Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2019., 16:38   #2371
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ma ljudi ni ne znaju da u našim shopovima imaju kraljevski tretman
Amen to that. Kod nas se samo pljuje po shopovima, a nisu svjesni kakvi su zakoni vani ili u Njemackoj recimo gdje je 6 tjedana normalan rok za rijesavanje reklamacije, a i shopovi cesto iskoriste pravo na "useful life" gdje umanje vrijednost proizvoda i ne vraćaju punu cijenu ako nisu u mogućnosti ponuditi alternativu.

To i ima smisla jer zašto bi netko dobio natrag recimo 3500kn povrata novca za recimo gtx 1070 ako mu se grafička pokvari nakon 2 godine kad ona vise ne vrijedi toliko. To je u EU logicno, ali kod nas raznorazni mamlazi salju prijave na mingo.

Htjeli bi biti Europa, ali samo kad nama to paše, tipican balkanitis.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 16:41   #2372
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Amen to that. Kod nas se samo pljuje po shopovima, a nisu svjesni kakvi su zakoni vani ili u Njemackoj recimo gdje je 6 tjedana normalan rok za rijesavanje reklamacije, a i shopovi cesto iskoriste pravo na "useful life" gdje umanje vrijednost proizvoda i ne vraćaju punu cijenu ako nisu u mogućnosti ponuditi alternativu.

To i ima smisla jer zašto bi netko dobio natrag recimo 3500kn povrata novca za recimo gtx 1070 ako mu se grafička pokvari nakon 2 godine kad ona vise ne vrijedi toliko. To je u EU logicno, ali kod nas raznorazni mamlazi salju prijave na mingo.

Htjeli bi biti Europa, ali samo kad nama to paše, tipican balkanitis.
i da nadodam, vani garancija 1 god, za vise godina, plaćaš dodatno
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2019., 20:57   #2373
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Konkretno kod ovih gpu - vani (u EU) se trgovci drže svoje odgovornosti do 2 god. a ovo iznad ih ne zanima. Iznad toga ovisi do vendora, ako daju još ide preko njih, šalje se u neku njihovu centralu za određenu regiju, ako ne - onda piše kao ono za xfx - da je garancija onolika koliko daje dobavljač/trgovac.

E sad u canada/usa je još gore što se tiče prava kupaca - shopovi imaju oni neku minimalnu odgovornost od štajaznam 40/60/90 dana, a dalje se jebi sam sa vednorom. Neki su tu odlični, a neki loši, ovisi... Zato što u njihovim propisima nema ove neke minimalne odgovornosti od 2 god. kao u EU

E sad što se tiče naših, cijela garancija može ići preko shopa (ako je dugačka i po 5 god., 10 god.) samo što trenutno nisam siguran dal je to zbog toga što su zakonom obvezni tako ili dobra volja. Jer duga garancija ima i svoju marketinšku vrijednost prilikom prodaje tj. da se istakne cijela garancija koju proizvođač nudi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 09:32   #2374
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Što se tiče Amazona i Alzashopa oni u slučaju zamjene proizvoda daju novu garanciju na njega, provjereno već otprije:

Amazon.de, valjda je ista situacija i za ostale Amazone:
"If the graphics card is bought directly from Amazon.de (it says ''sold and dispatched by Amazon'' on the product page) and we send a replacement to you, the warranty for the replacement will last for a new period of two years, and it does not continue from the old order.

If you buy this card and it is sold and dispatched by a Marketplace seller, the seller's warranty terms would apply, which is different for each seller. You can then click on the name of the seller to open the seller page on Amazon and "ask a question'' about this through their contact form.
"

Alzashop
" If you get a replacement product from us, the warranty period restarts for the new product."

Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 09:32   #2375
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
*delete
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 13:47   #2376
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova

Alzashop
" If you get a replacement product from us, the warranty period restarts for the new product."

Ovo za alzu nisam znao. Dobio sam potpuno novi cpu od njih, znaci, imam jos dosta garancije na njega opet hvala
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 12:43   #2377
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Diners u suradnji sa ekupi 12.12. nudi popust na određene artikle. Ali postoji kvaka 22 - samo za prvih 400 kupaca.
https://www.ekupi.hr/Diners-rodjenda...gn=Diners12.12.

Sancta je malo određenija - 50% popusta na Grundig TV, Philips rasvjetu,...
https://www.sancta-domenica.hr/promotions/diners_d_week
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 15:10   #2378
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Takoder i Svijet Medija ima akciju na Suunto satove i JBL zvucnike.

Pitanje za ekipu koja koristi Suunto satove.. taman bi htio neki sat za rekreaciju, trcanje i plivanje koji bi mi preciznije mjerio aktivnosti, a opet bi volio da ima odlike konvencionalnih smartwatcheva/bandova.. dakle da mogu primati notifikacije na njega, odbiti pozive, alarm itd..

To bi mi bio prvi sportski sat i posto ne znam skoro pa nista o njima puno bi pomogao savjet nekoga tko ga vec koristi.. da ne moram prolaziti po xy YouTube tutorijala i foruma.

Dakle koji bi Suunto sat preporucili nekome za 1. sportski sat, a da zadovoljava navedene requiremente te da nije overklill za moje potrebe
Ako nije prikladna tema za pitanje recite gdje da premjestim

FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 15:28   #2379
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
Takoder i Svijet Medija ima akciju na Suunto satove i JBL zvucnike.

Pitanje za ekipu koja koristi Suunto satove.. taman bi htio neki sat za rekreaciju, trcanje i plivanje koji bi mi preciznije mjerio aktivnosti, a opet bi volio da ima odlike konvencionalnih smartwatcheva/bandova.. dakle da mogu primati notifikacije na njega, odbiti pozive, alarm itd..

To bi mi bio prvi sportski sat i posto ne znam skoro pa nista o njima puno bi pomogao savjet nekoga tko ga vec koristi.. da ne moram prolaziti po xy YouTube tutorijala i foruma.

Dakle koji bi Suunto sat preporucili nekome za 1. sportski sat, a da zadovoljava navedene requiremente te da nije overklill za moje potrebe
Ako nije prikladna tema za pitanje recite gdje da premjestim

Takav suunto još ne postoji... Znači, možeš imat notifikacije I to je to, odbijanje poziva i ostale pizdarije nema nijedan! Ima brijanje koraka, ima sleep tracking, ima kalorije... Ali prvenstveno to je multisport sat s vrhunskim gpsom, baterijom i podrškom za sve sportove. Nemoj kao neki uzet sat, dat za njega 3-4 tisuće i onda reci da nevalja jer nemozes odbit poziv! 😂

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 15:48   #2380
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
To bi mi bio prvi sportski sat i posto ne znam skoro pa nista o njima puno bi pomogao savjet nekoga tko ga vec koristi.. da ne moram prolaziti po xy YouTube tutorijala i foruma.

Dakle koji bi Suunto sat preporucili nekome za 1. sportski sat, a da zadovoljava navedene requiremente te da nije overklill za moje potrebe