Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2021., 13:18   #151
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Tako puno?
Ja svoj 3600 drzim na 1.2V i 4.4GHz.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Da, ja sam stavio sve jezgre na 4.2.......Al mislim da nemam neki silikonski "dobitak"....

EDIT: sad sam opet probo na 1.35 i sruši se cinebench.....isto tako ako stavim na 4.3 sve jezgre, ne dođe ni do winsa....al dobro, manja voltaža, sve jezgre na 4.2, neću biti megaloman

Zadnje izmijenjeno od: denied. 07.09.2021. u 13:30.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 18:27   #152
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Hebote zivot sta se voli grijat 5600x, imam dark rock pro 4, previse ventova i klokan cpu na 4.6ghz pa se penje na 95c kad idem cct test.
Igre do 80c, morat cu se poigrat sa voltažom.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 19:20   #153
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Hebote zivot sta se voli grijat 5600x, imam dark rock pro 4, previse ventova i klokan cpu na 4.6ghz pa se penje na 95c kad idem cct test.
Igre do 80c, morat cu se poigrat sa voltažom.
A da?
Znači zen3 je još malo iznad zen2 po temperaturi.
Ma nebi se čudio da mu ploča na auto daje debelo previše napona.
A i iskreno ne vidim neku korist u tome što si ga OCao na 4.6 na sve jezgre, boost na Ryzenu radi jako dobro.
BTW, ovo moje čudo je u odnosu na početne BIOS-e smanjilo temp za 10+ stupnjeva, na defaultu. Ali za tu tvoju ploču ima već hrpa BIOSa, pa vj nije do toga. A možda te i zapao loš primjerak.

EDIT: Eh da, meni ti je trenutno ja misli na OCCT max nekih 82, a igre mislim da nikada nisu došle ni do 70. Nije isto, ali čisto da imaš za usporedbu, a zne i zen+ su još dosta hladniji.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 19:38   #154
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A da?
Znači zen3 je još malo iznad zen2 po temperaturi.
Ma nebi se čudio da mu ploča na auto daje debelo previše napona.
A i iskreno ne vidim neku korist u tome što si ga OCao na 4.6 na sve jezgre, boost na Ryzenu radi jako dobro.
BTW, ovo moje čudo je u odnosu na početne BIOS-e smanjilo temp za 10+ stupnjeva, na defaultu. Ali za tu tvoju ploču ima već hrpa BIOSa, pa vj nije do toga. A možda te i zapao loš primjerak.

EDIT: Eh da, meni ti je trenutno ja misli na OCCT max nekih 82, a igre mislim da nikada nisu došle ni do 70. Nije isto, ali čisto da imaš za usporedbu, a zne i zen+ su još dosta hladniji.
Ma stavio na auto boost. Nisam se ni pravi uhvatio kompa do jucer pa skuzio. Ma iskopcat cu auto i ostavit default pa vidit ili stavit 4.65ghz i 1.2v pa dizat pomalo ako bude kresanja.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 19:57   #155
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Hebote zivot sta se voli grijat 5600x, imam dark rock pro 4, previse ventova i klokan cpu na 4.6ghz pa se penje na 95c kad idem cct test.
Igre do 80c, morat cu se poigrat sa voltažom.
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Ma stavio na auto boost. Nisam se ni pravi uhvatio kompa do jucer pa skuzio. Ma iskopcat cu auto i ostavit default pa vidit ili stavit 4.65ghz i 1.2v pa dizat pomalo ako bude kresanja.
cudno, moj ne ide preko 67 da ga *ebes... Doduse nisam vrtio OCCT (ne vidim smisao) ali u drugim testovima (cinebench loop, Aida i sl.) nije presao 67.
PBO + Auto oc, boosta do 4.85Ghz, u igrama nisam vidio preko 62. Nalazi se ispod Dark Rock 4 regularis...

Mozda ti nije sjeo dobro cooler, koju pastu si stavio i na koji nacin?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 20:25   #156
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Da, ja sam stavio sve jezgre na 4.2.......Al mislim da nemam neki silikonski "dobitak"....

EDIT: sad sam opet probo na 1.35 i sruši se cinebench.....isto tako ako stavim na 4.3 sve jezgre, ne dođe ni do winsa....al dobro, manja voltaža, sve jezgre na 4.2, neću biti megaloman
Mislim da sam ja napokon imao srece
4.4 na 1.2V
4.2 na 1.1V
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 22:50   #157
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
cudno, moj ne ide preko 67 da ga *ebes... Doduse nisam vrtio OCCT (ne vidim smisao) ali u drugim testovima (cinebench loop, Aida i sl.) nije presao 67.
PBO + Auto oc, boosta do 4.85Ghz, u igrama nisam vidio preko 62. Nalazi se ispod Dark Rock 4 regularis...

