Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2019., 22:23   #9961
dyas
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: pula
Postovi: 10
Poz
trebam pomoc/preporuku za hi-fi
totalni sam noob za audio konfiguraciju

dakle, krenimo od pocetka

imam zvucnu karticu creative labs SB x-fi elite pro
jest da je stara 14 godina ali mislim da mi je to sasvim ok za kvalitetan zvuk ili preporucujete da uzmem neku USB ?
nemam pojacalo, nemam zvucnike
razmisljao sam o Apart Champ 4 pojacalu
je li to ok u kombinaciji sa zvucnom i kako spojiti ? jer vidim pojacalo ima samo cinceve a moja zvucna ima klasicna mini-banana 3 izlaza (crni,zuti i zeleni) i jedan spdif izlaz na vanjskom kontroleru kso i jedan optical out
dal i sad to pojacalo moize spojiti na tu zvucnu ?
i drugo pitanje, posto sam nub za razglas, sta mogu spojit na to pojacalo od zvucnika ?
da li su mi dovoljna dva stupa sa srednjim, visokim i bas zvucnicima u sebi ili je bolje dodati jos i sub uz njih ?
mozda gupo pitanje ali kako pojacalo zna je li spojen sub ili visokotonac kad su svi outputi isti a zvucnik je zvucnik?
dyas je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 22:45   #9962
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Zasad ostani na toj zvučnoj, pošto nemaš drugo ništa
Apart Champ 4 je 4-kanalno pojačalo, odnosno može napajati 4 zvučnika. Ako ciljaš kupiti i slušati samo par zvučnika, bacaš novce bezveze. Kupi neko dvokanalno. Za spojit sa zvučnim ti treba kabel sa 2 činča na 3.5mm stereo jack.
Preporučam da za početak kupiš samo par zvučnika, a onda kasnije razmišljaš o subovima ako ti usfali basa. Možeš razmislit i o aktivnim zvučnicima, pa nećeš trebati zasebno pojačalo. (Edifier, Mackie, itd itd)
Ne zna pojačalo što je spojeno na njega, što god spojiš svirat će, ali sub je recimo taj koji ima ograničen frekvencijski raspon, tako da će svirat samo bas. Osim toga, većina kućnih subova su aktivni, odnosno imaju pojačalo u sebi, ne spajaš ih na vanjsko pojačalo.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 22:57   #9963
dyas
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: pula
Postovi: 10
tenks for help
a ne znam ni sam sta bi
hocu najkvalitetniji zvuk sto mogu dobiti za ne prevelike pare, pri cemu mi je bitnija kvaliteta zvuka od jacine... to mi je za sobu gdje trebam postivat susjede...
trenutno stedim, mislio sam uzeti logitech z-5500.. 2000kn
pa citam malo, bolje mi onda dat jos 1000 vise pa da imam zvuk kako se spada a ne onu logitech plastiku sa jednim zvucnikom po satelitu...
ovo pojacalo bi uzeo rabljeno pa ako kasnije pozelim jos dva straznja zvucnika, a i citam moze se spojit sub na dva kanala i plus dva za dvije zvucne kutije, bi bilo taman
sad ne znam kakva je kvaliteta zvuka na aktivnim zvucnicima, cini mi se da je pojacalo + pasivni bolje
dyas je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 23:16   #9964
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kupi ti sebi taj logi, pa onda lagano istrazuj, educiraj se, poslusaj po trgovinama demo sistema da uopce dobijes ideju sto zelis.

Za 2-3 soma on ionako nes nista pametno kupit a da svira puno bolje od logija.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 23:20   #9965
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pa ti Logitechi šta gledaš imaju svu elektroniku u subwooferu, ako njih kupuješ, onda pojačalo ne trebaš. Nema ništa loše u aktivnim zvučnicima, ali dobri i koštaju. Većina PC zvučnika je uglavnom na dnu pri kvaliteti.
S pasivnim setupom si malo fleksibilniji, ak želiš mijenjat zvučnike, pojačalo ti ostane.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 23:25   #9966
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Za 2-3 soma on ionako nes nista pametno kupit a da svira puno bolje od logija.

