Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2019., 15:52   #1861
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Opcenito su svi izgubili kompas i pumpaju cijene pa dokle ide.
ovo je nesto najgluplje ikad..znaci non stop cijene svega rastu, isti modeli auta sa svakom novom linijom su sve skuplji, skodu octaviu si prije 10-15 godina mogao kupiti novu za 86k kn, danas za 140k kn...ako ugraduju novije, bolje, kvalitetnije i modernije stvari i zbog toga im cijena ide gore oni su izgubili kompas zato sto se njihova poslovna politika ne slaze sa tvojom? zato sto jedan balkanac ili afganistanac ili kenijac ne moze kupiti bolje oni bi trebali ciljati na sirotinju i raditi za 5% dobiti? dobrodosao u kapitalizam, ako nemas novaca za s10, p30, op7 ili jos bolje ne trebas takav mob onda kupis redmi 7 i bok

vacs je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 19:52   #1862
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 888
Pisese gluposti
Gle i prije 15g automobili su imali sve naj od tehnologije u to vrijeme.
Ne mjesaj kruske i jabube. Nitno nije spomenuo kupovnu moc pojedinca nego nerealno nabrijavanje cijena u svim segmentima.
Dok je takvih kao ti, bit ce i sisanja posto eto ti mislis da Skoda zaista vrijedi 140 jer je u njoj sve tip top a prije je bila za skromnih 86 sklepana tek toliko da se kotrlja






robee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2019., 20:08   #1863
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Nisam rekao da vrijedi toliko nego da svi oni imaju pravo traziti koliko hoce, a na tebi je hoces ili neces kupiti...kvocanjem zasto lambo kosta koliko kosta neces mu spustiti cijenu nego ces samo ispasti ljubomorna bitch
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 21:56   #1864
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Oneplus je više Škoda nego Lambo. Ugrađuju komponente koje nisu sami razvili, već ih kupuju od drugih, prema tome nemaju veliki R&D budžet, pa im u konačnici cijena može biti niža.

Naravno da je svakome u interesu dizati marže, ali budimo realni, Oneplus ne može imati jednaku cijenu kao Samsung, kad ovaj drugi razvija i proizvodi vlastite čipove, Oled zaslone itd.,a svi smo na ovom forumu dovoljno tehnički potkovani da možemo pretpostaviti koliko košta razvoj jednog Exynosa, Kirina, itd...
sti je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 22:03   #1865
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Pisese gluposti
Nitno nije spomenuo kupovnu moc pojedinca nego nerealno nabrijavanje cijena u svim segmentima.
Ako netko piše gluposti to sigurno nije vacs.
O kakvom ti nerealnom nabrijavanju cijena pišeš?
Ti se kao potrošač možeš eventualno žaliti na visoku cijenu plina, struje, vode i hrt pretplate, jer su to stvari koje moraš plaćati.

Ali ne znam tko te sili na kupovinu mobitela koji ima "nabrijanu cijenu"?
Tržište će reći jel nešto pretjerano, ako se prodaje onda je cijena realna.
Ti nisi u poziciji da govoriš proizvođačima koliko će naplaćivati svoje proizvode jer nemaš pojma kakve troškove imaju, koliko plaćaju zaposlenike i sl.

Ako iduće godine na tržište dođu modeli koji koštaju 15.000 kn - u čemu je problem? Zaobiđi ih i kupi onaj od 1500 kn.
Malo malo neko gunđanje o cijenama, jer svi bi normalno htjeli najnoviji flagship u ruci, nedaj bože kupit neki mid range ili telefon star godinu dana, lol.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 23:23   #1866
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Oneplus je više Škoda nego Lambo.
uopce ne povlacim paralelu sa tim, oneplus je daleko samsunga po tom pitanju ali je i cijenom novih u trgovinama, to sto mi mozemo na njuskalu naci novi s10 za istu cijenu kao i op7 to je prica za sebe


Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ugrađuju komponente koje nisu sami razvili, već ih kupuju od drugih, prema tome nemaju veliki R&D budžet, pa im u konačnici cijena može biti niža.
meni ovdje logika ne štima...razvijas nove tehnologije koje prodajes drugima ili jos bolje ostavis sebi, trosis novce na razvoj da bi sam proizvodio umjesto placao nekome da zaraduje na tebi, samim time ako nisi prva ruka onda ti je valjda skuplje a ne jeftinije

npr: samsung trosi novce na R&D amoled ekrana, patentira i prodaje drugima. Recimo da je $50 prizvodnja jednog ekrana i na milijun primjeraka da bi pokrio trosak R&D moras dici jos $10, znaci break even ti je $60 i nema sanse da ce samsung oneplusu dati taj ekran za $50 nego ce traziti vise od $60 kako bi imao zaradu, u konacnici oneplus ne moze dati nize jer njega skuplje kosta proizvodnja posto nema nikakve vlastite tvornice ni komponente ni patente...ispravi me ako grijesim, ali ja kad radim nabavu necega mi jeftinije uzeti od prve a ne pete ruke
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 00:21   #1867
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ako netko piše gluposti to sigurno nije vacs.
O kakvom ti nerealnom nabrijavanju cijena pišeš?
Ti se kao potrošač možeš eventualno žaliti na visoku cijenu plina, struje, vode i hrt pretplate, jer su to stvari koje moraš plaćati.

Ali ne znam tko te sili na kupovinu mobitela koji ima "nabrijanu cijenu"?
Tržište će reći jel nešto pretjerano, ako se prodaje onda je cijena realna.
Ti nisi u poziciji da govoriš proizvođačima koliko će naplaćivati svoje proizvode jer nemaš pojma kakve troškove imaju, koliko plaćaju zaposlenike i sl.

Ako iduće godine na tržište dođu modeli koji koštaju 15.000 kn - u čemu je problem? Zaobiđi ih i kupi onaj od 1500 kn.
Malo malo neko gunđanje o cijenama, jer svi bi normalno htjeli najnoviji flagship u ruci, nedaj bože kupit neki mid range ili telefon star godinu dana, lol.
Ti si upravo sumirao sve teme ovog foruma u jedan post ovo se može kopipejstat svaka 3 dana u bilo koju temu na forumu, od RAMa do automobila

Sasvim se slažem s time. Ako netko nešto želi kupiti svojim novcem, zašto ga zvati ovcom? Isto tako, zašto bi Samsung, OnePlus ili bilo tko smanjio cijenu svojim premium uređaja kad je svaki novi serijal sve skuplji a broj prodaje se povećava.

To što jednom hrvatu primanja ne dozvole da nakon 2 godine da 1000 više za flagship nego je dao ranije, vendorima malo bitno, jer na tog jednog bude bilo 100 korejaca i 50 amera koji mogu dat 100 USD više.

Tako da u bottom lineu, čaba ta priča koja se ovdje vrti godinama - čemu mobiteli od 1000+ eura? Da, čemu, a nikad bolja prodaja

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 09:54   #1868
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 888
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ako netko piše gluposti to sigurno nije vacs.
O kakvom ti nerealnom nabrijavanju cijena pišeš?
Ti se kao potrošač možeš eventualno žaliti na visoku cijenu plina, struje, vode i hrt pretplate, jer su to stvari koje moraš plaćati.

Ali ne znam tko te sili na kupovinu mobitela koji ima "nabrijanu cijenu"?
Tržište će reći jel nešto pretjerano, ako se prodaje onda je cijena realna.
Ti nisi u poziciji da govoriš proizvođačima koliko će naplaćivati svoje proizvode jer nemaš pojma kakve troškove imaju, koliko plaćaju zaposlenike i sl.

Ako iduće godine na tržište dođu modeli koji koštaju 15.000 kn - u čemu je problem? Zaobiđi ih i kupi onaj od 1500 kn.
Malo malo neko gunđanje o cijenama, jer svi bi normalno htjeli najnoviji flagship u ruci, nedaj bože kupit neki mid range ili telefon star godinu dana, lol.

Slozili smo se da se uopce ne slazemo
Marketing je jako mocna stvar sto se i vidi iz godine u godinu.



robee je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 10:11   #1869
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Slozili smo se da se uopce ne slazemo
Marketing je jako mocna stvar sto se i vidi iz godine u godinu.


