Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2013., 22:59   #1
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Koja oprema mi treba?

Ljudi imam tesku situaciju i nadam se da mi mozete pomoci...probat cu skratit.

Naime zivim u Kustosiji, ali za moj dio centrala nema dovoljno parica i ne mogu dobit telefon/internet.

Ja sam u prizemlju, a susjed iznad mene ali na drugoj strani kuce je ugrabio zadnju paricu i ima wireless. No zgrada je tako izolirana da signal ni ne vidim u svojem stanu, a i mobitelima je tesko i veza se smanjuje na Edge.

Krpam se privremeno sa Alficom koju moram staviti na vanjsku stranu prozora pa onda povucem USB od nje do laptopa i onda imam 4 crtice wireless signal i to radi ali nije mi dobro rjesenje jer imam jos jedan laptop od cure + stacionarni komp + dva mobitela koja moram povezat na taj wireless.

Zgrada je skroz nova i susjed ne zeli nista busit i povlacit Ethernet kabel do mene sta bi mi rijesilo probleme, ali eto...neda...imam srece i da mi je wireless htio dat.

Da jos docaram situaciju, ako Alficu stavim sa unutarnje strane prozora, imat ce 2 crtice signala, ali nece radit net, otvarat ce 100god jednu stranicu, dakle ne valja.

Moje pitanje je, kakvu ja opremu moram kupit, kakav router ili sta vec, da bi mogo primit taj signal od susjeda i Ethernetom povuc kabel prema stacionarnom kompu, a sve ostale uredaje spojit wireless. Da li mi treba neki dobar repeater?

Da li iskoristit Alficu nekako pa nju spojit na router koji ima takvu mognucnost vanjske antene?

Evo, stvarno mi situacija nije laka, a internet mi je potreban za posao. Molim pomozite...ako treba jos kakvih detalja, pitajte.

Astral je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 23:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Hm, fina situacija.
Možda neki drugi susjed sa netom (bilo kabelski, bilo adsl) pa da od njega dovučeš Lan kabel ?
Računaj da taj kabel može biti max. do 100 M, ako je kraće to bolje.
Ako ovo isposluješ / dobiješ, lako na njega staviš neki AP ili WAN Router da ti razdjeli net na više uređaja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2013., 01:13   #3
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
A da uzmes neki outdoor repeater i obican wifi usb adapter za stolno racunalo?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 09:32   #4
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Na zalost nista od drugih susjeda. Nemaju internet.

Outdoor repeater - moze, ali koji? Ne kuzim se pa bi trebo preporuku.

EDIT: Sta kazete na ovakvu kombinaciju. Kupim samo antenu sa produznim kabelom koja se moze spojit na Wireless Router. Taj router bi morao moci raditi kao repeater i mora imati mogucnost mijenjanja antene.

Na taj nacin bi antena bila vani, a router bi bio u stanu i hvato signal iz vana. Da li bi to finkcioniralo?

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 07.11.2013. u 10:24.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 12:41   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ovakav ili slican plus vanjska antena bi najvjeroratnije uredno radilo:
http://hr.airlive.com/product/WL-5460AP_v2 (cca 260kn - dovoljno jeftin za probu)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:04   #6
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Hvala ti, svida mi se.

Da li bi mogo spojit bridge mode pa da mogu izvuc LAN kabel iz njega na PC? Jel moram za to podesavat nesto na postojecem routeru koji ima pristup na internet?

PS. Vidi ovdje sam ga naso ali izgleda da ovo nije V2 (verzija 2) kao onaj sa tvojeg linka. Mozes dat savjet gdje kupit V2?

EDIT: moze pojasnjenje: "Do 26dBm snage i R-SMA konektor za antenu"

Sta to tocno znaci za antenu? da ta antena moze 26dBm? Ako da, to je puno bolje nego ove za cca 100kn koje se mogu posebno kupiti koje su na nekih 8-10dBm. Da li je ta antena detachable? Znaci samo trebam kupit kabel sa kojom bi ju mogo odvojit od routera?

