Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2017., 12:55   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
dvb-t receiver sa lanom (ili dvb-t streaming općenito)

postoji li na našem (ili općenito za kupiti makar iz kine) dvb-t receiver koji ima LAN konektor, web interface i mogućnost da se preko mreže streamaju dvb-t kanali?

da pojasnim, pred puno godina smo doma imali satelitski receiver dreambox, mogao sam mu pristupit preko mreže na web interface, odabrat kanal i gledat ga u browseru ili vlc playeru.

e, sad mi treba to isto, ali za dvb-t.


varijanta 2 koja mi se baš ne sviđa - imam stari netbook i usb dvb-t stick, pa ako ima neki program koji radi na windowsima, a da ga jadni atom procesor može izgurat, napišite koji.

hvala
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 16:54   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Vidiš da znaš rješenje samo treba pokreniti male sive stanice

Ta varijanta sa "dreambox" - om ili xyz klonom.
Ima ih koji imaju integriran DVB-Tx tjuner kao drugi tjuner (onaj prvi je DVB-Sx).
Druga pod varijanta je DVB-Tx usb stick uštekan na box.

Nagradno pitanje (ono za cifru sa puno nula ) > koji Box, koji USB DVB-Tx tuner / stick, koji sw, ...
Pitaj kod kolega na Satelitski Forum, vjerojatno će ti netko iz glave (iz iskustva) ispalit rješenje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2017., 19:50   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
je, ali nemam love za dreambox. si vidio koliko koštaju? nisu ni onda bili jeftini... pa sam mislio da postoji neka druga marka sa sličnim karakteristikama, samo (drastično) jeftinije.

ako ne - onda ću morat s laptopom to izvest. stick je notonlytv ili tako nešto. to je manji problem, kad ionako ima drivere za win, samo je pitanje koji softver mi treba - i nakon toga koji softver na client kompu, ili može i kroz browser.

ako netko ima neku preporuku, i za receiver, i za softver, javite se. želim to složit da mogu gledat dvb-t na kompu, a i kod staraca u stanu nema dvb-t signala, dok kod mene ima.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 20:34   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Znam da je dreambox preskup, zato sam i spominjao klonove i slične boxeve.
Koji DVB-Tx usb stick je isto "važno" zbog podrške i kvalitete (ono jeli platforma na Linuxu ili winsima ...).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 22:02   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
malo sam se poigrao, i odustao. jedino progdvb ima ugrađen i iptv server (koji radi samo između progdvb serverra i progdvb clienta).
međutim to meni ne radi, jednostavno "server" se ne pokreće, ne događa se ništa.

nabasao sam na još 5-6 dvb servera, ali svi se plaćaju, koji su to židovi. a universal media server koliko čitam ne podržava out of the box nikakvo dvb streamanje.

na kraju ću, dok mi netko ne otkrije neki free server, jednostavno upalit progdvb na netbooku i gledat preko teamviewera.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 19:23   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
pitanjce - ako je receiver DVB-C, dali je ujedno i DVB-T?

na tv-ima ako je tuner dvb-t, onda je i dvb-c. neznam dali vrijedi obrnuto, tj dali dvb-c receiver podržava i zemaljski signal?

pitam za dreambox dm600pvr, piše da je dvb-c, ali neznam dali podržava i dvb-t?
isto vrijedi za dm500c
zna li netko?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 19:59   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Ne nužno, u konkretnom slučaju mislim da su čak namjerno odabrali / stavili tuner 1. ili 2. ili 3.
vidi > https://dreambox.de/en/dm-600-pvr

Zato sam ti rekao da nađeš nekog kineza / klona koji ima "univerzalni" tuner ili barem da pokriva DVB-T/C jer je tehnički sličan.
Jesi pitao kolege sa SF, šta oni kažu ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 20:39   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
nisam tamo, treba napravit account.

nego, gledao sam specifikacije receivera (oba, i 500 i 600), i u user manualu piše za frekvenciju koju pokrivaju (od oka da sad opet ne tražim) da dvb-s pokriva 950 - 2500mhz, a dvb-c i dvb-t modeli da pokrivaju 51 - 800njak mhz. nije pisalo dvb-c 250-450, a za dvb-t 450-800 (bubam frekvencije napamet) , nego za oba da idu od početka do kraja uhf banda.

pitat cu sad rođaka dal mu bnetov receiver pokriva i dvb-t... po toj logici trebao bi. ali nemam koga pitat iz prve ruke jer nitko nema zemaljski dreambox. mi smo imali satelitski, ali to je davno izbačeno iz upotrebe. čak imam model sa izmjenjivim tunerima, to je bila beštija u svoje doba, ali je crklo napajanje i napajanje je skuplje od takvog receivera, pa sad čami i čeka da ga se baci. ali stvar je bila fantastična, starci su mogli gledati satelit, timeshiftat, ja sam mogao snimat drugi kanal, a preko mreže streamat treći. ćak sam mogao streamat preko mreže fajlove koji su bili snimljeni, ili preko interneta stavit nešto da se snimi ako nisam bio doma.

edit - bnet receiver skenira od 113 do 800njak mhz. pokriva i S kanale, i klasične zemaljske, ali ne pokriva VHF. nije neka drama jer tu na vhf-u nema ničeg zanimljivog.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 11.12.2017. u 21:55.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 00:57   #9
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pitaj kod kolega na Satelitski Forum, vjerojatno će ti netko iz glave (iz iskustva) ispalit rješenje.
Ne treba uopće kupovati receiver sa dvb-t tunerom pošto je kolega spomenuo da ima usb dvb-t stick.

