Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2018., 17:04   #1
vicro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Kako poboljšati wi-fi u stanu?

Molio bih vas za savjet i preporuku.

Koristim HT optiku, brzina 200/100, a od uređaja imam njihov Speedport W724V ruter. On je u dnevnoj sobi i tamo je wi-fi jako dobar, no u udaljenim dijelovima stana (posebno u dvije spavaće sobe) je vrlo loš, stalno veza puca, ili uređaji uopće ne mogu pronaći mrežu. Živim u zgradi i u svakom trenutku je osim moje mreže aktivno još barem 10-15 tuđih mreža (toliko ih barem uređaji prikazuju).

Zanima me koja mi je najbolja opcija kako bih ostatak stana pokrio s wi-fijem. Kupiti novi ruter umjesto ovog Speedporta, kupiti powerline, pokušati s pojačivačem signala?

Možda može pomoći što je u jednoj od ove dvije sobe koje imaju loš signal doveden LAN kabel na koji je spojen drugi MaxTV prijamnik, pa možda mogu na njega spojiti nekakav novi ruter?

Svi prijedlozi su dobrodošli.


E da, budžet mi je nekih 1000kn.
vicro je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 17:18   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor vicro Pregled postova
Molio bih vas za savjet i preporuku.

Koristim HT optiku, brzina 200/100, a od uređaja imam njihov Speedport W724V ruter. On je u dnevnoj sobi i tamo je wi-fi jako dobar, no u udaljenim dijelovima stana (posebno u dvije spavaće sobe) je vrlo loš, stalno veza puca, ili uređaji uopće ne mogu pronaći mrežu. Živim u zgradi i u svakom trenutku je osim moje mreže aktivno još barem 10-15 tuđih mreža (toliko ih barem uređaji prikazuju).

Zanima me koja mi je najbolja opcija kako bih ostatak stana pokrio s wi-fijem. Kupiti novi ruter umjesto ovog Speedporta, kupiti powerline, pokušati s pojačivačem signala?

Možda može pomoći što je u jednoj od ove dvije sobe koje imaju loš signal doveden LAN kabel na koji je spojen drugi MaxTV prijamnik, pa možda mogu na njega spojiti nekakav novi ruter?

Svi prijedlozi su dobrodošli.


E da, budžet mi je nekih 1000kn.


ne treba ti tu 1000 kn, dovoljno je uzet ovo https://www.mall.hr/pojacalo-wi-fi-s...ala-tl-wa855re

i ustekas ga i upogonis za za tocno 1 minutu, vrlo jednostavno, kao repeater, mozes preko wifia ili preko lan kabela i odlicno funkcionira, stavi ga u tu jednu od soba, ja sam nedavno uzeo ovaj model, odlicna stvarcica
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2018., 17:37   #3
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Ako je loš wifi signal u sobama taj extender ako se stavi u sobu će imati isti problem kao i vaši uređaji u tim sobama...loš prijem.
Lan kabal postojeći se koristi ili za maxtv ili za internet...nikako oboje.
Ako se raspari pa dobijemo dva lan priključka može tada raditi oboje ali je limit brzina od 100Mbps.....i na to može ići wifi adapter kao gore predloženi ali u AP modu.
Kakav je signal na 5GHz ?...vjerujem da je manje smetnji jer se može pronaći čistiji kanal.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 18:26   #4
vicro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Ako je loš wifi signal u sobama taj extender ako se stavi u sobu će imati isti problem kao i vaši uređaji u tim sobama...loš prijem.
Da, ovo sam i ja pretpostavio da će se dogoditi.

Citiraj:
Kakav je signal na 5GHz ?...vjerujem da je manje smetnji jer se može pronaći čistiji kanal.
Hm u postavkama tog Speedporta vidim jedino 2.4 Ghz, nigdje 5.

Probao sam se igrati s biranjem različitih kanala u postavkama, ali nisam primjetio nikakvu razliku.
vicro je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:10   #5
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
treba ti posteni wifi AP s 5GHz...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 22:24   #6
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 367
Pozdrav, da ne otvaram novu temu.
Frend mi ima Philips TV i taj tv ne moze nikako hvatati Wifi signal od rutera koji je u susjednoj kuci. Ali laptop i mobitel mogu hvatati taj signal...
Sada je pitanje, kako mogu dobiti Wifi na tvu? Posto samo tv ne moze hvatati, pretpostavljam da je njemu los taj prijemnik... jel dovoljno kupiti neki router na njuskalu od oko 100kn i njega preko wifia spojiti na glavni router pa tv na taj router?
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 22:57   #7
vicro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
treba ti posteni wifi AP s 5GHz...
Imaš možda kakav prijedlog koji kupiti?
vicro je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 11:54   #8
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor vicro Pregled postova
Imaš možda kakav prijedlog koji kupiti?
imam, meraki, no to ti je izvan budzeta i overkill

pogledaj ubiquity, netgear.. https://www.tomsguide.com/us/best-wi...view-2498.html
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 14:08   #9
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ja sam imao isti problem kao i tvoj frend, tv je bio u igri. Zamjenio sam ga sa Meraki MR18, upucao na njega LEDE i vrh. Strasan hardware, jedino sto nevalja je licenca sto se rijesi sa LEDE-om. Nadje se za 400 - 500 kn (odmah kreni dalje od one cijene sa licencom po 1000-2000kn). Inace imam i sam a i nadju se na njuskalu par starijih CISCO AP-a ali su samo A/G (non N) no za TV i to je dovoljno.

Poanta mene je 5G na N-u rjesilo pucanja na TV-u. P.s. Sada tek vidim da su i neke susjedne kuce u igri sto mozda i nije najbolje za vece frekvencije. Prosnifaj eter dali je zagusen ili je snaga u igri. Ako je snaga ona kita, nemoj na 5GHz.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:04   #10
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 367
Ma ne, treba mi jednostavno rjesenje. Pitanje je dali se moze s dodatnim routerom rijesiti problem? U cemu je razlika izmedju routera i wifi pojacivacem?
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2018., 16:38   #11
vicro
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
imam, meraki, no to ti je izvan budzeta i overkill

pogledaj ubiquity, netgear.. https://www.tomsguide.com/us/best-wi...view-2498.html
Budem, hvala.
vicro je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2018., 11:31   #12
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 367
Jel mi mozete rec koji Wifi pojacivac kupiti pa da moze tv hvatati signal? Na sta moram obratiti pozornost? Koje funkcije mora imati?
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2018., 11:39   #13
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
domis je offline