Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2011., 14:32   #331
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
A što se tiče svakodnevnog treninga spojit sklekove, zgibove i razboj dali to steti ramenima?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 14:53   #332
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ako mislis neki misic razvit, svaki trening ga moras "ubit" (dat mu zelju da naraste), a nakon sto ga ubijes trebao bi mu dati vremena da se odmori i izgradi (unosit hranjive tvari naravno). Za manje grupe minimalno 48h, za vece (prsa, leđa, noge) cak i vise, tako da ti nije pametno svaki dan radit prsa, leđa i ostalo ako ti je u cilju povecanje misica. Ako ti je u cilju rekreacija, da ne zakrzljas ili slicno onda mozes svaki dan, ali niskim intenzitetom.
Sto se tice stetnosti za ramena, dobro se rastegni i zagrij rameni zglob te nemoj dovodit rame u poziciju koja ti je neugodna ili cak stvara bol.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2011., 23:16   #333
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Pozz ekipa, već sam imao pokušaja "aktivnog života" implemetirati u svakodnevicu al znate onu "kako došlo tako prošlo". Krenuh opet ono laganica trbušnjaci i to ali čitao sam postove i ne bih mjenjao prehranu! Radije da se više isforsam nego nego ne jest tipa krišku kolača. Pritom mislim na samo jednu i tako i za sve. Vidjet ću kako ide pa ako bude bilo potrebno onda ću i prehranu promjenit.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 00:05   #334
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Nema zdravog i aktivnog života bez zdrave prehrane... Prehrana je osnova i to će ti svak reć.

Ja čak smatram da je iz početka bolje uložit novce u prehranu pa makar morao i žrtvovat termine u teretani.
Kad tek kreneš vježbat ionako će ti trebat 7 dana da se malo oporaviš.
  Reply With Quote
Staro 23.05.2011., 21:08   #335
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ekipa, zna netko gdje u Zgu ima šipka za zgibove(al onakva koja ide između štokova, te da nije onakvog tipa koja se samo "upregne" između)?
Tražio po ovim većim dućanima i ćorak svugdje. Ove manje dućane po gradu nemam pojma di su i jel ima uopće više takvih dućana.

U ovakve nemam povjerenja baš: šipka prva, šipka druga
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 21:52   #336
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Mozda ce sljedeca pitanja izgledati glupo,ali ako tko moze odgovoriti?
Naime nije bas vezano za zdravu hranu,vec za dodatke prehrani iliti nadopune.
Naime,o vitaminima u obliku sumecih tableta.
Vidim ima skupljih po 40kn,i po 10-15 kn koliko to moze pomoci,ili je to sam zbrda zdola ove jeftinije i nemaju nikakvog ucinka na podizanje imunosti.

I frend na recept dobiva dosta ovih tzv.vitaminskih napitaka PediaSure pa meni da dosta koliko je to efektivno uzimati taj PediaSure.Vidim u opisu ima dosta zastupljenih vitamina i minerala.
O ovima se radi : http://www.mims.com/resources/drugs/...powd_29575.gif

Hvala ako netko moze ukratko pojasniti.

@Hvala Jelc
__________________

Zadnje izmijenjeno od: blava. 01.07.2011. u 21:59.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 21:55   #337
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Prebačeno jer buš prije na ovoj temi dobio odgovor...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 23:18   #338
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
@Blava

Da li se baviš aktivno sportom ili?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 23:29   #339
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
@ Blava - ako želiš ojačati imunitet, gledaj da tablete sadrže vitamine B kompleksa i po mogućnosti biti više na Suncu kako bi se u koži sintetizirao vitamin D. Vitamin C imaju valjda sve te vitaminske talbete, a on je dobar zato što je antioksidans što također pomaže. Vjerojatno je razlika u cijeni tableta po tome što se njihov sadržaj razlikuje a i sama kvantiteta vitamina i/ili minerala koji su u tabletama nije ista.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2011., 11:34   #340
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
@Blava

Da li se baviš aktivno sportom ili?
Pa ne baš,ali imam namjeru u skorasnje vrijeme barem krenuti u teretanu ili trenirati nogomet/kakve borilacke vjestine.

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
@ Blava - ako želiš ojačati imunitet, gledaj da tablete sadrže vitamine B kompleksa i po mogućnosti biti više na Suncu kako bi se u koži sintetizirao vitamin D. Vitamin C imaju valjda sve te vitaminske talbete, a on je dobar zato što je antioksidans što također pomaže. Vjerojatno je razlika u cijeni tableta po tome što se njihov sadržaj razlikuje a i sama kvantiteta vitamina i/ili minerala koji su u tabletama nije ista.
Pa taj PediaSure ima sve vitamine B kompleksa koliko vidim na pozadini tog napitka kao i neke esencijalne minerale kako navode.
I vitamini imaju neke vitamine B kompleksa koliko vidim,sta bi ti preporucio da uzimam za jacanje imuniteta.

I jedno mozda glupo pitanje,frend kaze da ti vitamini mogu potaknuti peristaltiku crijeva i potaknuti da se cesce ide na WC,recimo ako imate opstipaciju itd...

