Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2016., 16:57   #301
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Onako na prvu - oduševljen, jer je to meni novi svijet - drugačiji od iPhona.

Plus - super lagan i super leži u ruci.

Minus - nervira me što zaštitna folija nije od ruba do ruba i što kupi otiske prstiju samo tako. Morati ću biti strpljiv do dolaska Nillkin stakla i silikona.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 18:33   #302
Blaž
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Što u slučaju kvara/jamstva, mora se slati nazad proizvođaču?

Hooligan, ja imam prvu ili drugu ediciju gorila stakla, mobitel nosim među ključevima zato da mi se poslovni ne ošteti (morati ću ga vratiti kad tad) i nakon 3 godine nema niti jedne jedine crtice. Od te 3 godine, dvije godine je na baušteli, a građevinska prašina je puno oštrija od ključeva. Nikad nebi na gorilu stavio bilo kakav protector. Čak sam kolegama sa posla demonstrirao i sa ključevima i kemijskom udarao po staklu, doslovno udarao pod kutem da klizne, glanc čisto.
Blaž je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2016., 10:53   #303
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
Onako na prvu - oduševljen, jer je to meni novi svijet - drugačiji od iPhona.

Plus - super lagan i super leži u ruci.

Minus - nervira me što zaštitna folija nije od ruba do ruba i što kupi otiske prstiju samo tako. Morati ću biti strpljiv do dolaska Nillkin stakla i silikona.
Meni danas stigla nilkin, ni ona ne ide do ruba sumnjam da ijedna ide zbog zakrivljenosti stakla na rubvima

EDIT: sad kad sam postavio, gledam, i ne da ne ide do ruba, vec ne pokiva ni lcd u sirini, uže je za pol milimetra, prvi put da me nillkin razocarao.

Zadnje izmijenjeno od: Princ288. 21.09.2016. u 11:54.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:39   #304
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Jedina zaštita koju sam upratio da je možda vrijedna spomena je orzly ali ovaj novi cp+, nisam imao iskustva ja s njom, ali sam imao sa orzly prvom serijom tih tempiranih stakala, i nisam zadovoljan s njima.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 11:44   #305
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Okej, novi problemčić, jučer cca ponoć, nije htjelo spojiti na net, tj piše da je na H+, ali out of reach bilo koji search. Reko okej reebot, i sad nakon reebota traži pin, krenem pisati i piše duple brojeve, ja stisnem 2, upiše se 1 i 2, ja 4 on 3 i 4, ja 3 on 3 i 1, tj uvijek je upisivao broj iz prvog stupca, ja gledam reko možda je do stakla (makar nikad do sad nisam imao taj problem), skinem staklo ista situacija, idem reebot opet, nemrem stisnut ok. sjetim se d aimam magnet iza u maskici za auto držač, izvadim njega, napravim hard reset i sve je okej sad.

E sad, jeli stvarno moglo biti do tog magneta, tj taj dio nije magnet nego metalna pločica, a mobitel sam držao u autu cca 25min prije na magnetu. Ili je samo neki glitch nevezani uz išta bio. Sa mobom je sad sve u redu, pa me zanima dali još netko koristi taj magnet pa se susreo s necim.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 14:32   #306
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Magnet ne bi smio utjecati na touch screen ili connectivity, ali znas kako kazu:
https://cdn.meme.am/instances/400x/25679664.jpg

Ako si ga bas hard resetirao na pocetne postavke, mozes probati opet testirati s magnetom pa da budes mirniji sutra. Magnet je bar meni do sada znao posemeriti eventualno kompas (treba rekalibrirati) i ikonu lokacije u GMapsu. Nista vrijedno spomena niti permanentno unisteno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 14:56   #307
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Da to sam i gledao bio, da može samo kompas al ono nikad se ne zna , nisam facory reset, samo dugo držanje power i home. Budem probao opet sa magnetom pa ćemo vidjet

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 16:24   #308
Blaž
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Krenem da ću ga kupiti, a dolje piše rok isporuke 5 tjedana, zar se stvarno tako dugo čeka?

Ima kakva alternativa, a da je cijena ovako dobra i da je rame uz rame sa ovim mobitelom? Ja još ne vjerujem koliko je savršen za tako male novce, do sad sam pogledao oko 8 video recenzija i pročitao sigurno 6 tekst recenzija, prvi put da me neki mob toliko zainteresirao.
Blaž je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 23:11   #309
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Nakon 10 dana korištenja sve 5, osim osjetljivog al kućišta!
Nakon pada sa 1,5 m visine na oštro lomljeni škalj (šljunak) dobija je sa zadnje strane kroz silikon zaštitu par piknica (udubina), a i prednja zaštitna folija je otišla u papar.

