Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2010., 16:23   #1
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Optima i Metronet kvazi-usluge ?

Pozdrav,

Već duže vrijeme se borim s Metronetovom SZK da sredi jedan problem koji ne mogu riješiti, ali bez uspjeha. Sada dižem ruke i mijenjam ISP iz principa, ali prije toga bi htio vidjeti koliko još ima ljudi koji imaju te "simptome" na svojoj vezi.
Znam da ima još ljudi jer su mi se neki javili na mail...

Problem : Throttling nekih web stranica.

Znakovito je da od ovoga pate i neke konekcije na Optimi a ne samo na Metronetu.

Evo ovdje je sve opisano u detalje zajedno s snimljenim filmićem:

http://unbound.blog.hr/

Htio bi da oni koji uoče kod sebe problem ostave kratki reply(ako može s lokacijom) da vidimo u kojoj mjeri se to događa.

Treba samo otići na Gle.to i pokrenuti bilo koji filmić, i ako vam keširanje(siva skala) stane nakon par sekundi i tako ostane stajati - čestitam vi ste jedan od nas
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 00:40   #2
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Fantaziraš, ista stvar se događa i kod mene koji sam na Iskonu.

Problem očito nije do ISP-a nego do stranica i to konkretno do ovog media playera.

edit: inače evo upravo su im pali serveri dnevnik.hr, blog.hr
borisko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2010., 06:16   #3
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Događalo se to i na T-Comu...i to više od nekoliko puta....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 07:02   #4
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
i meni se to na iskonu dogodi, i na youtube-u i na drugim playerima... nis strasno, F5 i live on...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 09:19   #5
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
to se i meni sada događa da neke stranice se daleko sporije učitavaju.
tako da to nema veze s davateljem usluge.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 10:54   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
@Borisko - odi na blog i dobro pročitaj i pogledaj filmić prije nego što počneš vrijeđati. Na to sam potrošio hrpu vremena za testiranje i definitivno je problem kod ISP-a i ti mi sada kažeš da fantaziram.

Znao sam da će biti ovakvi komentari. Znam da sam tamo na blogu puno toga nadrobio, ali pogledajte onaj filmić i vidjeti ćete da IMA veze s providerom.
U njemu se vidi :

Kako se spajam laptopom na wireless od svojeg providera gdje se događa to štekanje.
Onda ispraznim cache i spojim se na drugi wireless koji je na T-comu u istoj kući i štekanja nema. Isti laptop, isti player sve isto - nije čak niti browser zatvoren prilikom mijenjanja wirelesa. Mogu to replicirati 10 puta za redom sa 100% sigurnošću bilo kada.
To se ne dešava nekada nego STALNO dok na T-COM konekciji STALNO radi kako treba.

Znači T-com konekcija u istoj kući radi ko zmaj i definitivno je do providera.

Pustite YouTube. Oni često imaju problema s preopterećenosti servera. Najbolji način za istestirati je Gle.to. Njima serveri savršeno dobro rade, ali ako vam stane keširanje onda definitivno patite od toga "sindroma".

Zadnje izmijenjeno od: trex. 09.04.2010. u 11:05.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 13:57   #7
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Problem ti je vrlo vjerovatno kod nekog upstream providera kojeg doticni provideri koriste. Koliko vidim, i Metronet i Optima koriste Teliju... A Teliju mi se cini da koristi i Iskon i Amis.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 14:17   #8
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
eto i na iskonu isti simptomi!koji put neželi uopče ni otvoriti a kamoli pokrenuti clipove sa gle.to!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 14:39   #9
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Znači razmjeri toga su puno veći nego što sam pretpostavljao. Mislio sam da je problem samo u Metronetu ili Optimi, ali izgleda da nisu oni jedini.

Ali ako je problem u "upstream" provideru kako onda objašnjavaš da se ne dešava svima koji koriste dotičnog providera nego samo nekima?

Ja znam pouzdano da se to NE DEŠAVA na svih 5 T-com konekcija na kojima sam imao prilike isprobati, a koliko sam vidio iz "tracerouta" i T-com koristi Teliu.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 14:50   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Booo, ja probo 5 filmica, bez problema ih je izbaferiso. Optima, wireles spojen na router.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2010., 15:01   #11
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
a ja probo 10 i nijednog neče otvorit...lol
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 15:42   #12
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Eto baš o tome vam govorim.
Jednima radi OK a drugima NE a na istom su ISP-u i SIGURNO nije problem kod krajnjeg korisnika(računalo, router, ožičenje, sofware).
Ispada da moje kune ne vrijede isto kao nečije druge.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 15:49   #13
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Znači razmjeri toga su puno veći nego što sam pretpostavljao. Mislio sam da je problem samo u Metronetu ili Optimi, ali izgleda da nisu oni jedini.

Ali ako je problem u "upstream" provideru kako onda objašnjavaš da se ne dešava svima koji koriste dotičnog providera nego samo nekima?

