Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2003., 22:28   #1
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Ajmo malo pljuvat po trgovinama

Pa, kako i sam naziv teme kaže : PLJUJMO PO TRGOVINAMA INFORMATIČKE OPREME.

Idioti iz HGspota me iznenade svaki dan. Evo primjera:

1. Svoje konfiguracije nazovu po tome koliko su 3DMarka postigli u 3DMarku 2001 ili 2003, a pitanje je: s kojim grafičkim karticama? U niti jednoj konfiguraciji nije navedena grafička i ponose se rezultatima iz 3DMarka. Izgleda da je Bog sašao sa nebesa samo za HGspot i stvorio duha grafičke kartice koji će donijeti mir i blagostanje njihovim kompjuterima.

2. U prijašnjim konfiguracijama su stavljali očajno malo RAMa. Stave 128 MB SDRAMa na Pentiuma 4 od 2 i više GHz i tobože imaju kompjuter sa P4 za manje od 5000 kn. Imajte na umu da su tada bili skuplji nego sada. A što je još gore stave i matičnu sa integriranom grafičkom i sad tih ionako jadnih 128 MB dijeli i grafika. I sad bi to trebao biti neki jaki komp samo zato što ima P4.

3. Evo malo i po WebShopu.
Odlučim naručiti ventilator za kućište (neki Spire koji svijetli) i posljednjih 7 dana stalno piše: nije raspoloživo dolazi za 1 dan. I tako prođe jedan tjedan i još on dolazi za jedan dan. Odlučim ga ipak stavit u narudžbu i kaže mi: bit ćete e-mailom obaviješteni kada će trenutno neraspoloživa roba doći na lager. I čekam ja tako - i evo danas maila koji kaže ovako : proizvod taj i taj iz vaše narudžbe više nije u ponudi Hgspota. Zašto ga onda nisu makli iz ponude prije tjedan dana ?

4. Razočaran, odlučim malo pogledat njihovu jadnu ponudu. I dolazim do zanimljivog proizvoda u grafičkim karticama - Pine SIS 305, 8 MB RAM (vau, zbilja što će ti tako mnogo RAMa na grafičkoj) i PCI sučeljem. To čudo tehnike dobije se za nekih 150 kn i pored cijene veliko piše - NOVO !
E stvarno nabavljaju robu kojoj je potražnja ogromna.

Evo ja nisam iz Zagreba pa ću malo skrenuti u Karlovac koji mi je bliže. Najme tamo postoji neka idiotska trgovina imenom Comel. I oni su kreteni:

1. Čuo sam da je jedan čovjek imao problema sa Win XP dok su oni bili još relativno mlad OS. Nije imao drivere za modem koji podržavaju XP, a i pokvario mu se komp. I tako on ode u Comelov sevis jer nije znao što je sa kompom i pritom im ostavi vlastitu orginalnu verziju Windowsa XP da mu reinstaliraju OS ako je u tome problem. I tako oni pokušavaju reinstalirati OS, ali ne ide. Svi koji su pokušavali reinstalirati XP znaju da to nije lako a da se pritom ne izgube podaci. I zove čovjek nakon jednog tjedna servis i oni mu kažu da ne mogu reinstalirati OS. Njemu je hitno trebao komp i on im kaže da požure. I oni riješe problem ovako:
formatiraju disk i instaliraju XP. Sad nazovu čovjeka da mu modem ne radi, a oni u svojoj "bogatoj ponudi" nisu imali niti jedan modem sa driverima za XP. Problem opet riješe na svoj uobičajeni glupi način. formatiraju disk i instaliraju Windows 98. E, ali su dobili jezikovu juhu. I čovjek odvede komp u HGspot. Nakon što su ga držali 2 tjedna i pritom naplatli 350 kn nisu napravili baš ništa.
Djela sama govore.

2. Comel se naširoko i nadugačko hvali (u Karlovcu) kako ima najbogatiju ponudu u Karlovačkoj županiji što se tiče informatičke opreme i vrhunski opremljen servis sa stručnim i školovanim osobljem. Što se tiče servisa prethodni primjer govori sve, a što se tiče ponude: cijene su im astronomske - evo nekoliko primjera P4 3,06, 7000 kn; 512 MB DDR 266 (333 i 400 još nemaju u ponudi) 850 kn; konfiguracije - niti jedna ispod 5k kuna- bilo Duron 1300 i Tualatin 1300, a sa P4 redovno iznad 7k kuna. Još niti jedan medem iz njihove ponude nema drivere za Win XP.

i što je najgore - cijeli Karlovac kupuje od njih jer oni "nude kvalitetu"


Ima toga sigurno još. I stoga gdje god se nalazili uvjek se nalaze ovakvi primjeri pa stoga pozivam PC Ekspertovce da ovdje podijele s nama te gluposti, ljutnju, smijeh i tugu uzrokovanu informatičkim trgovinama.

