Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2010., 11:47   #61
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Ak se ja dobro sjećam, najrazvijeniju optiku ima Bnet u hrvatskoj. Iako to nije čisti "Fiber To The Home" nego "Fiber To The Premises" (aka, neide do krajnjeg korisnika optika nego do zgrade i onda u zgradu dalje preko koaksa), i dalje je tu situacija da je daleko kvalitetnije nego što se t-com sad sjetio radit.

Doduše, kolko sam shvatio, t-com ide na princip optika do korisnika, tako da tu ima lijepih mogučnosti. Još da cijene budu konkurentne i na konju smo, bez obzira na kojem operateru bili trenutno

S druge strane pozdravljam one koji su se sjetili da bi mogli postavit optičke kablove po novim kvartovima što se grade, gdje je Metronet najfinije zgrnuo pare na optici (cijelo novo naselje Špansko-Oranice je pokriveno optikom, gdje Metronet pruža priključke za dotičnu recimo)
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 13:13   #62
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
koliko ja znam t-com ima namjeru uvest optiku svim postojecim korisnicima, neovisno o usluzi koju koriste, kao nadogradnju mreze i naravno radi povecanja mogucnosti iste. da su se malo preračunali to i sami vide pa je sve laganini stalo. to je malo veliki zalogaj cak i za njih.

kaj se metroneta tice, nisu oni nis zgrnuli pare na optici (bar ne sto se ftth dijela tice). optika je dosla sa kupnjom vodatela. u tim kvartovima u kojima je iskablirano, usluga radi i dobro je, ali isplativo nije. dobro u ovom slucaju jos nekako i prolazi jer je vec sve povuceno, dobar dio posla napravljen i centrale napunjene, pa je glupo ne spajat nove korisnike gdje je moguce, al opet ti je tu ulog u aktivnu opremu koja ide kod korisnika koji placa osnovni paket 100kn ( ili nesto vise, neznam). znaci povratit ce investiciju nikad.
koliko se sjecam, dok je jos vodatel bio aktivan, kad se sve to povlacilo, spajalo itd, uzevsi cijenu centrale i izgradnju infrastrukture pa to podjelis sa brojem korisnika koju podrzava ta centrala, spajanje jednog korisnika je kostalo oko 1300-400€, ukopcanje se nije placalo. ako ti je pretplata bila 100kn, trebao bi zadrzat korisnika vise od 8 godina samo da povratis investiciju, a ovo je jako u grubo racunica

npr. da danas ides spojit korisnika npr. u sopnici u onim pos-ovim stanovima koji su iskablirani, treba ti aktiva koja samo za jednog korisnika dodje barem 400€, plus kaj moras placat mjesecni najam gradu za niti, 1 nit 50kn, dvije 75kn. + oprema u centrali iz koje ce se to napajat.

ideja s optikom je super, ali osim cjene ima jedno manu, a to je stanovnistvo. 90 posto ljudi uopce ne razumije koju mogucnost ima ili mu ista ne treba. gle npr. pušing ulazenja u prosjecnu zgradu na recimo vrbanima ili srednjacima ili borovju ili di oces. prosjek godina stanara je ugrubo 60. u pola zive stari bake i djedovi kojima netreba vise od telefona i prva dva programa hrt-a. ostatak stanova su dio podstanari koji mjenjaju stanove stalno, pa se trebaju dogovarat s gazdom oko uvodjenja bilo cega, pa se gazdi neda, a dio su opet srednjovjecni ljudi pedesetak godina, djeca se odselila a njima to netreba. znaci ako i uzmu tu uslugu, uzet ce osnovni paket. da bi ti bilo iole profitabilno, trebalo bi naplatit prikljucak. to nitko nece jer ti neki drugi operater da ono kaj ti reba bez prikljucne pristojbe.
tak da se u kvartu nemoze popunit niti kapacitet centrale, a kamoli zgrtat grdna lova.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2010., 14:04   #63
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor V1p3r Pregled postova
where?
Zvonimirova-Heinzelova.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:27   #64
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
koliko ja znam t-com ima namjeru uvest optiku svim postojecim korisnicima, neovisno o usluzi koju koriste, kao nadogradnju mreze i naravno radi povecanja mogucnosti iste. da su se malo preračunali to i sami vide pa je sve laganini stalo. to je malo veliki zalogaj cak i za njih.
Stalo je zato kaj je HAKOM blokirao spajanje korisnika na optiku, a ne zato kaj HT nema para.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zvonimirova-Heinzelova.
Jesi ti spojen na optiku?

