Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2007., 23:10   #1
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
Kućište CHIEFTEC SG-01B

Pozdrav.
Zanjima dal se isplati kupiti to kućište il preporučate nešto drugo za tu lovu.
Još me zanjima na koji način je rješen problem hlađenja diskova kod tog kućišta.
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 00:00   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Kuciste je cvrsto, kvalitetno i nikaj vise. Ima 120mm sprijeda no ne puse po diskovima, a straga je pisljivih 92mm. Uzmi Sharkoon Rebel9 Economy za 324kn u Linksu.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2007., 09:06   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
cvrsto,kvalitetno i ima dosta mjesta u njemu , ima jos i bocno 92mm x2 , naprijed jos ima kao plasticni cage u koji stane i manji vent , ja sam ugurao 12cm naprijed i iza 92 i funkcionira dobro , ne vidim neki problem u tome sto je iza samo 92 , meni se svidilo vise od sharkoona koji mi je nekak razmetljiv u izgledu a i po dimenzijama mi nazalost nije pasao nikako .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 20:15   #4
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
meni se isto nekak više sviđa od sharkona i izgleda mi čvršće. kolko sam skužil sharkon ima jako puno rupa za protok zraka, tj. više se čuje i buka ventilatora. pa bum valjda upiknul toga čifa.
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 00:11   #5
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Krivo, u Sharkoona se da slozit tisi komp uz manje peripetija. Metnes 120mm pozadi i 1 do 2 120tke naprijed, na recimo 5V i dobio si vrhunsko hladjenje uz vrlo malo buke. Veci vent na manjem broju okretaja progura istu kolicinu zraka ko i manji na vecem. A sto je manji broj okretaja, manja je buka. O tome taj Chif moze samo sanjati, kao i o milion kombinacija koje pruza sharkoon. Diskove objesis na gume od gaca tako da si se rijesio i vibracija. Bocne rupe - ili oblozis stranice spuzvom ili zamijenis lijevu i desnu kako bi dobio kontinuiranu struju zraka i smanjio buku.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na