Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2020., 23:23   #2221
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Da nisam vidio ovaj "screenshot" ne bih se najvjerojatnije nikad niti sjetio (...)
Upravo zato i imamo ovakve teme i klubove, da održimo nostalgiju ali i uspomene živima
  Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 23:57   #2222
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Yup, navodno je ekipa u par slucajeva imala nekih cudnih problema sa Carmageddonom (njega sam prvog krenuo slagati i to u DOS-u) kod 1 ili 2 modela a nisu naveli koji su bili problematični vendori pa sam taj prvi puknuo kao safe varijantu. A kako je radio odmah od prve, samo sam ga ostavio s obzirom da koliko sam skuzio splash screen je jedina razlika, performanse bi trebale biti iste. Dosta su se win95 opirali na pocetku dok ih nisam ispatchao pošteno (zadnji put sam inst w95 pred 15 god valjda haha) tako da sam bio sretan da je sve počelo raditi kako treba

Kaj se tice motora, to je Moto Racer Softverski je jako pixelasto (ili jako sporo na vecim rezama bez neke 3d kartice) ali jako je zabavna igra jedino je uvjet stvarno da radi fluidno inace nije gušt.

Postoje staze sa kroserima i "ležaljkama" ali ovi prvi su puno zabavniji (bar po mom mišljenju). Ima i drugi dio ako se ne varam...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 00:11   #2223
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
.

treba li kome samsung syncmaster 755dfx ?

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Kaj se tice motora, to je Moto Racer

road rash!


moto racer mi je ostao u sjecanju kao lijepo ispolirana grafika za tadasnje vrijeme, jedna od prvih igrica koju sam dobio na cd-u
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 00:25   #2224
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Yup, navodno je ekipa u par slucajeva imala nekih cudnih problema sa Carmageddonom (njega sam prvog krenuo slagati i to u DOS-u) kod 1 ili 2 modela a nisu naveli koji su bili problematični vendori pa sam taj prvi puknuo kao safe varijantu. A kako je radio odmah od prve, samo sam ga ostavio s obzirom da koliko sam skuzio splash screen je jedina razlika, performanse bi trebale biti iste. Dosta su se win95 opirali na pocetku dok ih nisam ispatchao pošteno (zadnji put sam inst w95 pred 15 god valjda haha) tako da sam bio sretan da je sve počelo raditi kako treba

Kaj se tice motora, to je Moto Racer Softverski je jako pixelasto (ili jako sporo na vecim rezama bez neke 3d kartice) ali jako je zabavna igra jedino je uvjet stvarno da radi fluidno inace nije gušt.

Postoje staze sa kroserima i "ležaljkama" ali ovi prvi su puno zabavniji (bar po mom mišljenju). Ima i drugi dio ako se ne varam...
Točne razlike u driverima ti ovako na pamet ne mogu nabrojati, ali od onih očitih razlika jedino se mogu sjetiti splash screena i 3dfx pozadine (kad ideš desnim klikom na display properties, pa tab od Voodooice imaš dodatne postavke, gdje možeš zadati "Voodoo" desktop wallpaper. Ali to se bar lagano može riješiti ... meni osobno je Creative tema bila najzanimljivija

Evo slike, ovako je izgledala ali bez ovog "Driver Update-a"...


A vezano uz Moto Racer, moram priznati da ga nikada nisam igrao. Ali sam zato proveo sate i sate ispred "Motocross Madness", i to sam se navukao na njega tako što sam snimio demo iz (ako se ne varam) Hack CDa broj 10

Edit
@Alien, ajde pronađi par minuta slobodno i pročitaj ovaj review ako te zanima. Riječ je o recenziji tvoje 3D Blaster (8MB), ali i usporedbi između Pentium MMX / Pentium 2 platforme. Tko zna, možda te napokon uspijem nagovoriti da uzmeš neki Pentium 2 ili 3 i sastaviš si W98 mašinu

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 26.11.2020. u 01:23.
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 05:16   #2225
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Ajme Moto Racer, pa to sam potpuno zaboravio Skoro sam razred pao zbog te igre
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 08:46   #2226
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 10:48   #2227
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Čekaj, je li ovo ozbiljno?! Moram si nabaviti tu ploču!!

A da stvar bude bolja, imao sam i taj isti gramofon (crne boje) do prije godinu dana, Audio Technica AT-LP120USBHC sa AT-95E zvučnicom na AT-HS10 shellu, odlična "mašina" za tu klasu!