Vidi, dvije stranice pune, a vjerojatno svi bolji od Z5500



https://www.audiopro.hr/kategorije/s...43&sort=ca&p=1
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 23:29   #9967
dyas
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: pula
Postovi: 10
pa da, to i kazem zato me i zanima pojacalo jer ne zelim pc zvucnike, a da sad dam 2k kn za logi i onda istrazujem bolje opcije bi bilo glupo... nemam para na bacanje
mislim da bi to pojacalo na toj zvucnoj uz dvije kutije npr zvucalo duplo bolje od logitecha za koji bi dao 2k kn a ovo rabljeno mogu nac za 4k kn sve
nasao sam upravo te zvucnike za 2,700kn ali mislim da je prskupo... ne znam kakvi su, da li je bolje drvo ?



inace, za monitore sam citao da im je zvuk los, suh, kazu da su dobri za radit muziku ali za slusat ne.... nisam probao pa ne znam
sto se tice muzike, slusam rock, metal, elektro muzika mi nije na repetoaru, ako je to bitno napomenuti

Zadnje izmijenjeno od: dyas. 26.05.2019. u 23:42.
dyas je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 23:48   #9968
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Osam ljudi će ti reći osam različitih stvari. Ako si u mogućnosti probaj po trgovinama poslušati i isprobati ponešto, pa nakon toga vidi šta i kako dalje.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 00:35   #9969
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ima jedna stara narodna, nisam dovoljno bogat da kipujem jeftino.

Te jeftine no name kutije su smece u svakom pogledu. Mozda ima negdje cvijet u svom tom kukolju, ali treba izvuc kolac iz hrpe kakice.

Pogledaj si polovno po oglasnicima poznatije marke, a sto se tice pojacala tu mozes nac jeftinih class D pojacala koja ce odraditi super
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 12:41   #9970
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za početak jel trebaš kućno kino ili stereo sistem?

malo kruške i jabuke se tu miješaju koliko mi se čini.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 12:45   #9971
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kupi ti sebi taj logi, pa onda lagano istrazuj, educiraj se, poslusaj po trgovinama demo sistema da uopce dobijes ideju sto zelis.

Za 2-3 soma on ionako nes nista pametno kupit a da svira puno bolje od logija.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojaca...oglas-28483479

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/wha...oglas-27673218
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/kef...oglas-28630536
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/kef...oglas-14084880
https://www.njuskalo.hr/zvucnici/hey...oglas-26735092


Za 3 soma se mogu kupiti paketi novi sa yamaha pojačalom i dali zensor 1, što je soma puta bolje od kakvih logitech pizdarija
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 13:09   #9972
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali je pitanje i dalje jel čovjek treba 5.1 ili 2.0/1?

za stereo naravno da je bolje ovo linkano, samo treba uzet u obzir starost, ovjes, ferofluid etc.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 22:13   #9973
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Dakle, Foobar u WASAPI modeu šalje zvuk preko TOSLINKa na hifi pojačalo s ugrađenim DAC-om. Svaki puta kada se pokrene neki zvuk ili prekine čuje se vrlo blago pucketanje u slušalicama. U zvučnicima se ne čuje.

Imao sam se prilike poigrati s nekoliko pojačala i receivera u zadnje vrijeme. Jedan je pucketao iritantno u zvučnicima i u slušalicama, drugi manje, a treći je imao delay i odrezao prvih parsto milisekundi zvuka, pa se to ni ne može čuti bar na početku. Kao da na nekima mute na DACu ne radi kako treba ili ne radi uopće.

Onda sam skužio da se to zapravo događa kad zvučna kartica počne ili prestane slati zvuk preko TOSLINK-a. Sa generičkim driverom koji dođe s Windowsima 7 se to ne događa jer on čak i u WASAPI exclusive modeu uvijek šalje nešto makar digitalne nule. Međutim generički driver na TOSLINK šalje sve resampleano na 48kHz, pa jako kvari zvuk. Realtek driver šalje bitperfect signal.

Da li je netko imao slična iskustva s pucketanjima na početku i kraju tracka preko SPDIFa i kako se to eventualno riješilo?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 13:31   #9974
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Trenutno imam stereo sustav tj 2.1 low budget i htio bih nastaviti na 5.1 tim tonom.

