Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2010., 21:58   #1
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Pomoc! spajanje par routera i wireless

Ok, ovako...daklem imam 2 D-link-a od Optime model je DSL-2640R i jedan Zyxel p-660hw-d3, stolno racunalo pod "moj komp" i acer aspire one d250.

E sad kad se zna sta sve imam, problem je u tome da se laptop i komp nalaze u drugim dijelovima zgrade, tocnije laptop je 2 kata iznad. Provucen je cross-over kabel od jednog do drugog stana, a router preko kojeg se ide na net je u doljnjem stanu. Pogadate da wireless signal koj on siri jednostavno nije dovoljno jak da nebi veza na aceru pucala svako malo. Problemu sam pristupio tako da sam spojio donji d-link na jos jedan d-link u gornjem stanu kojem sam dao 192.168.1.2 IP adresu i ukljucio sam mu wireless.

Sad oni koji znaju o cem se radi znaju da sad taj d-link u gornjem stanu zapravo radi kao switch, a ne kao router i samim time je nemoguce wirelessom sa gornjeg d-linka pristupit internetu. Ono sta je moguce je sa Lan porta povuc jos jedan kabel i spojit acer direktno te bi tako mogo imat internet, ali to unistava gotovo svaku svrhu malog acera.

Da li ima ovdje netko tko je dovoljno strucan da zna kako bi mogo sa ova 2 routera ipak osposobit u gornjem stanu wireless bez kupovine routera koji ima WAN port??

Zyxela sam spomenuo tek toliko, ali imo sam neku ideju da zapravo njega spojim nakon d-linka pa da se on onda ponasa kao drugi router u cijeloj prici i da siri wireless, ali nisam siguran bas dal bi to islo, vjerojatno bi samo dobio jos jedan "switch" ako se ne varam.

Ako se nista ne moze ucinit, 2 od 3 routera idu na prodaju, a kupuje se WAN wireless router...no bio bih jako zahvalan ako bi mogli rijesit ovaj problem bez toga, a i opcenito me jako zanimaju routeri pa bi bilo cool kad bi bilo neko rijesenje.

Hvala unaprijed i ispricavam se na poduzem postu. Pozdrav
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 10:29   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
E sad kad se zna sta sve imam, problem je u tome da se laptop i komp nalaze u drugim dijelovima zgrade, tocnije laptop je 2 kata iznad. Provucen je cross-over kabel od jednog do drugog stana, a router preko kojeg se ide na net je u doljnjem stanu. Pogadate da wireless signal koj on siri jednostavno nije dovoljno jak da nebi veza na aceru pucala svako malo. Problemu sam pristupio tako da sam spojio donji d-link na jos jedan d-link u gornjem stanu kojem sam dao 192.168.1.2 IP adresu i ukljucio sam mu wireless.

Sad oni koji znaju o cem se radi znaju da sad taj d-link u gornjem stanu zapravo radi kao switch, a ne kao router i samim time je nemoguce wirelessom sa gornjeg d-linka pristupit internetu. Ono sta je moguce je sa Lan porta povuc jos jedan kabel i spojit acer direktno te bi tako mogo imat internet, ali to unistava gotovo svaku svrhu malog acera.
ne vidim zašto bi bilo nemoguće pristupit Internetu sa wirelessa od gornjeg routera... ako ti je upaljen DHCP na donjem routeru, isti ugasiš na gornjem i laptop će povuć DHCP postavke sa donjeg routera, te da mu je gateway donji router i ići na Internet normalno... a ako uopće ne koristiš DHCP, onda sam uneseš u postavke od laptopa da mu je gateway IP adresa od donjeg routera...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2010., 11:35   #3
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
probat cu, hvala!

mislio sam da je nemoguce zato jer taj gornji router sada radi switching, a ne routing, jesam li u krivu?

edit:
yep, ocito sam u krivu, sad sve radi! hvala puno, vjeciti sam duznik

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 01.02.2010. u 11:50.
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na