Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2020., 13:31   #2731
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ma podcjenili su oni k.... Znali su točno da nemaju kartica dovoljno. I to je u zadnje vrijeme uobičajena stvar. Klasični paper launch da se ekipa naloži.

Edit: A meanwhile smo mi kupci ko ova žena iz ovog videa...
https://youtu.be/WZu1JCQl9_s

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brlja. 25.11.2020. u 13:36.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 18:27   #2732
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ne vjerujem ni ja da je potražnja baš tolika.
Definitivno je veća nego ikad zbog viška love aprops korone, ali oni jednostavno ne isporučuju kartice dućanima u nekim normalnim količinama.

I oni i AMD su žešće zasrali ovo.
A AMD nije samo tu skenjao, nego izgleda i sa konzolama (iako je tu situacija višestruko bolja, a i inače je poznato da je u prvih cca 6mj od launcha teško doći do konzole, o kojoj god se radilo ).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 18:34   #2733
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
covid ima velik utjecaj, jako velik broj ljudi nit ima kud izlazit trosit nit su ove godine bili na godisnjem, osim toga velik broj ljudi zavrsio je na radu od kuce pa sve to rezultira pojacanim koristenjem racunala i vjerojatno je dobar dio ljudi odlucio odma i zaigrati nesto, bilo je tu cak i poticaja od firme za kupnju "home office-a" i eto, sve to skupa dovodi do katastrofalno ogrome potraznje...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 18:35   #2734
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
AMD i nVidia ne proizvode kartice, ni GPU čipove, tak da tu nemaju nikakvu kontrolu. Drug Brko je u već par navrata spomenul da je AMD za Zen 3 i RDNA 2 pripremil više nego za prijašnje CPU i GPU generacije, ali možemo se svi skupa slikati kad to ne stigne ni doći do nas, jer eto - netko na drugom kraju svijeta ima prednost kad u jednom mahu naruči palete i kontejnere. nVidia se pak sjebala sa Samsungom i pokušajem da dva mjeseca prije RX 6000 serije, preplavi tržište svojim Ampere modelima koje je na kraju rijetko bilo uopće moguće kupiti. Bilo je šok i vjeverica kad sam spomenul da su inicijalno isporučili ~20.000 RTX 3000 modela na globalnoj razini. Kasnije su krenule priče da stižu stotine tisuća Ampere modela, a pogotovo RTX 3070, itd. Da ne pričamo kak su mjesec dana nakon predstavljanja u eter pustili svog direktora koji je jasno dal do znanja da Ampere kartica nema i ne bude ih u nekim normalnim količinama do prvog kvartala sljedeće godine. I dodamo na to sve COVID-19 peripetije i šou je zagarantiran. Ništa se ne može kupiti, bilo da su kartice, procesori, prokleti Raspberry Pi 4 ili konzole, dok netko uredno prodaje od svega spomenutog po par komada na eBayu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 18:49   #2735
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Do prvog kvartala je mjesec i sitno. Neki dan su iz nevidije rekli da zalihe neće biti normalne "nekoliko mjeseci", a nekoliko je čisto sumnjam 2 ili 3 mjeseca...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 18:55   #2736
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Do proljeća ne bude mir, to sigurno. Nažalost.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 19:06   #2737
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Veli on da nV prodaje direkt chipove rudarima (dakle ne grafe, chipove), ali opet, nekako mi se čini da on to sve izbacuje iz kristalne kugle:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 19:13   #2738
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Iskreno, u ovom trenu sve je moguće, a nVidia voli rekordne zarade, neovisno iz kojeg tržišnog segmenta stižu i ono kaj smo već pričali - točno znaju kad će Ampere kartice biti dostupne za većinu tržišta.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 19:52   #2739
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
AMD i nVidia ne proizvode kartice, ni GPU čipove, tak da tu nemaju nikakvu kontrolu. Drug Brko je u već par navrata spomenul da je AMD za Zen 3 i RDNA 2 pripremil više nego za prijašnje CPU i GPU generacije, ali možemo se svi skupa slikati kad to ne stigne ni doći do nas, jer eto - netko na drugom kraju svijeta ima prednost kad u jednom mahu naruči palete i kontejnere. nVidia se pak sjebala sa Samsungom i pokušajem da dva mjeseca prije RX 6000 serije, preplavi tržište svojim Ampere modelima koje je na kraju rijetko bilo uopće moguće kupiti. Bilo je šok i vjeverica kad sam spomenul da su inicijalno isporučili ~20.000 RTX 3000 modela na globalnoj razini. Kasnije su krenule priče da stižu stotine tisuća Ampere modela, a pogotovo RTX 3070, itd. Da ne pričamo kak su mjesec dana nakon predstavljanja u eter pustili svog direktora koji je jasno dal do znanja da Ampere kartica nema i ne bude ih u nekim normalnim količinama do prvog kvartala sljedeće godine. I dodamo na to sve COVID-19 peripetije i šou je zagarantiran. Ništa se ne može kupiti, bilo da su kartice, procesori, prokleti Raspberry Pi 4 ili konzole, dok netko uredno prodaje od svega spomenutog po par komada na eBayu.