Nego dobro da sam baš na tebe naišao - naime, danas sam pokupio Adison case. Powder coat je gotov i moram priznati da izgleda FENOMENALNO! Bilo mi je žao što sam ga išao raditi u takvu krajnost obzirom na to da ih sad imam 3 komada, ali sad kad ga vidim gotovog rekao bih da vrijedi svake lipe, izgleda bolje nego što sam ga zamislio

Stavim slike čim pronađem slobodnog vremena, još mi je sav zapakiran u najlonu
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 12:08   #2228
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Molim sa slikama početi od ovih dok je još u najlonu
Kaj se tiče videa, pa imaš ispod link na blog od lika gdje je opisao postupak boota tako da je istina
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 15:34   #2229
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Evo fotki, uživajte!

Zapakiran:


Usporedba starog (originalnog, iz SB) sa "novim". Zanimljivo da iako se na prvi pogled razlika u boji čini velikom, prilikom osvjetljenja metala oba postaju gotovo jednaka. Stari (originalni) ima više matt finish, ali je definitivno riječ o "metalik" boji, dok je ovaj novi puno sjajniji, i efekt je jače izražen pa izgleda kao da je jedan sivi a drugi srebrni.


Isto vrijedi i za vanjske površine. Razlika se na prvi pogled čini dosta izraženom, međutim zapravo su isti. Jedino što ovaj novo-obojani ima glatki, svilenkasti finish dok je originalna boja hrapava i ima teksturu. Mislio sam da upravo ta tekstura boje bude predstavljala problem i da zbog nje powder coat bude bio svetogrđe na ovakvom toweru ali moram priznati dobro mu stoji!


Nažalost, nije sve prošlo bez problema. Kad sam ga krenuo sastaviti, shvatio sam da zbog zadebljanja boje dijelovi više ne odgovaraju jedan drugome, i nisam ga mogao sastaviti. U stvari, morao sam nabijati pante od košare za matičnu na nosače, prilikom čega je košara podrapala donji rub samog kućišta, kao što se može vidjeti na slikama. Na sreću pa nije ništa gadno, i ne bude se previše vidjelo kad ga u potpunosti sastavim natrag.

I šećer dolazi na kraju ... prije i poslije






Sve u svemu, teško je (gotovo nemoguće) povjerovati da je do prije mjesec-dva ovo bilo hrđavo, plavo ruglo od kompjutora!
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 16:39   #2230
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Stvarno čovjek nije napravio posao kako treba.... bljak
Nego, gledam slike ovog drugog kućišta i on nema rupe za šarafe kojima se pričvrste nogice?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 16:48   #2231
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Stvarno čovjek nije napravio posao kako treba.... bljak
Nego, gledam slike ovog drugog kućišta i on nema rupe za šarafe kojima se pričvrste nogice?
Primjetio si dakle...?

Da, nema rupe za nogice. Riječ je o jednoj (od par) razlika jer kao što sam napisao neki dan, ova dva iz SB su starija revizija. Nekoliko je razlika, a jedna od najvećih upotreba LEDica, odnosno boja za indikaciju "Power" i "HDD" aktivnosti. Ova dva iz SB nemaju rupe za nogice, i imali su zeleno za power i crveno za HDD, dok je moj Adison kojeg više nemam (ali i ovaj, kojeg sam dao srediti) ima(o) rupice za nogice, te crveno za power i zeleno za HDD.

U svakom slučaju obje revizije koriste gumene nogice koje su zalijepljene na metal, bez ikakvih vijaka ili plastičnih nosača pa rupica zapravo nije ni potrebna
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 18:19   #2232
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bravo, kroz ekran miriše na novo
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 18:23   #2233
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bravo, kroz ekran miriše na novo
Stvarno i miriše... Stvarno sam uživao otvarajući sav taj najlon
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 21:32   #2234
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
@Alien, ajde pronađi par minuta slobodno i pročitaj ovaj review ako te zanima. Riječ je o recenziji tvoje 3D Blaster (8MB), ali i usporedbi između Pentium MMX / Pentium 2 platforme. Tko zna, možda te napokon uspijem nagovoriti da uzmeš neki Pentium 2 ili 3 i sastaviš si W98 mašinu
Neces vjerovati ali taj clanak sam citao jucer navecer, bas taj tocno jer sam tražio usporedbe u verzijama drivera bas zato da vidim da li ima neke razlike u performansama, točno se sjecam ovih chartova i zaključka da za normalne ljude je 8MB verzija super a 12Mb je za moram imat best ekipu.