Pa da, to je poanta marketinga. Da prodaju nešto, zar ne?
Ali to ne znači da će sve privući. Tebe nisu? Super, kupi jeftinije, i budi sretan. Nemoj nabijati na nos svima nama nešto s čim se ne slažemo. Tržište definira potražnja. Do kad je potražnje, biti će i visokih cijena i "prenapuhanih cijena".
Da se jedna škoda ne proda za 140k kuna, spustili bi cijenu ili promjenili poslovnu politiku, do kad se prodaje, nema smisla spuštati. Iskreno, ja bi još digao cijenu.

Nemaš se s čim ne slagati, to su činjenice. "Prenapuhana cijena" ne postoji, tako dugo dok proizvodnja istih i dalje postoji. Čim postoji proizvodnja, znači da se nešto prodaje.

Moraš znati još jednu stvar, tržište ima svoja pravila i načela. Ne možeš ti parirati jednom flagshipu po performansama i staviti cijenu 3-4x nižu, jer jednostavno to tako neće ići. Pojeli su te za mjesec dana. Da li Xiaomi vrijedi 4000kn? Pa sigurno da ne vrijedi. Prodaje se? Naravno. E pa onda, go for it.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 12:54   #1870
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
oneplus je sebi stvorio nekakav brand i fanove, i probio se čak i na naše tržište.
Nikad neću zaboravit kolegu koji me za oneplus 2, prie 3 go pitao kakvo je to kinesko smeće. On je imao iphone neki, ono kao on je faca.

3 godine kasnije, isti ima onelus 6t i pokazuje mi kako je moćan.
Znači uspjeli su dovesti iphone usere u oneplus i to je to.
Ljudi kupuju u vipu/simpi oneplus sad jer je to in telefon, a curu su mi sprdali u društvu kakav je to oneplus kad sam joj nabavio oneplus 3 t.


Pouka priče: marketing napravi svoje i dozvoli oneplusu cijenu kakvu ima. Nemam novca za njega, ali ga ne hejtam i neću reć nekome tko je uzeo novi pro, e šta će ti 12gb rama, jel može kavu skuhat s tim ramima

ki more more, ki ne more neka ore kako bi rekli u istri
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2019., 14:16   #1871
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
ki more more, ki ne more neka ore kako bi rekli u istri
Ja san cuja samo za onu "ki more ore, ki ne more nek kopa"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 11:12   #1872
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
oneplus je sebi stvorio nekakav brand i fanove, i probio se čak i na naše tržište.
Nikad neću zaboravit kolegu koji me za oneplus 2, prie 3 go pitao kakvo je to kinesko smeće. On je imao iphone neki, ono kao on je faca.

3 godine kasnije, isti ima onelus 6t i pokazuje mi kako je moćan.
Znači uspjeli su dovesti iphone usere u oneplus i to je to.
Ljudi kupuju u vipu/simpi oneplus sad jer je to in telefon, a curu su mi sprdali u društvu kakav je to oneplus kad sam joj nabavio oneplus 3 t.


Pouka priče: marketing napravi svoje i dozvoli oneplusu cijenu kakvu ima. Nemam novca za njega, ali ga ne hejtam i neću reć nekome tko je uzeo novi pro, e šta će ti 12gb rama, jel može kavu skuhat s tim ramima

ki more more, ki ne more neka ore kako bi rekli u istri
Sve stoji.

No, kada sam kupovao OP6 prije godinu dana to je onda bio mobitel sa nadprosječno dobrom kamerom za taj cjenovni rang. Sada to više nije slučaj. Svaka roba ima svog kupca, no da sada kupujem novi mob ne bih se odlučio za OP7. Ne uz ovu cijenu.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 11:34   #1873
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
no da sada kupujem novi mob ne bih se odlučio za OP7. Ne uz ovu cijenu.
pa op7 ti je samo 300kn skuplji od op6 sto je bio stoga da sad nije base model 6/64 nego je 6/128...ja sam svoj op6 8/128 bio platio 4200kn a sad je za te novce op7 6/128, dakle je 2gb manje ram ali je nova kamera (unatoc nezadovoljstvu je bolja od op6), novi chipset, ufs 3.0, usb 3.1 i brzi in display fingerprint u odnosu na 6t

op7 pro je druga prica sad ali unatoc tome sto ne vrijedi tu razliku ipak dobijes bolji hardware, vise kamera, bolji ekran, pop up gimmick, brze punjenje, vecu bateriju itd itd