Ja sam kod tuskanove u Zvonimirovoj i sam znam da su dofurali do ulaza u zgradu niti dalje nisu isli
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 15:47   #65
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Mujica

Prvo preračunao si se kaj se cijene tiče

A i ovo da na Vrbanima prosjek godine ~60 nije istina. Dapače. To područje ZG-a je poznato po "mladjem" stanovništvu koje je tamo kupovalo jer je bilo puno jeftinije nego na Trešnjevci, Trnju, Centru i sličnim mjestima.
  Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 18:07   #66
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@Mujica

Prvo preračunao si se kaj se cijene tiče

A i ovo da na Vrbanima prosjek godine ~60 nije istina. Dapače. To područje ZG-a je poznato po "mladjem" stanovništvu koje je tamo kupovalo jer je bilo puno jeftinije nego na Trešnjevci, Trnju, Centru i sličnim mjestima.

nisam se preracunao. ako znas kaj ti minimalno treba za optiku, samo zbroji cjene uredjaja.

kad je moja bivsa firma tam delala nije bilo bas nesto mlađahno al dobro, ljudi dolaze i odlaze. a i gledaj, neovisno o godinama, onda je to bilo negdje kolko se sjecam 2Mbita sinkrono, 50ak programa, telefon, za 100kn uz ugovor naravno, a stvarno nije bilo puno korisnika, u prosjeku je bio jedan po ulazu, a to je drek.

ali uglavnom kaj sam htio reci, mladi jos i uzmu jer znaju kaj je ili kaj bi trebalo bit, al starijima netreba, misle da im oceju uvaljat nekaj isto ko i svi drugi operateri na standovima po konzumima, a stariji su obicno vlasnici vjerni "ht-u" i ribljoj kosti, ili ima kretena od predstavnika stanara i ode ti to sve u krasni
meni je žao ko pesu kaj nemam tu mogucnost...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 19:32   #67
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
nisam se preracunao. ako znas kaj ti minimalno treba za optiku, samo zbroji cjene uredjaja.
Zaboravljas da ovo nije aktiva nego pasiva (GPON), da je vodatel skupo placao uredjaje jer ih je erikson zapravo kreditirao a HT samim time sto je dio DT-a ima puno vece popuste i jos uzima puno vece kolicine opreme pa dobije jos vece popuste.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 19:46   #68
infinity
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam imao optiku od vodatela... koja je to milina bila.. 2Mbit down i up... vrtio sam server doma Ljudi skidali filmove od mene punom brzinom (jasno, jedan po jedan ). STB se pokretao samo tako.. ugasi upali.. maks 15sekundi a ne 15min kao TE KOMov srot.. sve je to super funkcioniralo za nekih 250kn mjesecno... onda ih je kupio metronet pa su nekaj sjebali i stalni mi naplacivat usluge koje nisam ni trazio, pa neke dugove koje nisam imao i rekao sam im BYE BYE. Sad sam na bnetu i sve pet...
  Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 21:28   #69
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Zaboravljas da ovo nije aktiva nego pasiva (GPON), da je vodatel skupo placao uredjaje jer ih je erikson zapravo kreditirao a HT samim time sto je dio DT-a ima puno vece popuste i jos uzima puno vece kolicine opreme pa dobije jos vece popuste.



