Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2006., 17:23   #1
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Dobih Maxtv

Evo dobio sam kao "vjerni korisnik" besplatno testiranje maxtv-a, do najkasnije 31.12. ili do komercijalnog pocetka pruzanja usluge, dobit cu nekih 50 programa.

Jel ima jos tko da je dobio?
pava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 18:03   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
You lucky bastard Priznaj da imaš štelu u t-scumu
Kolika ti je brzina ADSL-a? Pričaj malo kako to izgleda i kako fercera, cijene,... Baci koju sliku uređaja i sl. Znatiželjni smo. Daj nam malo štofa da : nuts :
Gledao sam jednom na njemačkim stranicama T-Coma kako to izgleda kod njih. Imaš uređaj, nazovimo ga router, u koji ulazi vanjski kabel. On odvaja različite signale koji dolaze tim kabelom i na sebi ima LAN i telefonske utičnice, a TV signal šalje bežično do boxa koji se spaja na TV SCART kabelom. Čini mi se da su to bili Siemens uređaji. Činilo mi se čudno da TV signal ide bežično jer je potreban dosta velik bandwith za TV (min. 5 Mb/s), ali 802.11g to bez problema isfura.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 07.06.2006. u 18:17.
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2006., 18:16   #3
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Citiraj:
Autor coconut
Kolika ti je brzina ADSL-a? Pričaj malo kako to izgleda i kako fercera. Baci koju sliku uređaja i sl. Znatiželjni smo.
Nisam jos dobio tek sam jutros ispunio zahtjev i sad moram cekat da me nazovu da se dogovorimo oko instalacije, budem se jos javio...

A sto se tice brzine mislim da ce adsl ostati na 512, iptv ide na 2mbps gore i dole
i tu brzinu necu moc iskoristiti za surfanje :mad:

E da i nemam štelu al zadnja 2-3 mjeseca sam za vise od duplo presao 5gb paket pa mozda je zbog toga.

Nemrem te pratit kolko editiras

2mb ti je dosta, za hdtv ce ici i tu 5mbs ali kad dodje.
pava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 18:24   #4
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
konkurencija čuda radi
čim je vodatel počeo nudit onaj triple play, odma uzbuna u nazi redovima
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 18:32   #5
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Citiraj:
Autor OveRkiLL
konkurencija čuda radi
čim je vodatel počeo nudit onaj triple play, odma uzbuna u nazi redovima
Ma normalno, s tim da t-com ide s telefonijom tek u drugom ili trecem krugu, odnosno u ovoj akciji koja ide na jesen ide samo iptv a mozda i neko povecanje brzine, onda ces jos malo cekat za telefoniju, pa ces jos dosta cekat da sve to dobijes za 200kn s flatom, ovisno kako ce se ponasat konkurencija, normala, ko da bi ti bilo koji monopolist dao nesto jeftinije ako za to nema potrebe.
pava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 19:11   #6
Rospaya
Premium
 
Rospaya's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor OveRkiLL
konkurencija čuda radi
čim je vodatel počeo nudit onaj triple play, odma uzbuna u nazi redovima
MaxTv se planira vec puno vremena, dulje nego vodatelov triple play.
__________________
Lenovo Yoga 2 -- Sony Xperia Z3 Compact -- Raspberry Pi B+ -- vešmašina
Rospaya je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 19:52   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
A šta su čekali onda toliko? Ah da, trebat zaradit što više love od 'jeftinog' ADSL-a i tek onda uvesti novu uslugu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 22:44   #8
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
pa čekali su konkurenciju
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 22:58   #9
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ja sam isto na listi cekanja besplatno testiranje
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 23:43   #10
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
HT nešto daje džabe. : wtf : Nemojte se začuditi ako dobjiete račun za "besplatno" testiranje,
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2006., 08:20   #11
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
o bez brige, sredjeno je to
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 10:09   #12
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
ma ne, to su ovi kaj još uvijek imaju telefon preko t-koma i dsl, a pošto ih ima tak malo, mogu im svima dati 6 mjeseci maxtv-a, ali opet sumljam da će vam samo dati onaj kaj ide kraj tv-a, to bute kupili...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 10:26   #13
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
To je onaj sve-u-jednom? I kaj sve plaćaš, od pretplate, prometa itd?
Nađoh, al nema baš nekih cijena nakon testnog:
Citiraj:
Testirajte potpuno besplatno MAXtv

Kao jednog od naših vjernijih korisnika želimo vas među prvima upoznati s novom uslugom koja će u domove donijeti potpuno novi pogled na kućnu zabavu. Iskoristite priliku i postanite korisnik MAXtv usluge u testnom periodu, nećete zažaliti.

U testnom periodu vam omogućavamo:

besplatno korištenje usluge MAXtv
gledanje više od 50 nacionalnih, regionalnih i najpoznatijih svjetskih TV postaja
pristup, odabir i gledanje filmova u sklopu digitalne Videoteke

Testni period trajat će do početka komercijalnog pružanja usluge, a najkasnije do 31.12.2006., ovisno o tome koja okolnost nastupi ranije.