A kaj se tice nagovaranja nazalost nista od toga, odlucio sam se (u dogledno vrijeme) za kombo P4 na intel 865 chipsetu uz FX5600+ ili TI4200 (vidjeti cu šta budem mogao uvrebati od toga za neku ok lovu) i to bude bio W98 missing link između DOS/W95 i XP mašina koje imam trenutno. I onda imam sve pokriveno, DOS-W95-W98-XP (Vistu i ME ne podnosim i preskočio sam ih i prvi put kada su izašli hihi) i to sve na onom krasnom velikom CRT-u
Ostalo se bude bez beda vrtilo na suvremenom rigu a malobrojne problematične anomalije budem riješio pomocu emulatora i wrapera

Nego vratimo se mi na Adison Koliko vidim stvarno je fino ispalo a ti si imao mali Božić mjesec dana prije sa svim onim folijama haha. Kad kreče slaganje, očemo slike inzutricaaaa
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 22:37   #2235
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Neces vjerovati ali taj clanak sam citao jucer navecer, bas taj tocno jer sam tražio usporedbe u verzijama drivera bas zato da vidim da li ima neke razlike u performansama, točno se sjecam ovih chartova i zaključka da za normalne ljude je 8MB verzija super a 12Mb je za moram imat best ekipu.

A kaj se tice nagovaranja nazalost nista od toga, odlucio sam se (u dogledno vrijeme) za kombo P4 na intel 865 chipsetu uz FX5600+ ili TI4200 (vidjeti cu šta budem mogao uvrebati od toga za neku ok lovu) i to bude bio W98 missing link između DOS/W95 i XP mašina koje imam trenutno. I onda imam sve pokriveno, DOS-W95-W98-XP (Vistu i ME ne podnosim i preskočio sam ih i prvi put kada su izašli hihi) i to sve na onom krasnom velikom CRT-u
Ostalo se bude bez beda vrtilo na suvremenom rigu a malobrojne problematične anomalije budem riješio pomocu emulatora i wrapera

Nego vratimo se mi na Adison Koliko vidim stvarno je fino ispalo a ti si imao mali Božić mjesec dana prije sa svim onim folijama haha. Kad kreče slaganje, očemo slike inzutricaaaa
Drago mi je da mislimo na isti način

Ako ti treba GF4 Ti4200, imam jednu viška u ormaru koja ima potpuno nov hladnjak, i poprilično sam siguran da radi ... ali bih je morao testirati da budem siguran. Tvoja je ako je želiš?

Slaganje Adisona bude moralo još malo pričekati. Znam, znam i mene "ubija", vjeruj mi ali moram prvo nabaviti sve dijelove Naime, čekaju se šarafi iz Kine, i moram riješiti, pronaći neke gumene nogice na ovom svježe obojanom od danas. Dobio sam natrag originalne, ali su u dosta lošem stanju i morao bih koristiti super ljepilo da ih učvrstim za što mislim da bi bilo šteta na novo uređenom caseu.

Također se čeka na dostavu BTC CD-ROM pogona, ako se ne varam iz Engleske. Ali o tome brine @Overclock - pošteno sam ga izmorio za svo ovo vrijeme, ali bude kolega dobio Voodooicu baš poput tebe pa valjda mi oprosti Možda čak i cijelu konfu, stalno ga nagovaram da ne bude skroman i uzme cijeli komplet ali to je work in progress

A budem još nabavio i onaj mali mATX Adison tower. Razgovarao sam sa "Alibabom" i zamolio ga da mi ipak sačuva mali Adison kroz nekakvih mjesec dana. Trenutno sam kratak sa lovom, ali kad sam već nabavio sve ovo i došao tako daleko, zašto ne ... uostalom, šanse da pronađem još jednog (malog ili velikog) u ovom trenutku su rekao bih jednake dvostrukom dobitku na lutriji, ili da me na ulici pogodi meteor u glavu.

