Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2017., 02:24   #841
cozz95
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Ima smisla Hvala! Javim se s update-om slijedeći tjedan.
cozz95 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 08:03   #842
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Iskre postavljene na krov, usmjerene u toranj 6 km (Vrbnik):
Ja zadovoljan, nisam siguran treba li još podešavati s obzirom da toranj ne vidim, valjda će biti stabilno. Što se tiče cellmappera točnost podataka ovisi o tom je li netko bio snimati određeno područje. Za ruralne krajeve kao moj, preporuka HAKOM + cellmapper.





Router E5186 ima nekih nedostataka po meni u dijelu podešavanja kućne mreže, npr. dhcp ne mogu se podešavati statičke IP adrese po spojenim uređajima već se mora na npr. NAS-u podesiti ručno IP adresa ako se želi dobiti uvijek ista.
Nigdje se ne vide uređaji koji su spojeni preko LAN-a, čak ni koliko ih je. Za WIFI se vidi koliko i što je spojeno.
Antene se ne mogu podešavati na vanjska ili unutarnja.
Podešavanje NAT-a nije pod opcijom NAT već pod Virtual Server (ne kužim logiku).
Ima još nekih sitnica koje su mogle biti bolje riješene.

Zadnje izmijenjeno od: Law. 22.09.2017. u 08:21.
Law je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2017., 19:49   #843
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Evo danas mi se aktivirao Tele2 pokucni....
Prvi test je bio 29Mpbs/8Mpbs...
Popodne opet testirao bez micanja rutera i ovo je za sad maximalno sto sam uspio dobit....


Testirat cu par dana pa odluciti ali za sad je dobro....


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 08:36   #844
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Čitam unazad nekoliko postova da su se ljudima drastično smanjile brzine. Meni je za sada kao i od prvog dana i preko cijele sezone.

http://beta.speedtest.net/result/6650389747

Nadam se da bude ostalo tako i do daljnjega.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 09:26   #845
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Ni kod mene nema smanjivanja brzine, ja samo susjedima govorim da taj pokućni ništa ne valja i nema novih korisnika
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 09:41   #846
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Ni kod mene nema smanjivanja brzine, ja samo susjedima govorim da taj pokućni ništa ne valja i nema novih korisnika
Smart move, smart move
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 10:11   #847
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Meni bilo zao susjeda koji je isto muku mucio sa t-comovih jedva 4 mbit pa sam mu ipak odao tajnu
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 11:44   #848
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Meni bilo zao susjeda koji je isto muku mucio sa t-comovih jedva 4 mbit pa sam mu ipak odao tajnu
samo ti žali susjede i doći ćeš sa tele2 na tcom brzinu
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 13:36   #849
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Istina.Valda budu stavili jos par baznih stanica jer je ovo nekad sporije od adsla 4 mbita.Previse ljudi koristi
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 13:43   #850
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Istina.Valda budu stavili jos par baznih stanica jer je ovo nekad sporije od adsla 4 mbita.Previse ljudi koristi
Frekvencijski spektar također predstavlja realno ograničenje, ne isključivo broj baznih stanica. Baznim stanicama mogu poboljšati pokrivenost, ali ne i brzine.
Europium je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2017., 14:52   #851
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Još sam malo poradio na antenama i situacija je sad ovakva.
Brzine su sad stalne i ima minimalnih varijacija u odnosu na vrijeme u danu.

Morat cu zovnit tele2 jer prije ljeta sam sa nikakvim signalom imao i 50+ download
MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 15:43   #852
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
http://beta.speedtest.net/result/6651045190.png

Nikad nisam imao dobar mobilni signal iako sam okruzen repetitorima( nalazim se izmedju tri repetitora koja me okružuju. Stoga pokrivenost sa ovom brzinom nema veze. Nalazim se u kobiljaku koji nema bas blistavu povijest sa internetom ali ocekivao sam download kakav imam i na mobitelu 20 mbps( koristim tele 2 4g mrezu sa mobitelom i pokučnim internetom).


