Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2012., 12:39   #1
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
prijenosan laptop za studenticu

Pozdrav,

Kupujem laptop za curu, zadnje 3 godine se muci na 10.1" acer aspire one d250 (1.4kg). Iako ona kaze da joj je ok, to je vise zato jer ne zeli bacit pare na novi.

Gledo sam 11.6" acer aspire one 722 za 2200kn, dual core, no bojim se da se i s time nece bas usrecit jer nije tolko veci, sta mislite? (1.5kg)

Laptop koristi za sve osim igrica (dakle office, mozilla, filmovi, muzika itd), bitno je da je sto laksi i prijenosan jer ga stalno nosi na faks i okolo. U tom pogledu je 10.1" super.

No ja razmisljam ipak vise o tome da joj bude zivot laksi pa da uzmem 13.3".

Po cijeni i po karakteristikama nekako mi je oko palo na Lenovo ThinkPad Edge E320 za 3360kn. (1.8kg)

Malo mi smeta sto je tezi no to je za ocekivat. Moram se raspitat o tocnim tezinama hard diska koji je unutra i o nekom 80GB SSD-u (jer to joj je dosta mjesta posto bi disk koji dobije sa laptopom koristio kao eksterni) Pa da se dodatno smanji tezina. Sta mislite o izboru, moze li se bolje za te novce, a da nije polovno?

Znaci dilema 11.6" ili 13.3" - iskustva? Rezolucije su iste na oba laptopa

I dilema, da li bas ti laptopi ili nesto deseto?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 13:22   #2
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Kupi joj tablet. Lagan je, baterija duže traje...
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2012., 13:25   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor LudonjaST Pregled postova
Kupi joj tablet. Lagan je, baterija duže traje...
Naravno, a kad bude trebala pisati seminar, raditi prezentaciju, instalirati neki program potreban za fax, onda će sjediti i plakati?
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 13:28   #4
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
nešto iz acerove timeline serije?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 13:28   #5
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Taj tablet je mobitel pod povećalom, @Astral ovaj Lenovo ti je dobar izbor, probaj nać neki MacBook Air po normalnoj cijeni, ne mislim novi nego polovni al sa garancijom .... znam da će biti malo teže al nikad ne znaš možda naiđeš na neku dobru ponudu.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 13:36   #6
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
hm, nisam o Macu razmisljo, em sto je skuplji em sto se nikad s nime nisam koristio, stvarno mislis da bi to bilo bolje? ona je isto naviknuta na windowse i tu se jako dobro snalazi
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
nešto iz acerove timeline serije?
izgleda dosta dobro, ali to je 2.4kg, 15.6", pre veliko je to da bi se nosilo okolo

tnx na odgovorima, slusam i dalje prijedloge (osim ovo za tablet...to necu ni komentirat :P )
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 13:40   #7
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Iskreno meni su također windowsi draži al nije ni Mac loš, a u + mu ide to što je tanak, i 13" teže oko 1,2-1,3 kg.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 14:07   #8
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
najbolje sta sam naso od macbook aira je za 3000kn rabljeni iz 2008... sa 80gb hardom i tezine 1.4kg, makar je tanki i core 2 duo procesor ajde nije los al mislim da bi ipak rade nesto novo, 4god staro bas i nije malo za laptop

jos se drzim ovog lenova ako nema nekih drugih ideja?

tnx
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 18:32   #9
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Mislim da ti je bolje ići na 13.3" model ak već misliš kupovat novo. Iako meni zna biti i 15" premalo jer stalno koristim veći monitor na stolnom računalu.

Jedan prijedlog bi bio da kupiš neki 22" monitor i neku bežičnu tipkovnicu pa to spojiš na taj laptop koji sad ima pa ona to lako otkopča i nosi laptop na faks. To je dosta jeftinija opcija a puno je ugodnije raditi na duplo većem ekranu i još ti ostane za SSD. Al onda ostaje problem samog hardvera u laptopu koji i nije baš nešto dobar, a i star je 3 godine. Procesor i grafika su slabi tak da neznam jel bi se moglo normalno raditi na eksternom monitoru. Tak da je možda ipak bolje kupit nešto novo.

