Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2012., 01:58   #1
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Thunderbird problem

Pozdrav, do danas mi je sve radilo na mailu (3 poslovna maila na thunderu),
a onda mi je danas izbacivao na jednom mailu samo:

"An error occurred while sending mail. The mail server responded: Verification failed for <xy@domgradnja.hr>
Mailbox quota exceeded
Sender verify failed. Please check the message recipient xy@gmail.com and try again.
"

Domgradnja je moj mail, da saljem na bilo koji posluzitelj tako mi pise. Citao sam nesto da je zbog prepunog mailboxa?
Take je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 08:41   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Mailbox quota exceeded - sve ti piše. Preko koga imate mailove, čija domena? Moraš se logirati na web sučelje domene (google ili čiji već imaš) i isprazniti inbox.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2012., 13:34   #3
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mailbox quota exceeded - sve ti piše. Preko koga imate mailove, čija domena? Moraš se logirati na web sučelje domene (google ili čiji već imaš) i isprazniti inbox.
Uzeli smo host preko fiuhost, najbolje da se njima obratimo za to jel?
Take je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:48   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
pa nemate neko web sučelje za mail? Ako ne, da - ticket njima pa nek vide.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 15:07   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Imaš negdje opciju da ti sve mailove sa servera prebacuje direktno na hard kompa. Onda nemaš nikakvog ograničenja mailboxa već ti je granica kapacitet harda.
Problem može biti ako crkne hard jer onda odu svi mailovi. Ali TB se lako može backupirati besplatnim MozBackup.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 15:34   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ali TB se lako može backupirati besplatnim MozBackup.
ili Copy/Paste metodom foldera "Thunderbird" u korisničkim podacima. Ja recimo u firmi uopće ne koristim MozBackup.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 17:04   #7
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Drzim ih na serveru 14dana, sad sam povecao mail prostor pa ce valjda bit sve ok.
Najveci mi je problem toga kaj recimo ode netko na teren i ako ja imam upaljen komp i procitam poruku netko drugi ne dobije tu poruku uopce.

Kad bi barem bilo nesto kao na gmailu, uvijek mailovi tamo od kuda god se pristupa mailu i tko god pristupa.
Ovak sa raznim povlacenjima sa servera itd izgubis volju za mejlanjem uopce
Take je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 17:52   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
a neš ti problema, napravite migraciju na gmail ili pitajte ove jel imaju IMAP protokole na svojoj domeni, pa nek vam to ubace. AKo vam gmial možda nije opcija, iako svesrdno preporučam migraciju na gmail. Život je uvelike jednostavniji, pa makar i špijunirao što želi

The Internet Message Access Protocol (commonly known as IMAP) is an Application Layer Internet protocol that allows an e-mail client to access e-mail on a remote mail server. The current version, IMAP version 4 revision 1 (IMAP4rev1), is defined by RFC 3501. An IMAP server typically listens on well-known port 143. IMAP over SSL (IMAPS) is assigned well-known port number 993.
IMAP supports both on-line and off-line modes of operation. E-mail clients using IMAP generally leave messages on the server until the user explicitly deletes them. This and other characteristics of IMAP operation allow multiple clients to manage the same mailbox. Most e-mail clients support IMAP in addition to POP to retrieve messages; however, fewer email services support IMAP.[2] IMAP offers access to the mail storage. Clients may store local copies of the messages, but these are considered to be a temporary cache.
Incoming e-mail messages are sent to an e-mail server that stores messages in the recipient's email box. The user retrieves the messages with an e-mail client that uses one of a number of e-mail retrieval protocols. Some clients and servers preferentially use vendor-specific, proprietary protocols, but most support the Internet standard protocols, SMTP for sending e-mail and POP and IMAP for retrieving e-mail, allowing interoperability with other servers and clients. For example, Microsoft's Outlook client uses a proprietary protocol to communicate with a Microsoft Exchange Server server as does IBM's Notes client when communicating with a Domino server, but all of these products also support POP, IMAP, and outgoing SMTP. Support for the Internet standard protocols allows many e-mail clients such as Pegasus Mail or Mozilla Thunderbird (see comparison of e-mail clients) to access these servers, and allows the clients to be used with other servers (see list of mail servers).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 09:32   #9
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
E to sa gmailom bi bilo zakon, jel to problem napravit?
Take je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 15:12   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nije, pogledaj malo gmail uvijete, ne znam koliko vam adresa treba (do 10 je besplatno) itd. Ovi nemaju IMAP?
http://www.google.com/apps/intl/en/group/index.html
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2018., 23:01   #11
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
počeo sam koristiti od danas thunderbird jer sam užasno nezadovoljan outlookom 2010... međutim, nailazim na dva problema, firma mi ima unificirani cambria font veličine 10,5 - koliko vidim (a i gugljanjem), u thunderbirdu se nikako ne može brojčano namjestiti veličina fonta (??)

drugo, može li se u signature staviti text a da nije font courier new (ili koji već, onaj tip štamparske mašine) i slika zajedno/odnosno, logotip firme (problem je ovdje konkretno šta mi jpg slika screenshotana i prebačena u paint pa potom uploadana u thunderbitd izgleda 'zamuljano', kao da se vide mrlje zbog lošije kvalitete)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 23:42   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Font ne ide na pola decimale, samo na cijelu.

Za signature odaberi HTML ili ga učitaj iz nekog filea.

EDIT: Krivo skužio, tebi treba font kod slanja maila. To je sranje, imaš samo small, medium, large i izvedenice.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na