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 28.05.2019. u 13:13.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 12:35   #1874
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
pa op7 ti je samo 300kn skuplji od op6 sto je bio stoga da sad nije base model 6/64 nego je 6/128...ja sam svoj op6 8/128 bio platio 4200kn a sad je za te novce op7 6/128, dakle je 2gb manje ram ali je nova kamera (unatoc nezadovoljstvu je bolja od op6), novi chipset, ufs 3.0, usb 3.1, i brzi in display fingerprint u odnosu na 6t

op7 pro je druga prica sad ali unatoc tome sto ne vrijedi tu razliku ipak dobijes bolji hardware, vise kamera, bolji ekran, pop up gimmick, brze punjenje, vecu bateriju itd itd
Mislio sam na pro verziju, pardon. OP7 je drugi par rukava, iako šeta za 2GB manje.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 15:05   #1875
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
pa op7 ti je samo 300kn skuplji od op6 sto je bio stoga da sad nije base model 6/64 nego je 6/128...ja sam svoj op6 8/128 bio platio 4200kn a sad je za te novce op7 6/128, dakle je 2gb manje ram ali je nova kamera (unatoc nezadovoljstvu je bolja od op6), novi chipset, ufs 3.0, usb 3.1 i brzi in display fingerprint u odnosu na 6t

op7 pro je druga prica sad ali unatoc tome sto ne vrijedi tu razliku ipak dobijes bolji hardware, vise kamera, bolji ekran, pop up gimmick, brze punjenje, vecu bateriju itd itd
Apsolutno se slažem.
Svi su navalili što je OP podigao cijene,a zaboravljaju da je u ponudi i standardni OP7 po dosta nižoj cijeni,zapravo rang cijene OP6.
Dakle još uvijek se može kupiti i po onoj cijeni na koju smo navikli kod OnePlusa.E sad,oni se guraju Pro modelom u premium kategoriju i koliko vidim prodaja ide jako dobro.
Gcam će sredit kameru,a sve ostalo je vrh pa za 4200kn(OP7) ili 5250kn(Pro) imaš strojčinu.
Jasno je da će sad neki nabadat klasiku;radije uzmem P30 Pro ili S10 na oglasniku,bla bla...🤤
Pa uzmi,ko ti brani.Ne kupuju svi samo Samsung i Huawei....😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 16:19   #1876
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
ali imaš jedan probelm, uzmeš li vavej ili samsung, on se kasnije lako proda.
one+ kliko god bio dobra i kvalitetna marka je kod nas i dalje samo, aha onaj jaki kinez šta se kupuje na pozivnicu bla bla i ne drži vrijednost.
Eto sad gledam šesticu imaš za oko 2100 na njuškalu, i stoje, ne idu jer nikog ne zanimaju, nažalost iako je straha od mobitela.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 16:46   #1877
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ok to je resale value na koju korisnik ili računa ili ne računa. Isto kao i auto, zna se koje marke idu a koje ne idu.
Tako i ovo. OnePlus ne kupuješ da bi na njemu okrenuo lovu tj imao najmanji gubitak. Samo 2 branda imaju jači resale value.

Također ako imam 3500 kn, radije ih spizdim na Samsung nego na OnePlus, ne zato da bi ga prodao nego zato jer mi je kamera izuzetno bitna kao i mSD utor. Kad to 1+ bude imao, uzmem ga u obzir.
Nekome to ne igra ulogu i oće imat brže punjenje, drugačiji softver i kaj ja znam kaj još, bude uzep 1+. A u oba slučaja resale value je nebitan.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:02   #1878
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
pa tebi nebitan, meni nije. recimo moj one'+2 vrijedi sad 50e.
Da mogu bar 100e dobit za njega, fino dodam na to i kupim novo.