Sto preporucate da kupim za centralni i zadnja dva zvucnika.
Trentuno:

Onkyo SR 252
Onkyo SKW 208
Magnat 802 Supreme
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 13:34   #9975
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a koji ti je izvor?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 18:46   #9976
dyas
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: pula
Postovi: 10

hvala na prijedlozima, pregledat cu

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ali je pitanje i dalje jel čovjek treba 5.1 ili 2.0/1?

za stereo naravno da je bolje ovo linkano, samo treba uzet u obzir starost, ovjes, ferofluid etc.

e to je ono sto ne znam... prvo sam htio surround tj 5.1 ali citam malo, nema pjesama snimljenih za 5.1 pa time ne dobivam nista osim da mi sa zadnje strane svira isto sto i sa prednje....


mislim da mi je 2.1 ok za muziku
jer ne treba mi za filmove ili igre, iskljucivo muzika


evo nasao sam ova dva


https://www.electronic-star.hr/Razgl...A-zvucnik.html


za 3k kn, i aktivni pa mi ne treba pojacalo, imaju bas, srednji i visoki pa ako je marka ok, to bi trebao biti kvalitetan zvuk.
ponavljam ne razumijem se u audio, pa tako ni u marke


i jedno mozda glupo pitanje, ako uzmem ta dva i spojim na pc, hocu li imati stereo ili dva mono ?
jer predpostavljam da spojim pc na jedan od zvucnika a drugi spojim sa prvim zvucnikom ?
mislim ono, stero mono, jednom sam spojio izlaz zvucne sa pc na ulaz linije i oba zvucnika su radila ali nije bio stereo, kad bi dosao np jedan instrument na desnom zvucniku drugi na lijevom, ovaj na desnom jedva bi se cuo, i desni i lijevi su svirali ono sto je trebao samo lijevi....
nemojte mi se smijat, noob sam... zato i pitam, ne zelim bacit pare bzvz

Zadnje izmijenjeno od: dyas. 06.06.2019. u 18:52.
dyas je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 18:52   #9977
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
IMG-8275

Evo napokon uhvatio vremena staviti šiljke.
Mislio sam da će mi trebati više vremena, ali s aku sam bio gotov unutar 15 minuta.

Eto, bijela boja + šiljci = ništa spektakularno ali veseli čovjeka kad malo oživi neko starije parče tehnike
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 20:01   #9978
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dyas Pregled postova
hvala na prijedlozima, pregledat cu




e to je ono sto ne znam... prvo sam htio surround tj 5.1 ali citam malo, nema pjesama snimljenih za 5.1 pa time ne dobivam nista osim da mi sa zadnje strane svira isto sto i sa prednje....


mislim da mi je 2.1 ok za muziku
jer ne treba mi za filmove ili igre, iskljucivo muzika


evo nasao sam ova dva


https://www.electronic-star.hr/Razgl...A-zvucnik.html


za 3k kn, i aktivni pa mi ne treba pojacalo, imaju bas, srednji i visoki pa ako je marka ok, to bi trebao biti kvalitetan zvuk.
ponavljam ne razumijem se u audio, pa tako ni u marke


i jedno mozda glupo pitanje, ako uzmem ta dva i spojim na pc, hocu li imati stereo ili dva mono ?
jer predpostavljam da spojim pc na jedan od zvucnika a drugi spojim sa prvim zvucnikom ?
mislim ono, stero mono, jednom sam spojio izlaz zvucne sa pc na ulaz linije i oba zvucnika su radila ali nije bio stereo, kad bi dosao np jedan instrument na desnom zvucniku drugi na lijevom, ovaj na desnom jedva bi se cuo, i desni i lijevi su svirali ono sto je trebao samo lijevi....
nemojte mi se smijat, noob sam... zato i pitam, ne zelim bacit pare bzvz
A još i lijepo svijetle, a ne kao ovi što ti ih je linkao s njuškala
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 22:19   #9979
dyas
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: pula
Postovi: 10
svi su po dva...
sta je to srednji i visokotonac ili bas i visokotonac ?
mozda treba jos sub uz njih
nekako mi se ovi sa 3 zvucnika cine boljima, na to obracam paznju ne na svjetlo heh
dyas je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 23:25   #9980
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Prije par mjeseci sam postao(post #9875) sam rekao da radim pojačalo na bazi LM3886(radi u klasi AB), točnije PCB pločice. Radim kad stignem i kad imam volje. Prva verzija pločica je stigla iz Kine za 20tak dolara.