Ja znam pouzdano da se to NE DEŠAVA na svih 5 T-com konekcija na kojima sam imao prilike isprobati, a koliko sam vidio iz "tracerouta" i T-com koristi Teliu.
Onda nije do telije jer meni na iskonu radi ok.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 18:00   #14
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
@Borisko - odi na blog i dobro pročitaj i pogledaj filmić prije nego što počneš vrijeđati. Na to sam potrošio hrpu vremena za testiranje i definitivno je problem kod ISP-a i ti mi sada kažeš da fantaziram.

Znao sam da će biti ovakvi komentari. Znam da sam tamo na blogu puno toga nadrobio, ali pogledajte onaj filmić i vidjeti ćete da IMA veze s providerom.
U njemu se vidi :

Kako se spajam laptopom na wireless od svojeg providera gdje se događa to štekanje.
Onda ispraznim cache i spojim se na drugi wireless koji je na T-comu u istoj kući i štekanja nema. Isti laptop, isti player sve isto - nije čak niti browser zatvoren prilikom mijenjanja wirelesa. Mogu to replicirati 10 puta za redom sa 100% sigurnošću bilo kada.
To se ne dešava nekada nego STALNO dok na T-COM konekciji STALNO radi kako treba.

Znači T-com konekcija u istoj kući radi ko zmaj i definitivno je do providera.

Pustite YouTube. Oni često imaju problema s preopterećenosti servera. Najbolji način za istestirati je Gle.to. Njima serveri savršeno dobro rade, ali ako vam stane keširanje onda definitivno patite od toga "sindroma".
sve sam pročitao, pogledao, trejsrutnuo, istestirao...itd. - i ne vrijeđam. oprosti ako sam te uvrijedio, ova riječ mi je totalno kul zadnjih par dana.


zasad nebih okrivio nikoga od uprstream providera, nego čisto način na koji ovaj media player kešira video jer mi u firefoxu i chromeu šteka, a u iexploreru se čini kao da radi normalno.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 18:01   #15
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Meni na carnetu isto bez problema otvara(iskon trio)
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 19:46   #16
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
zasad nebih okrivio nikoga od uprstream providera, nego čisto način na koji ovaj media player kešira video jer mi u firefoxu i chromeu šteka, a u iexploreru se čini kao da radi normalno.
Nije do browsera 1000%. Barem kod mene nije. Probao sam sve koji postoje i u svima se dešava isto.

Ako mi na istom browseru na 1 wirelessu(t-com) radi 100% dobro a kada se spojim na moj Metronet wireless ne radi dobro, kako onda može biti stvar u browseru?

Ovaj problem je stvaran i postoji i ponavljam već po stoti puta da se problem nalazi kod providera. Najvjerojatnije kod providera više razine jer pate skoro svi lokalni provideri(Osim T-coma koliko sam imao prilike vidjeti), ali opet samo neke konekcije i neke stranice.
Ovo sam ja istestirao i mogu tvrditi sa 100% sigurnošću da problem nije kod krajnjeg korisnika, a niti u routeru(firmware, firewall ili bilo što drugo).

Problem je što većina ljudi kada vidi taj simptom pomisli da je server preopterećen ili da im nešto ne valja sa flash playerom, a ISP-i šute jer im nije u interesu da ih se gnjavi. Očito ima veze s njihovim zakupljivanjem bandwitha kod velikih ISP-ova, ili nešto slično.

Ovaj Gle.to je najbanalniji primjer s kojim ćete bez dvojbe vidjeti da li i vaša veza pati od toga, ali ima i drugih stranica kod kojih se to manifestira kroz presporo otvaranje stranice za tu brzinu koju imate.
Stranica je nakraju učita pa ni ne posumnjate da nešto nije u redu jer mislite da je server preopterećen.

Jedna od tih stranica je i nemexia.com koja se na Metronetu otvara 6 gladnih godina neovisno kada ju pokušate otvoriti.
U isto vrijeme na T-comu se otvori uvijek za 3 sekunde.


Sada kada bi ja znao nešto više o spajanju lokalnih ISP-ova na ove velike internacionalne, onda bi možda i mogao naći uzrok tome.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 22:29   #17
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
gle.to mi radi bez problema, filmiće loada odmah i izbufferira ih. isto optima, spojen žicom
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 23:04   #18
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Optima, zica - proba pokreniti jedno 10-tak filmova i svi rade normalno...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 12:08   #19
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Optima isto, radi bez problema, iako se sjećam da mi je prije davno jako sporo učitavalo.... Tak da ne, ne znam kaj da velim.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 21:45   #20
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
t-com žica, gle.to mi radi ali sam primjrtio da mi jedan forum nekad šteka, mislio sam da je do preopterečenosti servera, ali kako objasnit da jedan dio foruma neče otvoriti a drugi otvori odma
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na