Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2011., 13:33   #1651
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Hm... Mozes li malo pojasnit di tocno da pogledam ove shsh fileove? Na mobu ili? Btw poskidao i 4.2.1 i 4.3.3 i 5.0.0 pa cak i probao sa upateom preko itunesa ota i nista stalno error 6094? Prosurfao i nis konkretno nije upalilo, ni host file ni sa tumbrellom...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 13:35   #1652
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Hm... Mozes li malo pojasnit di tocno da pogledam ove shsh fileove? Na mobu ili? Btw poskidao i 4.2.1 i 4.3.3 i 5.0.0 pa cak i probao sa upateom preko itunesa ota i nista stalno error 6094? Prosurfao i nis konkretno nije upalilo, ni host file ni sa tumbrellom...
Naravno da ti javlja grešku jer bez shshs možeš updateat samo na aktualnu verziju što je 5.0.1.

U tiny umbrella vidiš koji shsh imaš spremljen - moraš označit request shsh from cydia.
flajpan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2011., 23:57   #1653
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
tnx na pomoci, evo bas sjeo za komp i gledam u tumbrella, javlja za svaku verziju: CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR IPHONE 4 itd
I na kraju "Cached 0 shsh files
Toliko od toga svejedno tnx na pomoci probat cu iovako roknut na 4.0 ili 4.1 pa ako prode prode
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 09:03   #1654
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Problem, iPhone blokirao i nakon sto sam ga resetirao, ne rade PUSH-evi za facebook i facebook messenger, za whatsapp nekad rade, nekad ne. Probao obrisati aplikacije i ponovo instalirati, nista. Također instalirao i Im+ pro ali ni on ne radi kako treba. Notifikacije sve ukljucene. a, između ostaloga primjetio sam da je jako usporio cijeli mob. Ios 4.3.3, jailbreakan. ima li tko kakvu ideju?
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 15:05   #1655
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
iPhone recovery mode - restore problem

xxxxxxx
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 19.12.2011. u 22:49. Razlog: izasao iz recovery mode-a
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2011., 22:49   #1656
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Po uputama s prve stranice
"13.Saada se na springbordu nalazi ikona cydia, uđite u aplikaciju i dolje stisnite Manage pa onda sources.U gordenj desnom kutu Edit pa u ljevom Add i upisite http://cydia.hackulo.us i stisnite Done. Nakon toga na Search i potražite Installous te ga instalirate. Sada imate Installous aplikaciju koja funkcijonira ko appstore uz razliku da su aplikacije cre....e :-) uzivajte!!!"

uspia san skinit i installous ali sad ne mogu skinuti ultrasnow tj pretraga u cydii mi ne nalazi ultrasnow nego samo sbs settings i neki toggle utlrrasnow
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 20.12.2011. u 15:42.
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2011., 09:47   #1657
Gagi
Premium
Moj komp
 
Gagi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 197
Jel zna netko sto se događa sa repo66.ultrasn0w.com?
U cydiji mi nemoze nac ultrasn0w, tj, nemoze ni povuci sa servera! druge stvari rade iz cydije!

Probao sam preko drugih sourceva ali nevalja instalacija!!

Ima sam 4.2.1 pa sam ga bacio na 5.0.1 juces pa ga nisam mogo otkljucat jer jos nema. ( navodno u pon. treba izac ultrsn0w 1.2.5)

Sad sam ga vratio na 4.3.3, 06.15.00!

Cak sam probao i preko iexplorera ubacit ultrasn0w koji sam skinu sa neta prikladan 4.3.3 verziji!

Ako ima tko kakvu ideju za unlock. muci se source od ultrasn0wa?!

ili da vratim na jos manju verziju, ali cini mi se da nema smisla jer mi nemoze povuc ultrasn0w sa repo666.....?!
Gagi je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2011., 11:04   #1658
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Skini ultrasn0w sa http://www.sinfuliphonerepo.com/
Jucer sam sa tog repoa uspio skinit ultrasn0w i unlcokao svoj 3G.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 00:41   #1659
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Evo jedno pitanje..pratim temu već neko vrijeme, imam iPhone 4 32Gb kupljen u vip-u, nije ništa rađeno na njemu do sad, od podataka imam kontakte i 140 fotki...al svejedno moram pitat...koji je najbolji jailbreakan iOS za koristit? mislio sam stavit verziju 4.3.3..koja je vidim zadnji threadani jailbreak...kad kažem najbolji, mislim koji radi najstabilnije i s kojim će većina igara i aplikacija radit normalno...isto tako jel se gube kontakti, sms-ovi, slike, pjesme ili postavke s mobitela s ovim novijim jailbreakovima? jer na netu svašta nalazim po tom pitanju jailbreaka s različitim verzijama iOS-a...i koji alat koristit za tu namjenu? za 4.3.3 verziju vidim tu je SnowBreeze 2.7.1 i RedSnow...jailbreak isključivo radim zbog aplikacija i igara i to je to..unlock na druge mreže mi ne treba...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 07:59   #1660
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Koji sad firmware imas? Zadnji jailbreak je za verziju 4.3.3. i koristi se Redsnow. Nikad s njim problema nisam imao.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2011., 10:36   #1661
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Evo jedno pitanje..pratim temu već neko vrijeme, imam iPhone 4 32Gb kupljen u vip-u, nije ništa rađeno na njemu do sad, od podataka imam kontakte i 140 fotki...al svejedno moram pitat...koji je najbolji jailbreakan iOS za koristit? mislio sam stavit verziju 4.3.3..koja je vidim zadnji threadani jailbreak...kad kažem najbolji, mislim koji radi najstabilnije i s kojim će većina igara i aplikacija radit normalno...isto tako jel se gube kontakti, sms-ovi, slike, pjesme ili postavke s mobitela s ovim novijim jailbreakovima? jer na netu svašta nalazim po tom pitanju jailbreaka s različitim verzijama iOS-a...i koji alat koristit za tu namjenu? za 4.3.3 verziju vidim tu je SnowBreeze 2.7.1 i RedSnow...jailbreak isključivo radim zbog aplikacija i igara i to je to..unlock na druge mreže mi ne treba...

