Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Dali postoje monitori za profesionalnu upotrebu?
Da, i (skoro) opravdavaju svoju visoku cijenu. 24 55.81%
Ne, to je samo trik proizvodjaca da izvuku vise para. 4 9.30%
Ma, tko jos ozbiljno shvaca msvrtana i njegove izjave. 15 34.88%
Glasači: 43. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2003., 23:42   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Question Profesionalni monitori?

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ne nego sam tvrdio da ne postoji tako nesto kao profesionalni monitor!

http://forum.pcekspert.com/showthrea...&threadid=6213
Potaknut msvrtanovom tvrdnjom, zanima me sto drugi misle o ovoj temi.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats

Zadnje izmijenjeno od: gpremec. 18.10.2003. u 00:07.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 00:28   #2
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
Re: Profesionalni monitori?

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Potaknut msvrtanovom tvrdnjom, zanima me sto drugi misle o ovoj temi.
Ne znam zašto se zamaraš time i što ovime dobijaš.Čovjek ima pravo na svoje mišljenje.Ovako ćeš vjerojatno započet još jedno prepucavanje na forumu.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.10.2003., 00:34   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Profesionalni monitori?

Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Ne znam zašto se zamaraš time i što ovime dobijaš.Čovjek ima pravo na svoje mišljenje.Ovako ćeš vjerojatno započet još jedno prepucavanje na forumu.
Zamaram se time sto tako nesto ne moze tvrditi osoba koja se bavi inforamtikom, visi na ovom forumu cijelo vrijeme, i tvrdi da je strucan.

Probaj zamisliti da ti takav jednog dana bude nadredjeni.

Prepucavanje? Da bar. Ovaj thread ce zamrijeti do utorka, ako ne i prije.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 00:49   #4
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
Ma dobro shvaćam te, ali nemoj se ljutiti.Nije vrijedno toga.Evo ti

(vidi, vidi već 4 poruke, a ti pričaš o odumiranju thread-a )
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 01:13   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
joj premec nekad si fakat naporan...

to je kao pitanje da li se isplati dati 2miliona kuna za maibacha i dali se isplati dati 100.000kn u audiofilsku opremu...

i kao druga stvar ponavljam opet!!! JA NISAM REKAO NISTA OSIM TOGA DA VISE NE POSTOJE PROFESIONALNI MONITORI!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 09:50   #6
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
i kao druga stvar ponavljam opet!!! JA NISAM REKAO NISTA OSIM TOGA DA VISE NE POSTOJE PROFESIONALNI MONITORI!!!
I opet si rekao bedastoču.

Što to čini profesionalni monitor?
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 11:25   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by RAK
I opet si rekao bedastoču.

Što to čini profesionalni monitor?
pa da recite mi...evo ako smatrate da sam u krivu lijepo vas molim da me razuvjerite
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 12:45   #8
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
a mozda ne postoje i npr. pro fotici, pro printeri, pro.....
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 14:28   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by SlavoS
a mozda ne postoje i npr. pro fotici, pro printeri, pro.....
ako je nesto za profesionalnu upotrebu to znaci da ona komercijalna klasa nije dovoljno dobra...kod fotica su pro oni kojima mozes iz zagreba u karlovcu uhvaiti buhu na prozoru...bolesna reza i sl

ono sto premec barem mi se cini hoce reci da su pro monitori su po meni samo visa klasa...

sam kaze da su neki od najboljih lcd-ova oni na appleu..a gro ljudi kupuje to za po doma (ne kod nas)..znaci kakvi pro monitori...


to je bilo sto se tice lcd-a..sto se tice crt-a pro monitorima bi mogao nazvati one iznad 20"..ali ja tvrdim (za sada) da su to samo malo veci monitori...koristi ih se pretezito u poslovne svrhe jer su glomazni..ali pogledajte malo forume vani pa vidite koliko ljudi ima te monitore doma...

a pogledajte koliko ljudi ima pro fotic doma a da nisu preofesionalni fotografi
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 15:53   #10
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Kako ne bi postojali profesionalni monitori to su oni 12 inčni crno bijeli (zeleni) koji stoje između ledomata i šankomata
Dragutin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2003., 17:22   #11
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ako je nesto za profesionalnu upotrebu to znaci da ona komercijalna klasa nije dovoljno dobra...kod fotica su pro oni kojima mozes iz zagreba u karlovcu uhvaiti buhu na prozoru...bolesna reza i sl

ono sto premec barem mi se cini hoce reci da su pro monitori su po meni samo visa klasa...