:mad: :confused: :burn: :clap:
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2003., 23:38   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Ajmo malo pljuvat po trgovinama

Citiraj:
Originally posted by CyberLord


:mad: :confused: :burn: :clap:
predlazem adminu da prenese jedinu dobru stvar s monitorovog foruma i ogranici broj oviih sranja po postu na 6 maksimalno
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.04.2003., 00:56   #3
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
spit on...

evo da se prikljucim svojim dojmovima iz zagrebackih trgovina "megastora" informaticke opreme....

HGspot, tuga, jad, iz dostojanstva prema sebi kao covjeku neidem kod njih kupovati, jer nedozvoljavam da me vrijedjaju svojim "iskustvom"....

jako duga prica o 15" LG lcdu koji je kupljen kod njih...

ali ono sto me "boli" je ve-mil...

moja ploca koja je riknula i kazem im neradi ploca evo krepao je taj i taj dio... ali NE, serviser to spoji i uredno me nazove da kaze kako je na servisnom disku sve proslo ok, ma nesto predivno, sad bi ja kao trebao dati cca100kn za testiranje ispravne robe... evo ti Q... nedam, nego LJEPO mu pokazem i DOKAZEM da ta ploca neradi, i da joj NEMA spasa, da ju treba zamjeniti ali nemogu sam sebi zamjeniti plocu (koja je pod garancijom) nego to treba napraviti on... smjesno...

sa Autronicom radim (kupujem od njih) jako dugo, predugo, i zacudo nisam sa NICIM imao problema... hm, mozda zato sto negledam na cjenu nego uvjek kupujem skoro sam vrh ponude, koliko kosta neka kosta...

slusao sam o HGspotu toliko tuznih prica, jedino sto ih drzi iznad vode su jake (agresivne) reklame i ime koje su stekli jer su prvi imali bum pras tras tnt kartice koje su klinci kupovali kao zvake... sada je situacija drugacija...

moje iskustvo sa Feniks-kompjutorima (malo glup naziv, ali sasvim OK firma) je jako dobro, sve sto sam kod njih uzeo radi jos uvjek...

firme Lost i Winicom, predobra suradnja...

smjesan je recimo IBM hrvatska kod kojih sam za rodjaka uzeo 5 IBMova X41 all-in-one solution, odnosno cjeli komp je u LCDu u koji samo ukljucite tastaturu, misa, i kabel za struju... divota... zauzima NISTA mjesta, totalna sminka, svima jezik pada do poda kada vide... rodjak je zelio upgrade-ati strojeve (koji su iovako mrcine 4ke na 2ghz po 512rama i sl) ali eto neka svaki ima veci disk... i dodje IBMov serviser, jer imamo prava na on-site podrsku, bilo je malo natezanja sa njima jer su htjeli da mi nosimo stroj kod njih, ali uzeo sam brand name samo zbog podrske i softwarea ukljucenog u cjenu...

covjek ulazi u firmu, DOBAR DAN, dobar dan, ja sam iz IBMa, super, gdje je taj kompjuter za kog ste zvali... jedan uposlenik pokaze evo ga, ovaj kaze fino fino, gleda lcd, a di je kuciste? :confused: kaze uposlenik, pa nema on kuciste, sve je u njemu, a ovaj serviser WOOOOOOW... pa ovo je super.... cjela firma pras u smjeh ali eto... covjek se vrati u IBM skine sa neta PDFove i dodje nazad da promjeni diskove... uglavnom bilo je jako smjesno...

eto, nadam se da sam pomogao dovoljno...

peace out...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 01:24   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
evo moje iskustvo..cura mi kupuje komp i njen stari nazove hgspot i kaze da hoce amd xp 2100+ tbred b jezgra..i niko u prodaji ne zna sto je to tbred b jezgra..