Donedavno sam bio na T-com mobilnom pokučnom internetu koji je imao stabilnih 7-10 mbps download. Doma sam 24 sata proteklih 2 tijedna i testiram internet od kad se dignem do kad idem spavati. Prvih tjedan dana oscilacije u brzini su se kretale izmedju 5 i 10 mbps, da bi na kraju pale na ovo što vidite gore u linku. Internet puca svakih 15 do 20 minuta gdije moram fizicki restartirati ruter da bi opce dobio konekciju natrak koja biva ista kao i prije ( loša). Upload se kreče izmedju 12 i 22 mbps. A ping je izmedju 15 i 22Ms.

Tehnička služba doslovno ne postoji. LJudi s kojima možete pričati uvezi ovakvih problema su obični civili kao vi i ja i neznaju ništa o signalu, kako funkcionira doli onoga što su nabubali kroz obrazac po kojemu se moraju obnašati sa klijentima. Kada sam tražio tehničara rekli su da nemaju tehničare s kojima mogu pričati niti imaju tehničku podršku koja dolazi na teren.
Promijeniti SIM karticu jer je možda problem u njoj. Kada vam to "tehničar" kaze znajte da su to taktike da gubite na vremenu sa prekidanjem ugovora bez plačanja penala.
Dolazim u tele 2 shop donosim ruter na što mi kazu mi sa tim ruterom ne mozemo nista osim poslati ga na servis ali prvo morate testirati karticu. Dobijem novu sim karticu dolazim doma , stavljam ju u ruter i oprostite na izrazu, isti kurac.
Petak je više ne rade cekam ponedjeljak da odnesem ruter na servis da mi jos vremena ukradu ali i to je sad nebitno jer iovako sam 2 tjedna pod ugovorom.

Čitam o boosterima signala ... frend mi kaze "to je voodo magija, probao sam sve i nije do jačine signala problem je u opterecenosti mreze."

Obavijestit cu vas kako ce proci kad uredjaj dodje sa "servisa" .. Sljedeci korak je postavljanje vanjske antene.

Za sve koji ste na t-comu .. ostanite na t-comu iako je to dinosaur koji se nije mjenjao godinama barem imaju tehnicare i adekvatnu podršku a to je vrijednije od "150" mbps interneta koji nije adekvatan za gledanje youtube filmica kamoli za gaming striming ili za bilo šta što traži stabilnost/kontinuitet.

Zadnje izmijenjeno od: Orion Prime. 24.09.2017. u 16:03. Razlog: nadopuna
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 18:22   #853
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Orion Prime Pregled postova
http://beta.speedtest.net/result/6651045190.png

Nikad nisam imao dobar mobilni signal iako sam okruzen repetitorima( nalazim se izmedju tri repetitora koja me okružuju. Stoga pokrivenost sa ovom brzinom nema veze. Nalazim se u kobiljaku koji nema bas blistavu povijest sa internetom ali ocekivao sam download kakav imam i na mobitelu 20 mbps( koristim tele 2 4g mrezu sa mobitelom i pokučnim internetom).


Donedavno sam bio na T-com mobilnom pokučnom internetu koji je imao stabilnih 7-10 mbps download. Doma sam 24 sata proteklih 2 tijedna i testiram internet od kad se dignem do kad idem spavati. Prvih tjedan dana oscilacije u brzini su se kretale izmedju 5 i 10 mbps, da bi na kraju pale na ovo što vidite gore u linku. Internet puca svakih 15 do 20 minuta gdije moram fizicki restartirati ruter da bi opce dobio konekciju natrak koja biva ista kao i prije ( loša). Upload se kreče izmedju 12 i 22 mbps. A ping je izmedju 15 i 22Ms.