EDIT: Links mi nudi D-Link DAP-1160, ne znam da li je to bolje/losije za moju namjenu?

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 07.11.2013. u 13:14.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:36   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Pametnije bi bilo naći AP sa dvije antene kojima se može odrediti funkcija,
takav je npr. stari dobri Linksys WRT54GL, ponekad ga se može naći povoljno,
pazi da je verzija sa antenama na konektor.

E sad objašnjenje.
U postavkama odabereš da radi kao repeter,
na obje antene TX/RX,
skineš jednu antenu i spojiš vanjsku preko pig-taila,
uzmeš recimo ovakvu panelku > http://www.diskont24.com/product.php?productid=95383
pametno je pozicioniraš i usmjeriš,
još fali odgovarajući pig-tail da ih možeš spojiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 14:05   #8
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam imao gotovo istu situaciju na stanu na faksu. Samo u jednom kutu na 2m visine u hodniku je bio dobar signal.

Kupio 5m USB kabla, wireless antenu s ebay-a i priljpio antenu na plafon i spojio na laptop.

Kasnije s cjedilom metalnim pojačao signal (makar nije bilo potrebno) i eto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 14:10   #9
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
da, takvu situaciju imam sada, no meni je potrebno spojiti 5 uredaja

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pametnije bi bilo naći AP sa dvije antene kojima se može odrediti funkcija,
takav je npr. stari dobri Linksys WRT54GL, ponekad ga se može naći povoljno,
pazi da je verzija sa antenama na konektor.

E sad objašnjenje.
U postavkama odabereš da radi kao repeter,
na obje antene TX/RX,
skineš jednu antenu i spojiš vanjsku preko pig-taila,
uzmeš recimo ovakvu panelku > http://www.diskont24.com/product.php?productid=95383
pametno je pozicioniraš i usmjeriš,
još fali odgovarajući pig-tail da ih možeš spojiti.
Ovako nesto? Jel to dobra cijena? Gledo sam njuskalo ali ne nalazim nista.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 14:12   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Da, to je to, samo neka ti potvrde da je verzija sa skidljivim antenama (na konektor).
Kao još jedna alternativa moglo bi ovo > http://www.airlive.com/product/G.DUO

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.11.2013. u 14:25.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2013., 14:47   #11
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Pitao sam za WRT54GL, poslali su upit, znat cu za nekih 1h da li su antene detachable.

Ovaj airlive isto izgleda OK, no cijena je isto 400kn. U tom slucaju koja mi je bolja opcija izmedu ta dva kad cijena nije problem?

Taj airlive sigurno ima detachable antene u svakom slucaju? Ako kazu da ovaj lynksis nema onda znam sta cu uzet.

Daj mi molim te malo pojasni tu ideju sa te dvije antene posebne namjene. Ispravi me ako sam u krivu...


Dakle na jednu antenu spojim preko pig-taila direkcionalnu antenu koju stavim na vanjsku stranu prozora - ta antena mi sluzi da primim signal od susjeda.

Druga antena ostaje normalno na njemu i nju koristim kako bi taj primljeni signal iz vana rasirio po svom stanu.

Dodatno pitanje...

Da li u takvoj kombinaciji na takvom uredaju mogu spojiti Ethernet kabel i povezat direktno sa PC-em ili moram jos za PC kupit neku wireless karticu?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 15:34   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ajmo od kraja

"Dakle na jednu antenu spojim preko pig-taila direkcionalnu antenu koju stavim na vanjsku stranu prozora - ta antena mi sluzi da primim signal od susjeda.
Druga antena ostaje normalno na njemu i nju koristim kako bi taj primljeni signal iz vana rasirio po svom stanu. + "mogu spojiti Ethernet kabel i povezat direktno sa PC-em".
Upravo to, pogledaj slikovnicu sa opisom modova rada za ovaj G.DUO.

