Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2016., 12:01   #1
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Tablet-za IPTV i Kodi-preporuke

Pozdrav !

Kupio bih tablet i najviše bi ga koristio za stream filmova i serija preko KODI-ja te za gledanje TV kanala preko IPTV-a.

Pitanje: Osim dobre internet veze ( trenutno sam na 12 mbit/s, brzo bi trebao imati 20 mbit/s ), na koje specifikacije tableta bi trebao posebno paziti ? Da li da ciljam na 2 GB RAM-a ili je za ono što meni treba dovoljan i 1 GB ? Koliko je bitan procesor u cijeloj priči te kvaliteta ekrana radi fluidnijeg i ugodnijeg gledanja ?

Može li se iz specifikacija zaključiti kakva je kvalitete hvatanja wi fi signala u prostorijama koje su malo udaljenije od routera ili ću to tek vidjeti kad ga kupim i počnem koristiti ?

Hvala.
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 13:14   #2
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
koliko ja znam, a nisam neki stručnjak, streamanje i gledanje filmova ne zahtjeva nekakvu posebnu jačinu procesora ili extra memoriju, tako da češ to moći sa bilo kojim tabletom. kupi onaj koji ima dobre reviewe na netu, bolji ekran, veću rezoluciju podržava i slično, memorija nije za odmet, što god radio na tabletu!

Brzina interneta preko wirelessa ti je 54 mbita/s maximum, kabel standardni mrežni je 100kbita/s, tak da tu nemaš frke.
za doseg mreže, to moraš isprobati, ima puno parametra koji utječu na to, nije samo do uređaja!
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na