Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2007., 01:43   #1
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
prelazak iz dsl-a na kabelsku (SE515 opet :) )

Eh evo odlucio danas preci na xcarnet jer mi izgleda dosta povoljno bez tih 25% u odnosu na obicni xnet i t-com dsl (konacno taj flat za postenu brzinu).

Ok sad u cemu je problem. Problem je u tome kaj ja imam SE515 koji ima ugrađen ADSL modem, a fali mu WAN port pa me zanima jel postoji neki nacin da iskljucim taj unutarnji DSL modem i prikljucim vanjski kabelski modem?
U opcijama ima da se iskljuci dsl modem kao i da se napravi bridge connection, pa sam mislio da ga stavim u bridge sa modemom koji ce mi onda djelit konekciju sa ostalim kompovima unutar LAN-a i WLAN-a tj. SE515 će biti samo most preko kojeg ce ostali pristupat net-u. U tom slučaju moram isključit NAT firewall DHCP i ostalo jer je ovo samo most a ne router (ako pricam gluposti slobodno ispravite ).

Koliko sam trazio na google groupsima bas i nema neke šanse za to, jer svi kazu da je bolje uzeti novi router koji ima WAN pa tako napraviti vezu, ali meni se nedaje 350kn pa ako moze kako drukcije bilo bi ljepo.
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2007., 20:45   #2
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
ah... niko nezna odg .
Jel mi mozete bar reci jel valja kaj D-linkov DI524 i kakva ste iskustva imali s njim vidim da se moze naci u cijeni do 400kn i jel to bolji router od SE515?
thx
MARVIN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2007., 22:08   #3
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
nazalost nemozes prikljuciti kabelski modem na dsl port od SE515 (AFAIK)

uzmi WRT54GL - odlican router, nije (previse) skup u odnosu na ono sto nudi sa Tomato firmware-om
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na