Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2019., 20:32   #1
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Riješeno: Speedport Plus > Asus WAN port = PPPoE Konekcija ?

Već satima pokušavam osposobiti PPPoE konekciju na Asusu RT-AC87U, na kojega je u WAN port spojen Speedport Pljus.

I nikako ne ide.
DSL korisničko ime je ok, i šifra je mijenjana već 3 puta, što preko Moj Telekom portala, što preko korisničke službe.

U Speedportu je aktivna PPPoE passthrough opcija, ali ovaj se automatski spaja na net bez da traži od Asusa iniciranje konekcije ??

U Asusu rade samo opcije fix i dynamic IP: znači klasika, kao da Speedport uopće nismo prebacivali u bridge-mode nego ovaj i dalje funkcionira kao router.

Ako neide drugačije, i moram ostaviti Speedport kako je.
Da li isključujem NAT u WAN opcijama Asusa ? Za otvaranje portova manje-više - torrente odavno ne koristim.



edit ( riješeno ):

Resetirani Speedport čačkalicom, ako treba i 3x dok ne povuče novi profil sa ACS-a.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 18.05.2019. u 01:49. Razlog: Riješeno
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 21:51   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa ako se Speedšrot sam spaja znači da nisi odradio prvi korak a to je (bilo sam ili preko SZK) da se prebaci u Bridge mode za Internet konekciju.
Čest je slučaj da ovi nižeg ranga na SZK ne znaju / ne mogu to odraditi kako treba.

Ako hoćeš sam onda moraš "deaktivirati" trenutnu PPPoE konekciju.
Jasno da ostaje aktivna PPPoE passthrough opcija.

Pravi način je da preurediš tu konekciju da bude pravi Bridge mode,
tada PPPoE passthrough ne treba / nije bitna.
Katkada je nezgodno detektirati kako i šta treba postaviti ovisno kakva je "terminologija" odnosno nazivi.

Dodatak, ugasi WiFi na Speedšrotu.

Zaheb kad to radiš sam je da ti preko remote u svakom trenutku mogu vratiti na stanje kako je bilo (prije tvoje intervencije).
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2019., 22:04   #3
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Tnx Nikky,

Speedšrot WiFi-ja sam se odavno riješio: SX783 glumi AP već par godina.
Istina, tada sam imao stariju verziju Speedporta, možda je ovaj nešto bolji po tom pitanju .

Za prebacivanje u bridge je nekoliko agenata prtljalo po "sustavu". Za jednoga od njih sam imao dojam da zna što radi i nakratko nije svjetlila online led-ica. Možda je upravo remote vratio routing mode nakon reboota.
Sutra ih opet zovem - valjda budem bolje sreće ...

edit:
Zvao ih opet. Agent me uvjerava da on u sustavu vidi da je speed prebačen u bridge, i da oni nemogu ništa više, a router i dalje routa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	speedport.jpg‎
Views:	630
Size:	44.3 kB
ID:	21163  

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 13.05.2019. u 22:21.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 22:33   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
šta ti piše na moj telekom portalu?

možeš probat resetirat speedport , pa kad potegne podatke preko acs-a će valjda potegnut nove postavke.
iako nešto radiš krivo, t-com podržava paralelne pppoe konekcije sa istim podacima, tako da neovisno o tome šta ti je pppoe dignut na speedportu, moraš bit u mogućnosti dignut još jedan pppoe sa svog routera.

ako ne ide, probaj dignut pppoe na kompu čisto da vidiš da li ti prolazi autentifikacija. ako da, a preko asusa neće, onda je nešto drugo krivo...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 00:57   #5
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Da, u Speedportu je omogućen PPPoE Pass Through, tako da bi neovisno o njemu trebao biti u mogućnosti dignutii PPoE sa kompa ili Asusa. Ali evo, ne ide nikako.

Izgleda da problem nije u Asusu - nakratko sam posumnjao u Merlin fw.
Probao sam PPoE sa kompa i ne prolazi - izbacuje dvije vrste greške: ili da autentifikacija nije uspješna, ili " The modem (or other connecting device) has reported an error"

edit:
Tek sada znam zašto su Speedport i ACS toliko omraženi.
Nakon 3 factory reseta je Speed napokon povukao config za bridge i VOiP. @jp_rv: savjet da pokušam PPoE iz Windowsa mi je poprilično olakšao detekciju problema.
Nije ni Asus bez greške: nakon dva factory-reseta i dalje od negdje vuče stari pw za dsl konekciju i nameće ga kao default.

I nešto potpuno neočekivano: Upload se povećao za 1 puni Mb u odnosu na Speedport u routing-modu.
Na VDSL 30/5 profilu sam imao 28 / 3.4 uz ping od 22 ms i jitter od 1 s > Sada imam 28.6/4.4 Mbita ut 21 ping i bez jittera
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Radi.jpg‎
Views:	558
Size:	172.7 kB
ID:	21165   Click image for larger version

Name:	radi 2.jpg‎
Views:	434
Size:	55.4 kB
ID:	21167  

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 14.05.2019. u 02:37.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 09:18   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
ps - ako imaš 5ghz speedport, čisto se solidno ponaša po pitanju signala.
imam ac verziju, ali nije mi na dsl-u jer sam na iskonu i ne može ga se prekonfigurirati, tako da glumi običan AP. ako zanemarimo pretjeranu potrošnju struje, za tu namjenu je čisto OK uređaj.

inače, innbox se pokazao (meni barem) kao jedan od boljih po pitanju dsl-a. s njim imam najveću brzinu na parici i najstabilniji link. ako ti ne treba voip i iptv, možeš ga kupit polovnog.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 18:23   #7
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
SP je ovaj zadnji što dilaju - Plus model.
Došao u kuću nakon što je prošli SP otkazao - resetirao se i ulazio u boot-loop. WiFi nisam ni stigao testirati, odavno je ugašen na svim routerima preko MojTelekom portala.
Imam VOiP pa neko njihove opreme. I ZTE i SP imaju ok modeme.
Doom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na