Tehnička služba doslovno ne postoji. LJudi s kojima možete pričati uvezi ovakvih problema su obični civili kao vi i ja i neznaju ništa o signalu, kako funkcionira doli onoga što su nabubali kroz obrazac po kojemu se moraju obnašati sa klijentima. Kada sam tražio tehničara rekli su da nemaju tehničare s kojima mogu pričati niti imaju tehničku podršku koja dolazi na teren.
Promijeniti SIM karticu jer je možda problem u njoj. Kada vam to "tehničar" kaze znajte da su to taktike da gubite na vremenu sa prekidanjem ugovora bez plačanja penala.
Dolazim u tele 2 shop donosim ruter na što mi kazu mi sa tim ruterom ne mozemo nista osim poslati ga na servis ali prvo morate testirati karticu. Dobijem novu sim karticu dolazim doma , stavljam ju u ruter i oprostite na izrazu, isti kurac.
Petak je više ne rade cekam ponedjeljak da odnesem ruter na servis da mi jos vremena ukradu ali i to je sad nebitno jer iovako sam 2 tjedna pod ugovorom.

Čitam o boosterima signala ... frend mi kaze "to je voodo magija, probao sam sve i nije do jačine signala problem je u opterecenosti mreze."

Obavijestit cu vas kako ce proci kad uredjaj dodje sa "servisa" .. Sljedeci korak je postavljanje vanjske antene.

Za sve koji ste na t-comu .. ostanite na t-comu iako je to dinosaur koji se nije mjenjao godinama barem imaju tehnicare i adekvatnu podršku a to je vrijednije od "150" mbps interneta koji nije adekvatan za gledanje youtube filmica kamoli za gaming striming ili za bilo šta što traži stabilnost/kontinuitet.
Pokućni internet je mobilna tarifa, ništa drugo. Slično kao i kad ti je mobilna usluga u kvaru, nema dolaska tehničara. Sam se snalaziš. Kakav signal i brzinu uloviš, uloviš. Nije ovo fiksna linija pa da je brzina zagarantirana. Promjena kartice i slanje routera na servis nemaju nikakve veze s tvojim problemom, čišto zavlačenje s njihove strane. Preveliko je opterećenje na mreži, nedostatni su kapaciteti, što se lako da zaključiti iz očigledne razlike u download i upload brzini.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 18:42   #854
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Pokućni internet je mobilna tarifa, ništa drugo. Slično kao i kad ti je mobilna usluga u kvaru, nema dolaska tehničara. Sam se snalaziš. Kakav signal i brzinu uloviš, uloviš. Nije ovo fiksna linija pa da je brzina zagarantirana. Promjena kartice i slanje routera na servis nemaju nikakve veze s tvojim problemom, čišto zavlačenje s njihove strane. Preveliko je opterećenje na mreži, nedostatni su kapaciteti, što se lako da zaključiti iz očigledne razlike u download i upload brzini.
Točno ali buduci da se radi o ruteru a ne moblnom uredaju t-com nudi tehnicku podrsku. Npr : Kad sam imao problema sa njihovim ruterom dosao je tehnicar sa novim ruterom i sam ga je instalirao i testirao sve opcije i provijerio jacinu signala. Donio je antenu da testira smjerove u kojem najbolje hvata signal.
Dosao je čak i drugi dan da provjeri razliku izmedju novijeg modela rutera i ostavio je novi sa antenom na testiranje dva tijedna di mi je bilo receno da ako sve bude ok mogu zadrzati antenu i dobit cu taj tip rutera.

Dakle očito postoji tehnicka podrska za sve samo je stvar koliko operater zeli biti usluzan.
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 19:06   #855
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Orion Prime Pregled postova
Točno ali buduci da se radi o ruteru a ne moblnom uredaju t-com nudi tehnicku podrsku. Npr : Kad sam imao problema sa njihovim ruterom dosao je tehnicar sa novim ruterom i sam ga je instalirao i testirao sve opcije i provijerio jacinu signala. Donio je antenu da testira smjerove u kojem najbolje hvata signal.
Dosao je čak i drugi dan da provjeri razliku izmedju novijeg modela rutera i ostavio je novi sa antenom na testiranje dva tijedna di mi je bilo receno da ako sve bude ok mogu zadrzati antenu i dobit cu taj tip rutera.

