Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2015., 09:28   #211
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Dobro je sodom rekao,prvo wow efekt a onda busenje stemanje farbanje opet itd... A ovo sto kazes za balkon i projektor nisi fulao puno,potrosio sam sve zivce s majstorima da uopce nemam ni najmanje euforije oko svega novog oko mene,mene zena pita jesi sretan,kao konacno uselili,a meni pun klinac svega...i stana i svega oko mene
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 09:46   #212
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Moja prva PJ površina je bila komad lancuna ako se dobro sječam....a PJ je bio postavljen sastrane / slika je bila keystonana do besvjesti. I bilo mi je WOW

Mislim da je u ovoj temi bio čovjek koji je promjenio 2-3 uređaja / koristio projektore nekih 7 godina s 'podboči s knjigom' sistemom / bez ikakvih proračuna te znanja za pojam offseta i slika mu je bila WOW.



Tako da..... glavno da kreneš pa je lako vidiš gdje če te sve odvest.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2015., 13:31   #213
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Eto to...budem u hodu riješavao "probleme"...imam komad zida koji nije mali,samo moram vidjet kako će se slika ponašat...na slici taj komad zida izgleda manje nego što je...stigao PJ!

Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 15:17   #214
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kako bi bilo da se večeras malo nagradiš i pogledaš nešto s dragom umjesto da prevrčeš po torbama i kutijama?
Ljepo spustiš TV na pod , staviš PJ na stolič /ispod njega kakvu kutijicu ako bude falilo offseta , spojiš HDMI te struju i vozi.
Iako je to daleko od idealnih uvjeta , kad se uzme u obzir koliko si se izgnjavio , mislim da si zaslužio!
Sigurno češ dobit energije za dalje s kakvim filmom koji ti je na listi za pogledati.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 14.07.2015. u 15:26.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 16:35   #215
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nemojte me krivo razumjeti, ja samo hocu dati dobronamjeran savjet, stta je kad je radio sve iz nule zidove i sve da nije odradio tu pripremu kako treba. raditi isti posao dva ili vise puta... neprocjenjivo.

imagine - ja sam ono ambijentalno svjetlo narucio iz fore, kostalo me 90 dolara, i za te novce vrijedi jer mi sluzi upravo za ono za sto ti imas lampe - pozadinsko bias svjetlo, jer mogu riktati koju god nijansu boje hocu i njezin intenzitet. shvacas. A ambilight efekte palim i gasim po potrebi jednim klikom u windozama. za showoff ili neki crtic i slicno. trenutno ni ne radi jer mi je izgleda krepao ssd u miniPC-u

tbred - napravi ovo sto ti zamisljeni kaze, ja kad sam prvi put uzeo porjektor sam rastegao plahtu preko ormara, nisam mogao izdrzati da nesto ne pogledam
i ta plahta mi je bila dovoljna da skuzim kakvu dimenziju zelim slike u prostoru, jer nije uvijek velika dijagonala dobra za mali prostor.
meni osobno je 90-100" u vrh glave i previse kad gledam sa 3 metra.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 16:51   #216
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Imagine-to bi bilo sjajno al kako stoje stvari danas su mi elektricari u stanu sigurno do 21h...

Gabre- uticnice su sve bile montirane u stanu vec,al mogao sam ih maknut to definitivno...nit mi treba zica gore nit taj prekidac...nisam razmisljao tada uopce a trebao sam jbg...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 20:06   #217
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
naletio na ovo, ima vrhunskih radova, ali meni su vise interesantne ideje koje su upotrijebljene u nekim radovima, a koje se mogu primijeniti i kod jeftinijih kucnih setup-a

http://www.finitesolutions.co.uk/hom.../installations
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 21:48   #218
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Samo upalio TV je dijagonala 120cm...

Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 22:52   #219
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
cek, ti ces to iznad tv-a projicirati pod plafon i uza zid?

ajmeeee pocni stediti za rolo platno
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 23:01   #220
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Samo upalio TV je dijagonala 120cm...
Ovdje ne bus nikog impresioniro ...ajde te slike tamo u temu di su ti rekli da si premali tv uzeo ...47" nije dovoljno ali 55" je navodno taman.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2015., 23:04   #221
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Samo ti zajebavaj

gabre - tv će stepenciu niže

Slika jos mora popunit prostor jugozapadno
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 05:15   #222
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jesi jos isprobavao?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 09:05   #223
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Nisam još ništa,nemam ga gdje stavit...naručio sam nosač
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 11:02   #224
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
nemojte me krivo razumjeti, ja samo hocu dati dobronamjeran savjet, stta je kad je radio sve iz nule zidove i sve da nije odradio tu pripremu kako treba. raditi isti posao dva ili vise puta... neprocjenjivo.
Bilo bi neusporedivo bolje da nije ovako kako je i...da , trebao je misliti.
Što se toga tiče , s tobom se slažem u potpunosti.

Ali kad več nije mislio ...sve palo u vodu / uzalud cijeli trud? Ma daj

Kod tebe je sve divno i krasno / iz prve u sridu?
Znaš ,moji okviri razmišljanja o kučnom kinu su poprilično široki ali svejedno mi nije sve baš divno i krasno.