Eto taj prijedlog bi bio ak bi htio uštedit i za to da njoj samo doma treba veći ekran, tj. da ne radi seminare i projekte na faksu nego doma. Inače uzmi tog lenova.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 21:08   #10
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Pozdrav,

Kupujem laptop za curu, zadnje 3 godine se muci na 10.1" acer aspire one d250 (1.4kg). Iako ona kaze da joj je ok, to je vise zato jer ne zeli bacit pare na novi.

Gledo sam 11.6" acer aspire one 722 za 2200kn, dual core, no bojim se da se i s time nece bas usrecit jer nije tolko veci, sta mislite? (1.5kg)

Laptop koristi za sve osim igrica (dakle office, mozilla, filmovi, muzika itd), bitno je da je sto laksi i prijenosan jer ga stalno nosi na faks i okolo. U tom pogledu je 10.1" super.

No ja razmisljam ipak vise o tome da joj bude zivot laksi pa da uzmem 13.3".

Po cijeni i po karakteristikama nekako mi je oko palo na Lenovo ThinkPad Edge E320 za 3360kn. (1.8kg)

Malo mi smeta sto je tezi no to je za ocekivat. Moram se raspitat o tocnim tezinama hard diska koji je unutra i o nekom 80GB SSD-u (jer to joj je dosta mjesta posto bi disk koji dobije sa laptopom koristio kao eksterni) Pa da se dodatno smanji tezina. Sta mislite o izboru, moze li se bolje za te novce, a da nije polovno?

Znaci dilema 11.6" ili 13.3" - iskustva? Rezolucije su iste na oba laptopa

I dilema, da li bas ti laptopi ili nesto deseto?
Gdje ti ovdje piše da trebaš pisati seminarski ili nešto slično!?
Tablet je upravo ono što pokriva zahtjeve u tvom prvom postu. Ostalo može pisati gdje god ali navedeno je da je primarno nošenje i internet, težina, itd. Griješim li!? :P
Uostalom, kupi joj što god. Malko ti je odgovor "ljutit". Ne znam zašto. Pitao si, mi odgovaramo. A jesi pitao djevojku što bi ona htjela??
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2012., 21:54   #11
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor LudonjaST Pregled postova
Gdje ti ovdje piše da trebaš pisati seminarski ili nešto slično!?
U naslovu. Možda nikad nisi bio student, ali tablet je u takvom slučaju prilično beskorisna naprava.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 10:05   #12
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
@LudonjaST - ne znam, oprosti ako si se naljutio ili ako imas problema s time sto nisam konkretno napisao u 1. postu, molim ne spominjati tablete

netreba joj tablet, i naravno da sam razgovarao sa njom, iako ne vidim kako te se to tice...

fala bogu da treba pisat seminare i sta sve ne, tipkovnica joj je dakle...potrebna (napisao sam "office" u prvom postu, dakle word, excel, pdf)

a ima jos jedan problem sa tabletom, max velicine se krecu oko 10", zar nije to malo pointless kad napominjem u 1. postu da zelim da prede na 13.3", samo po tome se moze zakljucit da tablet ne dolazi u obzir

@daki - znam, o tome sam i ja razmisljo da samo monitor spojim, ali akda sam to probao uvjerio sam se da taj mali laptop jedva izdrzava tih 10.1" na zalost nema se sta trazit na vecem ekranu...jednostavno nema snage za to

@ svi ostali,

hvala na prijedlozima, sad samo ostaje skupit malo love i u shopping...