Dakle očito postoji tehnicka podrska za sve samo je stvar koliko operater zeli biti usluzan.
Naravno, ali tcom uslugu maxnet mini nudi kao zamjenu za fiksni internet, tamo gdje su nedostatne tehničke mogućnosti da se isti sprovede. Ti ga ne možeš dobiti na svoj zahtjev. Nadalje, usluga je limitirana na 10mbit da ne bi dolazilo do ovakvkih zagušenja na mreži, a uostalom, tele2 je s razlogom jeftiniji. Jer nema tehničke podrške niti ikakve garancije da će usluga funkcionirati. Pa izlazak tehničara, antene, sve to treba od nekud platit.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 19:34   #856
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Naravno, ali tcom uslugu maxnet mini nudi kao zamjenu za fiksni internet, tamo gdje su nedostatne tehničke mogućnosti da se isti sprovede. Ti ga ne možeš dobiti na svoj zahtjev. Nadalje, usluga je limitirana na 10mbit da ne bi dolazilo do ovakvkih zagušenja na mreži, a uostalom, tele2 je s razlogom jeftiniji. Jer nema tehničke podrške niti ikakve garancije da će usluga funkcionirati. Pa izlazak tehničara, antene, sve to treba od nekud platit.
Upravo to ! Ponekad je stabilnih 10mbps bolje od nestabilnih 150 mbps

Oni če se uvijek opravdati jer su njihove reklame pune smicalica i dvojakih značenja. Poput " brzina DO 150 mbps. Da mi je vidjeti nekoga u ovoj zemlji da se konekta na net i pokazu nam tih maximalnih 150 mbps. Svi znamo dok je god više od dvoje ljudi na mrezi ni jedan od njih nece imati 150mbps stoga ta je reklama kompletna besramna laz. Ogavno je kako mame ljude.
Nadao sam se downloadu od 20mbps ... znaci tako niska ocekivanja sam imao od pocetka. Od maximalnih 150 ocekivao sam realno 20 a dobiosam 3 i sparadično pucanje konekcije. Hvala ali ne hvala tele!

I onda se pitaju kako to da mladi odlaze, što nevalja ? Nevallja taj gramzivi pohlepni mentalitet kojem naš narod podilazi od trenutka kad osjeti benefite takvog svjetonazora. Mi smo nacija bez karaktera. I to se oslikava na sve aspekte zivota u hrvatskoj.
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 19:38   #857
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Do pred 2 mjeseca imao sam max net mini, sada imam homebox turbo. Maksimalna brzina na max net je 7 mbits i ništa više. Cijenu nisi snizili ostala 220 kn. Otkazao ugovornu obvezu sa t comom. Imam homebox turbo na vipu, brzina nikad niža od 30 mbits, mjesečno dođe 150 kn+ besplatni pozivi prema vipu i prema svim fiksnim linijama. Sve stabilno, bez greške, što hoćeš više - spasio sam se kanđi t coma........
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:12   #858
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Evo korisnik dva dana pokućnog i za sad zadovoljan. Testiram vezu preko mobitelovog hot spota na pc i brzina je oko 30-40 mbita down i up do 70 mbita. Čekam ruter pa da vidim hoće li biti bolje ali i da ovako ostane zadovoljan sam.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:41   #859
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Orion Prime Pregled postova
Upravo to ! Ponekad je stabilnih 10mbps bolje od nestabilnih 150 mbps

Oni če se uvijek opravdati jer su njihove reklame pune smicalica i dvojakih značenja. Poput " brzina DO 150 mbps. Da mi je vidjeti nekoga u ovoj zemlji da se konekta na net i pokazu nam tih maximalnih 150 mbps. Svi znamo dok je god više od dvoje ljudi na mrezi ni jedan od njih nece imati 150mbps stoga ta je reklama kompletna besramna laz. Ogavno je kako mame ljude.
Nadao sam se downloadu od 20mbps ... znaci tako niska ocekivanja sam imao od pocetka. Od maximalnih 150 ocekivao sam realno 20 a dobiosam 3 i sparadično pucanje konekcije. Hvala ali ne hvala tele!