je sve to stoji, ali gore nisam bas skoro uopce spominjal t-com. a i GPON ili bilo kakav PON je samo sto se djeljenja signala tice pasivan, uostalom samo ime kaze tako. opet na krajevima mora biti aktiva.
uostalom to kod nas ne koristi nitko osim t-coma. PON je kao rijesenje odlicno, smanjuje potrebe za kapacitetima kablova, ali opet ti treba cijela nova aktiva za pruzanje usluge po takvoj mrezi.
i da koliki god popust bio, zahvat je ogroman, kao sto rekoh cak i za njih.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 22:36   #70
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
je sve to stoji, ali gore nisam bas skoro uopce spominjal t-com. a i GPON ili bilo kakav PON je samo sto se djeljenja signala tice pasivan, uostalom samo ime kaze tako. opet na krajevima mora biti aktiva.
Naravno ali treba ti samo jedan port na switchu kao uplink za 32 korisnika a ne 32 porta za 32 korisnika

Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
uostalom to kod nas ne koristi nitko osim t-coma.
A koga jos imas? Ovo sto metronet/vodatel radi nije ozbiljno sorry.
GPON je jedino sto ima smisla raditi.

Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
PON je kao rijesenje odlicno, smanjuje potrebe za kapacitetima kablova, ali opet ti treba cijela nova aktiva za pruzanje usluge po takvoj mrezi.
i da koliki god popust bio, zahvat je ogroman, kao sto rekoh cak i za njih.
Cuj, T-com je potrosio milijardu kuna na to, mislim da su si dovoljno veliku mrezu napravili Oni jedini imaju dovoljno para da bi isli graditi opticku mrezu za FTTH, mogu trenutno spojiti 200k korisnika ako je vjerovati onom clanku.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2010., 23:51   #71
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nakon kakvog-takvog prestanka monopola i pranja love u obliku apsolutno besmislenog marketinga svim kanalima u warp speedu, sad su počeli graditi i gasiti kabliranje po državi

nisam neki teoretičar zavjere, ali u hrvatskoj možeš stat na kraj malom perici demolirajući bespravno izgrađenu vikendicu, ali ovakvom pothvatu u domeni milijardi novaca teško...

ima tu nešto drugo mi se čini, ali ne poznavajući pozadinu nemam ništa pametno za reć

u biti ovaj post je tu u slučaju da netko ima nešto pametno za reć na temu da smo ili preko noći postali super svjesni, nepodmitljivi i nekorumpirani (ne) ili opet neki prljavi poslovi.

krajnji rezultat svega je da mali hrvat optike vidjet neće tako skoro, a bakelitni ptt ormarići stoje na tavanima i ljubomorno plombirano drže 30 i više godina stari bakar.

great news again.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 00:01   #72
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jesi ti spojen na optiku?

Ja sam kod tuskanove u Zvonimirovoj i sam znam da su dofurali do ulaza u zgradu niti dalje nisu isli
Nisam spojen, isto kao i tebi.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 08:40   #73
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Naravno ali treba ti samo jedan port na switchu kao uplink za 32 korisnika a ne 32 porta za 32 korisnika


A koga jos imas? Ovo sto metronet/vodatel radi nije ozbiljno sorry.
GPON je jedino sto ima smisla raditi.


Cuj, T-com je potrosio milijardu kuna na to, mislim da su si dovoljno veliku mrezu napravili Oni jedini imaju dovoljno para da bi isli graditi opticku mrezu za FTTH, mogu trenutno spojiti 200k korisnika ako je vjerovati onom clanku.
da, ali ti treba taj switch. a ne bilo koji. znaci treba ti skroz cijela nova tehnologija. ako ides kupit sve jovo nanovo, nije jeftino.

metronet/vodatel ima drugacije iskablirane kvartove i nemozes rec da je to neozbiljno. a i to su "naslijedili", nije im primarna djelatnost, pa valjda bas i ne ulazu u to.
b net pak bi bilo totalni idioti da ne koriste FTTP/B jer imaju definitivno najvise coaxa i tu je ulaganje minimalno. tih 50-80metara bakra od haustora do korisnika nije neka prepreka.

ako pod napravili mrezu smatras povukli kablove, jesu. spojili sve nisu, a pogotovo korisnike. uostalom pricamo o djelu zagreba, nekaj malo po kutini i jos koji grad, i nemoj sad rec da je to vise od metroneta/vodatela jer bu to bilo glupo.
skup je to sport.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 09:50   #74
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
da, ali ti treba taj switch. a ne bilo koji. znaci treba ti skroz cijela nova tehnologija. ako ides kupit sve jovo nanovo, nije jeftino.
Koristi se obicni Ethernet, tako je uplink obicini gigaethernt (ili 10G sto sumnjam jer su 10G kartice/sfp-preskupi jos) tako da OLT samo spojis u postojeci switch Naravno da ce ti trebati puno novih switcheva ali opet.

Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
metronet/vodatel ima drugacije iskablirane kvartove i nemozes rec da je to neozbiljno. a i to su "naslijedili", nije im primarna djelatnost, pa valjda bas i ne ulazu u to.
Vodatel je imao dobru ideju ali prerano su krenuli u to nazalost. Drugi problem je neozbiljnost u postupanju s kupcima. Frend je cekao 6 mjeseci nesto sto je obecano u roku od 30 dana.

Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
b net pak bi bilo totalni idioti da ne koriste FTTP/B jer imaju definitivno najvise coaxa i tu je ulaganje minimalno. tih 50-80metara bakra od haustora do korisnika nije neka prepreka.
Njih sam zaboravio ali iskreno ne znam da li mogu oni preko koaxa ponuditi puno vece brzine neta.

Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
ako pod napravili mrezu smatras povukli kablove, jesu. spojili sve nisu, a pogotovo korisnike. uostalom pricamo o djelu zagreba, nekaj malo po kutini i jos koji grad, i nemoj sad rec da je to vise od metroneta/vodatela jer bu to bilo glupo.
skup je to sport.
Spajali korisnike nisu jer im HAT neda, kada krenu prestici ce vodatel/metronet u cca mjesec dana. Koliko ja znam optika se povlacila po cijeloj hr, u rijeci su bili prvi testni korisnici. Sigurno znam za RI/ST/OS, stalno se po newsima javljala ekipa prosle godine da im t-com ulazi s optikom u zgrade.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 10:45   #75
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova


Spajali korisnike nisu jer im HAT neda, kada krenu prestici ce vodatel/metronet u cca mjesec dana. Koliko ja znam optika se povlacila po cijeloj hr, u rijeci su bili prvi testni korisnici. Sigurno znam za RI/ST/OS, stalno se po newsima javljala ekipa prosle godine da im t-com ulazi s optikom u zgrade.
samo nevidim svrhu optike ako ce puknut Adsl brzine
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 13:14   #76
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Njih sam zaboravio ali iskreno ne znam da li mogu oni preko koaxa ponuditi puno vece brzine neta.
EuroDOCSIS v2.0: specifikacija koju bnet koristi trenutačno ako se dobro sječam, max downstream je 55.62 megabita/s, upstream max je 30.72 megabita/s

neznam kakva je situacija sa novijim thompson uređajima ali nekako sumnjam da dotični podržavaju EuroDOCSIS 3.0 koji ide na principu da se koristi više od jednog kanala za upstream i downstream.
naglasak, bilokoja atlanta hardverski nemože podržati ovo što EuroDOCSIS traži.

na v3.0 maksimalna brzina je:

N = broj downstream kanala
M = broj upstream kanala

EuroDOCSIS v3: DS = N x 55.62 mb/s
EuroDOCSIS v3: US = M x 30.72 mb/s

Izvor za gornje konstatacije
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 16:59   #77
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Thnx for the info

Znaci odprilike kao VDSL sa FTTB varijantom.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 07:06   #78
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jej! Konacno su kod mene poceli provodit optiku po zgradi. Kroz koji dan bi trebali po stanovima hodat.

EDIT: Razgovarao sam se sa monterom, reko je da ce ovaj tj. najvjerojatnije postavit sve switcheve i te gluposti po hodnicima, pa ce testirati i sljedeci mjesec direktno ukapcati ljude sa ADSLom u zgradi. Reko je i da je po svim zgradama ovdje u Zvonimirovoj sa krova uglavnom provedena optika...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 03.03.2010. u 15:20.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 12:26   #79
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
samo nevidim svrhu optike ako ce puknut Adsl brzine
Stabilnija veza, bez problema ce raditi 20Mbit + MaxTv.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 16:41   #80
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Stabilnija veza, bez problema ce raditi 20Mbit + MaxTv.
oce da,to je ok,barem nesto...al to je samo jedan mali dijelic mogucnosti optike..
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 17:22   #81
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa za pocetak je dovoljno da ce ponuditi optiku na sirem podrucju HR, a ne samo u par kvartova.
Mislim da je tesko ocekivati da ce T-Com ponuditi simetricne brzine, jer koliko vidim to ne nudi niti u ostalim zemljama. A vjerojatno ce ponuditi i nove pakete za one kojima bude dostupna optika.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 17:37   #82
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Bili bismo na konju kada bi hrvatistanu (namjerno pišem malim slovom) samo trebala nova telekomunikacijska strategija... Jer dok se ovdje vode silne rasprave o pustim megabitima, optici i sličnom, topovsko meso najniže klase poput mene sjedi doma u jakni jer je i grijanje postalo luksuz u ovoj banana republici... Cijene "neprimjetno" rastu, plaće padaju, otkazi pljušte na sve strane, nezaposlenost...
Ali da ne idem previše u offtopic, objektivna osoba zaista nema puno razloga razbijati glavu sa širokopojasnim pristupom koji je daleko od idealnog, ali ipak se može sasvim lijepo izdržati...
Da podsjetim, ne tako davno običan narod masovno se spajao na 56k carnet u večernjim satima, a i onda su računi bili veći nego sadašnja cijena flata. Ovo je još super s obzirom kakav užas je bio...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 18:27   #83
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jako zrela odluka. Jedino kaj mi smrdi je kaj dolazi iz HAKOM-a.

Ali T-HT-u to nije moglo doći u bolje vrijeme. Baš sad dok su svi opterećeni za krizom će najmanje profitirati ostale kompanije!
Da, HAKOM je, jedna od glupljih odluka. Što je najgore, T-com-u baš i nije nešto što ga može veseliti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 23:03   #84
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da, HAKOM je, jedna od glupljih odluka. Što je najgore, T-com-u baš i nije nešto što ga može veseliti.
Nije mi jasno... Oni to i dalje provode, al kao ne spajaju korisnike... Lijepo mi je tip koji mi je provodio optiku rekao da sljedeci mjesec provlace direktno u stanove ljudima koji imaju ADSL. Nakon sto sve istestiraju.

A evo i famozne kutijice koja dolazi na svaki kat...

Nisam hodao po zgradi, jel bi trebalo jos kaj bit?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 09:55   #85
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Nije mi jasno... Oni to i dalje provode, al kao ne spajaju korisnike... Lijepo mi je tip koji mi je provodio optiku rekao da sljedeci mjesec provlace direktno u stanove ljudima koji imaju ADSL. Nakon sto sve istestiraju.
Nema smisla i nije baš tako jednostavno stopirati brdo dogovorenih radova mnogih kooperanata koji su ozbiljno krenuli u to.
Isto tako, ne vidim zašto to ne bi prošlo kao izmjena postojeće infrastrukture, posebno ako se zadrže (za početak) isti paketi usluga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 12:45   #86
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema smisla i nije baš tako jednostavno stopirati brdo dogovorenih radova mnogih kooperanata koji su ozbiljno krenuli u to.
Isto tako, ne vidim zašto to ne bi prošlo kao izmjena postojeće infrastrukture, posebno ako se zadrže (za početak) isti paketi usluga.
Jasno mi je da jos polazu optiku okolo, to je OK, al buduci da im je zabranjeno spajati korisnike na nju, zas mi je spajaju sljedeci mjesec?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 13:05   #87
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jasno mi je da jos polazu optiku okolo, to je OK, al buduci da im je zabranjeno spajati korisnike na nju, zas mi je spajaju sljedeci mjesec?
Možda su uletio među sretnike.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na