sam kaze da su neki od najboljih lcd-ova oni na appleu..a gro ljudi kupuje to za po doma (ne kod nas)..znaci kakvi pro monitori...


to je bilo sto se tice lcd-a..sto se tice crt-a pro monitorima bi mogao nazvati one iznad 20"..ali ja tvrdim (za sada) da su to samo malo veci monitori...koristi ih se pretezito u poslovne svrhe jer su glomazni..ali pogledajte malo forume vani pa vidite koliko ljudi ima te monitore doma...

a pogledajte koliko ljudi ima pro fotic doma a da nisu preofesionalni fotografi
ako sam dobro shvatio, po tebi pro roba je ona roba koja je nedostupna za po doma, zar nebi trebalo biti mjerilo nesto sasvim drugo a ne dostupnost.
BTW nisu ljudi krivi sto zive na trulom zapadu pa si mogu priustit neke nama nedostupne (tesko dostupne) stvari...
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 19:57   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by SlavoS
ako sam dobro shvatio, po tebi pro roba je ona roba koja je nedostupna za po doma, zar nebi trebalo biti mjerilo nesto sasvim drugo a ne dostupnost.
BTW nisu ljudi krivi sto zive na trulom zapadu pa si mogu priustit neke nama nedostupne (tesko dostupne) stvari...
po meni je pro roba ona bez koje profesionalac nemoze raditi a da opet nije svima dostupna u istoj mjeri...

npr. profesionalni fotograf moze slikati s digitalcem od 3000kn ali nekako fura onog od 30.000kn...jer taj od 30.000kn nudi sve i svasta...

po tome mozemo doci do toga da li je photoshop profesionalni alat ili ne? kod nas ga ima svaka susa a vani svaka druga...samo sto ga vani imaju legalno...a opet graficari nemru bez njega...a opet svi ga imaju?

po meni je profi oprema ono sto ti nema financijskog (i karakternog) smisla drzati za nesto sto nije vise-manje striktno poslovno..da li sam sad bio malo jasniji?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2003., 22:11   #13
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
po meni je pro roba ona bez koje profesionalac nemoze raditi a da opet nije svima dostupna u istoj mjeri...

npr. profesionalni fotograf moze slikati s digitalcem od 3000kn ali nekako fura onog od 30.000kn...jer taj od 30.000kn nudi sve i svasta...

po tome mozemo doci do toga da li je photoshop profesionalni alat ili ne? kod nas ga ima svaka susa a vani svaka druga...samo sto ga vani imaju legalno...a opet graficari nemru bez njega...a opet svi ga imaju?

po meni je profi oprema ono sto ti nema financijskog (i karakternog) smisla drzati za nesto sto nije vise-manje striktno poslovno..da li sam sad bio malo jasniji?
nimalo, ali ne želim se uključivati u ovu raspravu... gljuposti
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2003., 00:19   #14
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
po meni je pro roba ona bez koje profesionalac nemoze raditi a da opet nije svima dostupna u istoj mjeri...

npr. profesionalni fotograf moze slikati s digitalcem od 3000kn ali nekako fura onog od 30.000kn...jer taj od 30.000kn nudi sve i svasta...

po tome mozemo doci do toga da li je photoshop profesionalni alat ili ne? kod nas ga ima svaka susa a vani svaka druga...samo sto ga vani imaju legalno...a opet graficari nemru bez njega...a opet svi ga imaju?