Da. Već sam par puta spomenuo da nije samo oko PC hardvera i konzola takva situacija nego općenito s potrošačkom elektronikom, ali i šire - npr. bajk industrija. Većina dijelova za bicikle se proizvodi na Dalekom istoku. Nakon što je krenuo korona šitstorm, prvo su zatvorili sve tvornice na nekoliko tjedana ili čak mjeseci, a paralelno je zbog mjera suzbijanja potražnja za bajkovima skyrocketala... i eto ti šou programa. Osobno sam čekao na novi bajk više od pol godine i na kraju odustao jebemu sve.

Sad nam se samo za nadati da će se situacija prije ili poslije vratiti na staro i da ovo ne će postati neki standard.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 11:43   #2740
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246



Može doći Cyberpunk
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 11:59   #2741
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Čestitke nek je sa srećom.
Gdje si nabavio, pošto?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 12:14   #2742
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Čestitke nek je sa srećom.
Gdje si nabavio, pošto?


Hvala, hvala!


Proshop.de, launch day narudžba koja je prošla u 15:17.
Prošlu grafičku sam naravno prodao 2 tjedna prije launcha tako da sam do sad bio na integriranoj


Što se tiče Proshopa mogu reći samo pohvale. Komunikacija na jednom danskom forumu od strane njihovog zaposlenika s obzirom na situaciju stvarno fenomenalna, support mi je 2 puta izašao u susret.
Prvo su mi watchdogs zamjenili za call of duty a onda su mi zamjenili delivery adresu sa adrese susjede koja je trebala preuzet paket na mailboxde.com da ne maltretiram susjedu.

Mailboxde.com sam prvi put koristio, i onda za ovakvu narudžbu ali eto super je prošlo. sat vremena nakon što je pisalo na tracking da je dostavljeno mi se pojavilo na profilu.
Naravno uz panično refreshanje u tih sat vremena, 4 poziva u njemačku na koja se javio automat svaki put i 1 mail jer na trackingu od dpda u informacijama nije pisao mailboxde ID dio tako da sam se usrao da će se zagubit negdje.
Čim se pojavio na profilu sam platio ali su tek u pon poslali jer su za taj dan pošilje već riješili. U pon poslano danas stiglo super zapakirano i bez greške.


Kartica je mrcina stvarno i prvo mi je bio smješan taj koncept sag holdera ali kad sam stavio u kućište karticu brzo je išao i držač za njom

Sad u miru čekam CP2077 i idem u samoizolaciju


edit: zaboravio sam napisat. Kartica me došla 830€ tako da ne žalim za Naviem ili ičim. Mislim da sam super prošao
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 17:39   #2743
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Jesi to ti kupio onu sa njuškala meni ispred nosa??
Ne ne, ova je bila u Linksa. Ne znam jel ih imaju jos.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 18:27   #2744
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Ne ne, ova je bila u Linksa. Ne znam jel ih imaju jos.
ma na njuskalu sam našao novu asus 3090 strix za 13500kn
Neka firma prodavala jer su ih dobili 3 komada kao nagradu za dobar posao. Tako mi frajer objasnio

Oglas stajao 7 dana, ja ga nisam odmah vidio, zvao i frajer ju prodao dan ranije
Htio sam se ubit
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 18:36   #2745
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
ma na njuskalu sam našao novu asus 3090 strix za 13500kn
Neka firma prodavala jer su ih dobili 3 komada kao nagradu za dobar posao. Tako mi frajer objasnio

Oglas stajao 7 dana, ja ga nisam odmah vidio, zvao i frajer ju prodao dan ranije
Htio sam se ubit
Ćeš da ti isprintam jednu?
Za manje love, naravno.

Nego vele da je 3060 Ti isplativa za rudarenje.

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 18:46   #2746
BoobZ
Premium
Moj komp
 
BoobZ's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ćeš da ti isprintam jednu?
Za manje love, naravno.

Nego vele da je 3060 Ti isplativa za rudarenje.

Imam ja tih printeva na lageru ako treba
BoobZ je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 18:55   #2747
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ćeš da ti isprintam jednu?
Za manje love, naravno.

Nego vele da je 3060 Ti isplativa za rudarenje.

kupi i rudari
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 20:07   #2748
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Kad smo kod rudarenja

https://www.thefpsreview.com/2020/11...pus-to-miners/

Doduse ovom dijelu da mineri nece previse uzimat amd nebi vjerovao.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 20:17   #2749
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
kolegi s posla navodno sutra dolazi 3080 koju je uzeo na launch day, 2 mjeseca čekanja
koja sprdačina od launcha strašno nešta
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 23:21   #2750
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
koja sprdačina od launcha strašno nešta
A nije tolko ni do launcha kolko su svi navalili na to bez obzira na cijenu... Odjednom svima treba high end grafa i pare nisu problem, prije se to nije tak na kile kupovalo...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 23:23   #2751
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Ja sam neki dan, mislim utorak, postavio upit za 3070, ali sam uzimao jednu konfiguraciju uz to sve, pa čekam par dana, odmah su mi rekli da ju imaju na stanju. Kako stvari stoje, možda bi sutra sve mogao podignuti, javim dojmove.