Koji sad FW imas ? ako nema shsh blobove, jedini koji ces moci staviti je ili najnoviji (5.0.1) bez JB ili 4.1 sa JB. Najbolje je da sad napravis cijeli backup i napravis JB na postojeci FW i spremis shsh.redsnow je odlican i snjim nisam imao problema.

Pitanje za korisnike 5.0 i 5.0.1 : Dali se koristite imessageom ? Problem je u tome sto poruke s 5.0 na 5.0.1 i obratno ne dolaze na vrijeme, ne dolaze uopce a i kad dodju nekad dodje email umjesto imena posiljatelja pa se moram palit gasit wifi i poruke u appovima da opet koliko toliko proradi ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 20:15   #1662
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Koji sad FW imas ? ako nema shsh blobove, jedini koji ces moci staviti je ili najnoviji (5.0.1) bez JB ili 4.1 sa JB. Najbolje je da sad napravis cijeli backup i napravis JB na postojeci FW i spremis shsh.redsnow je odlican i snjim nisam imao problema.

Pitanje za korisnike 5.0 i 5.0.1 : Dali se koristite imessageom ? Problem je u tome sto poruke s 5.0 na 5.0.1 i obratno ne dolaze na vrijeme, ne dolaze uopce a i kad dodju nekad dodje email umjesto imena posiljatelja pa se moram palit gasit wifi i poruke u appovima da opet koliko toliko proradi ?
Pise verzija 4.3, kak da saznam da li ima ili nema shsh blobove? Mislio sam to sve napravit po ovim uputama, znači update na 4.3.3 i onda jb...

http://www.omizio.com/apple/iphone/k...ipod-ili-ipad/

zas ne bi radilo?
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 20:27   #1663
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Evo ovako da skratim. Svaki ios ima "digitalni potpis" ilitiga hash signature system -shsh. Ako ti sad imas 4.3 i JB si ga, imas njegov shsh, ako nemas, skines tinyumbrellu i napravis backup shsh-a.Ako nikad nisi imao 4.3.3 nemozes napraviti ni upgrade sa 4.3 ni tipa downgrade sa 5.0 jer nemas za njega shsh. Znaci ti mozes restoreat mob na 4.3 uz tiny umbrellu i JB ga ponovno.Backup SHSH mozes napraviti i sa iSHSHit appom kojeg nadjes u cydii

Kako saznati jel imas ili ne ? : https://lh4.googleusercontent.com/-6.../cydia+1.1.PNG
gledaj ispod HOME - CYDIA , pise SHSH: iOS 4.2.1, 4.3, 4.3b1
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 22:49   #1664
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Evo ovako da skratim. Svaki ios ima "digitalni potpis" ilitiga hash signature system -shsh. Ako ti sad imas 4.3 i JB si ga, imas njegov shsh, ako nemas, skines tinyumbrellu i napravis backup shsh-a.Ako nikad nisi imao 4.3.3 nemozes napraviti ni upgrade sa 4.3 ni tipa downgrade sa 5.0 jer nemas za njega shsh. Znaci ti mozes restoreat mob na 4.3 uz tiny umbrellu i JB ga ponovno.Backup SHSH mozes napraviti i sa iSHSHit appom kojeg nadjes u cydii

Kako saznati jel imas ili ne ? : https://lh4.googleusercontent.com/-6.../cydia+1.1.PNG
gledaj ispod HOME - CYDIA , pise SHSH: iOS 4.2.1, 4.3, 4.3b1
Pa zas to onda ne spominju u ovim gore navedenim uputama s linka? nego samo napomenu da se skine iOS firmware s njihove stranice i napravi upgrade pomoću itunesa i onda se obavi jb, tko je tu lud?...al dobro da sad ne kompliciramo, nego da obavim jb na postojećem iOS-u, jel postoji threaded jb za iOS 4.3? ne vidim ga na ovoj stranici...
skyman je offline   Reply With Quote