Osobno čekam zenphone,poco i ostale da dođu i da vidim koliko će domaći lopovi na njima dići. Svjestan sam da ću izgubiti na njemu za 3 god, ali ako uspijem dobiti dobar telefon za 3500, ne mogu još povlačit do 4300 recimo za s10.
Ali da imam 4500 ladno da mi stoje, odmah bih uzeo s10 bez razmišljanja i to prije one +7 bez obzira koliko cijenio one+ brand.

ugl. resale value nije najbitniji, ali dobro dođe kad mijenjaš telefon.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:05   #1879
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Pa OnePlus bolje drži cijenu nego Samsung.Bar je to poznato....😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:12   #1880
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
da, ali pogledaj po forumu i po njuškalu, šestice padaju rapidno, čak i 6t cijenom pada brutalno.
A strašan telefon bez obzira na sve.

Drži cijenu,ali se i zadržava na oglasima dalje nego sam
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:23   #1881
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
krivo povlacis paralelu sa padanjem, novi op6 prije godinu dana je bio 3900kn, sad je 2100kn tj 1800kn pad, novi s10, star 2 mjeseca je nov 7000kn a na njuskalu 4200kn, vec je 2800kn u padu a gdje je jos godina dana kad ce biti isto kao i s9 2400kn iliti u padu 4600kn
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:26   #1882
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
ma dobro, ne pratim toliko kao ti, samo gledam koliko je šestica sad pala, i dok dođe 8, koliko onda dobiješ za šesticu, soma kuna? To mi je ono, kao da ne vrijedi više telefon smiješno.

Isto tako treba uzet u obzir da je veća konkurencija kod prodaje samsunga pa si ljudi ruše cijene no kako god, da u pravu si, sam ima puno veći drop.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:32   #1883
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
tako je uvijek, kad dode novi model stari pada i to drasticno prvi mjesec dana, nakon toga stagniranje do opet novog modela...e sad stvar je sto ces se op6 lakse rijesiti nego op5 jer je premala razlika izmedu njih u cijeni dok izmedu op6 i op7 prevelika pa se ljudi lakse odluce za op6, no opet trebas ga htjeti jer za par sto kuna vise imas s9 i tako u nedogled...najlakse sam prodavao op3 kad je bio ispod 1500kn, dzabe mu bilo sto je s7 bio tu negdje sa cijenom, op3 je isao bez beda
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 18:46   #1884
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
op3 je zadnji bio ono, budget friendly flagship ako se može tako nazvati, sve kasnije cijena gore i ljudi lagano odustaju.
Vidjet ćemo sad kad dođu kod nas novi poco i zen pa ću vidjeti šta i kako, jer najgore je što naše njuškalo pobija sve to ladno.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 04:12   #1885
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
A i oneplusu ne pomaze sto stancaju svakih 6 mjeseci novi uredjaj.

Ja sam imao originalni oneplus 1i nakon toga me vise nijenprivukao, jer su svaki put s necim zakazali, a medju ostalim i to da stalno izlazi noviji.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 08:54   #1886
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a medju ostalim i to da stalno izlazi noviji.
nadam se da znas koliko ovo glupo zvuci

ali znam na sto mislis, samsung izda dva flagshipa godisnje (je da su gotovo identicni sad ali eto, dobijes stylus), sony izdaje novi model svakih 8 mjeseci, no oneplus napravi reviziju postojeceg modela i prodaje pod novo, doduse nije da su ko apple sa spikom "the fastest iphone yet", ono daj me jebi, ja sam mislio da ce iphone X biti sporiji od iphone 6

no sad ozbiljno, sto bi ti tocno? da naprave jedan model i onda dvije godine nista? ako se njima isplati (a isplati se) napraviti reviziju i prestati proizvoditi aktualni model zasto ne, netko kupuje za bozic mob i oce nesto drugo osim aktualnih samsunga, a isto nije da te itko tjera da moras svaki novi model imati, T liniju slobodno preskoci, dapace cak i jednu generaciju jer nije ako je izisao novi model stari outdated, 99% je jednako dobar a to sto mi patnici silimo imati aktualni da mi ne bi neka srednjoskolka upirala prstom "gle siromaha, ima stari model, meni tata na pretplatu uzeo prekjucer novi" to je do nasih kompleksa
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 10:12   #1887
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
op3 je zadnji bio ono, budget friendly flagship ako se može tako nazvati, sve kasnije cijena gore i ljudi lagano odustaju.
Vidjet ćemo sad kad dođu kod nas novi poco i zen pa ću vidjeti šta i kako, jer najgore je što naše njuškalo pobija sve to ladno.