Imam upit za korisnike pojačala, preferirate/koristite li obični(RCA) ili diferencijlani(XLR) izvor zvuka za pojačalo?
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 01:26   #9981
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor dyas Pregled postova
svi su po dva...
sta je to srednji i visokotonac ili bas i visokotonac ?
mozda treba jos sub uz njih
nekako mi se ovi sa 3 zvucnika cine boljima, na to obracam paznju ne na svjetlo heh

Broj drivera nema veze, zvučnik i sa jednim i sa 10 može bit smeće ak je smeće.
Taj koji si ti linkao nažalost ne ulijeva nikakvu nadu u imalo dobar zvuk, čak i ako nemaš visoke kriterije.


Citiraj:
Autor FujiLim Pregled postova
Prije par mjeseci sam postao(post #9875) sam rekao da radim pojačalo na bazi LM3886(radi u klasi AB), točnije PCB pločice. Radim kad stignem i kad imam volje. Prva verzija pločica je stigla iz Kine za 20tak dolara.

Imam upit za korisnike pojačala, preferirate/koristite li obični(RCA) ili diferencijlani(XLR) izvor zvuka za pojačalo?

Većina konzumera koristi RCA, tako da će im amp sa isključivo XLR ulazima radit probleme...i što se tiče nabave kabla, a i što se tiče naponske razine ulaza.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 12:10   #9982
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Citiraj:
Autor dyas Pregled postova
svi su po dva...
sta je to srednji i visokotonac ili bas i visokotonac ?
mozda treba jos sub uz njih
nekako mi se ovi sa 3 zvucnika cine boljima, na to obracam paznju ne na svjetlo heh
Ovo je jedan zvučnik.. i to su "party" zvučnici, zvuče dosta loše imo, spram onoga što mozes za tu lovu dobit. https://www.ekupi.hr/YAMAHA-radio-po...1-1417358.aspx

Po meni je SUB nešto na što su ljudi navikli iz logitech setova pošto njihovi zvučnici nisu ni imali woofer nego samo jedan visokotonac koliko se sjećam, ili dva, pa ljudi misle da je sub jaaako potreban.

Moje mišljenje je da je sub luxury, nekada treba, ali većinu vremena ne (glazba). Iako se dobije detalja i naravno ljepše to zvuči, to je jedan dodatni trošak kojega si nisam uspio opravdati (isprobao sam par subova), i još ima zajebancije sa namještanjem suba jer je tretman sobe velika stvar u kvaliteti zvuka.. tipa stavljanje dva samostojeća zvučnika odmah do kompa dok ti sjediš ispred njega kao kolega iznad.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 12:53   #9983
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
dobar sub nikad nije luxury. Niti pri velikim sistemima

Uvjek ce donjeti onda nesto sto nece donjeti niti jedan 20cm woofer

Luxury je jedino ako se radi o manjim sobama i crckalicama od par soma kn
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 15:00   #9984
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Da pitam, ako netko ima konkretna iskustva, immamo uređaj A koji ima Toslink ulaz, znači optički digitalni ulaz. Da li je moguce na taj ulaz spojit dva različita Toslink ulaza (jedan tv, drugi zvučna na kompu) u taj jedan pomoću ovog splitera ili nekog sličnog, ovaj je samo za primjer.


Ako moze, odlično, ali onda me naravno zanima kako to funkcionira u praksi i sta se recimo događa kad imamo signal na oba ulaza, jel onda svira jedan preko drugoga, ili se sam uređaj (u ovom slučaju wireless zvučnik) stilta i javi gresku.
Unaprijed hvala
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 20:10   #9985
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ako radi, sigurno neće miksat.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 12:26   #9986
eduard7
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Preporuka 2.1 sustava (komponente pojedinacno) do 4000kn

Lp!