po meni je profi oprema ono sto ti nema financijskog (i karakternog) smisla drzati za nesto sto nije vise-manje striktno poslovno..da li sam sad bio malo jasniji?
nisi.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2003., 00:34   #15
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa da recite mi...evo ako smatrate da sam u krivu lijepo vas molim da me razuvjerite
Probao ja to prije skoro godinu dana. Nije mi uspjelo. Neka se sada malo drugi trude.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2003., 01:57   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ok u pravu ste...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2003., 14:30   #17
m@rko
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
tu na poslu imam iiyamu 22", flat, 2048*1536 max.
kad god radim, monitor se pretvara u profesionalni.
m@rko je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2003., 19:49   #18
keiku
SMP freak
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 61
http://www.lacie.com/de/products/product.htm?id=10037

ovo je monitor za igrat diablo2 .... nema veze sa profesionalnim
__________________
P4C 2.6@3.2, Intel Intel D875PBZLK, 2 x 512Mb DDR433, Chieftec Big Tower, Enermax 430W, 2 x 36 Gb Raptor Raid, Hercules Prophet III (GF3), Terratec Aureon 5.1 Sky Windows 2003 Enterprise Server
Dual PIII 1Ghz, ABIT VP6, 1Gb PC133, 4U Supermicro rack case, Supermicro 350W, 3 x 18Gb U360 IBMs SuSE 8.2
keiku je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2003., 00:22   #19
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by keiku
http://www.lacie.com/de/products/product.htm?id=10037

ovo je monitor za igrat diablo2 .... nema veze sa profesionalnim


Ma kakav Diablo, one stare fliper igrice.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2003., 09:24   #20
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Za solitaire, vidiš da ima i onaj pokorov gore da žarulja ne lupa po kartama
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2003., 15:18   #21
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,965
Evo, ja imam ne profi, već industrijski monitor, pa ću reći što moj monitor čini industrijskim.

Za početak, sav je oklopljen u metal koji se nalazi odmah ispod plastike i ekran je također sam metaliziran. Šta će mu to? Pa slika NITI MALO ne treperi dok tri mobitela radi pored njega iz svih kuteva!

također, ako mu je prehladno, neće se upaliti. Ugasim grijanje na tjedan dana, vratim se u +5C u mojoj sobi i on ne da! Ako mu napon mreže odgovara i ako mu je prevlažno u prostoriji, također. također. Ima BNC priključke sa mogućnošću 75ohm terminacije, tako da se mogu spojiti paralelno više monitora sa istom slikom bez ikakve dodatne elektronike.

Toplinu boje dinamički podešava prema kontrastu i osvjetljenju, tako da ukoliko se kontrast smanji, također spušta temperaturu boja shodno tome. Ekran ne bliješti i boje su naprosto prekrasne.

Što ga čini profesionalnim!? Sve moguće zaštite koje posjeduje, preko ekrana i napajanja, pa do zaštitnih oklopa. Projektiran je da radi u mnogo težim uvjetima, gdje bilo kakav kvar može izazvati posljedice na posao, vremenske i samim time i financijske i organizacijske. Garancija je 5 godina, a ekran je projektiran da ne počne gubiti kontrast nakon 2-3 godine, već nakon 7-10 godina.

Ako netko ne shvaća razliku između potrošačkih monitora koji se kupuju onako za po doma i ured gdje se tipka mail i dopis, za kojim se sjedi sat-dva u komadu i profesionalnih uređaja koji moraju besprijekorno raditi i ne pokvariti se zbog strujnog udara, elektromagnetske interferencije, vlage, temperature, (metalne) prašine... i uz kojeg se sjedi 8h/dan, svaki dan, neka ne raspravlja o tome.

rodili smo se sa jednim parom očiju za cijeli život, i želimo da ostanu zdrave.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2003., 19:20   #22
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Originally posted by medo