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 23:28   #2752
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
U Spanjolskoj svaki dan negdje iskoci i 3070 i 3080 al se odma i proda, ali da se ubost... Moja je eto u transitu, sutra bi mogla stici kod punice, pa ce ona poslat dalje

E bas idem sad navrtit benchmarke, pa kad dode nova da zavrtim opet i da vidimo razliku...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 17:16   #2753
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Amazon confirms nVidia RTX 3060 Ti price and next week's launch date
Citiraj:
Amazon UK is listing the MSI GeForce RTX 3060 Ti Ventus 2X OC for pre-order with a release date of December 2. It corroborates reports that the card features 8GB of GDDR6 memory and a memory clock speed of 1400 MHz. MSI’s RTX 3060 Ti is selling on Amazon for £490.18, which works out at around $655. It’s important to note that tech goods in the UK cost much more than their US counterparts, mostly because of the extra tax. UK retailer Scan, meanwhile, lists the Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti EAGLE 8GB with a December 2 launch date, though there’s no price right now. Tom’s Hardware notes that MSI’s RTX 3060 Ti is for sale for between €550 ($655) and €685 ($816) in several European countries, while versions of the card from Gigabyte, Inno3D, and Zotac are listed in Estonia, Latvia, and Spain for €484 ($576) and €592 ($705). Those are all very expensive, even taking into consideration the difference in overseas prices, but we still haven’t had confirmation of the MSRP, which is rumored to be between $349 and $399. It could just be that these third-party cards cost more, especially as this will likely be another tech product with low availability at launch.
Izvor: TechSpot
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 17:21   #2754
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
A nije tolko ni do launcha kolko su svi navalili na to bez obzira na cijenu... Odjednom svima treba high end grafa i pare nisu problem, prije se to nije tak na kile kupovalo...
ama bogami je, 2 mjeseca su prošla i već je trebalo bit GPU-ova u svakom dućanu. znaš ono kad te pukne da hoćeš novi GPU, izbiraš dućan i naručiš ga.
Dan danas moramo lovit grafe ko da su jednorozi
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 17:58   #2755
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
3060ti - Razlika između MSRP i predviđene cijene

Najbolje da MSRP ni ne spominju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 18:09   #2756
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
3060ti - Razlika između MSRP i predviđene cijene

Najbolje da MSRP ni ne spominju
A MSRP ni ne znamo još.
Ali da, super mi je kako to uredno prolazi.
Oni napišu taj MSRP koji onda recenzenti koriste za preformanse po kuni grafovima. Vrh, sve ošlo u Honduras.

Na kraju ću ja izgleda čekat da se ova moja smrvi, pa onda kupiti novu.
Imam neki filing da kod ove generacije nećemo jako jako dugo doživit da biramo grafe, nego će biti ovo grabanje...pa ko prvi.
Po ovome kod nas bi 3060Ti mogla biti kakvih 4500+kn.

Guru3d, spominje nešto mrvu manje cijene, oko 4k kn : https://www.guru3d.com/news-story/ge...-webshops.html
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 27.11.2020. u 18:17.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 18:22   #2757
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Mislim da je 4,5k kod nas realno. Exiled ovo što je stavio, kažu da je RTX3060TI 490 funti na amazon.uk, baš gledam, tamo je 2080S trenutno 660 funti, tako da se ovo čak isplati


Ali da, ista priča kao i ranije, mislim da je sad svima jasno da ukoliko se baš ne mora imat grafa odmah sada odmah + ne-pitam-za-cijenu, valja pričekati tamo negdje veljaču, ili čak proljeće, dok se tržište malo ne normalizira.
I to sve pod uvjetom da kartice ne budu isplative za rudare, u tom slučaju apsolutno sve pada u vodu
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 19:35   #2758
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zna se otprilike...

MSRP, which is rumored to be between $349 and $399

Al kažem, nebitno...

Jedino što je logično je da je jeftinija od 3070, no ni to ne mora biti 100% sigurno u ovim ludim vremenima, ako je recimo isplativija minerima...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:39   #2759
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Evo, da se pohvalim, stigla RTX 3070, kupljena u Zagrebu, u dućanu, ne preko oglasnika.
Ne znam jeste spominjali da ih nema, ali poslao upit, rekli da imaju na stanju, uspio riješiti cijenu bez PDVa i na kraju me ispala doslovno par stotina kuna više nego što sam prije godinu i nešto kupio RTX 2060 😋

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 10:07   #2760
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor fooK Pregled postova
Evo, da se pohvalim, stigla RTX 3070, kupljena u Zagrebu, u dućanu, ne preko oglasnika.
Ne znam jeste spominjali da ih nema, ali poslao upit, rekli da imaju na stanju, uspio riješiti cijenu bez PDVa i na kraju me ispala doslovno par stotina kuna više nego što sam prije godinu i nešto kupio RTX 2060 😋

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk


Trbonja je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na