Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2014., 12:51   #91
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
tnx Forace na savjetu...
skuno manual, ali naletio i na benq web stranicu gdje se moze ''simulirati'' polozaj projektora
http://www.benq.com/microsite/projec...tiocalculator/

po ovome ni jedan ni drugi ne odgovaraju...
ja sam sebi u glavi zamislio da projektor stavim direktno uz strop, na udaljenosti od oko 1.70m (mislio sam da imam bar 2.5m ali sam jutros to premjerio i ispalo mi je 1.70 do stropne grede)

kod w1070 bi dobio malu dijagonalu
kod w1080st nema mogucnost vertikalnog tilta + sto je i skuplji (nama ga bas po ebayu...)

moram jos jednom promisliti o svemu...
na stolic ga ne mogu staviti jer mi stolic sluzi kao subwoofer, pa bi i projektor skakutao jednako kao i sub...a to mi ne djeluje kao zanimljiva varianta...doduse, mozda bi dobio skroz zgodan efekt u odredjenim scenama
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 17:49   #92
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Da se i ja ukljucim u raspravu...
mene zanima ima li itko iskustva sa kalibracijom projektora. Mislim kupiti X-Rite i1Display Pro. Projektor je Epson TW9200 pa nebi uzea neki skart od kalibratora, ali ne bacaju mi se bas ni pare za to jer mi je slika cak i ok bez ikakve kalibracije.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 13:48   #93
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova

moram jos jednom promisliti o svemu...
na stolic ga ne mogu staviti jer mi stolic sluzi kao subwoofer, pa bi i projektor skakutao jednako kao i sub...a to mi ne djeluje kao zanimljiva varianta...doduse, mozda bi dobio skroz zgodan efekt u odredjenim scenama
tko ti je kriv kad me nisi slušao
Nego , jesi se igrao s Najdom i mikrofonom?
I da ne zaboravim , što si furnirao stolič ako je morao bit crn? Zbog rubova ili je Ona zakolutala očima i rekla da joj crno više paše?


Da ne bude da samo oftopičarim...zaletiš se u bauhausa i uzmeš "Dulux Grej stil 2"


@ afterburner

ColorMunky display ti je hardverski tj. po točnosti doslovno ista stvar no poprilično jeftiniji. Nekih 1300kn vs 1800kn kod nas. A ako hočeš ultra jeftino ja ti prodam Display 2 za 500-600 kn

Nego , jesi probao onaj updejt za Epsona koji navodno radi efekat sličan Darbiju ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 19:36   #94
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
tko ti je kriv kad me nisi slušao
Nego , jesi se igrao s Najdom i mikrofonom?
I da ne zaboravim , što si furnirao stolič ako je morao bit crn? Zbog rubova ili je Ona zakolutala očima i rekla da joj crno više paše?


Da ne bude da samo oftopičarim...zaletiš se u bauhausa i uzmeš "Dulux Grej stil 2"


@ afterburner

ColorMunky display ti je hardverski tj. po točnosti doslovno ista stvar no poprilično jeftiniji. Nekih 1300kn vs 1800kn kod nas. A ako hočeš ultra jeftino ja ti prodam Display 2 za 500-600 kn

