Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2015., 19:28   #1
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Tcom sx763 i port 80 za web server

Ne znam u čemu je problem,

U prošlosti sam normalno radio fowarding porta za RDP i radilo je bez problema.

Imam na stlonom kompu wampserver s web stranicom, postavljene su postavke za pristup van localhosta, normalno mi otvara stranicu unutar lokalne mreže. Znači ako napišem 192.168.1.10 (statički ip servera) otvara mi bez problema laptop spojen lokalno na istu 192.168.1.0 mrežu.

Napravio sam port foward (TCP I UDP) 80 NA 192.168.1.10, isključio firewall u postavaka routera, isključio firewall na Win 7 skroz. Ali nemam pristupa izvana, jednostavno mi ne otvara, znači da je problem u routeru. Upisujem direktno vanjsku adresu (nisam još radio dyndns jer ne prelazim ovaj korak).

U čemu je problem, da li blokiraju taj port 80 na sx763 ili?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 19:39   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Obzirom da nisi podesio DynDNS (nije ni bitno za test), vidi koja ti je trenutna javna ip adresa pa probaj otvoriti sa kompa koji je na drugoj konekciji (susjed i sl.).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2015., 19:43   #3
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Koji isp? Mozda je problem do CGN-a - dok provider ne daje rutabilne adrese jer imaju manjak rutabilnih pa koriste nat... Optima sam cul da to koristi. Daj vidi na ipchicken.com ili nekom sajtu koju adresu dobivas. Ako je iz 10.x.x.x ili iz 172.16.x.x rangea onda je to to, nije rutabilna adresa i zato ti ne radi stvar.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 19:51   #4
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Obzirom da nisi podesio DynDNS (nije ni bitno za test), vidi koja ti je trenutna javna ip adresa pa probaj otvoriti sa kompa koji je na drugoj konekciji (susjed i sl.).
Pa da to i probavam s moba koji je spojen na 3g, znači van lokalne mreže i ukucavam vanjsku ip adresu, ne lokalnu od mreže. I ne radi. Ako probam s moba ili laptopa spojen na lokalnu mrežu, stranica se normalno učitava utipkavanjem lokalne ip adrese servera. Van lokalne mreže ne radi. Stvarno mi nije jasno, sve sam pogasio od firewalla, u apache serveru dao sve moguće pristupe (što normalno radi budući da otvara s druge ip adrese unutar lokalne mreže), zapne kod routera, ali ne znam zašto. A tamo nema puno konfiguracije, preusmjerio i TCP i UDP port 80 na statičku od servera, ugasio firewall na routeru i to je to.

Možda router koristi taj port za web sučelje?

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Koji isp? Mozda je problem do CGN-a - dok provider ne daje rutabilne adrese jer imaju manjak rutabilnih pa koriste nat... Optima sam cul da to koristi. Daj vidi na ipchicken.com ili nekom sajtu koju adresu dobivas. Ako je iz 10.x.x.x ili iz 172.16.x.x rangea onda je to to, nije rutabilna adresa i zato ti ne radi stvar.
Tcom je ISP, vanjska je iz ranga 93.x.x.x . Prije par mjeseci sam probavao RDP i radilo je normalno.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.08.2015. u 20:29.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 22:28   #5
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Prvo provjeri jel stvarno port otvoren. Imas na netu tih port checker stranica koliko hoces. Moguce je da ti je port dobro otvoren, ali na web serveru ti servis ne odgovara na upite s vanjskih adresa (binding). Osim toga, probaj napraviti port forward sa nekog visokog porta npr 12345 na port 80 lokalnog racunala, pa izvana pristupati sa recimo http://tvojaadresa:12345
Ovo su neke od opcija.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 12:24   #6
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
probaj iskljucit firewall na t-comovom webu
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:14   #7
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Problem je bio u konekciji servera i routera, naime budući da su od nedavno na suprotnim stranama kuće, korištena je bežična veza za konekciju. Ne znam zašto ali SX763 očito ne preusmjerava portove na detektirane bežične konekcije, što je očito implementirao radi sigurnosnih razloga, ali dobro.

Uglavnom čudan problem riješen, taman prije nego je router završio kroz prozor van.
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na