Zadnje izmijenjeno od: Astral. 27.04.2012. u 10:13.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 13:28   #13
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Malo mi smeta sto je tezi no to je za ocekivat. Moram se raspitat o tocnim tezinama hard diska koji je unutra i o nekom 80GB SSD-u (jer to joj je dosta mjesta posto bi disk koji dobije sa laptopom koristio kao eksterni) Pa da se dodatno smanji tezina. Sta mislite o izboru, moze li se bolje za te novce, a da nije polovno?
Evo samo da se nadovezem, imam slican lap za identicnu namjenu i sasvim me zadovoljava, a radi se o lenovo edge E125..
Ono sto sam htio rec je da pazis ako kupujes SSD, jer ja sam imao malih poteskoca oko toga, jer mi je ssd bio 9mm, a u lapu disk debljine 7mm, pa je disk sad nutra BEZ svog kucista.. Ja sam se bio spreman pozdravit sa pet godina gare za ssd (cak dvaput), al neznam jesu li svi...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 13:36   #14
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
tnx na upozorenju, vidio sam to na jednom review-u

ja sam mislio da su svi SSDi standardne debljine, budem jna to obratio paznju prilikom kupovine, nadam se da me nece previse ogranicit to na izbor diska...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 00:46   #15
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Bolji subnotebook od tog E320 za te pare nećeš naći, i iskreno čini mi se prilično solidna mašina. Jedino je to malo daleko od Thinkpad kvalitete što se čvrstoće kućišta tiče. IMO, 10.1", 11.8" su premali formati za neki ozbiljniji rad, a i taj Acer ima ultraspori C 60 procesor.

Šteta što se ultrabookovi tek probijaju na tržište jer tu ima prilično zanimljivih modela male mase i dobrih preformansi - zasad su preskupi (Acerov Ultrabook je oko 5300).
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 14:37   #16
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
da, i ja mislim da za te novce e320 bi trebo davat puno, jedino me brine sta ko veliku manu navode njegov ekran, jako losi kutevi gledanja i slabo pozadinsko osvjetljene pa kad si vani na sucnu, nema sanse da ista vidis

razmisljam da se stvarno isprsim i za cca 5700kn nabavim thinkpad 220s, 12.5", 1.4kg i cvrsto kuciste za razliku od e320, no skoro dupla cijena...hm hm

morat cu jos malo promislit
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 14:43   #17
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
po meni je ovo idealno: http://www.portio.hr/index.php?page=...d=010000045237

a sad sto se cijene tice, ne znam do kolko si mislio ic, al ja nisam naso nista jeftinije od tog, a da vrijedi nesto. uvijek ili ekran ocajan ili jadan proc ili lose kuciste/tipkovnica itd.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 15:49   #18
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
stvarno izgleda jako dobro, razmotrit cu

jbg cijena...najbolje oko 3000kn, ali cini mi se da nema bas neki izbor, ili ovaj e320 za 3300kn, ili ovak nes za 5700kn

kupuje se jednom u prakticki 5 godina pa nije sad mozda ni lose uzet nesto malo bolje, tih 5500-5700kn mi je vrh vrhova, a ovih 3300 je idealno...

jbg nesto cu se odlucit
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 07:12   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
po meni je ovo idealno: http://www.portio.hr/index.php?page=...d=010000045237

a sad sto se cijene tice, ne znam do kolko si mislio ic, al ja nisam naso nista jeftinije od tog, a da vrijedi nesto. uvijek ili ekran ocajan ili jadan proc ili lose kuciste/tipkovnica itd.
I baš potrefiš Acera koji je dno dna po kvaliteti... I koji će joj qrac i5 za gledanje filmova i net?
Ako se netko već odluči za Acera neka odmah obavezno uzme i produženje gare na 3g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 07:53   #20
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
nije da se bas zelim petljat u laptope ali naletih na samsunga link

zgleda ok i 4godine gare, a sad drugi imaju vise ekspirijensa pa nek te savjetuju.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je online   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 09:15   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Solidna kupnja za te novce, ali ne spada u ovu temu. Inače, te 4g. gare imaju Kvaku 22 (vidi #8 na nadalje)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=231293
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na