Radio sam sve iz nule i....
mogao sam odvojiti truda za "ukopati" platno u strop što bi bilo puno bolje estetsko te funkcionalno rješenje.
mogao sam još malo kopati te premjestiti kabele za svjetla kad sam promjenio smještaj ekrana.
mogao sam smontirati i bolje (PJ frendly) reflektore umjesto da popravljam stanje modifikacijama istih.
A mogao sam i malo više razbijati glavu o svemu skupa pošto je bilo očito da situacija traži AT ekran.

E sad ,svako malo mi padne na pamet da bi bio red da se malo uhvatim "reflektora"...da su simetrični u odnosu na ekran.
...i svako put mi bude nekako žao što to nisam napravio u startu. Sasvim normalno.

Uglavnom , iako je moglo i bolje ,spomenuti problemi teško da čine cijelu priču uzaludnom.
Ljudi uče dok su živi.


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
imagine - ja sam ono ambijentalno svjetlo narucio iz fore, kostalo me 90 dolara, i za te novce vrijedi jer mi sluzi upravo za ono za sto ti imas lampe - pozadinsko bias svjetlo, jer mogu riktati koju god nijansu boje hocu i njezin intenzitet. shvacas. A ambilight efekte palim i gasim po potrebi jednim klikom u windozama. za showoff ili neki crtic i slicno. trenutno ni ne radi jer mi je izgleda krepao ssd u miniPC-u
Lampe mi služe kad mi treba svjetlo u tom djelu prostorije.
Nebi ni u ludilu palio iste za vrijeme gledanja a ni mjerenja jer ,čemu otkrivat toplu vodu?
Ali eto , tema me potaknula do mjerim u tim uvjetima da imam neke konkretne podatke.
A kad čovjek pogleda za koliko se podigne nivo crne te kako kontrast ode od cca 3200:1 na 135:1 ,
rekao bi da je to dovoljno konkretan argument.


Inače , PJ slika za razliku od TV slike ne traži pozadinsko svjetlo da nebi bila napad za oči.
No ako ti oči to traže , to ti je dokaz da je slika presvjetla.
Povečaj dijagonalu te ako možeš zatvori leču koliko možeš.



Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Imagine-to bi bilo sjajno al kako stoje stvari danas su mi elektricari u stanu sigurno do 21h...

Gabre- uticnice su sve bile montirane u stanu vec,al mogao sam ih maknut to definitivno...nit mi treba zica gore nit taj prekidac...nisam razmisljao tada uopce a trebao sam jbg...
Ako prekidač / svjetlo nisu funkcionalni , možeš jednostavno okidat kabel koji viri iz zida te odspojit prekidač , omotat izolirkom žice , nagurat zgužvanu salvetu , zamješat malo gipsa i zaravnat špatulom.
Poslje obojaš i vozi. Samo ne zaboravi izmjerit i zapisat gdje je to jer nikad neznaš kad ti može zatrebat.


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
naletio na ovo, ima vrhunskih radova, ali meni su vise interesantne ideje koje su upotrijebljene u nekim radovima, a koje se mogu primijeniti i kod jeftinijih kucnih setup-a
Na koja riješenja misliš?

Nego.....ljepo za vidjeti da ima i normalnih ljudi / da ne voli svatko mini kino prostorije po kučama.

Mene osobno niti malo ne privlače podiji , rejzeri ,3 reda fotelja za 2 familije , hrpica plakata , i aparat za kokice.
Sve omotano s umjetnim stupovima i sam bog zna kojim još bespotrebnim glupostima.

Ja sam morao dampirat kazetu platna jer se čula kad bi drmnuo sub.
Mogu mislit koje je to veselje u kučama sastavljenima s 'pljuni pa preljepi' sistemom.
Onima s bar 2 tone paper-mašea u samim kino prostorijama.

Bar je u pitanju 'portfolio firme' pa nema govora o klasičnim DIY zvučnim tretmanima koji ljudi rade napamet.
Ono da umanje negativne strane zvuka riješenog po vodilji "glavno da izgleda čisto"

U biti pretpostavljam da nema govora jer...
realno gledano, iako se radi o izvedbama same firme ,sve što je napravljeno je određeno zahtjevima klijenata.
Klijenata koji nešto žele , koji ne znaju što točno žele a znaju što ne žele ....., pa plate firmu za idejno & izvedbeno riješenje.
A kako klijenti večinom nemaju 2 blage veze o tematici ,ispadne to što ispadne jer , njihovi novci
Na kraju krajeva , nije uopče važno što se nešto moglo bolje riješit...važno je da se ima nešto za impresionirati druge koji nemaju 2 blage veze.


Uzmi za primjer kad je Akva poželio kučno kino.
Čovjek o tome nema 2 blage pa je svojih 25k prepustio firmi i eto ti kučnog kina.
Kučnog kina koje je riješeno profesionalno pa nema razloga da svima ne cure sline na pomisao gledanja filma kod njega.

Onim nesretnicima kojima ne procuri slina , onima kojih ubode 5-6 "zanimljivosti" dok čitaju tu ljepo dokumentiranu priču...
mi smo jednostavno ljubomorni.
LOL