Tebi bi odgovarao Client + AP ili WDS + AP mod rada.
Pogledaj manual i trebalo bi ti biti jasnije.

Koji od ova dva uzeti?
WRT je poznata zvjer, ali u nekim kombinacijama treba umjesto origigi pameti ubacivati alternativnu da bi se dobila neka funkcija ili bolje funkcioniranje, nazovimo to tako "na zalasku karijere", ...

Ovaj drugi je relativno noviji uređaj, 99,9% da ćeš isprve podesiti šta ti treba, ...
Pitao si jel ima antene na konektor > ima, gledaj slike, specifikacije.
Jedino su drugačijeg tipa nego na WRT - u, ali ti to nije ni bitno kad sve skupa tek kupuješ.

Na temu antena, gore linkana iz Diskonta je TL-ANT2409B koja ima N konektor.
Ako uzmeš G.DUO onda ti bolje odgovara TL-ANT2409A koja ima RP-SMA Male connector koji "ide" direktno na G.DUO.
http://www.tp-link.us/products/detai...-ANT2409A#spec
Kabel od antene ima 1 M, sad ne znam jeli ti dovoljno za željeni konfig tj. hoće li biti dovoljno za "uhvatiti" susjeda.
Nažalost sad je ne vidim na Nabavi ili Optimum koji ju je prije imao.

Za sada toliko
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 15:58   #13
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Hvala Nikky, jasno je.

1m moze biti dovoljno, bitno da antena ode van kroz prozor, a router bi ionako drzo na prozoru.

Javili su mi za Linksys da ne mogu provjerit kakve su antene jer ne mogu izvadit uredaj iz ambalaze??
Tako da ako bi njega uzimo moro bi ga kupit "na slijepo"...

Mislim da cu rade onda ic na G.DUO.

Mogu iskoristit antenu od Alfice, ona je RP-SMA. Trebam samo kupit odgovarajuci kabel da povezem nju i AirLive.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.11.2013. u 20:55.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 20:54   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Još nešto, za prvu ruku / test možeš probati "antenu od Alfice" ali to je omnica šta je bitno drugačije od usmjerenih antena tj. tvoje situacije.
Zbog toga je gore i savjetovana panel antena.
Eventualno zbog uštede možeš probati sam napraviti panelku ali ti opet osim golog materijala za elemente antene treba kabel sa konektorom.
Da ne govorim da prilikom izrade treba biti jako precizan, šta se kaže u mm.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 23:25   #15
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Imam dvije antene za alficu, jedna je omni, druga je usmjerena. Tako da cu probat sa obje. Zasad koristim usmjerenu jer kako i ti kazes, bolje mi lovi. Doduse nije velika razlika.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 14:05   #16
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Javio se susjed

Imam neke nove informacije koje bi mi mogle pomoci. Naime ni susjed nije bas zadovoljan sa svojim signalom jer on cak u svojem stanu nema bas dobru pokrivenost i htio bi to poboljsati.

To je taj susjed od kojeg ja trebam uhvatit signal.

E sad mi treba savjet sta njemu savjetovat, a da bi i meni pomoglo.

Da li da on uzme bolji router (ima standardni t-com) sa boljim antenama pa da odasilje jaci signal - ako je to najbolja opcija za mene i njega, koji router?

A druga opcija je da mu se slozi repeater na drugom dijelu njegovog stana pa da na taj nacin pojaca signal. Taj drugi dio njegovog stana je tocno iznad mojeg stana.

Koja bi bila bolja opcija?

EDIT: stavio sam sliku da bolje docaram situaciju

Isprekidane crtice su susjedov stan iznad mene. Router je susjedov. Tamo di pise Prozor - Antena, tu bi ja hvato signal.

