup-na...0-8e19cfbaf23b
Pa u kojem bi ti autu "ganjao" prekršitelja od recimo 230-240km/h?

Ja bi da je veći malo, nebi baš u Golfu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 21:26   #62612
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
@low

Kakvi su prvi dojmovi od Škoda? Koji su to motori unutra?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2022., 21:35   #62613
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Aha, duplo CO2 kod njih je miris borovih iglica?
Nikako nema veze s efektom staklenika. Iritantna je hajka na dizele kada su benzinci jednako uzasni. Dosuse dizel vise smrdi i to je to.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 21:52   #62614
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bit će zanimljivo vidjeti koji auti zadovoljavaju uvjete za nove presretače. Dosta toga mi nije jasno (radio sa DAB-om), a ponajmanje da moraju imati 4x4. Ti vjerojatno idu brže nego oni sa pogonom na samo 2 kotača.

https://net.hr/danas/hrvatska/mup-na...0-8e19cfbaf23b
Ako nabavljaju 20 auta za 10 mil kn koji moraju ići 250 i ubrzavati za manje od 6 sek, kaj ne bi bilo bolje uzeti 20 Tesli model 3 Perfomance (cijena je 499 000 kn komad) i kako je MUP oslobođen uvoznih davanja i carine, za razliku u cijeni za svaku Policijsku upravu kupiti jadan-dva brza punjača i to je to, ionako nikad ne voze 500 km u komadu, a imaju auto koji ide 3,3 sek do 100 i prek 260 km/h,... i ne zagađuju Hrvatsku
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:02   #62615
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
dva pitanja

jesi zaboravio di zivis i kako funkcioniraju natjecaji?
zasto bi murja uopce ikog trebala ganjati? za tu lovu se postave kamere ako nista za snimanje registracije, ako si na autoputu ne mozes izaci, ako si negdje na otvorenoj cesti stigne ti doma cestitka
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:11   #62616
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
@low

Kakvi su prvi dojmovi od Škoda? Koji su to motori unutra?
Odlični. Stvarno komad auta, iznutra izgleda super, nepovezivo sa Škodom. Mislim 2.0.

Ne znam baš dal ta Tesla može napraviti 500km u uvjetima da mora pratiti nekog tko se naganja na autocesti.

Pa ne mora presretač "ganjati" samo onoga tko ima prekoračenje brzine, uz to ima još teških prekršaja koje možda kamera nebi mogla uhvatiti.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:36   #62617
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ako moraš nekoga naganjati na AC od ZG do RI (130+ km) onda je bolje da ga i ne ganjaš, ako misliš da Tesla nemre izdržati 2-3-5-... 20 km na full brzini onda si u krivu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:46   #62618
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Aha, duplo CO2 kod njih je miris borovih iglica?

Otkad co2 ima miris?

Nisu ispravni euro 6 motori problem, cak ni euro 5 u stanju u kakvom ih je proizvodjac zamislio.

Steta kaj nisam slikao neki dan jedan X6, bijeli. Iznad auspuha lijepa kolicina cadje iznad oba auspuha, vec dugo ne vidjeh to u toj mjeri. Taj je sigurno ispravan
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 06:59   #62619
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,346
Da nije bilo Dizelate-a svi bi i dalje mirno vozili dizele. Dizeli su u svoje vijeme promovirani kao cisca altenativa benzinskim motorima (+ sto manje trose + sto su dugotrajniji bili). Nakon Dizelgate-a Njemacka autoindustrija je tad MORALA uloziti u razvoj alternative. Elektro nije konacno rijesenje ali kao sto se tad promovirali Dizeli kao cisce rijesenje za Benzince - tako i danas sa Elektro unatoc svim problemima i unatoc postojanju boljih alternativa. Jebiga kad velika imena industrije uloze lovu u neku tehnologiju ici ce na nesto drugo tek kad vrate ulozen novac...ako i onda....sve je lova - i lobiji. I sve to pod izlikom ekologije sto je jebena laz. To sto si nece obican sljaker moci tako lako prisutiti auto (hint: cijene novih + rabljeni - baterija) - jos bolje - bar ce biti manje automobila u velikim gradovima. Sve je to politika i lova narode nista vise. Nazalost.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 08:23   #62620
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Zanimljivo. Je ok Srbija ali mislim da je i kod nas isto.




Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Otkad co2 ima miris?
Efekt staklenika ima itekako veze s CO2.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2022., 08:27   #62621
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sve, baš sve je podređeno zaradi, uz minimalni ulog, maksimalni dobitak.
Onaj koji proizvodi nešto (bilo gorivo, lijekove, hranu) odmah i vrši testiranja istih, pa je to jako objektivno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 09:21   #62622
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zanimljivo. Je ok Srbija ali mislim da je i kod nas isto.
bas sam prije par dana razmisljao o provjeri kvaliteti goriva te sam dosao do DEKRA u njemackoj (cijene u prilogu bez poreza od 19%).
Rade li se uopce anonimne analize kod nas?
Attached Files
File Type: pdf pk.pdf‎ (44.5 kB, 111 views)
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 09:52   #62623
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Razlog je stvaranje karbonskih naslaga u usisnoj grani i na ventilima koje uzrokuje AGR. Nedavno sam imao problem sa tim i ne zelim placati svako toliko masne sume (900€) za ciscenje usisa radi nekih eko gluposti dok oko mene industrija za jedan dan zagadi vise nego sto bih ja za 4 zivota. Nisam nikaav rejser i ne pada mi na pamet nikakav remap u cilju podizanja snage (posebno ne kod tih gore navedenih drajvers viševa ili kako ih ja zovem "Tjuneri sa Wisha"), ali sam misljenja da sa AGR-om i DPF-om proizvodjaci automobila bespotrebno prave probleme kupcima istih, a sve da bi se zadovoljile stroge euro norme. Dakle, za mene kao vlasnika nista nego jedan veliki minus.
Nisam jos potpuno odlucio da li da to radim, ali ako budem radio onda ce to biti kod Hica jer mislim da je on jedan od rijetkih koji zna sto radi i ne prodaje suplje price. Sto se tice daljne prodaje i kako ce se to odraziti na nju, mislim da ce ovaj auto jos dugo biti kod mene kao vozilo za dulje relacije. Jednostavno se niti jedan auto koji sam do sada posjedovao ili vozio ne moze mjeriti sa njim po pouzdanosti i udobnosti i ne vidim razlog zasto bih ga mijenjao. Eventualno ako mi ispadne dobar deal za X5 jer jos uvijek ceznutljivo gledam za SUV-ovima na cesti, ali me strah da necu vise naici na ovako dobar primjerak. Inace, ovo je jedan od rijetkih Euro6 motora koji nemaju AdBlue i to mu je ogroman plus i po meni jedan od razloga sto su tako trazeni i pouzdani.
Iz prve ruke ću ti reći da imaš problem negdje drugdje, a ne u AGRu i DPFu. Kod mene je isti taj motor koji je prošao skoro 220k km i nema nikakvih sličnih problema. Jedino što je kod mene bilo je AGR hladnjak koji je slinio i koji je popravljen o trošku BMWa kroz servisnu akciju.

edit: i da, ista stvar s potrošnjom, u Zg urednih 10-11 litara, kad idem na more 140 kmh s ogromnim Thule-om oko 7. A kad u jednom danu odradim 1000 km s njim, puno manje se umorim nego s bilo čim drugim što sam vozio. Auto kojem je doslovce svrha postojanja vožnja po autocesti…

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 13.08.2022. u 10:04.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 10:15   #62624
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zanimljivo. Je ok Srbija ali mislim da je i kod nas isto.
Ne znam za dizel, ali na jacim motorima 600/750/1000 itd osjetis euro 95 i euro 100. Ja sam mislio da je prevara ali motor mirnije i ljepse radi. Mozda sa dizelima stvarno varaju ali nema sanse da netko to otkrije jer ti aditivi se reklamiraju kao da ciste sustave itd, a to nitko ne moze provjeriti
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 11:02   #62625
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Iz prve ruke ću ti reći da imaš problem negdje drugdje, a ne u AGRu i DPFu
U dosta (ako ne i vecini) slucajeva DPF nastrada kao kolateralna zrtva, a pravi problem lezi negdje drugdje. Ljudi to cesto ne znaju (ne mislim na ovaj vas slucaj, nego govorim opcenito) pa je najlogicnije DPF off i bok.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 14:43   #62626
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Dok sam ulijevao gorivo u Hercegovini (zbog cijene) regeneraciju mi je auto radilo dosta često, recimo 400km. Slično kod nas na benzinskoj Pivac. Zadnjih pola godine samo INA kod nas i ne znam kad sam uopće primijetio da je radi.
Ali eto, nekidan je bio članak da su na Ininoj zamijenili tankove benzin/dizel negdje kod nas u RH, pola dana tako točili i mislim se koji tudumi kad za par dana u mom Vrgorcu ista stvar.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 15:05   #62627
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Blokiran egr i ispravan auto