ali mene je vise smetalo misljenje njenog tate kako tamo rade ljudi koji su inzinjeri i sl...ljudi shvatite da je to ducan..odi u neki ducan s telkacima i pitaj ih za detalje oko nekog tv-a..zablejat ce...odi kupit auto i pitaj za neki tamo komad i zablejat ce (zapremina ulja npr...to mi je neko pricao da ga je tip u auto salonu raspizdio pa je ovaj poceo sa tehnickim detaljima...tip je otisao odostraga crven u licu sa dimom kroz nos i usi...)

previse ocekujete od trgovaca....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 01:45   #5
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Re: Ajmo malo pljuvat po trgovinama

Citiraj:
Originally posted by CyberLord
...
4. Razočaran, odlučim malo pogledat njihovu jadnu ponudu. I dolazim do zanimljivog proizvoda u grafičkim karticama - Pine SIS 305, 8 MB RAM (vau, zbilja što će ti tako mnogo RAMa na grafičkoj) i PCI sučeljem. To čudo tehnike dobije se za nekih 150 kn i pored cijene veliko piše - NOVO !
E stvarno nabavljaju robu kojoj je potražnja ogromna.
...
Zanima me sto bi ti preporucio covjeku koji zeli raditi sa dva monitora pa treba mu PCI graficka za koju zeli dati sto je manje moguce para (S3 Virge i slicne ne dolaze u obzir jer su ipak prespore), zar izbor nije ocit?
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 02:11   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Ajde da se i ja ukljucim kupim ja tako u infogame maticnu plocu narucim je iz zagreba i idem je spojiti spojim ne radi. spojim je milijun puta ne radi. dovedem prijatelje nemogu ni oni nista, mijenjamo memorije procesore ma sve ne radi. odnesem plocu u Libertine www.libertina.hr jedna jako skupa prodavaonica kompjuterske opreme za sa cijenama 20% vecim nego u zagrebu i oni je spoje. POKVARENA TI JE kaze. ubaci drugu memoriju nista i on se malo igra dodem ja po nju za dan dva kaze sto posto pokvarena. saljem u zagreb je nazad po vlastitom trosku od 50kn on gore je spoji i kaze upravo sam je spojio RADI. i salje mi je nazad po 50kn trosku opet. dan danas ona ne radi... infogama.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 02:58   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gospar
Ajde da se i ja ukljucim kupim ja tako u infogame maticnu plocu narucim je iz zagreba i idem je spojiti spojim ne radi. spojim je milijun puta ne radi. dovedem prijatelje nemogu ni oni nista, mijenjamo memorije procesore ma sve ne radi. odnesem plocu u Libertine www.libertina.hr jedna jako skupa prodavaonica kompjuterske opreme za sa cijenama 20% vecim nego u zagrebu i oni je spoje. POKVARENA TI JE kaze. ubaci drugu memoriju nista i on se malo igra dodem ja po nju za dan dva kaze sto posto pokvarena. saljem u zagreb je nazad po vlastitom trosku od 50kn on gore je spoji i kaze upravo sam je spojio RADI. i salje mi je nazad po 50kn trosku opet. dan danas ona ne radi... infogama.
eh tu ti je hgspot uskocio sa besplatnim slanjem na servis...

vjerujem da ti je ducan u dubrovniku skup ali ne isplati se kupovati na nevidjeno..malo je bad..a ak nes ne radi nemres doci i poslati ga u 3pm ..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 09:13   #8
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Evo odgovora na prvo i ...

Mislim tko bi kupovao gotove konfiguracije?! Tko zna na kompjuteru tj. s njima, složit će si sam.

Ili si sam složiš komp. cijeli u firmi pa neka ti oni slože, ako baš moraš ....
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 10:23   #9
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Jako Jako puno mojih poznanika je imalo gro problema d HG-spotom, što nije ni čudo jer kad sam tamo nosio komp s jednim kolegom na garanciju (HD imao B sektor, a komp star 1mj.) vidim ja oni to prodaju kao kruh, doslovce ljudi stoje u redu i neki tip im dobacuje dijelova, a tek red za garanciju... jao majko..jedina pozitivna stvar je što smo dobili novi HD (nakon 1mj.), što se tiče Info-game ja osobno nemam predobra iskustva, ljudi su jako ljubazni, ali ne znaju raditi da ga je...
Sad malo kad si odvrtim film u nazad nekako mi se čini da sam imao najmanje problema s stvarima koje sam kupio kod nekog divljaka ili preko oglasnika, stvarno zanimljivo

Za koji dan ču moči prokomentirati i DAMAT jer sam jučer tamo odnio matičnu na garanciju, toplo se nadam da ću reči ljudi kupujte u DAMAT-u dečki su super
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 10:41   #10
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ako ćemo tako.