Hvala na brzom odgovoru
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2011., 12:00   #341
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
I jedno mozda glupo pitanje,frend kaze da ti vitamini mogu potaknuti peristaltiku crijeva i potaknuti da se cesce ide na WC,recimo ako imate opstipaciju itd...
Magnezij ima takav učinak.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2011., 12:29   #342
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Pa taj PediaSure ima sve vitamine B kompleksa koliko vidim na pozadini tog napitka kao i neke esencijalne minerale kako navode.
I vitamini imaju neke vitamine B kompleksa koliko vidim,sta bi ti preporucio da uzimam za jacanje imuniteta.
B6 i B12 prvenstveno a kako sam dosta kasno pisao zaboravio sam vitamine A i E + betakaroteni i drugi karoteni. Od mineralnih suplemenata dobri su krom u obliku kromovog polinikotinata, željezo, mangan, cink... Aminokiselina L-arginin je dobra no može imati suprotan učinak od željenog na neke pojedince kada se uzima kao suplement, koje točno i na koga loše utječe ne znam, pošto se nisam toliko bavio time pošto to nije moja struka. Prvenstveno se "bavim" organskom kemijom pa malo proučim i neke dijelove biokemije (iako su podjele na razne kemije samo ljudski stvorene granice, u stvarnosti nema granica ) koji neposredno utječu na kvalitetu našeg života.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 01:07   #343
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor Beetlejuice Pregled postova
Pozz ekipa, već sam imao pokušaja "aktivnog života" implemetirati u svakodnevicu al znate onu "kako došlo tako prošlo". Krenuh opet ono laganica trbušnjaci i to ali čitao sam postove i ne bih mjenjao prehranu! Radije da se više isforsam nego nego ne jest tipa krišku kolača. Pritom mislim na samo jednu i tako i za sve. Vidjet ću kako ide pa ako bude bilo potrebno onda ću i prehranu promjenit.
Prehrana je nazalost bitnija od samog treninga.
Bitnije je sto jedes, kad i kako nego koliko cesto i intenzivno vjezbas. S 2 odlaska u teretanu tjedno mozes izgledat jako dobro ako si militantan sto se prehrane tice.
S druge strane imas hrpu krmaka koji doslovno zive u teretani i tako godinama, i trpaju sve i svasta u sebe i dalje ostaju krmci.

@Emissary

Ja sam jedno vrijeme uzimao dosta magnezija zbog opustanja misica nakon jacih opterecenja i nisam primjetio neke ceste odlaske na WC
Uzimao sam magnezij u sumecim tabletama ali ne ono jeftino cudo iz supermarketa.

Btw umjetno sintetizirani vitamini se absorbiraju oko 50% losije od prirodnih. Ako ste u mogucnosti trazite prirodne izvore.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 13:51   #344
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
@Emissary

Ja sam jedno vrijeme uzimao dosta magnezija zbog opustanja misica nakon jacih opterecenja i nisam primjetio neke ceste odlaske na WC
Uzimao sam magnezij u sumecim tabletama ali ne ono jeftino cudo iz supermarketa.
Ja koristim neke jeftine iz DM-a. 60 komada cca 20 kuna. Ne pomognu baš svaki put, ali većinom jesu, samo šta ih triba 3-4 progutat.

BTW ove su u obliku magnezijevog oksida, pretpostavljam da su te u šumećim magnezijev citrat (bolje se apsorbiraju).
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 14:26   #345
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
BTW ove su u obliku magnezijevog oksida, pretpostavljam da su te u šumećim magnezijev citrat (bolje se apsorbiraju).
Vrlo vjerojatno se ne apsorbiraju bolje tablete od magnezijeva citrata pošto MgO u reakciji sa želučanom kiselinom daje MgCl2 koji ima visoku topljivost pa to ne utječe na apsorpciju (jer tijelo ovako i onako uzima magnezij u ionskoj formi). Bitno je da se sadržaj tablete dobro otopi u tijelu, a ostalo organizam obavi.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 22:27   #346
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Vrlo vjerojatno se ne apsorbiraju bolje tablete od magnezijeva citrata pošto MgO u reakciji sa želučanom kiselinom daje MgCl2 koji ima visoku topljivost pa to ne utječe na apsorpciju (jer tijelo ovako i onako uzima magnezij u ionskoj formi). Bitno je da se sadržaj tablete dobro otopi u tijelu, a ostalo organizam obavi.
hoces reci da je svejedno uzimao karbonat, aspartat, citrat ili chelated? i za cink?
sve u dmu je karbonat/oksid.
  Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 22:58   #347
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Za cink je drugačija situacija nego za magnezij i tu vrlo vjerojatno ima razlika u apsorpciji, u čiju korist ne znam točno. Karbonat je netopljiv u vodi, no u želucu onda imaš ZnCl2 koji je itekako topljiv u vodi, cinkov aspartat je zapravo kelatni kompleks, cinkov glukonat je ionski spoj... Sigurno postoje studije na netu iz kojih bi se dalo vidjeti ima li koji od njih prednost nad drugim jer ne znam kakve su interakcije organizma sa tim spojevima.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 23:22   #348
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Za studije u vezi svega živoga guglajte na Pubmedu.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2011., 00:06   #349
najjachi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 0
pozdrav. zanima me gdi u hr ima za kupiti lat sprava za vježbanje? pozz
najjachi je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 14:17   #350
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Jel vjezba tko od vas sa kettlebellima i TRX-om?
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 01:32   #351
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Zna li netko mozda gdje je u zagrebu najjeftinije kupiti z sipku?