Zamjerka ide na "prilagodljivost osvjetljenja ambijentu" jer nikako da se pri učestalom promjenjivom osvjetljenju prilagodi mojim potrebama, tj. mojim očima (definitivno isključena opcija!)
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 08:55   #310
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Koja je silikonska zaštita bila na njemu?
summus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2016., 02:57   #311
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nevjerojatno.mi je da se mob osteti kroz silikonsku masku, pa na kakvo kamenje je pao ili si presao jos s necim preko njega.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 10:04   #312
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Što ima bit nevjerovatno? Kejsovi poput RingKe fusiona ili UAGa imaju ojačane kuteve i tvrdu poleđinu. I ta kućišta zato i koštaju.

Gumeni kurtoni za 2 dolara sa ebaya ne mogu zaštititi uređaj od oštećenja kad padne sa te visine na šljunak.

Ne mislim pametovati kolegi i žao mi je što mu se to dogodilo. Samo kažem da ako se misli mob imat u kejsu, neka bude pošten kejs.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 10:15   #313
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nažalost, slažem se s Drugom Brko . Doduše ne znam koji je kejs imao čovjek. Neke su maskice dekorativne, neke samo da se mob manje kliže a ne štite maltene ništa (nillkin nature tpu) . A sad, svako bira što hoće.
Osobno, redom : zoogue (u zadnje vrijeme samo za iPhone koliko vidim, meni najbolji omjer veličine i zaštite, TPU im je nenadj.. ) ,UAG , cruzerlite , Ringke . Također, stvarno mi je žao kad se nekome desi njesra , ovo je čisto za fjučr refrens .
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 12:17   #314
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Kad sam dobio mob nisam imao nikakvu zaštitu (veliki propust što nisam odma kupio neku orginal!).
Prvi dan-dva sam skužio da je dosta klizav u ruci i tu mi je u pomoć, dok mi ne dođe naručen Nikklin i orginal Apricot, uskočio prijatelj koji mi je za prvu ruku dao svoju prozirnu silikon masku sa ebaya (2 USD).

Sr.nja se događaju, ali to je samo kus metala i stakla ...idemo dalje mob je još u funkciji.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 12:36   #315
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Kako izgledaju oštećenja?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 17:23   #316
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
I što sada uzeti? Ona originalna od OnePlus-a pružaju minimalnu zaštitu, gotovo nikakvu. Orzly FlexyCase za 70-ak kuna bi se vjerojatno pokazao isti kao i ovaj kolegin od 2$ - ili se varam? Njihov Fusion Bumper pruža nešto više zaštite za 100+ Kn a Grip-Pro je još bolji, naravno i skuplji.

Meni se sviđa Spigen Neo Hybrid koji košta skoro 300 Kn i ne znam koliko je (i ako je) bolji od npr. Orzly Grip-Pro kojeg sam spomenuo. Ljudi naprave pravi flagship za 3000 Kn a onda moraš 10% tog iznosa dati za komad plastike/silikona da bi ga pošteno zaštitio.

OnePlus 3 mi po omjeru uloženo/dobiveno izgleda "savršeno" i još lijepo izgleda - postoji li neko "savršeno" kućište za njega po tom istom kriteriju? (Spigen Neo Hybrid lijepo izgleda)
summus je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 17:24   #317
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Premium mobitel želi i treba premium zaštitu 150 kn ti je nekakav minimum za iole pošten kejs.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 17:55   #318
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
OnePlus 3 mi po omjeru uloženo/dobiveno izgleda "savršeno" i još lijepo izgleda - postoji li neko "savršeno" kućište za njega po tom istom kriteriju? (Spigen Neo Hybrid lijepo izgleda)
Postoji, Nillkin Frosted Shield.
Stavljam to kućište na svaki telefon koji kupim jer ga prave za sve modele.
Nije tanko smeće ali nije ni nakaradno, debelo i veliko te ne nagrđuje telefon.
Taman idealno "sjeda" na svaki telefon i dovoljno ga štiti te ima dobar grip radi texture sa točkicama.

Ova neka skupocjena kućišta su možda i jača zaštita ali to je meni osobno toliko nakaradno i totalno uništi dizajn telefona i poveća mu gabarite u svim smjerovima za pola centa. Ne hvala.

Cijena, nekih 40 kn, bolje ne može:
http://www.ebay.com/itm/HOT-NILLKIN-...hA0Jykut0cBhbQ
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 18:32   #319
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Dottore
Kako izgledaju oštećenja?
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 18:48   #320
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Eto , dečki su rekli svoje. Maskica za 2 USD ne štiti uopće osim grebanja.

Kako se kaže moto : "Čovjek uči dok je živ!"

Moraš se pomiriti s time i kupi pošten case.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 06:31   #321
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Meni se kod Nilkina ne sviđa što su gornja i doljnja strana u potpunosti nezaštićene. Spigen Neo Hybrid mi je po tom pitanju puno bolji jer ima rupe za kabele tj. mob je zaštićen sa svih strana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 03.10.2016. u 15:09.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 12:33   #322
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Odg: OnePlus mobiteli

Spigen Rugged Armour. Imam ga i prezadovoljan sam. Originalni na Aliexpressu platio 15$, stigao za 10 dana.
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 14:47   #323
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Nilkin nature prozirni za na spicu, a rugged armour kad idem s deckima mijesati beton
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 14:59   #324
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Taj "rugged armor" ne bih kupio samo zato što se zove rugged armor a to nije Jest da ovaj njegov brat Neo Hybrid košta skoro duplo više ali zato pruža i bolju zaštitu (prije bi se Neo mogao nazvati rugged armor - ali ni on to nije Jedina stvar koja mi se na Spigen Rugged Armoru više sviđa je to što je onaj slider lakše dostupan nego na Neo modelu, ali sve to ide jedno sa drugim - ne može ni biti više zaštićen a da taj slider u isto vrijeme bude i lakše dostupan. Ovaj Nilkin Frosted Shield kojeg je predložio panasonic mi još bolje izgleda i prije bih uzeo taj Nilkin nego ona originalna od OnePlusa jer je taj Nilkin puno jeftiniji, pruža čak malo bolju zaštitu od originalnih kućišta i još se uz njega dobije i jedan screen protector (folija). Nažalost kao što i coconut kaže taj Nilkin ne pruža gotovo nikakvu zaštitu sa gornje i donje strane (zaštićeni su samo kutevi) pa unatoč lijepom izgledu i odlučnoj cijeni neću ni njega.

OnePlus 3 odlično izgleda i najrađe ne bih stavljao ništa na njega ali ako ću već stavljati onada ću u prvom redu gledati da to bude što bolja zaštita a tek onda izgled. Kao što Drug Brko reče: "Premium mobitel želi i traba premium zaštitu." Zato ću naručit Spigen Neo Hybrid.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 17:47   #325
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Naručio i ja ovo čudo, prognozira mi 04.11. isporuku, hahaha Svi znamo kako je kad se čeka nova igračka, tak da bum doslovno popizdio do tada, sve se nadam nekoj ranijoj isporuci.

Naručio sam uz njega i Nillkin maskicu, bijela boja. Platio je 6$ na ebay-u, ako valja, možda i crnu uzmem... ili možda rugged armor, bum vidio. Ovaj Neo Hybrid mi super izgleda, ali skupoooo, škrt sam, ne dam

http://www.nillkin-case.com/image/ca...10-750x750.jpg
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 18:39   #326
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Prognoziralo i meni dostavu 04.11 ali je to bilo prije jedno 2h onda sam na kraju kada sam trebao platiti primjetio nešto čudno pa sam morao odustati i pozabaviti se PayPal-om (kojeg mrzim svakim danom sve više - iako ga koristim već godinama). Platio sam prije koju minutu tim istim šugavim PayPal-om ali više nije prognoza 04.11 nego 08.11.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 19:49   #327
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ja sam naručio 27.09.

Malo pratim njihov forum, redovito se javljaju da im dosta ranije stigne nego što prognoziraju. Recimo nekima je 20-25.10. bila prognoza, a dobili su ga 30.09.

Sad dal seru i kolike su šanse da svima bude tak, bumo vidli.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 23:27   #328
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Ovaj Spigen Neo Hybrid kojeg sam naručio isto se dugo čeka, neće mi valjda mobitel stići prije njega. Gdje mogu pratiti gdje se mobitel trenutno nalazi i kako? Imam samo order number, je li to i tracking number? Vjerojatno se o tome isto govorilo ali ne pratim forum tek sam prije par dana pogledao i pročitao nekoliko recenzija ovog mobitela - vidim da ga svi hvale ko blesavi pa rekoh, ajde da vidimo i to čudo.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 06:48   #329
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Order number i tracking number nemaju veze jedan s drugim. Ako nisi dobio TN, ne možeš pratiti pošiljku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 09:39   #330
Rofellos
Premium
Moj komp
 
Rofellos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZGB
Postovi: 90
Pao mi je danas OPO na beton kad sam izlazio iz auta na parkingu.
Sad se malo neće upaliti, pa hoće na punoj bateriji i tako.
Gdje ste servisirali svoje Oneplusove? Po mogučnosti zapadni dio Zagreba.
Rofellos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na