Mozda najbolje da susjedu stavim u njegovom stanu jedan repeater tocno iznad moje antene, to bi vjerojatno onda dosta dobro lovilo?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20131108_141751_450x600.jpg‎
Views:	140
Size:	44.6 kB
ID:	12559  

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 08.11.2013. u 14:32.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 14:44   #17
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Mozda najbolje da susjedu stavim u njegovom stanu jedan repeater tocno iznad moje antene, to bi vjerojatno onda dosta dobro lovilo?
Za to ti je dovoljan onaj jeftini Airlive router koji sam ti spomenuo. S njim u repeater modu bi tebi radilo dobro, a kako bi taj repeater primao WiFi signal s njegovog routera (KOJEG?), to treba ispitat.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 14:56   #18
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Hm, nisam siguran da sam te dobro shvatio.

Predlazes da susjedu stavimo taj Airlive na kat iznad mene u repeater mode tako da njemu taj Airlive pojaca signal u njegovom stanu.

A moj bi G.DUO onda hvato signal od AirLive-a koji bi bio iznad mene, zar ne?

U cijeloj prici postoji samo jedan router koji odasilje originalni signal, na slici oznacen kao "router".
Postoje dva repeatera - jedan koji susjedu pojacava njegov signal + jedan moj kojim bi ja uzeo taj signal.

Buduci da se radi o repeaterima, radi se o signalu na istom kanalu tako da je svejedno sa kojeg uredaja bi moj G.DUO hvato, zar ne?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 16:29   #19
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Pa koliko je taj susjedov stan velika da i on ima problema sa vezom??
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 17:52   #20
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
pa racunaj ak je moj 50m2, prek puta mene jos toliko + stubiste + sa svake strane kuce viri jedno 2.5m...

a ima 150m2, problem je sta je duguljast pa ne dopire signal na drugu stranu, a router mu nije na sredini nego na jednom od krajeva
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 18:18   #21
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Hm, nisam siguran da sam te dobro shvatio.

Predlazes da susjedu stavimo taj Airlive na kat iznad mene u repeater mode tako da njemu taj Airlive pojaca signal u njegovom stanu.

A moj bi G.DUO onda hvato signal od AirLive-a koji bi bio iznad mene, zar ne?
Da, jer bi to bio jaci signal od onog s njegovog routera na drugom kraju stana, ako ce taj repeater uopce dobit signal s njega. Bez probe nema garancije da ce to radit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 20:32   #22
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ocke, susjedu bi trebalo staviti EW-7228APn u Universal Repeter mod rada.
Zašto njega - upravo zato jer nije skup, uredno radi i ima navedeni mod rada koji omogućuje repeter funkciju a da istovremeno wireless susjeda bude zaštićen sa WPA/WPA2 zaštitom.

Uz uređaj dolazi drek antena na konektor (mislim 2 dBi) koju bi trebalo zamjeniti sa nekom boljom (5 - 7 - 10 dBi).

Sljedeći korak je pronalaženje optimalne pozicije EW-7228APn u njegovom stanu, treba samo struja, gdje ima dobar link prema glavnom routeru.
Po svoj prilici to bi bilo negdje u zoni stubišta ili ulaza u tvoj stan ali jasno kat poviše.
U tu priču ide i kako stoji antena "u prostoru", čitaj trebalo bi je staviti pod nekim kutom da signal usmjeri kroz pod prema tvojem stanu.

Šta ćeš na kraju ti dobiti nije sasvim sigurno jer je među katovima armirani beton a to pak znači slab ili nikakav prolaz signala.

Za sada toliko
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 03:19   #23
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Dakle ovo za susjeda: http://www.protis.hr/products/detail...-150mbps/41937

Ok, probat cemo s time u ponedjeljak/utorak. Nakon sta to postavimo ja cu vidjet kako ce to utjecat na moj signal pa cu prema tome dalje kupovat opremu.

Imam usmjerenu za njega 7dbi. Trebalo bi biti OK.