Nego, pazi ovo... Kontaktirao me kolega na drugom, internacionalnom forumu i kaže da mi želi pokloniti BTC tipkovnicu! Ista tipkovnica sa kakvom je došao moj Adison, jedino što ima "Power", "Wake up" i "Sleep" tipke, iako je sve drugo potpuno jednako. Nisam ga ništa tražio, čovjek se sam ponudio... Kaže da vidi koliko mi to znači, i kao bude mu bilo drago da je imam. Tražio me jedino da platim poštarinu, što i nije puno (100-ak kn) jer su te tipkovnice dosta na cijeni i prodaju se po paprenim iznosima! U svakom slučaju, restauracija Adisona je krenula u potpuno neočekivanom smjeru, a okolnosti me iz dana u dan blago rečeno iznenađuju!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 26.11.2020. u 23:06.
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 23:06   #2236
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Alien
Kaj velis na ovu intelovu perlicu, bi bila dobra za projekt?
IMG-20201126-224118457

Iskreno nemam pojma je'l radi, treba zamjeniti kondic, pa testirati, oprati itd...

Evo par zvjercica (parhelia 128mb, ti-4200, fx5200 i trio64v2/dx):
IMG-20201126-224338970
IMG-20201122-161900260
IMG-20201107-222059387-1

Okacim propisne slike kad ulovim vremena i dovedem to u red. Do onda se mozda voodoo pridruzi dream teamu ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 23:17   #2237
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@Alien
Do onda se mozda voodoo pridruzi dream teamu ^^
Ja sam ti mislim rekao da ako se mene pita, možeš odmah dobiti Voodooicu, nema nikakvih problema sa moje strane
  Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 23:54   #2238
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
...
A kaj se tice nagovaranja nazalost nista od toga, odlucio sam se (u dogledno vrijeme) za kombo P4 na intel 865 chipsetu uz FX5600+ ili TI4200 (vidjeti cu šta budem mogao uvrebati od toga za neku ok lovu) i to ...

A jel bi ti udomio jedan HP D530 tower?

Nemoj me držati za riječ ali mislim da su u njemuP4 2.4 GHz (Northwood), matična je Intel Springdale G i865G, giga ili giga i pol RAM-a, dva diska, grafa je mislim nVidia, DVD-RW i td.


EDIT: Ono čega se sjećam je da treba zamijeniti bateriju na MBO jer BIOS ne pamti datum i vrijeme nakon kaj se isključi iz struje.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 27.11.2020. u 00:02.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 14:42   #2239
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Haha Adison projekt napreduje odlično, kako je krenulo stvarno budeš ih imao 3 i to full kompletna sa iznutricama i svime hahaha. Adison ili ne, tipkovnica mi izgleda odlično, te naturalke su mi uvjek djelovale nekako svemirski.

Wow, pa vi stvarno imate poprilične kolekcije kad ste tak iz rukava povadili sve te stvari sa mog wish lista hahaha, hvala svima na ponudama.

@Trekkie/Overclock : Vrlo rado prihvacam ti-4200 od bilo koga od vas dvojice (ako sam dobro shvatio obojica nudite, neka veli kome bude manje falila u kolekciji pa zemem od njega), muchos gracias unaprijed. Kaj se tiče ploče radije budem uzeo od Bertone-a cijeli komp kada ga nudi na udomljavanje (predpostavljam da je u radnom stanju pa onda ne moram lemiti i testirat . Znam lijen sam hihi)

@Bertone : Jel ovaj ? https://www.cnet.com/products/hp-com...dd-pj106usaba/
Specke mi zvuce idealne (2,4 ili 2,8 nebitno pašu mi oba) za to kaj sam si zamislio ili cak malo prejake (gore bi frknuo w98 pa sam mislio ici sa 512 mb rama tako da slobodno i povadiš koji keks) a netko od prije spomenutih kolega bude donirao izgleda i grafu tako da actually bi imao onda cijeli komp. Dodatni bonus sa tim ex-office mašinama je što za njih nađem drivere dok kažeš keks Daj samo reci kako je rijec o HP-u (ali ipak je tower koliko sam skužio), da li su komponente normalne velicine ili su one SFF "čudnih oblika i veličina". Pitam pod a) zato da stane grafa od kolega unutra i b) ja ti imam malo fetiš na ucinkovitost što se tice prostora pa bih možda u dogledno vrijeme preselio sve u full sajz desktop case (sad još dok aliaba ima desktop lagera jel vidim da ste svi krenuli u harvest mode haha) pa ako nije uvjet da ostane u toweru i ako bi se dala ubacit grafa i transplanitrat iznutrice (barem odokativno ako komponente djeluju standard size) vrlo rado bi udomio

Btw kad smo vec kod "sharing is caring" moda, ako bi netko slagao neki slabiji pentium imam za udjeliti P100 i plocu sa slike ispod, nisam testirao ali onaj koji mi ju je dao kaže da je ispravna.
I brdo EDO i SD RAMA (možda i nešto sitno DDR1), ako netko treba nekaj od navedenog javite.