Evo ja sam složio već dosta kompjutera...

Najveći dio komponenata je bio iz Ve-mila... i naravno najveći dio se od tamo i kvario.

1. Ve-mil, 100 puta sam se dopisivao mailom za 1 ponudu !
2. Kada nešto ne radi, uvjeravaju te da nisi u pravu, da bi na kraju dobio novo i to bolje (nakon par dana tjedana..)

Ne bih htio dalje, ovo sam stvarno htio napisati !!!
Kova je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2003., 20:08   #11
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Ovih pljuvanja je vec bilo, tak da ne bi trebalo opet.
Sto se tice hgspota, meni se bar cini da se ljudi najvise zale na njih, kad vise od 30% zagrepcana kupuje kod njih, a i sire iz hr.
Dakle, ako imate puno prometa, mora se i veca kolicina pokvarenih stvari vracat natrag.
Meni osobno (da pokucam u drvo) nije riknula nijedna komponenta osim maticne (mojom greskom, potegnuo sam shrafcigerom po njoj ), odneso u ve-mil, zico onog decka u servisu da je hitno, da ne mogu bez kompa, i 2. dan sam nazvao i rekli su da mogu doc po to. Nikakvih komentara da kod njih RADI nije bilo...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 20:27   #12
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Re: Ajmo malo pljuvat po trgovinama

Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Pa, kako i sam naziv teme kaže : PLJUJMO PO TRGOVINAMA INFORMATIČKE OPREME.


Evo ja nisam iz Zagreba pa ću malo skrenuti u Karlovac koji mi je bliže. Najme tamo postoji neka idiotska trgovina imenom Comel. I oni su kreteni:

2. Comel se naširoko i nadugačko hvali (u Karlovcu) kako ima najbogatiju ponudu u Karlovačkoj županiji što se tiče informatičke opreme i vrhunski opremljen servis sa stručnim i školovanim osobljem. Što se tiče servisa prethodni primjer govori sve, a što se tiče ponude: cijene su im astronomske - evo nekoliko primjera P4 3,06, 7000 kn; 512 MB DDR 266 (333 i 400 još nemaju u ponudi) 850 kn; konfiguracije - niti jedna ispod 5k kuna- bilo Duron 1300 i Tualatin 1300, a sa P4 redovno iznad 7k kuna. Još niti jedan medem iz njihove ponude nema drivere za Win XP.

i što je najgore - cijeli Karlovac kupuje od njih jer oni "nude kvalitetu"


Ja sam isto iz Karlovca i Comel zaobilazim u širokom luku.Kao prvo prodavači tamo nemaju pojma, a kao drugo cijene su astronomske.Postoji jedna trgovina u Karlovcu koja je jako dobra, a zove se Qwert.Kod njih ništa ne rikava!Kupovao sam i u HgŠrotu i slažem se sa ostalima da nemaju pojma.Još je najbolje rođacima iz Amerike ili iz Dojčlanda reć da ti nešto kupe!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2003., 21:56   #13
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Re: Re: Ajmo malo pljuvat po trgovinama

Citiraj:
Originally posted by nitro
Još je najbolje rođacima iz Amerike ili iz Dojčlanda reć da ti nešto kupe!
To je uvijek najbolje
samo velis tetki daj mi dofuraj jedan vapochill kad dolazis
Nego, ja sam nabavio ovu karticu iz siga, tjedan dana poslije nego je sluzbeno izasla, za cijenu ($96) koja otprilike ista kao i u nasim trgovinama sada vec vise od pola godine kasnije :confused:
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2003., 15:26   #14
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Re: Re: Ajmo malo pljuvat po trgovinama

Citiraj:
Originally posted by nitro
Ja sam isto iz Karlovca i Comel zaobilazim u širokom luku.Kao prvo prodavači tamo nemaju pojma, a kao drugo cijene su astronomske.Postoji jedna trgovina u Karlovcu koja je jako dobra, a zove se Qwert.Kod njih ništa ne rikava!Kupovao sam i u HgŠrotu i slažem se sa ostalima da nemaju pojma.Još je najbolje rođacima iz Amerike ili iz Dojčlanda reć da ti nešto kupe!
To je čovjek kakvog volim. QWERT je dobar, vjerojatno najbolji u KA, a u posljednje vrijeme se ljudi žale i na LINK.
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote