Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2011., 20:54   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
(riješeno) Umire monitor?

Monitor je iz moj komp, dakle LG L204WT, star 3 i pol godine
Što se događa - prije koji tjedan mi se počeo "dulje paliti", odn, otkad imam monitor, rijetko sam ga skroz gasio, na njegov power gumb, nego bi se uvijek zajedno sa kompom ugasio, odn isključio u neki stand-by mod (LED-ica svijetli žuto, ako ga isključim na gumb, ne svijetli uopće), i kada bih komp upalio pritiskom na njegov power gumb, sekundu, dvije kasnije bi se upalio i monitor (LED zasvijetli plavo).
Ali aeto, prije par tjedana bi ta sekunda, dvije se odužile, da bi mi zadnjih tjedan dana počeo sve duže i duže. Prije kojih pola sata kada sam uključio komp, trebalo mu je preko minutu, možda i dvije da se upali, a on dotle nekako "cvrči", odn ispušta takav neki zvuk.
Zvuk je jako tih, mora biti tišina u sobi i morma biti dosta blizu monitoru da bi se čuo, ali je konstantan dok se monitor ne upali, tada prestane.

Također, zaboravih reći, možda bitno, otkad se to događa, monitor bi mi se kada bih ugasio komp svakih 5-10 minuta sam upalio na par sekundi, i onda ugasio. LED-ica bi prešla iz žute boje u plavu, na ekranu bi se pojavio LG logo i onda bi se ugasio. To me dosta nerviralo pa od kad je to počelo ga uvijek isključim posebno na njegov gumb.

Kada razmislim, možda se prvo i to počelo događati, pa tek onda to sporije gašanje, sada zaista ne znam, jer kako rekoh, u početku je taj delay bio neznatan, sad je već zabrinjavajuć.

Pa eto, iz ovoga svega, zna li itko što se događa, i ima li kakvog rješenja/spasa, ili je to to, monitor će mi krepati skoro?
Ovo me sad brine jer sam trenutno u zeznutoj financijskoj situaciji a opet, ne mogu bez kompa, treba mi poslovno, pa da znam unaprijed isplanirati otprilike jel mi ne gine taj trošak, ili ovo može i trajati, pa samo moram trpit to?

I da, komp (monitor) se već te 3 i pol godine koristi gotovo svakodnevno, i veći dio dana, rekao bih sigurno preko 300 dana u godini po barem 4, 5, a nerijetko i preko 10 sati na dan, pa ako to išta znači, možda ima neki vijek trajanja a ja sam već pri kraju... Iako, otkad je počeo tkao zezati ga ne korisitm skoro ništa jer sam imao nekih zdravstvenih problema i nisam baš ni mogao niti morao, išta za kompjuterom radit.

Opširno je, ali barem detaljno, tj, mislim da sam rekao sve relevantne podatke, sad se smao nadam konstruktivnom odgovoru

Hvala i živjeli!
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 23:22   #2
BDD
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 42
Bok,
po opisu kvara je do napajanja monitora.
Rastavi ga i pogledaj stanje elekosa u mreži.
pozdrav
BDD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2011., 10:29   #3
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
OK, sad ću možda ispast glup, ali - stanje čega?
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 12:38   #4
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
Monitor popravljen - bio inverter.
Inače, popravio kod tipa na Horvaćanskoj - Irva electronics - zadovoljan. Nije skupo bilo, a tip dao još i polugodišnje jamstvo na bilo što ako ode na monitoru, ne samo ono što je on popravljao. preporuka

Slobodno lock

ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 12:44   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Monitor popravljen - bio inverter.
Inače, popravio kod tipa na Horvaćanskoj - Irva electronics - zadovoljan. Nije skupo bilo, a tip dao još i polugodišnje jamstvo na bilo što ako ode na monitoru, ne samo ono što je on popravljao. preporuka
Slucajno ili namjerno, ali zavrsio si kod najveceg mestra za monitore u gradu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 13:21   #6
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 674
Dečki ovo je odlična informacija. Ima brat jedan monitor kojem
se lampe upale rade kratko i ugase se. Matrica radi, samo fali svijetla.
LCD je Hyundai q17.

Kolko te otprilike došao popravak i dal je inverter novi ili stari repariran.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 16:19   #7
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
@Visage - a googlao i izbacilo mi nekoliko rezultata tema na PCE i u par njih spominjali nekog tipa na Horvaćanskoj pa googlao Horvaćanska servis monitora

@NJUNJO_HR - 240kn - inverter je kaže stavio novi, plus ako sam dobro shvatio promjenio kondenzatore (i još nešto možda, nisam siguran), jer su kao boljka tih monitora pa preventive radi
ABuser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na