Koji uz to cadji kad ga stisnes
Prištekao mi je neku svoju elektroniku ispod volana i nije očitao nikakvu grešku. Ako je čađa u granicama normale ne ruše te.
Pošto sam prošao tehnički, auto mi je potpuno ispravan. 😋
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 15:05   #62628
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Iz prve ruke ću ti reći da imaš problem negdje drugdje, a ne u AGRu i DPFu. Kod mene je isti taj motor koji je prošao skoro 220k km i nema nikakvih sličnih problema.

Ne pravi ni meni moj problem nego čitam da drugi imaju, pa eto ja to tako umislim da bih trebao očistiti usisnu granu radi tog AGR-a i dosta gradske voznje
Doduse, nedavno mi je gornja lambda sonda prijavljivala problem pa sam predpostavio da i to ima veze sa zacepljenim usisom.
Ali ako ti kazes da tvoj sa 100k vise na satu nema problema, onda necu vise razmisljati o tome.
Inace, AGR su mi zamijenili na onom opozivu tj. servisnoj akciji prije dvije godine iako nije pravio nikakve probleme.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 19:16   #62629
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
puno ovisi i kuda se vozis, nije isto gradska voznja i otvorena cesta


ako imas cesto problema sa dpf-om negdje drugdje je problem sa sagorijevanjem
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 19:22   #62630
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Aha, duplo CO2 kod njih je miris borovih iglica?
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nikako nema veze s efektom staklenika. Iritantna je hajka na dizele kada su benzinci jednako uzasni. Dosuse dizel vise smrdi i to je to.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Otkad co2 ima miris?

Nisu ispravni euro 6 motori problem, cak ni euro 5 u stanju u kakvom ih je proizvodjac zamislio.

Steta kaj nisam slikao neki dan jedan X6, bijeli. Iznad auspuha lijepa kolicina cadje iznad oba auspuha, vec dugo ne vidjeh to u toj mjeri. Taj je sigurno ispravan
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa jebemu, više benzinci zagađuju...
Samo obratite pozornost da se u Euro normama ne spominje CO2 (ugljični dioksid) već CO (ugljični monoksid) koji nije staklenički plin, bar ne u nekoj većoj mjeri i nusprodukt je nepotpunog izgaranja. Nisam imao pojma da EURO norma ne uzima u obzir stakleničke plinove već samo (valjda) zagađenje zraka. CO2 emisije očito plaćaš pri kupovini vozila i kroz godišnji "eko" porez, a EURO norme su bitnije za kvalitetu zraka u gradovima i slično
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 19:24   #62631
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Euro norme su novac. Easy. Mazanje očiju kupcima i svijetu da se maknu oči od stvarnih zagađivača. Prihvatiš i ideš dalje. Na autocestu svakih 1-2k km i na malo većim okretajima ispušeš auto 20-30 min. Ako crkne nesto plati i idi dalje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 19:48   #62632
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Evo, baš gledam na RTL- Potrazi da od 1.1.2023 u Njemačkoj postaje obavezan test je li DPF ugrađen i funkcionalan i kažu da vjeruju da će vrlo brzo nakon toga test doći i u Hrvatsku

Al eto, ja na CX-5 2.2D primarno vozim kraće relacije po gradu i nikad nemam problema s regeneracijom ili DPF-om, al eto, ja stisnem gas i brzine ne mijenjam sad baš na 1999 ili 2000 okretaja nego idem lagano do 3, pa i 4K okretaja stisnem tu i tamo. Možda ako netko stvarno konstantno mijenja na 1500 okretaja će ga sjebat, al to bi sjebalo i one najstarije bez ekologije kad se tak voziš.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 13.08.2022. u 19:58.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 19:50   #62633
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor the-rider Pregled postova
puno ovisi i kuda se vozis, nije isto gradska voznja i otvorena cesta


ako imas cesto problema sa dpf-om negdje drugdje je problem sa sagorijevanjem

Niti jedan jedini put nisam imao problem sa DPF-om u ove 3 godine. Dapace, nikada nisam ni osjetio da radi regeneraciju, a vozi se sigurno barem 60% po gradu.
Mislim da moram poceti izbjegavati razne specijalizirane forume i FB grupe jer sam poceo traziti kvarove koji ne postoje i to na oba auta i oba motora.
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Evo, baš gledam na RTL- Potrazi da od 1.1.2023 u Njemačkoj postaje obavezan test je li DPF ugrađen i funkcionalan i kažu da vjeruju da će vrlo brzo nakon toga test doći i u Hrvatsku