Nego , jesi probao onaj updejt za Epsona koji navodno radi efekat sličan Darbiju ?
Nisam ni zna da ima novi firmware...stavit cu ga al ne bas tako brzo jer mi se neda skidat projektor sa nosaca da bi ga connecta sa kompom. iDisplay pro je oko 1500 kn (u nekom online ducanu u nas) tako da cu valjda njega uzet (za koji mjesec dva nakon sto upgradeam receiver ). Navodno je software u iDisplay pro-u malo bolji i jednostavniji sta mi je bitno jer neman zivaca se jos sa tim zezat tako da mi je on favorit za sada. Ako ima koja druga marka slobodno napisite
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 13:43   #95
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm...mišljenja sam da bi prvo trebao promisliti o tome što u biti želiš kalibrirati ,koliko te to zanima te koje mogučnosti tražiš.
Ako je to samo projektor i jednostavnije gledaš kao bolje zaista ne vidim razloga zašto nebi uzeo spomenuti CMD. Iako je prateci softver ogranicen prema i1 DP softweru , ako želiš jednostavno onda ne vidim zašto bi ti bilo važno. Na drugu stranu ,smatram da je i1 DP puno bolji izbor za kupovinu te s njim imaš dosta više slobode. A da ne govorim o mogučnosti da s njim možeš pratiti mijenjanje slike zbog padanja inteziteta svjetlosti zbog korištenja projektorske lampe. Što se samog hardvera tiče , praktički je to isti vrag ako staviš nastanu ono što je 5 puta brži. Na automatiki radi dovoljno brzo a ako namjeravaš ručno , trebati če ti daleko više vremena da protumačiš rezultar nego što češ čekati na te iste rezultate.
btw , koliko znam u prodaji su 3 verzije tog senzora i sve skupa je mali kupus pa provjeri što se to prodaje za 1500kn nnakomn što promisliš što želiš
Koliko znam ona obična verzija (retail) jedina radi s x-rite softverom dok OEM te one brandirane verzije ne rade. A iako ove prve dvije rade s onim popularnim softverima kao CalMan i Chromapure , treca ne radi.

Što se tiče Datacolor tabora , dok je kupovina tog senzora prije bila kao lutrija sada su poprilično popravili sitaciju u zadnjoj generaciji. Nazalost , treba ti Elite verzija koja je 2kkn da ne dobiješ nakakav ograničeni prateči softver tako da nisam to nešto posebno proucavao.

Inace , vec se godinama igram s kalibracijom projektora po istom sistemu. Po onom gajdu za damije što sam sam bog zna koliko puta linkao pa ...

Ono što želim reči je da bi sve skupa trebalo pitati nekoga koga to zanima puno više / nekog tko bolje poznaje materiju

Šteta što mogučnosti kalibracije slike ne dolazi po defaultu s projektorima i Tvima kao što je to slučaj s resiverima i mikrofonima. Doduše , postoje oni Lumagen procesori s kojima je to poprilično jednostavno no sve skupa je daleko od pristupacnog. Najeftiniji video procesor s tim mogucnostima je nekih 500 baksa.
Uz to bi volio vidjeti i radanje nekakvog standandiziranog mounta za optiku.
Nesto slično kao kod fotoaparata s izmjenjivim objektivima. Dobar optički sistem nije baš zanemariva stavka u kontekstu cijene projektora pa je zaista šteta što je sve skupa neiskorišteno nakon što projektor ide kvragu.

Ali ne , stvari se razvijaju u 4k smjeru te laserima i tako imamo ovaj zadnji Epsonov projektor koji bi trebao baciti u škovace nakon 20k sati.

No dosta jer necu vise kuckati o projektorima...


btw , HCFR ti zaista nije kompliciran pa daj okacis par mjerenja kad uzmes kolormetar jer me nešto zanima?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 09.10.2014. u 12:07.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 17:26   #96
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Planiram kalibrirat monitor, projektor i eventualno tv. Zelim da mi software bude sto jednostavniji za koristenje al opet da ne bude zakinut za neke naprednije opcije (u slucaju da ne budem zadovoljan automatikom ili pozelim malo detaljnije ceprkat po postavkama). Iskreno ovo mi je prvi projektor i super sam zadovoljan. Nazalost u nas nema bas nekih opcija za osobno isprobavanje ili usporedbu prije kupnje tako da san ga kao i vecinu stvari uzeo po reviewima (a i cijena je nekim cudom bila cak i jeftinija nego vanka). Za sada nisam pozalio, samo zelim izvuc najbolje sto projektor moze ponudit pa zato i gledam ove kalibratore. Sto se tice Datacolor-a, probao sam prije par godina neki spyder na monitoru i rezutati su bili ocajni. Zato bi njih izbjegavao ako je moguce
Evo link sa iDp...sad kakva je verzija morat cu pitat prije kupnje. Iako nisam nigdje vidio da prodaju OEM verzije.