Molio bih preporuku komponenti za 2.1 sustav za dnevni boravak dimenzija 4 x 3m do 4000kn (max 5000kn ukoliko se isplati pokoja komponenta skuplje platiti.
Do sada sam imao modecom 180 zvucnike koji su trebali biti jeftino rjesenje za stan, no isti su vraceni radi kvara pa sam odlucio kupiti nesto posteno i kvalitetno.

Hvala unaprijed na preporukama!
eduard7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 16:53   #9987
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Dali Zensor 3, ostalo ne znam.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 09:21   #9988
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Preporuka 2.0 (2.1) sistema s pojačalom/receiverom za filmove i muziku do nekih 800€? Preferirao bih 2.0 zbog manjka prostora.

Sent using the FORCE
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 12:48   #9989
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ljudi pregeneralna su vam pitanja... u toj klasi šta vi tražite uzmite bilo šta sa dugom garancijom i svim fičerima koji su vam potrebni, ali prvenstveno odlučite hoćete li HT ili 2.0/1 sistem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 14:00   #9990
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Temeljno je pitanje u ovakvim slučajevima što će biti izvor zvuka, i koliko je velika soba u koju će biti smješten sustav. Ako možemo pretpostaviti da većina onih koji bi počeli s nekim malo boljim audio sistemom i nema neki izvor osim računala, televizora, telefona - odnosno neke digitalije, trebalo bi gledati pojačalo sa nekim od digitalnih ulaza.

Najjeftinije pojačalo sa digitalnim ulazima koje sam ja našao na našem tržištu je ovaj Tangent Ampster II:
https://audiocinema-art.hr/shop/hi-f...-ampster-bt-ii

Imao sam svojevremeno jedno Tangent pojačalo, i to je bilo solidno izrađeno i zvukom kvalitetno pojačalo, pa mogu pretpostavit da je i ovo slično tome - naravno, nisam slušao ovaj konkretan model al vjerujem da je u okviru "OK" kvalitete. Na njega se da spojit TV preko optičkog ulaza, nešto preko Blututa (računalo ili telefon), i još ima analogni ulaz za nešto što se možda nabavi kasnije.

Na cijenu tog pojačala, taman u okviru najniže klase komponenti, stanu neki osnovni zvučnici cijene do cca 2.000 kuna.
Za prosječnu sobu od 15-20 kvadrata trebalo bi uzeti zvučnik sa barem 13cm bas zvučnikom, dok će za manje sobe biti OK i oni sa 10 cm basom - a tih ima više u toj cjenovnoj kategoriji.
Za zvučnike će, dakle, biti potrebno malo potražiti po akcijama i ponudama - u toj cjenovnoj klasi će većina njih biti solidna i otprilike tu negdje, uz neke manje razlike (čak ne nužno ni kvalitativne).

Ovo pojačalo gore ima i izlaz za sub, ako se krene u 2.1 smjeru. To će naravno otići izvan granica najeftinijeg komponentnog sustava - ovog od recimo 500tinjak eura, jer će solidan sub koštat neke novce.

Druge opcije uključuju jeftino pojačalo bez digitalnih ulaza (DAC-a) no može se i tim putem al ja tu ne bi računao na kvalitetan analogni izlaz iz TV-a ili računala. Preporuka je svakako neki DAC za digitalne izvore zvuka.
Isto tako, slobodno pogledat ponudu kineskih digitalnih pojačala i DACova sa web-trgovina, kvaliteta toga je sasvim solidna za male novce - no to ne vrijedi baš za zvučnike, prema mom mišljenju. Zvučnike ili od poznatog proizvođača (može i iz ponude naših dućana) ili naći neki dokumentiran DiY projekt odnosno kupit zvučnik u kitu.

Posljednja opcija je naravno kupit nešto polovno, a tu bih ja generalno pazio da ne uzmem nešto iz prapovijesti - recimo do desetak godina starosti garantira da će te komponenta još dovoljno dugo uveseljavat bez nekih problema, naravno ako ti prodavač ne ostavi dojam nekog tko je svoj hi-fi cijedio bez milosti
jean luc je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na