IMG-20201121-174656 IMG-20201121-174705

Meanwhile u svijetu Voodoo grafike trenutno se borim sa Archimedean Dynasty 3dfx modom u DOSU, da stvar bude dodatno zabavna gejm uopce ne želi raditi u W95 niti u soft niti u glide modu haha, iako sam skinuo 3 razlicita ISO-a i svi imaju uredno windows instalaciju koja radi bez problema. Ali došao sam do "no voodoo card detected" do kreša kad se uđe u misiju što znaci da sam blizu i da je samo pitanje vremena Good times
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 15:15   #2240
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Haha Adison projekt napreduje odlično, kako je krenulo stvarno budeš ih imao 3 i to full kompletna sa iznutricama i svime hahaha. Adison ili ne, tipkovnica mi izgleda odlično, te naturalke su mi uvjek djelovale nekako svemirski.
Za onaj 3. još budemo vidjeli, osim ako ne složim neku mATX konfu u onom malom caseu. Za sad barem imam dva velika u "visokom startu", čim nabavim preostale sitnice ali i CD-ROM pogon(e).

Planiram dva Pentiuma II, oba gotovo identična s time da jedan bude bio moj kakvog sam koristio većinu vremena i kakvog se uglavnom sjećam kad o njemu razmišljam. Druga mašina, duplikat bude bila napravljena GOTOVO identično (druga matična, nažalost nemam još jednu Chaintech 6BTM ali pazio sam da ima isti chipset), ali bude predstavljala moj P2 kakav je bio kad je izašao iz prodavaonice. Također, ovom drugom budem stavio Iomega ZIP drive jer je moj TREBAO imati ZIP od samog početka ali nije - tek sam ga kasnije nabavio zbog čega onda svojeg budem ostavio bez...

A tipkovnica je neočekivano iznenađenje... Razgovarao sam sa kolegom o Adisonu prije nekakvih mjesec dana, i polazao mu sliku (ispod) kako je moj Open Space 17 izgledao u originalu. I prva stvar koju me pitao je bilo vezano uz tipkovnicu - da li je možda još uvijek imam? Nažalost, ne - poklonio sam je članu obitelji koji je u međuvremenu umro, zbog čega nemam pojma gdje je to završilo i što se sa time dogodilo.


Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@Trekkie/Overclock : Vrlo rado prihvacam ti-4200 od bilo koga od vas dvojice (ako sam dobro shvatio obojica nudite, neka veli kome bude manje falila u kolekciji pa zemem od njega), muchos gracias unaprijed. Kaj se tiče ploče radije budem uzeo od Bertone-a cijeli komp kada ga nudi na udomljavanje (predpostavljam da je u radnom stanju pa onda ne moram lemiti i testirat . Znam lijen sam hihi)
Moja Ti4200 koju imam viška ti je imala buran život. Pronašao sam je u jednoj konfi koja je imala štetu od vode, i gotovo SVE u njoj je bilo za baciti ... osim grafičke. Da stvar bude bolja, 4200 nije imala vent, netko ga je skinuo ili potrgao. Što znači da je dugo vremena radila sa malim pasivnim aluminijskim blokom, ali kad sam je testirao radila (i predstavila) se OK. Ja sam joj u međuvremenu naručio cooler iz Kine, i sad mi ta kartica stoji u ormaru već godinama, bez da sam je koristio. Da li još uvijek radi ili ne stvarno nemam pojma, ali trebala bi biti ispravna... Pošaljem sliku kad budem imao vremena.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Btw kad smo vec kod "sharing is caring" moda, ako bi netko slagao neki slabiji pentium imam za udjeliti P100 i plocu sa slike ispod, nisam testirao ali onaj koji mi ju je dao kaže da je ispravna.
I brdo EDO i SD RAMA (možda i nešto sitno DDR1), ako netko treba nekaj od navedenog javite.

IMG-20201121-174656 IMG-20201121-174705
Opet jedna od onih situacija gdje da si me to pitao prije godinu, godinu i pol uzeo bih je bez razmišljanja. Ali evo, budem ti iskreno rekao da imam više "AT" ploča nego što mi bude bilo potrebno, stoga ostavljam nekome drugom. Rekao bih da najveći problem bude bila upravo nabavka kućišta, ali sad kad imamo Alibabu ni to više nije toliko gadno...

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Meanwhile u svijetu Voodoo grafike trenutno se borim sa Archimedean Dynasty 3dfx modom u DOSU, da stvar bude dodatno zabavna gejm uopce ne želi raditi u W95 niti u soft niti u glide modu haha, iako sam skinuo 3 razlicita ISO-a i svi imaju uredno windows instalaciju koja radi bez problema. Ali došao sam do "no voodoo card detected" do kreša kad se uđe u misiju što znaci da sam blizu i da je samo pitanje vremena Good times
Ah, te slatke muke...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 27.11.2020. u 15:31.
  Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 16:03   #2241
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Moja Ti4200 koju imam viška ti je imala buran život. Pronašao sam je u jednoj konfi koja je imala štetu od vode, i gotovo SVE u njoj je bilo za baciti ...
Koliko sam ja skužio voda čak niti nije toliki problem, ako nije u kombinaciji sa strujom istovremeno
Prvo sam se užasavao onih videa kad ljudi peru matične u perilici posuđa a onda kad razmisliš... Ako sve ostaviš da se dobro posuši (teoretski) trebalo bi raditi. Sve to second hand hardver, tko zna kaj su te jadne komponente prošle u svom životu... Ma nisam siguran ni za svoj hardver iz 2012te, jesam ja pazio na to i jesam prvi vlasnik, but u never know
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 16:14   #2242
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Koliko sam ja skužio voda čak niti nije toliki problem, ako nije u kombinaciji sa strujom istovremeno
Prvo sam se užasavao onih videa kad ljudi peru matične u perilici posuđa a onda kad razmisliš... Ako sve ostaviš da se dobro posuši (teoretski) trebalo bi raditi. Sve to second hand hardver, tko zna kaj su te jadne komponente prošle u svom životu... Ma nisam siguran ni za svoj hardver iz 2012te, jesam ja pazio na to i jesam prvi vlasnik, but u never know
Prao sam matične ploče i grafičke kartice pod vodom više puta, i mogu osobno povrditi da voda nikako ne utječe na rad elektronike. Ali MORAŠ skinuti sve baterije i odspojiti sva napajanja/izvore struje, ali i dopustiti da se ploča u potpunosti posuši prije nego što je vratiš natrag
  Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 16:35   #2243
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Da dobro istina, zaboravio sam da si rekao da je komp bio potopljen/natopljen i kaj vec dok je bio spojen na PSU i sa baterijom. Iako ako je radila kasnije kartica rekao bi da je preživjela sretno tu agoniju sa utapanjem hahaha
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 18:18   #2244
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
HP je u tower verziji:





Koja je trenutno grafička unutra, nemam pojma, mislim da je neka NVidia, ali koja dok ne pogledam nemam pojma,... kaj se tiče Ti 4200, mislim da je jedna moja završila kod Trekkia, neka me ispravi ako griješim jer je možda bila neka druga


EDIT:
Sad sam se sjetio da sam prije par mjeseci skinuo taj tower s tavana radi slikanja MBO za @Nikkya koji je tražio MBO sa ISA slotom pa sam potražio slike i grafička je koliko vidim NVida sa pasivnim hladnjakom,... no evo slika (prašinu i paučinu zanemari, ipak stoji na tavanu)



Zadnje izmijenjeno od: bertone. 27.11.2020. u 18:26.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 19:22   #2245
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Super, ak je tower 99% da su komponente normalne (ili bar dovoljno normalne da su pogodne za moje potrebe)

Teoretski kad razmislim zapravo možda i imam lufta za jedan tower. Master plan je napraviti sa kompovima ono kaj ekipa radi sa hi-fi komponentama, iskonstruirati neki tip ormarica bez prednjih i stražnjih stranica (airflow right), i sve te desktope poslagat svaki na svoju policu i spojit na audio/video/periferija switch. Ali na vrh toga ormarica/racka/kako god to nazvali teoretski mogu staviti i 1 tower... Tak da ako transplantacija nebu bila moguca nek ostane u svom prvobitnom toweru, dobro bu se uklopio uz HP 8000 SFF koji je repurposed u XP mašinu.

Tnx na slikama, ajde ak ti se da kad stigneš opali jos koju sliku bez bočne stranice ali da se vidi cijeli komp, ali ovak na prvu djeluje obecavajuce i da su komponente normalne i da bude se unutra dala ubacit ti4200, mislim da postoji dobra šansa da se mogao uklopiti u moju kolekciju

Voodoo2 vs AD update : AD 3dfx patch je budimo blagi pa recimo "loše napravljen" haha, igra ne želi raditi sa niti jednom verzijom Glide-a osim pradavnih 2.50 i 2.51 a te verzije su pre stare za ovaj moj Voodoo2, kartica je pre moderna i jednostavno ne podržava takve predpotopne verzije Glide-a haha. Mislim tbh gejm radi bez problema i u soft rendu ali htio sam vidjeti i Glide kada je vec podržan (ili cini se da nije, ili bar ne kako treba). Najbolje kaj sam uspio je da se gejm pokrene i radi ali na nekoj određenoj udaljenosti (sumnjam da se radi o nekom filteru koji definira svjetlost tj. do kuda se vidi a gdje počinje mrak) sve bude žuto. Tako da stvari koje bi trebale biti u sjeni ili mraku su jarko žute i extra vidljive umjesto nevidljive hahah. U svakom slučaju ovo bude posao za wraper (ili realnije odigrat cu na soft rendu kao i prvih par puta i nebu mi niš falilo ).
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 21:29   #2246
dtr
Premium
Moj komp
 
dtr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kastav (Rijeka)
Postovi: 250
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
HP je u tower verziji:





Koja je trenutno grafička unutra, nemam pojma, mislim da je neka NVidia, ali koja dok ne pogledam nemam pojma,... kaj se tiče Ti 4200, mislim da je jedna moja završila kod Trekkia, neka me ispravi ako griješim jer je možda bila neka druga


EDIT:
Sad sam se sjetio da sam prije par mjeseci skinuo taj tower s tavana radi slikanja MBO za @Nikkya koji je tražio MBO sa ISA slotom pa sam potražio slike i grafička je koliko vidim NVida sa pasivnim hladnjakom,... no evo slika (prašinu i paučinu zanemari, ipak stoji na tavanu)







Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Super, ak je tower 99% da su komponente normalne (ili bar dovoljno normalne da su pogodne za moje potrebe)

Teoretski kad razmislim zapravo možda i imam lufta za jedan tower. Master plan je napraviti sa kompovima ono kaj ekipa radi sa hi-fi komponentama, iskonstruirati neki tip ormarica bez prednjih i stražnjih stranica (airflow right), i sve te desktope poslagat svaki na svoju policu i spojit na audio/video/periferija switch. Ali na vrh toga ormarica/racka/kako god to nazvali teoretski mogu staviti i 1 tower... Tak da ako transplantacija nebu bila moguca nek ostane u svom prvobitnom toweru, dobro bu se uklopio uz HP 8000 SFF koji je repurposed u XP mašinu.

Tnx na slikama, ajde ak ti se da kad stigneš opali jos koju sliku bez bočne stranice ali da se vidi cijeli komp, ali ovak na prvu djeluje obecavajuce i da su komponente normalne i da bude se unutra dala ubacit ti4200, mislim da postoji dobra šansa da se mogao uklopiti u moju kolekciju

Voodoo2 vs AD update : AD 3dfx patch je budimo blagi pa recimo "loše napravljen" haha, igra ne želi raditi sa niti jednom verzijom Glide-a osim pradavnih 2.50 i 2.51 a te verzije su pre stare za ovaj moj Voodoo2, kartica je pre moderna i jednostavno ne podržava takve predpotopne verzije Glide-a haha. Mislim tbh gejm radi bez problema i u soft rendu ali htio sam vidjeti i Glide kada je vec podržan (ili cini se da nije, ili bar ne kako treba). Najbolje kaj sam uspio je da se gejm pokrene i radi ali na nekoj određenoj udaljenosti (sumnjam da se radi o nekom filteru koji definira svjetlost tj. do kuda se vidi a gdje počinje mrak) sve bude žuto. Tako da stvari koje bi trebale biti u sjeni ili mraku su jarko žute i extra vidljive umjesto nevidljive hahah. U svakom slučaju ovo bude posao za wraper (ili realnije odigrat cu na soft rendu kao i prvih par puta i nebu mi niš falilo ).