Znači problem je sto ja mogu na njuskalu kupit zapakirani telefon sa 24mjeseca garancijom jeftinije nego je npr sluzbena cijena?


Da, to je stvarno jebeni problem, da se organiziramo i napravimo neku peticiju po tom pitanju? Tipa "Stop jeftinim mobitelim sa Njuskala!"
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 12:42   #1888
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 909
ne, nisi shvatio, ali ok.

Jedan zenphone je 500 dolara svugdje u svijetu osim kod nas.
kad dođe kod nas bit će 600e. Probija 4 soma.

Odeš na njuškalo, s10, 4 soma.
Što je onda tu no brainer? Sammy. Znači novi telefoni koji su kao povoljniji, kod nas nisu tako povoljni i opet odi na njuškalo ili ovdje tržnicu i bolje kupi jači model po cijeni koja je kod nas napuhana.
Nisam rekao da je to loše što su cijene niže, ali trenutno sam u dvojbi što kupiti radi toga.
Da on košta 500dolara i kod nas, onda bih otišao u trgovinu u iskeširao,ali neće.
Koji god telefon gledao, opet kad dođe kod nas, bit će isplativije riskirat s nekim dilerom s njuškala nego ić na to novije.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 13:03   #1889
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
nadam se da znas koliko ovo glupo zvuci



ali znam na sto mislis, samsung izda dva flagshipa godisnje (je da su gotovo identicni sad ali eto, dobijes stylus), sony izdaje novi model svakih 8 mjeseci, no oneplus napravi reviziju postojeceg modela i prodaje pod novo, doduse nije da su ko apple sa spikom "the fastest iphone yet", ono daj me jebi, ja sam mislio da ce iphone X biti sporiji od iphone 6



no sad ozbiljno, sto bi ti tocno? da naprave jedan model i onda dvije godine nista? ako se njima isplati (a isplati se) napraviti reviziju i prestati proizvoditi aktualni model zasto ne, netko kupuje za bozic mob i oce nesto drugo osim aktualnih samsunga, a isto nije da te itko tjera da moras svaki novi model imati, T liniju slobodno preskoci, dapace cak i jednu generaciju jer nije ako je izisao novi model stari outdated, 99% je jednako dobar a to sto mi patnici silimo imati aktualni da mi ne bi neka srednjoskolka upirala prstom "gle siromaha, ima stari model, meni tata na pretplatu uzeo prekjucer novi" to je do nasih kompleksa
Evo jos jednog ambasadora branda

dvakih 6 mjeseci izlazi noviji model. Kupis nešto skupo i onda za koji mjesec si lagano razočaran jer vec ima nesto novije.

Kako da ti to objasnim.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 13:11   #1890
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
"Jedan zenphone je 500 dolara svugdje u svijetu osim kod nas.
kad dođe kod nas bit će 600e. Probija 4 soma."
Ovo je situacija sa bilo kojim proizvodom, tako da ne znam od kud čuđenje sa tvoje strane?


Čini mi se da tebe vise yebe to sto sto za npr istu cifru (4 soma) mozes na njusklau kupiti true flagship (s10) i onda ti ta shema narusava tvoj plan da kupis Zenphone koji je po tebi čisti gangbag for a buck, but jerbiga kod nasi bije 500 baksa.
Iskreno, ja mislim da ti ni sam ne znas sta bi htio, pa onda tu drobis oko koliko sta relano vrijedi. Ako si dasa, onda budi dasa i kupi posteni telefon, ako si zidov, onda si kupi neki bang for a buck mobitel, ali taj svoj utisak zadrzi sa sebe, tj ne moramo na svakoj temi o mobitelim čitat tvoja pametovanja kako su flagshipi precjenjeni, kako nema dobar odnos ulozeno/dobiveno, bez brige znamo mi to i bez tebe, vjeruj nam.

I uzivaj u svom budget bang for a buck mobitelu koji je isti ako ne i bolji od svih flagshipova, a kosta u pola cijene istih. I na kraju krajeva ne moras riskirat sa dilerom sa njuskala. Ti sretan, mi sretni, win-win situacija.

Hvala ti
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na