Što morate napraviti?
Prijavite se na Internet stranici maxtv.t-com.hr/user najkasnije do 15.6. Nakon toga T-Com osoblje će dalje obaviti sve za Vas. Sva potrebna oprema za funkcioniranje usluge bit će vam dopremljena na kućnu adresu u terminu prema dogovoru. Instalaciju opreme također na licu mjesta u vašem stanu vrše naši stručni djelatnici i to po sistemu „ključ u ruke”. Nakon što oni obave posao ne preostaje vam ništa drugo nego zavaliti se u kauč.

Sve uvjete ove ponude i dodatne informacije možete pronaći na korisničkim stranicama i u Uvjetima za uslugu MAXtv - testni period koje je potrebno prihvatiti prilikom prijave. Uživajte u televiziji budućnosti.

Vaš T-Com

Napomena:
Korisnik ima pravo na raskid ugovora u roku od 8 radnih dana računajući od dana sklapanja ugovora, odnosno, od trenutka primitka potvrde prethodne obavijesti ako ista nije bila dostavljena korisniku prije sklapanja ugovora.

MAXtv je usluga digitalne televizije koja Vam omogućava još bogatiji televizijski program u Vašem domu. Na raspolaganju će vam biti brojne serije, informativne, glazbene, sportske, edukativne i slične emisije, dokumentarci i drugi sadržaji domaćih i svjetskih TV postaja. Raznovstan izbor ostavit će Vas bez daha, a svaki član Vaše obitelji, bez obzira na svoje interese, uz MAXtv pronaći će program za sebe.

Ono što MAXtv čini posebno interesantnim, osim pristupa nizu domaćih i svjetskih TV programa, je i pristup digitalnoj Videoteci. Uz MAXtv, nema više posuđivanja filmova, trčanja u videoteku, plaćanja zakasnina, suvišnih reklama za vrijeme trajanja filmova i sličnih stvari koje su Vas uvijek živcirale. U sklopu Videoteke na raspolaganju će vam biti niz naslova kada god to poželite. Zasigurno ste i Vi uvijek sanjali o posuđivanju filmova iz naslonjača, jednostavnim klikom na daljinski upravljač.

Jednostavan i brz interaktivni vodič kroz sadržaj omogućit će Vam i pregled ponuđenog sadržaja s opisima emisija i filmova. A iznenadit će Vas i mogućnost pretraživanja sadržaja po ključnim riječima, žanrovima, favoritima i sl. Tu je i zaštita djece od pristupa neželjenom sadržaju i još puno više.


Spajanje
Za funkcioniranje MAXtv usluge u Vašem domu bit će potrebno sljedeće:
Spajanje TV prijamnika
Uređaj je vrlo sličan satelitskom receiveru, a prima video signal i šalje ga na TV. Zajedno s njim u paketu dolazi i daljinski upravljač. U testnoj fazi uređaj Vam ustupamo na korištenje potpuno besplatno. Ukoliko se nakon isteka testnog perioda odlučite za daljnje korištenje MAXtv usluge, T-Com će Vam omogućiti sklapanje komercijalnog Ugovora o korištenju MAXtv usluge. Pri tome ćemo Vam, cijeneći Vašu vjernost i sudjelovanje u testnom periodu, omogućiti i posebnu pogodnost - otkup MAXtv prijamnika pod uvjetima povoljnijim od važećih tržišnih uvjeta. Ovu posebnu pogodnost moći ćete ostvariti u roku od 30 dana od početka komercijalnog pružanja usluge.
Promjena ADSL modema
Ukoliko ste korisnik žičnog ADSL Combo USB/Ethernet modema, novi sa IPTV funkcionalnošću Vam omogućujemo za samo 0,50 kuna, uz opciju razdoblja obveznog trajanja ugovora za ADSL uslugu od 12 mjeseci koju ste i do sada imali. Ukoliko ste korisnik WLAN-a, novi bežični modem sa IPTV funkcionalnošću dobivate za samo 1 kunu jednokratno, uz opciju razdoblja obveznog trajanja ugovora za ADSL uslugu od 24 mjeseca.