Izmjenive objektive na projektorima imho necemo bas tako brzo vidijeti. 4k je jos preskup a i svi dosadasni filmovi (na bluray-u) su u 1080p, tako da i imas 4k projektor nema skoro nista materijala koji bi to iskoristio. Ali nemam nista protiv napredovanja tehnologije.

Usput ako ti treba koji info o epsonu (prije nego sto uzmen kalibrator) slobodno pitaj.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 19:21   #97
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
tko ti je kriv kad me nisi slušao
Nego , jesi se igrao s Najdom i mikrofonom?
I da ne zaboravim , što si furnirao stolič ako je morao bit crn? Zbog rubova ili je Ona zakolutala očima i rekla da joj crno više paše?


Da ne bude da samo oftopičarim...zaletiš se u bauhausa i uzmeš "Dulux Grej stil 2"


Sorry....naucio sam da mi izbaci poruku kad netko odgovori u temi...tako da sam tek danas ovo vidio...

i WTF je ovo sivilo ? Dali je boja za zid koja sluzi umjesto platna ?

A furnirao sam ga prvenstveno radi pucanja rubova...znam da ljudima zna pucati boja na spojevima MDF....
nazalost furnir koji sam koristio je bio star tako da ni pituravanje nije ispalo vrhunski ali je ispalo jako dobro ...
s najdom se igram skoro svakodnevno...toliko da bi ju najradije kroz prozor frknuo
salim se...ispunjava ona svoju funkciju

Inace, za sad sam projektor stavio na hladno...mozda uleti kakva dobra ponuda za crnog petka
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 00:03   #98
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
samo jako dobro pazi na kakvo platno ces pustati film, i kakvi su ti zidovi jer sam ja imao preeeevise refleksije i onda bi mi ubijalo sliku
ja sam to ovako rješio
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 12:54   #99
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Planiram kalibrirat monitor, projektor i eventualno tv. Zelim da mi software bude sto jednostavniji za koristenje al opet da ne bude zakinut za neke naprednije opcije (u slucaju da ne budem zadovoljan automatikom ili pozelim malo detaljnije ceprkat po postavkama).
Onda i1 DP i puna šaka brade.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Iskreno ovo mi je prvi projektor i super sam zadovoljan. Nazalost u nas nema bas nekih opcija za osobno isprobavanje ili usporedbu prije kupnje tako da san ga kao i vecinu stvari uzeo po reviewima (a i cijena je nekim cudom bila cak i jeftinija nego vanka).
Iz prve usridu. Taj Epson je zaista fenomenalan uređaj za novce koje se kod nas traže. A opčenito ima i najbolju podršku proizvođača u industriji. Jedina šteta što živimo u Hrvatskoj :-/
Nego ,gdje si ga kupio / koliko si platio?

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Izmjenive objektive na projektorima imho necemo bas tako brzo vidijeti. 4k je jos preskup a i svi dosadasni filmovi (na bluray-u) su u 1080p, tako da i imas 4k projektor nema skoro nista materijala koji bi to iskoristio. Ali nemam nista protiv napredovanja tehnologije.
Nemam ni ja protiv napredovonja tehnologije samo je stvar u tome što tu uvijek ide u uvrnutom smijeru te jeftino i pristupačno ne dolazi bez nekih 'nuspojava'.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Usput ako ti treba koji info o epsonu (prije nego sto uzmen kalibrator) slobodno pitaj.
kad ga uzmeš i kalibriraš sliku nema te više na forumu ?