rodili smo se sa jednim parom očiju za cijeli život, i želimo da ostanu zdrave.
Ovo zvuči kao predizborno obečanje
Šala mala, potpuno se slažem s tobom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2003., 15:15   #23
Devlin
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
profesionalni monitori obicno imaju posebne ulaze preko necega slicnoga bnc-u za svaku boju zasebno + brightness i jos nesto u svakom slucaju 5 ulaza za sliku koji se spajaju na jako cudnovate profi graficke koje izbacuju svaku boju zasebno. pod b profi monitori imaju osjetno vece hercaze horizontalne i vertikalne od normalnih i mogu podnjeti vece hercaze na visim rezama. tako da ljudi koji se bave grafikom mogu lakse raditi i vidjeti vecu povrsinu.
Devlin je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 11:47   #24
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,965
Citiraj:
Originally posted by Devlin
profesionalni monitori obicno imaju posebne ulaze preko necega slicnoga bnc-u za svaku boju zasebno + brightness i jos nesto u svakom slucaju 5 ulaza za sliku koji se spajaju na jako cudnovate profi graficke koje izbacuju svaku boju zasebno. pod b profi monitori imaju osjetno vece hercaze horizontalne i vertikalne od normalnih i mogu podnjeti vece hercaze na visim rezama. tako da ljudi koji se bave grafikom mogu lakse raditi i vidjeti vecu povrsinu.
sorry, ali ovo što si napisao je glupost
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 17:53   #25
Devlin
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Originally posted by medo
sorry, ali ovo što si napisao je glupost
bi li pojasnio zasto?, pogledaj pozadinu bilo kojeg 959nf ili drugog boljeg monitora i vidjet ces te prikljucke o kojima govorim
konektori su ti R,G,B, V i H/V, a te prikljucke neces naci na slabijim monitorima. istina vecina ljudi nikad nije vidjela kartice s takvim izlazima ali one svejedno postoje.
Devlin je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 21:39   #26
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Citiraj:
Originally posted by Devlin
bi li pojasnio zasto?, pogledaj pozadinu bilo kojeg 959nf ili drugog boljeg monitora i vidjet ces te prikljucke o kojima govorim
konektori su ti R,G,B, V i H/V, a te prikljucke neces naci na slabijim monitorima. istina vecina ljudi nikad nije vidjela kartice s takvim izlazima ali one svejedno postoje.
Mislim a i siguran sam sa Samsung 959NF nema baš sve to. Jedino ako oznaku 959NF ima koji drugi proizvođač monitora.
Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2003., 21:46   #27
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Devlin
bi li pojasnio zasto?, pogledaj pozadinu bilo kojeg 959nf ili drugog boljeg monitora i vidjet ces te prikljucke o kojima govorim
konektori su ti R,G,B, V i H/V, a te prikljucke neces naci na slabijim monitorima. istina vecina ljudi nikad nije vidjela kartice s takvim izlazima ali one svejedno postoje.
Zapravo, nije rijec o "posebnim" "specijalnim" grafickim karticama, dovoljno je imati kabel D-SUB=>5xBNC. Mozda nekada davno, ali ne u zadnjih 5 godina. Npr, moja 19" Nokia 446Xpro ima otraga D-SUB i 5xBNC. Pribavio sam doticni kabel (kostao me 40-tak kn prije 3 godine) i preko njega mogu prikljuciti bilo koju graficku. Istina je su boje i kontrast nesto bolji preko BNCa, a jednio kaj se gubi je P'n'P monitora (Wini ne vide koji je monitor, treba ga se rucno instalirati).

Cinjenica je da monitor koji ima profesionalne tenzije MORA imati 5xBNC prikljucke. To je standard.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 09:35   #28
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Citiraj:
Originally posted by Dragutin
Kako ne bi postojali profesionalni monitori to su oni 12 inčni crno bijeli (zeleni) koji stoje između ledomata i šankomata
Iako nikako se ne bi htio uvuč u debatu sa Goranom o postojanju profesionalnih monitora oni postoje.
Osim več gore navedenog mogu pobrojat i još neke npr. Samsung 959NF je profesionalni jer kada sam prodao zaradio sam na njemu....

A Autronic (vidi www.autronic.hr) ima na akciji model Medion MD 1998LK 19" Professional Color Monitor, a kako i samo ime kaže...


Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 10:06   #29
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by tor
Za solitaire, vidiš da ima i onaj pokorov gore da žarulja ne lupa po kartama
ma to je zakon stvar. to sam si ja htio napravit za svoj monitor. kako mi je prozor s desne strane (kad gledam u monitor) i blizu je monitora, moram imati spuštene rolete, osim kad pišem u wordu
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2003., 10:13   #30
Devlin
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Originally posted by Dragutin
Mislim a i siguran sam sa Samsung 959NF nema baš sve to. Jedino ako oznaku 959NF ima koji drugi proizvođač monitora.
ima, na stolu mi je pa sam ga okrenuo i procitao ti sa njega(kupio sam ga prije 2 dana model je syncMaster 959NF od samsunga), znam za jos bar jednu nokiu koja je imala te ulaze, ali se ne sjecam tocnog modela
Devlin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na