Instalacija i kabliranje
Instalaciju i kućno kabliranje za Vas će obaviti T-Com. U ovoj fazi omogućavamo Vam potpunu korisničku podršku koja Vas također neće ništa koštati. T-Com monteri će Vam donijeti spomenutu opremu i prema Vašem zahtjevu sve spojiti po sistemu «ključ u ruke». Nije naodmet spomenuti da kabliranje ne uključuje bušenje zidova i slične neželjene aktivnosti u stanu.
izvor:satelicki4um

Zadnje izmijenjeno od: Ladybug. 08.06.2006. u 10:39.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 10:53   #14
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ma nisam ja nikakav vjerni korisnik (jest da imam sve od t-scuma), ali nisam dobio nikakvu obavijest....frend mi je sredio sve...

ta usluga bi trebala krenuti od 1.9.2006, i trebala bi se placati ~50kn prema prvim informacijama (ali to nije jos nista sigurno)....

ovo je samo "testiranje"....a cuo sam da im ne radi kako bi trebala ako ima vise korisnika spojenih na jednu paricu u centrali, gusi se veza, tako da.....ma vidjet cemo uostalom...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 11:14   #15
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
hehe, opet mora se potpisat ugovor na 12 odnosno 24 mjeseca jel sadašnji modemi ne podržavaju iptv hehe
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 12:13   #16
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
jesam rekao. Ovako ili onako, HT će sve to naplatiti.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 13:07   #17
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
pa naravno....ali ja to dobivam samo do 1.9. tj dok ne krene ta usluga i dobivam potpuno besplatno!!!
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 13:21   #18
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor nicko_029
pa naravno....ali ja to dobivam samo do 1.9. tj dok ne krene ta usluga i dobivam potpuno besplatno!!!

krivo brale, dobiješ na posudbu samo ono kaj ide kraj tv-a, a da bi ti to radilo moraš imati dsl modem koji podržava iptv, a da bi ga dobio moraš im potpisati mali ugovorčić... hehe... pa nisu ni oni budale...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 13:28   #19
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor Broken Arrow
krivo brale, dobiješ na posudbu samo ono kaj ide kraj tv-a, a da bi ti to radilo moraš imati dsl modem koji podržava iptv, a da bi ga dobio moraš im potpisati mali ugovorčić... hehe... pa nisu ni oni budale...
Tj. kad krene usluga makar nisi zadovoljan nemreš odustat sux
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 13:37   #20
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Dawar
Tj. kad krene usluga makar nisi zadovoljan nemreš odustat sux
ma ne potpisuješ na to ugovor, samo na dsl jel mijenjaš dsl modem...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 13:46   #21
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor Broken Arrow
ma ne potpisuješ na to ugovor, samo na dsl jel mijenjaš dsl modem...
A kaj je s onim set top boxom koji dobiš za max tv onda si bezveze produžio ugovor kad ćeš i dalje koristit dsl za koji ti je dovoljan stari modem tak da ono ne isplati se odustat
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 18:41   #22
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Nicko jesi dobio obavjest postom ili si zvao pa uzicao? i jel znas koliko njima treba da ti dodju to montirat?
pava je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 21:46   #23
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
eto i ja sam dobio mail ali opet sranje kad moras sklopiti (produziti) ugovor na 12 mjeseci (u mom slučaju)



Promjena ADSL modema

Ukoliko ste korisnik žičnog ADSL Combo USB/Ethernet modema, novi sa IPTV funkcionalnošću Vam omogućujemo za samo 0,50 kuna, uz opciju razdoblja obveznog trajanja ugovora za ADSL uslugu od 12 mjeseci koju ste i do sada imali. Ukoliko ste korisnik WLAN-a, novi bežični modem sa IPTV funkcionalnošću dobivate za samo 1 kunu jednokratno, uz opciju razdoblja obveznog trajanja ugovora za ADSL uslugu od 24 mjeseca.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 22:04   #24
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
@Broken Arrow:
frend mi radi u t-comu i sredio mi je to!!! i kad kazem besplatno, onda mislim BESPLATNO bez potpisivanja ikakvog ugovora....to sad testiraju direktorcici i sad je frend to uspio sredit sebi i meni!!!

@Pava:

frend mi sredio, kao sto rekoh, bez ikakvog ugovora...a za koliko ce montirat...hmm...javim ti kad mi montiraju
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 22:11   #25
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Samo da nam ne dodju montirat pred pocetak komercijalnog rada....
pava je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 22:33   #26
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
je, upravo to...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2006., 11:40   #27
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
i ja isto dobio, sad čekam da nazovu
Buger je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 10:45   #28
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor nicko_029
@Broken Arrow:
frend mi radi u t-comu i sredio mi je to!!! i kad kazem besplatno, onda mislim BESPLATNO bez potpisivanja ikakvog ugovora....to sad testiraju direktorcici i sad je frend to uspio sredit sebi i meni!!!

@Pava:

frend mi sredio, kao sto rekoh, bez ikakvog ugovora...a za koliko ce montirat...hmm...javim ti kad mi montiraju

ok, ok, nisam to znao da ti je to prek frenda...
poznato je da u hrv sve moš prek veza i vezica...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 11:29   #29
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kažete da je sve badava. A ADSL promet? Ziher nije flat.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2006., 11:32   #30
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Citiraj:
Autor coconut
Kažete da je sve badava. A ADSL promet? Ziher nije flat.
za tv ce bit flat a video on demand ce se naplacivati, mislim da po filmu 15kn
ali u testnom periodu sve djabe.
pava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na