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova

i WTF je ovo sivilo ? Dali je boja za zid koja sluzi umjesto platna ?
To sivilo je 00 NN53 /000 što je novi izbor za boju najsličniju orginalnoj BW formulaciji. N7.8 vs. N7.5.
Nakon što su promjenili formulaciju veziva u novom batchu AAA isti je kompatibilan s puno više toga za razliku od starog batcha. Tako da se može reči da ti i ne treba više AAA ako želiš jednostavno. S istim dobiješ veči gain ali ovisno o ovjetima te projektoru , možda ti i ne treba?
Inače, za razliku od prije sada nisi ograničen na sivilo jer ima i par svjetlijih (s večom N vrijednosti ) a da su neutralne ( s istom RGB vrijednostima / mislim da je ova duluksova 190 / 190 /190). Ne znam napamet pa prokopaj malo po netu.
Uglavnom ,imaš par od Duluksa a u Građe možeš uzeti Caparol po RALU 7038 koji je malo svijetliji od Duluksa. Mada bi ja osobno išap na Duluks jer ga navodo miješaju s užom tolerancijom. Ako se odlučiš na bojanje vodi racuna da ti treba više od onog što piše jer pokrivnost testiraju na staklu ili što ja znam.

btw , ja sam sebi oko ekrana htio tamno tako da sam po zidu i po prvom metru plafona mazao bojao 'Dulux Najt Đvl 1' tj. 00 NN05 /000 što je najtamnija koju sam našao ...N2.3. Nije ko onaj crni velvet ali za boju pije svijetlost ko crna rupa. Cijeli strop bi mi bilo previše tako da je na ostatak išlo sivo. Trebao bi prokopati slikice za kod a trenutno sam ljen. Uglavnom , covjek nebi vjerovao ali kad otvoriš prozore ne pirimjecujes da je plafon siv a kad zatvoris prozore razlika u percepciji kontrasta je poprilična.


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Inace, za sad sam projektor stavio na hladno...mozda uleti kakva dobra ponuda za crnog petka
Pa vec imaš nelošu ponudu tj w1070 ovdje na tržnici.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 09.10.2014. u 13:00.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 15:35   #100
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

Pa vec imaš nelošu ponudu tj w1070 ovdje na tržnici.
Tnx oko savjeta i pojasnjenja oko boje za zid
bit ce to korisno...

da, vidio sam taj oglas, cak sam bio do sibenika, mislio nazvati covjeka da to pogledam...
na kraju kupio glodalicu

ne, za sad je na mirovanju jer jos nisam smislio kao to montirati (problem udaljenosti) a malo sam umoran od uradi sam rjesenja...zelim nakopon imati nesto sto radi kad izvadis iz kutije
doduse, ne znam koliko mi benqu to garantira
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 15:52   #101
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Onda uzimam i1 DP (cim se skupi para ).
Bit cu i dalje na forumu nego sam mislija ako te zanima nesto na sta ti mogu odgovorit bez kalibratora.

Epson me izasa 14.5K al sam ga morao cekat nekih 20ak dana. Vidim da i dalje drzi istu cijenu... ako uzmemo u obzir da je u US negdi oko 2500$ mislim da za te pare u nas nema nista bolje.
Platno mi je Grandview Cyber CBP106W. 16:10 omjera iako je projektor 16:9 (naravno da nije bilo 16:9 sa nekom normalnom cijenom tako da za sada san zapea sa njim ). Iako nije lose mozda i njega promjenim jednog dana (opet onaj mali problemcic sa parama) i uzmen elektricno koje bi ugradija u spusteni strop...

Sto se tice refleksije i boja...meni je zid iza platna u tamno crvenoj boji tako da po noci izgleda skoro crno, ali me isto malo zeza refleksija plafona i ostalih zidova koji su nazalos u bijeloj boji i relativno blizu platnu (projektor mi je u dnevnom boravku pa bi me ukucani streljali jos da i opituram ostale zidove u nesto tamnije )
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 15:49   #102
Imagine