Mozda ti nije sjeo dobro cooler, koju pastu si stavio i na koji nacin?
igrom slucaja sam morao 3 puta vaditi cooler jer sam nesto zabrijao oko ventova. 2x probao grašak foru i kad sam skinuo je bilo prekriveno sve, 3 put sam stavio kriz i opet isto svaki puta. Sad vrtim CTR i kaze silver 4,65ghz @1,3v sto i je bilo na game boost opciji u biosu.
STavio sam isto i 1,2v @4,5ghz pa se nije kresao u cinebenchu i codu. Temperature na cine i codu cca 68C.
Probat cu onda i tvoju foru.
Thermal Grizzly Kryonaut
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 23:54   #158
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
igrom slucaja sam morao 3 puta vaditi cooler jer sam nesto zabrijao oko ventova. 2x probao grašak foru i kad sam skinuo je bilo prekriveno sve, 3 put sam stavio kriz i opet isto svaki puta. Sad vrtim CTR i kaze silver 4,65ghz @1,3v sto i je bilo na game boost opciji u biosu.
STavio sam isto i 1,2v @4,5ghz pa se nije kresao u cinebenchu i codu. Temperature na cine i codu cca 68C.
Probat cu onda i tvoju foru.
Thermal Grizzly Kryonaut
Odlicna pasta, ja istu koristim. Ako budes nanovo nanosio pokusaj napraviti "X" ili dvije crte "I I". Meni se X metoda pokazala najbolja na Ryzenima...
Isto tako, nemoj se bojati pritegnuti hladnjak, ne treba ga silovati ali muski pritegnuti je ok... Moj je Golden sample sudeci po CTR-u, mozda se zato nesto manje grije..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2021., 00:54   #159
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
dis
https://www.google.com/search?q=ther...hML3Hfnx6Nxj8M

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2021., 07:09   #160
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Znam ja to sve al je ocito do procesora. Msm kad ga spustim na manju voltazu padne temp za 10 stupnjeva. Trebam se zabaviti sa postavkama pa ga utegnuti.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 17:33   #161
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Instalirao chipset driver, resetirao bios, sve na default za oc, stavio xmp natrag na 3000mhz i ne ide preko 70c u stress testovima. Podesio ventove opet. Primjetio sam da je prije napon bio od 1.3 do 1.35V dok je sada 1.15 do 1.8V. Nema spikova.
Igre su sada na 65c max.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 22:06   #162
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Ovo dobijem kad množitelj na R7 3700X zaključam na 42:




Jel vam se sviđa?
B450 Tomahawk Max nudi opciju "Gaming Mode". Uključivanjem se množitelj postavi fiksno na 42. Nakon 4 minute System Stability testa kompjuter se ugasio. Drago mi je da sam napokon i to uspio mada ni sam neznam kako mi je to uspilo. Izbacio sam prednji ventilator koji upuhuje zrak pa je samo ostao onaj na procesoru i onaj straga koji izbacuje zrak. A bit će da je zbog toga.
Inače se ne logiram na windowse ali poželio sam se video igrica hehe. Sasvim neočekivano sam uspio srušiti i linux ali ne ovim već passmarkovim performance testom (ovim ode: https://www.passmark.com/products/pe...t/download.php).
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2021., 18:54   #163
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da ne otvaram novu temu na Tržnici; ima li tko za prodati neki od AMD Wraith coolera? Idealno Wraith SPIRE RGB ili Wraith PRISM RGB?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 23:27   #164
kFlo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Universe
Postovi: 24
Pozdrav, jel bi mi mogao netko reci dal bi Wraith Spire ili Wraith Stealth bili dovoljni za normalan rad i gaming upareni s 3700x? Puno hvala
kFlo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 06:26   #165
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor kFlo Pregled postova
Pozdrav, jel bi mi mogao netko reci dal bi Wraith Spire ili Wraith Stealth bili dovoljni za normalan rad i gaming upareni s 3700x? Puno hvala
Za gaming možda i bi, ali ne znam što misliš pod normalan rad?
Surfanje, gledanje filmova? U bilo čemu zahtjevnijem će vj throtlat, tj neće moć iskoristit puni potencijal. 3700X je poznat po tome da se jače grije.
Evo ti kod mene 3600 vulgaris, puno hladniji proc, bez ikakvog OC, u igrama 60-65 stupnjeva, HandBrake enkodiranje ode na 75+ i to sa poprilično poštenim kulerom (TR Macho revB).
Ja bi ti svakako preporučio neki bolji kuler, neki AC Freezer ili nešto slično za 200-250kn.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote