Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2016., 21:35   #1
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Pomoć za blog - stručna

Dakle, trebao bih pomoć za svoj blog i spreman sam platiti neku razumnu cijenu onom tko mi pomogne.
Ukratko. vodim jedan blog, koristim predložak koji mi se jako sviđa i baš bi želio da tako izgleda to što radim. No u svemu tom ima jedan problem.
Nekako sam odredio kako ti postovi trebaju izgledait, tekst pa nekoliko slika koje se vežu na taj tekst. I tu je taj moj "problem". Klilkom na tu sliku ista se otvara u istom prozoru i onda se mora klikati strelica za povratak na post, i to sve nekako dugo traje i nije "user-friendly", barem za mene.
Moje pitanje bi bilo dali se može u tom predlošku kojeg koristim izmijeniti taj "dio" sa slikama, ja sam doslovno laik za to ali nekako mislim da kad bi se na "pravom" mjestu ubacila naredba da se slika na koju se klikne otvara u novom prozoru ili u foto okviru kakvog koristi većina drugih predložaka onda bi za mene to bilo to.

Kako i napisah za tu "uslugu" sam spreman ponuditi i neku normalnu svotu novca, naravno ako se to može napraviti a isto tako može i prijedlog nekog predloška tih karakteristika koji se može kupiti na netu,.

Evo tu je link na blog a ako nisam bio baš jasan ja se ispričavam te sam na raspolaganju za dodatne upite...

http://pomaloplaninarenja.blogspot.hr/

Zahvaljujem se na čitanju i možebitnoj pomoći

LP
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 20:00   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Meni IOS otvara slike u novom prozoru gdje klikom na X, zatvaram tu sliku.

Neda mi se dic sa trosjeda da vidim kako je na win.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2016., 08:38   #3
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237


Nekako mi se čini ipak da se u winsima događa to što i napisah...

Ako je ovo što tražim "programiranjem" neizvedivo, možda netko zna nekakv template sličnih karakteristika koji mogu downlodati/kupiti.
Da ne ispadne da sam lijen sam potražiti na netu, nisam, no kako o tim templateima, HTML kodovima i inim veznao za blogove nemam blagog pojma i u toj "šumi" neznam naći pravo "drvo", zato sam pitao ovdje...

LP

Zadnje izmijenjeno od: inaki. 11.04.2016. u 08:47.
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 08:55   #4
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor inaki Pregled postova
I tu je taj moj "problem". Klilkom na tu sliku ista se otvara u istom prozoru i onda se mora klikati strelica za povratak na post, i to sve nekako dugo traje i nije "user-friendly", barem za mene.
Na win otvara isto kao i Nini, "novi prozor" tj. neki overlay na postojeći s X gore desno. Ali to je cijeli taj blog post, sa svim slikama.

Sada malo gledam, ti vjerovatno misliš kada to otvoriš, pa onda ponovno stisneš na neku od slika unutar toga, onda tek učita samo sliku u isti prozor i moraš sa strelicom natrag se vratiti.

Ako si na to mislio, rješenje ti je staviti _blank tag na link (nisam jako dugo HTML gledao, mislim da je taj) tako da ti linkove automatski otvara u novi prozor. Možda čak imaš postavke da ti sve linkove na slike otvara tako automatski.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 09:07   #5
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Je, baš sam to mislio, kad otvorim jedan od postova sa naslovnice, sve slike nakon tog otvara u istom prozoru.

Kolega sa posla se nešto razumije u HTML (doduše nije bš imao vremena) no kaže da je taj predložak onako dosta zbunjujući i nije baš na prvu mogao shvatit kako da "natjera" te slike u postovima da se otvaraju u novom prozoru ili u onom foto okviru.

U postavkam nema, barem koliko sam ja vidio takve mogućnosti za ovaj predložak

LP
inaki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na