http://static.pik.ba/galerija/2010-0...71-default.jpg
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 13:10   #352
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
Zadnji put sam to vidio u Intersportu u CC1

Bilo je oko 200-250 kn
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 13:22   #353
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Malo informacija ipak prije samog linka, u maksimirskoj je brijem još uvijek dućan, i čisto sumnjam da ćeš uspjeti jeftinije naletiti, a šipka ko šipka je vrlo ok.

http://www.pride.hr/Products/6639-za...-za-utege.aspx
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2011., 13:24   #354
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Malo informacija ipak prije samog linka, u maksimirskoj je brijem još uvijek dućan, i čisto sumnjam da ćeš uspjeti jeftinije naletiti, a šipka ko šipka je vrlo ok.

http://www.pride.hr/Products/6639-za...-za-utege.aspx
Hvala, stvarno je dobra cijena, nazalost trenutno im nije raspolozivo :/ kaze teta krajem siječnja tek.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 19:19   #355
pizdun
d(O.o)b
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: -
Postovi: 223
mali bump...


koji Creatin Ethyl Ester (u tabletama) mi mozete preporuciti? znaci proizvodac, a da je pouzdan ...

zanima me opcenito cijena i to sve, nije jos uopce sigurno dal bum uzimal, tek sam u fazi raspitivanja ... a necu pitati na teretani.net zato jer bum vjerojatno dobil bukvicu o nečitanju kojekakvih tutoriala, pa pitam tu
pizdun je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 11:08   #356
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Oj ekipa. Par pitanja.

Gdje jeftino u ZG-u kupiti L-Carnitine. Da li ima veze u kojem je obliku (žvakaće, ampule, tekućina), Tekućina mi je ok jer se može dozirati lakše (iako bi i prah onda bio OK). Tako da uzmem malo ujutro, više prije ručka ili "večere" (koju izbjegavam) i puno prije treninga (plivanje). Naravno, cijena je isto faktor.

Znam da nije magična tvar, uzimao sam ju prije maratona dok sam trenirao plivanje, ali ono. Every little bit helps. A i ima OK propertiese što se tiče ostalih tvari koje ne uključuju weight loss.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 09.10.2012. u 11:15.
  Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 17:58   #357
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ja uvijek ovdje uzimam. http://www.building-body.com/shop/in...ame=L-Carnitin

tj. uzimao sam. Ovu sezonu sam grdo fejlao pa nisam ni naručio nikaj.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 18:28   #358
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Probajte sa pro nutritionom - uzimao sam zadovoljno njihov whey i kreatin. Iako, trenutno im je stranica hackana .
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 18:46   #359
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Oj ekipa. Par pitanja.

Gdje jeftino u ZG-u kupiti L-Carnitine. Da li ima veze u kojem je obliku (žvakaće, ampule, tekućina), Tekućina mi je ok jer se može dozirati lakše (iako bi i prah onda bio OK). Tako da uzmem malo ujutro, više prije ručka ili "večere" (koju izbjegavam) i puno prije treninga (plivanje). Naravno, cijena je isto faktor.

Znam da nije magična tvar, uzimao sam ju prije maratona dok sam trenirao plivanje, ali ono. Every little bit helps. A i ima OK propertiese što se tiče ostalih tvari koje ne uključuju weight loss.
Frende moj, uz pravilnu prehranu nikakav l-carnitine ti netreba, ako vec mislis uzimat suplemente onda uzmi 100% whey protein. Btw da bi ubrzao metabolizam trebas imat 6 kvalitetnih obroka u danu, ni jedan ne smijes preskocit. Govori ti osoba koja je imala prije 100kg dok je sad na 70 Ako ti treba slozit prehranu reci, tu sam majstor
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 18:47   #360
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Oj ekipa. Par pitanja.

Gdje jeftino u ZG-u kupiti L-Carnitine. Da li ima veze u kojem je obliku (žvakaće, ampule, tekućina), Tekućina mi je ok jer se može dozirati lakše (iako bi i prah onda bio OK). Tako da uzmem malo ujutro, više prije ručka ili "večere" (koju izbjegavam) i puno prije treninga (plivanje). Naravno, cijena je isto faktor.

Znam da nije magična tvar, uzimao sam ju prije maratona dok sam trenirao plivanje, ali ono. Every little bit helps. A i ima OK propertiese što se tiče ostalih tvari koje ne uključuju weight loss.
Uzmi bolje DMAA.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na