I onda se pitaju kako to da mladi odlaze, što nevalja ? Nevallja taj gramzivi pohlepni mentalitet kojem naš narod podilazi od trenutka kad osjeti benefite takvog svjetonazora. Mi smo nacija bez karaktera. I to se oslikava na sve aspekte zivota u hrvatskoj.
Zanimljivo ajde mi reci di si našao taj podatak da je ukupna propusnost bazne stanice (neovisno čija je vip tele2 ili tcom)max 150mbit/s DL na 4G mreži? Recimo naselje sa stambenim zgradama, Zgrada ima i preko150 stanara i jedna bazna stanica koja pokriva radijus 5km. 20 zgrada u tom radijusu oko 3000 stanara svako treći da koristi tu baznu stanicu bilo bi ih 1000 samo da surfaju, niko da ne skida vjeruj nitko od njih ne bi ni google mogao otvoriti da je propusnost 150mbit/s DL kao što ti tvrdiš!
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:43   #860
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Evo korisnik dva dana pokućnog i za sad zadovoljan. Testiram vezu preko mobitelovog hot spota na pc i brzina je oko 30-40 mbita down i up do 70 mbita. Čekam ruter pa da vidim hoće li biti bolje ali i da ovako ostane zadovoljan sam.
UP 70Mbit/s ti si jedini u hr s tako visokim uploadom svaka čast! ( osim ako nisi pobrkao UP sa DL)
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:46   #861
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Do pred 2 mjeseca imao sam max net mini, sada imam homebox turbo. Maksimalna brzina na max net je 7 mbits i ništa više. Cijenu nisi snizili ostala 220 kn. Otkazao ugovornu obvezu sa t comom. Imam homebox turbo na vipu, brzina nikad niža od 30 mbits, mjesečno dođe 150 kn+ besplatni pozivi prema vipu i prema svim fiksnim linijama. Sve stabilno, bez greške, što hoćeš više - spasio sam se kanđi t coma........

O tome pričam... to je mentalitet našeg naroda. Dok je god pojedinac zadovoljan jebe mu se za ostale. Prvo max mini nije 220kn vjerojatno pričaš o sveukupnom računu koji ukljucuje i telefonsku tarifu. Ja placam max mini 180 kn bez ugovorne obveze sa ugovornom je 20 kn jeftiniji.

nipošto nebranim t-com oni su definicija lihvara. Ali bome je i tele 2 , VIP, i ostali provideri jer svi imaju istu politiku ... izgradi nešto brzo i jeftino i maksimalno to iskoristi. Da imaju imalo etičnosti nebi nudili svoje usluge od trenutka kad dosegnu maksimalnu zasičenost mreze na odredjenom podrucju.
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:46   #862
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Još sam malo poradio na antenama i situacija je sad ovakva.
Brzine su sad stalne i ima minimalnih varijacija u odnosu na vrijeme u danu.