imao sam ovakav hp moje je bio xw4100 ili 4200

ploca je standardna, osim onog konektora na dnu

ali kuciste bas i nje,
limic od maticne je bio integriran na tray na kojem je fiksirana maticna, ali se dao lako odrezat i onda koristit limic od druge mbo
napajanje nije standardno nego vece, ali su konektori za mbo isti


graficka je imala nestandardni izlaz, slican ko dvi, sa adapter kabelom na dva vga, mislim da je jos negdje medju djelovima ako kome treba
dtr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 21:39   #2247
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
@Alien_200581 Bertone je u pravu, poklonio mi je jednu Leadtek WinFast Ti4200 ali ti nju ne mogu pokloniti jer se nalazi u mojem (jedinom) aktivnom retro kompu, na kojem igram retro igre. U stvari, detalji hardvera se mogu vidjeti na mojem profilu pod "Moj komp"

Našao sam slike, ovo je grafička koju ti nudim - Gainward GF4 Ti4200 sa 128MB VRAMa. Ovako je izgledala kad sam je našao, dok je bila bez coolera.


A ista grafička danas izgleda ovako...


Ako je želiš slobodno javi...
  Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 21:52   #2248
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
... i sve te desktope poslagat svaki na svoju policu i ...
Čuj, polica bu morala biti malo jača jer ima odokativno 15+ kg

EDIT: Sad sam malo uhvatio vremena i grafička u onom HP-u bi trebala biti Biostar GF 9500 GT

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 27.11.2020. u 22:00.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:45   #2249
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Znao sam da me nešto "kopka", ali nisam bio siguran što točno... Imam jednu Asus P4P800-SE kompletnu konfiguraciju, sa 1GB DDR RAMa. Po mogućnosti mogu ubaciti još memorije ako treba?


Stoga, @Alien - ako želiš, mogu ti dati cijelu konfu, zajedno sa tom Ti4200 koju sam gore naveo?
  Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 00:03   #2250
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@Trekkie : Vrlo rado, spremi mi ju pa se budemo vidjeli u dogledno vrijeme kad krene slaganje. Po slikama izgleda u super stanju, a ovaj cooler mi je poznat vec od negdje kao "dobra i povoljna opcija" za ove modele grafickih

@Bertone : Taman sam Trekkie-u dao 2 9600 GT (istina pcie verzije) koje sam spasio od reciklaže za neki buduci SLI projekt tak da to mi je definitivno overkill Ciljam na FX/5 tisuca seriju kao plafon zato jer su sa 6 tisuca i iznad maknuli par grafickih opcija koje koriste starije igra, a ideja je da ovo bude neki tip overkill w98 kompa tako da tu ova ti4200 ulazi u build ko budali šamar

Kaj se tice "police", mislio sam složiti nešto ovako ali neku budget varijantu umjesto server racka i da je visina do visine stola. I da stoji kraj ili ispod stola umjesto npr kako ekipa ima po uredima ladicare Ukupna nosivost ne da ce biti 15 nego bar 50 kila s obzirom da planiram unutra nabit bar 3 kompa, a ako uspije transplantacija tower -> desktop onda još i 19'' CRT na vrh. Tako da ima da to bude jedna brutalna konstrukcija

z-Rh-XUIh-cropped-204x300

A gledano na ovo kaj veli kolega dtr ako su komponente jako nestandardne pa bi bilo problema sa seljenjem u drugi case, mislim si opet da ovo bude bio w98 sistem, tu vec imam opcije velikih diskova i usb 2.0 drivere (pci slotova ima koliko vidim na ploči a doma vec imam pci usb 2.0 karticu koja se samo praši u ormaru), ne bi bila ni najgora opcija da polegnem case na bok, naljepim mu 4 gumene nogice i doradim sa par ventova airflow. Optika se može lagano zamjeniti sa daemon toolsima i imageima, isfurati preko usb-a, ili nabaviti opticki pogon sa vertikalnom opcijom. Nekaj bu se def skemijalo, samo je zapravo bitno da ima mjesta da upiknem ovu Trekkie-jevu grafu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na