Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2015., 17:47   #1
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
THOMSON TG782 i njegov "superjaki wi-fi" problem

Imam navedenu spravicu od T-coma i podosta me muci.
Pretrazivao sam forum sa kljucnim rijecima "pojacivac wirelessa" i slicno i nailazio sam na teme stare po par godina ili na teme koje povezuju dvije kuce udaljene podosta preko vise zidova, pa sam nakon sat vremena citanja pomislio da je mozda pametnije napraviti vlastitu temu.

Imam navedeni ruter u sobi i komp mi je spojen preko LAN kabla. Sestra ima laptop i stari ima tablet (oboje se nalaze u boravku). Signal na laptopu zna imati od 1 do 2 crtice, a tablet tako uzasno sporo lovi mrezu (i puca) da je to nesto prestrasno.
Boravak je od moje sobe udaljen 5 metara, stari kada sjedne na kutnu garnituru ima mozda 6 metara od rutera i svejedno jednu crticu na tabletu lovi. Imam iPhone 4s i kad rucam ili sjedim u boravku znam jako cesto gubit wi-fi na mobu.

Da li je stvarno moguce da taj ruter ne moze kroz 2 zida poslati dovoljno jak signal do boravka? Kutna garnitura gleda ravno prema ruteru kroz otvorena vrata i svejedno tablet jedva lovi.
Rijec je o MeanIT Promise Q760 tabletu. Znam da je slab, ali zar i moj mob i taj tablet ne mogu dobiti dovoljno jak wi-fi signal 5 metara dalje?

Razmisljao sam o kupovanju nekog wi-fi pojacala, ali posto se ne kuzim mislio sam pitati ovdje da li se nekako taj ruter moze sredit ili moram kupovati nesto drugo? Kupovina novog rutera? Nekakvog pojacala wirelessa kojeg mogu ustekat u hodnik ili sta bi bilo najpametnije za napraviti?

Trazio sam preko e-baya "Wi-Fi amplifier" i naletio na ovako nesto 1 2 3. Gdje da trazim, sta da citam?
Jednostavno mi nije jasno da ruter moze imati toliko slab wireless signal da ne moze jednu kucu od 70 kvadrata pokrit...
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 22:22   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Prvo je pitanje koliko imaš iskustva i možeš li sam odraditi neke zahvate ili da angažiraš nekog da ti pomogne.

Nije nemoguće da je određeni primjerak neispravan ili polu-ispravan,
"poznato je" da wifi od TG782i nije nešto "jak", ali bi morao pokriti dobrim signalom barem 10 M u radijusu.
Pri spominjanju zidova treba imati na umu da se wifi signal slabo / nikako prostire kroz armirano-betonske (nosive) zidove, dok su ostali zidovi od cigle i sl. bitno manji problem.

Prvo bi trebao viditi jeli original vanjska antena ispravna i dobro spojena u uređaju,
druga mogućnost je napravit DIY modifikaciju na način da dodatnom vanjskom antenom zamijeniš internu, kako to izvesti piše u velikoj temi o tom uređaju,
treća mogućnost je nabavka i podešavanje dodatnog AP / Routera u Universal Repeter modu,
i to imaš već obrađeno u x tema pa potraži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2015., 12:19   #3
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Kuca je stara drvena, oblozena je knaufom, pa ne mislim da su zidovi neki problem.
Hvala na savjetima, nesto cemo iskombinirat
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 21:01   #4
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Knauf konstrukcija ti radi problem, gore od zidova
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 22:42   #5
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
uzmeš adapter za mrežu preko utičnice s time da je drugi gdje ti treba wi-fi extender i sve ti bu za 10.

istina nema ih kod nas baš pretjerano i cjene divljaju

na bayu ih ima svakakvih več i oko 50€ par

evo kaj je to , ono tvoje je niš koristi
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na