EDIT: samo usput, dobio sam neki stari Cnyon repeater od kolege sa posla, cudo je jeftino i jednostavno, ali funkcionira. Uspijem sa Alfinom antenom i tim repeaterom lovit signal i sa 5 crtica ga proslijedi kroz cijeli moj stan. Tako da je bolja situacija nego sto sam mislio. Sad sam uvjeren da ce radit, pogotovo kad susjedu slozimo jos jedan repeater.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 11:04   #24
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Da, na taj sam mislio.
Prije "slaganja" usporedi fw u uređaju i na supportu, ako je stariji napravi fw update prvo,
kaže da je zadnji v1.15 > http://www.edimax.com/en/support_det...d=378&pl1_id=1

Bitna razlika između ovog Edimax - a i tog Canyon - a je ta šta Canyon ima samo WDS mod rada kao repeter a to pak znači da "stvar" radi kada je wireless bez šifre ili max. WEP tipa.

Kad sve složiš, kod susjeda i kod sebe, možda će trebati povećati brzinu njegovog interneta (ako njegova parica to omogućuje) kako bi smanjio ili eliminirao "zastajkivanje" pri surfanju.
Sve zavisi kada i kako ćete koristiti internet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 14:02   #25
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Hm, normalno sam na Canyonu podesio WPA TKIP. No nebitno, glavno da radi.

Tnx za tip o FW, provjerit cu.

Vidjet cemo za brzinu kako ce raditi pa cemo odlucit ako treba jace.

Javim kako prode postavljanje edimaxa.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 14:57   #26
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Samo jedna mala napomena. Možda nije loše proći kroz svih 11 kanala i pogledat da li odabir kanala ima utjecaja na jačinu signala.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 21:10   #27
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Provjerit cu, tnx.

Ima jedna stvar koja mi nije bas jasna. Trenutna situacija sa ovim Canyonom.

Znaci imam originalni signal, zove se "toyota". Canyon pokupi taj signal ali ne pojaca ga pod imenom toyota nego ima svoj SSID "default".

Ja se sa laptopom spajam na taj SSID "default". To bi znacilo da ce i susjed u svojem stanu imat dva SSID-a. Da li se moze namjestit da pojacani signal bude bas taj originalni "toyota"? Jer to znaci da ce ovisno o tome na kojoj lokaciji u stanu se nalazi, hvatat jaci signal pa ce na trenutak izgubit vezu kad se sece s jednog kraja na drugi - da/ne?

U teoriji u konacnici bi po tome trebo imat 3 SSID-a. "Toyota" + "default" kod susjeda. Onda ja sa svojim uredajem pokupim npr. signal "default" i napravim jos jedan SSID za svoj stan "Net".

PS. mislim da mi ipak netreba G.DUO nego cu uzet onda ili edimax kao i za susjeda ili cu uzet WL-5460AP_v2 koji je predlozio Prezime.

Cini mi se da je bitnije da imam 7dbi antene.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 21:38   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
A čuj, igraj se, tako ćeš najviše skužiti šta i kako a pogotovo "situaciju" na lokaciji.
Gore sam već napisao da Canyon može poslužiti ali on "širi" wireless u WDS modu,
a to znači da cijela wireless mreža može biti zaštićena max. WEP tipom,
a to pak znači da se u nju upada za par minuta, klinci pogotovo.

Zavisi kako je napisana pamet pojedinog uređaja, obično WDS traži da SSID bude isti.

Ovo prebacivanje wireless klijenta između više ap - ova je poznati potencijalni blem,
nekada radi glatko a nekad treba forsirati spajanje na pojedini ap (za kojeg znaš da ti je bliži a time bolji signal).
U konfigu Canyon - a promjeni SSID sa "default" u "Toyota" pa probaj tj. vidi rezultat.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 22:08   #29
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
To sam bas mislio probat.

Ali ovo za Canyona nisi u pravu, podrzava WPA. No dobro on mi je ionako nebitan, vracam ga frendu.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2013., 17:26   #30
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Kupljen Edimax, danas cu ga postavit susjedu.

U dilemi sam da li da i sebi uzmem Edimax ili onaj airlive.

Moze neko malo objasnit u cemu mi je najveca razlika? Se isplati 50kn vise za airlive?
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na