Morat cu zovnit tele2 jer prije ljeta sam sa nikakvim signalom imao i 50+ download
Prvo probaj postavit antene na idelani razmak koji je, sudeci prema slici, kod tebe prevelik. Bez obzira na Iskrine upute, idealni razmak tih antena za Tele2 LTE frekvenciju od 1800MHz je 33-34 cm izmedju sredista antena.
Normalno da to nije idealno za 800MHz za koju frekvu je ta antena isto napravljena, ali to te ne treba brinut, ako ti rezultati idealnog razmaka za 1800MHz bolje ferceraju.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:57   #863
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Evo korisnik dva dana pokućnog i za sad zadovoljan. Testiram vezu preko mobitelovog hot spota na pc i brzina je oko 30-40 mbita down i up do 70 mbita. Čekam ruter pa da vidim hoće li biti bolje ali i da ovako ostane zadovoljan sam.
Nesto opako krivo mjeris, ili si pobrkao, jer Tele2 isporucuje max brzine -> 150Mb/s dn i 50Mb/s up.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 20:57   #864
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Zanimljivo ajde mi reci di si našao taj podatak da je ukupna propusnost bazne stanice (neovisno čija je vip tele2 ili tcom)max 150mbit/s DL na 4G mreži? Recimo naselje sa stambenim zgradama, Zgrada ima i preko150 stanara i jedna bazna stanica koja pokriva radijus 5km. 20 zgrada u tom radijusu oko 3000 stanara svako treći da koristi tu baznu stanicu bilo bi ih 1000 samo da surfaju, niko da ne skida vjeruj nitko od njih ne bi ni google mogao otvoriti da je propusnost 150mbit/s DL kao što ti tvrdiš!
Daj me citiraj molim te ali ne izvan kontexta.... Citaj sve. Nigdije nisam rekao da vip ili t-com GARANTIRA propusnost od 150 mbps. Rekao sam da se reklamiraju sa BRZINA DO 150kbps. Ako ti to trebam linkati i nekuzis do sad da pricam o tele 2 onda jebiga imas problema sa razumjevanjem.
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 21:04   #865
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Orion Prime Pregled postova
Daj me citiraj molim te ali ne izvan kontexta.... Citaj sve. Nigdije nisam rekao da vip ili t-com GARANTIRA propusnost od 150 mbps. Rekao sam da se reklamiraju sa BRZINA DO 150kbps. Ako ti to trebam linkati i nekuzis do sad da pricam o tele 2 onda jebiga imas problema sa razumjevanjem.
citiram te:"Svi znamo dok je god više od dvoje ljudi na mrezi ni jedan od njih nece imati 150mbps" evo to mi objasni. tj pitanje koju brzinu bi imao pojedinac ako su njih troje spojeno na baznu stanicu od tele2 u idealnim uvjetima što se tiče signala
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 21:11   #866
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
citiram te:"Svi znamo dok je god više od dvoje ljudi na mrezi ni jedan od njih nece imati 150mbps" evo to mi objasni. tj pitanje koju brzinu bi imao pojedinac ako su njih troje spojeno na baznu stanicu od tele2 u idealnim uvjetima što se tiče signala
Dali iskreno misliš daje to poanta ? koju ce brzinu pojedinac imati ukooiko ih je smao dvoje spojeno na mrezu ? Poanta je da nemogu reklamirati " brzina do 150mbps " ako je to neralno za ocekivati s obzirom da su preoptereceni jer su gramzivi i neznaju stati sa ponudom u skladu sa kapacitetima mreze. Pa jebem mu miša !
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 21:19   #867
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 21:23   #868
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
http://beta.speedtest.net/result/6651797436.png razlika u par minuta izmedju tesziranja.. ovo radim proteklih dva tjedna po citave dane. Najbolji godišnji ikad!!!
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 21:42   #869
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nesto opako krivo mjeris, ili si pobrkao, jer Tele2 isporucuje max brzine -> 150Mb/s dn i 50Mb/s up.
Evo sad sam radio test, možda je nekakva greška.
[IMG]Screenshot_2017_09_24_21_35_36_141[/IMG]
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 21:51   #870
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Evo sad sam radio test, možda je nekakva greška.
[IMG]Screenshot_2017_09_24_21_35_36_141[/IMG]
probaj s ovim
http://beta.speedtest.net/
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na