Dakle nista od DPF off kod mene. A ok, mozda je i bolje tako...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 20:13   #62634
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Euro norme su novac. Easy. Mazanje očiju kupcima i svijetu da se maknu oči od stvarnih zagađivača. Prihvatiš i ideš dalje.
Izgleda da je to sve što jesu. Malo utječu na kvalitetu zraka ljudi u gradovima i uz veće prometnice, i nema ih smisla još pooštravati jer su i ove EURO6 već prerestriktivne, a nimalo ne utječu na globalne klimatske promjene. Čini mi se da vladajući namjerno koriste činjenicu da se većina ljudi buni s razlikama između COi CO2 plinova i furaju stroge EURO norme kao zelenu Europu i sredstvo borbe protiv klimatskih promjena. Kad bolje razmislim, ne bi ni imalo smisla da je CO2 limit dio EURO norme jer je taj plin direktan nusprodukt gorenja goriva na bazi ugljika, te ovisi uglavnom o prosječnoj potrošnji auta, koja sa većim i težim autima (luda fascinacija SUV-ovima u današnje vrijeme) samo može rasti, ali nikome nije u interesu manje zaraditi prodajući jednostavnije i lakše/ekonomičnije aute.
Neki budući ljudi će učiti o povijesti i sprdati se s današnjom EU kako je sama sebi zabila čavle u lijes s tim silnim besmislenim ograničenjima i pravilima.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 21:25   #62635
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Jedini način za poboljšanje kvalitete zraka u gradovima je smanjiti broj automobila na cesti i poboljšanje javnog prevoza. Sve ostalo su realno pizdarije i lijepe želje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 21:35   #62636
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Evo, baš gledam na RTL- Potrazi da od 1.1.2023 u Njemačkoj postaje obavezan test je li DPF ugrađen i funkcionalan i kažu da vjeruju da će vrlo brzo nakon toga test doći i u Hrvatsku

Al eto, ja na CX-5 2.2D primarno vozim kraće relacije po gradu i nikad nemam problema s regeneracijom ili DPF-om, al eto, ja stisnem gas i brzine ne mijenjam sad baš na 1999 ili 2000 okretaja nego idem lagano do 3, pa i 4K okretaja stisnem tu i tamo. Možda ako netko stvarno konstantno mijenja na 1500 okretaja će ga sjebat, al to bi sjebalo i one najstarije bez ekologije kad se tak voziš.
Bas je prije koji mjesec na skoda fb stranici pisao coek da salta kako mi racunalo kaze i gle cuda dpf zacepljen. Salta se na 2-3k ovisi o brzini i ok si.

Inace to a dpfom najavljuju godinama pa i u DE.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 13.08.2022. u 21:40.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 21:37   #62637
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Evo, baš gledam na RTL- Potrazi da od 1.1.2023 u Njemačkoj postaje obavezan test je li DPF ugrađen i funkcionalan i kažu da vjeruju da će vrlo brzo nakon toga test doći i u Hrvatsku
Ako čika ne zaviri u DPF da vidi ima li ga ili ne, mislim da od toga nema ništa. A sumnjam da maperi neće ubrzo dat mogućnost eko mape za tehnički di skrate i smanje ubrizgavanje toliko da maćuhice izlaze iz auspuha, pa lagano iz stanice za tehnički nazad na normalnu konjažu...

Pa da naprave striktne preglede ceste bi bile puste ko za kovida..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 21:43   #62638
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja vozim benzince radi THC-a u ispuhu


Daj reci di točiš?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 22:09   #62639
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova

Pa da naprave striktne preglede ceste bi bile puste ko za kovida..

I neka budu, da bar.
Kupio si dizel, odrzavaj ga.

Nadam se da ce taj test sto prije doc u hr i ocistit hrpetinu traktora koji dime i smrde.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 22:51   #62640
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Tebi dizeli bas neki veliki problem nekada u zivotu napravili kad ih tako mrzis?
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na