Dakle uzmeš neki e2 (enigma 2) linux satelitski receiver, u njega upikneš taj dvb-t stick i to je sve, a jedino što može ispasti problem da image ne podržava (nema drivera) za tvoj stick.

Spomenuti dm600, to je tehnologija od prije 10 godina a nema ni usb port, uglavnom moja preporuka bi ti bila
VU+ zero koji košta oko 100eur i već dosta dugo je neki best buy. Ili pogledaj ovdje preporuka enigma2 receivera
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 01:12   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Bravo kolega, taj info se tražio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2017., 09:13   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
komplicirano mi je to. polovni 600pvr je 100kn , već sam se dogovorio s tipom.
bacit ću ga u špajzu na drugi antenski kabel, tamo mi je i switch... tako da šta se mene tiče to je plug n play.

aa to šta je star - dvb-t2 neće doć do 2022. po onome šta se piše po internetu. a HD mi ne treba ionako. kad dođe dvbt2, kupit ću nešto šta to podržava.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 09:53   #12
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Dm600 nema usb port a gdje bi mogao staviti svoj dvbt stick

Edit - ali zato ima mogućnost da u njega ugradiš interni 2,5" hard za snimanje pa ti ne treba kompjuter. Bed je jedino da hard mora biti ata a što je danas već teže naći

Zadnje izmijenjeno od: Andrija M. 12.12.2017. u 10:37.
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 11:12   #13
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
dm600pvr koji pikiram ima kabelski tuner. po svim slikama i specifikacijama koje sam uspio naći, dvb-c podržava i dvb-t.
imam IDE disk, od 80gb. tako da sve 5.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 11:53   #14
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Odlično, dm600 ima izmjenjiv tuner (slot na matičnoj) pa ako dvb-c tuner neće podržavati naš dvb-t može se hardverski vrlo lako zamjeniti. Jedino može biti problem naći ga pošto se radi o hardveru starijem od 10 godina
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 20:12   #15
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
mislim da ipak ništa od toga. imam opcije koje dvb-t nema. i nema šanse nać kanale, autoscan ne nađe ništa


unutra je ovaj tuner:


znači iako dvb-c podržava frekvencije od dvb-t, neće ih naći jer zašto? ne idu u istom kodiranju?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 01:06   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Kod tebe (Rijeka) bi trebao hvatati:
Mux A - Ch 28 - 530 Mhz
Mux B - Ch 53 - 730 Mhz
Mux D - Ch 29 - 538 Mhz

Viđao sam primjera gdje je pri manualnom unosu frekvencije trebalo "šiftat" za 1 ili 2 mjesta, drugim riječima probaj unijeti 73000.
Ako ne nađe treba vidit šta treba "hacknit" da progleda
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 12:09   #17
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
heh, meni su bitni talijani, hrvatska televizija je takvo sranje da nebi ni montirao tv antenu da je to jedino šta se lovi.

vezano za receiver, trebam zamijeniti tuner. ovaj za dvb-c iako hvata frekvencije od dvb-t, ima nešto drugačije u sebi i ne locka na signal. ova opcija symbol rate vrijedi valjda samo za kabelsku, dok na dvb-t toga nema. štagod da upišem, ne uspije nać signal. modulacija je 64qam, to sam iskopao po netu.

tako da - osim 100kn za dreambox, moram za 100njak kn kupit i tuner s nadom da će radit.
ako ne radi, dat ću receiver rođaku koji ima bnet.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 16:14   #18
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Ma ja mislim da si ti krivo upisao parametre prijema (a na automatsko traženje ih neće zalockati)

Pogledaj ovdje https://hr.m.wikipedia.org/wiki/DVB-T

Citiraj:
U Hrvatskoj, za MUX A, MUX B i nacionalno regionalni MUX D multipleksima koristi se 64-QAM modulacija, omjer koda 3/4 i zaštitni interval 1/4

Lokalni MUX D emitira s parametrima 16-QAM modulacija, omjer koda 1/2 (zagrebačko područje 3/4) i zaštitni interval SFN mreže 1/8 (zagrebačko područje 1/4)
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 16:28   #19
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Dvb-c je kabelska
Tocka
Ne lovi dvb-t
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 19:51   #20
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Ništa nam se kolega jp_rv ne javlja jel je uspio složiti dvb-t streaming ?
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 21:04   #21
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
nije uspija nać tuner...
evo mi dreambox u ladici stoji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 17:48   #22
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Ma ima dvb-t tunera koliko hoćeš, evo na brzaka novi 17-20eur https://www.ebay.com/sch/i.html?_odk...tuner&_sacat=0 a još da tražiš našao bi sigurno i jeftinije
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 11:50   #23
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
E1 / e2 boxevi imaju combo dvb-c/t tunere odnosno može biti jedan ili drugi ovisi o tome kako ga setiraš.

Ako ti ne pronalazi ništa ili ti nije dobar xml file u kojem se nalaze upisane frekvencije i ostali parametri (pa je ponekad potrebno ručno proskenirati) ili ne skeniraš mpeg2.

Dm600 će ti podržavati samo mpeg2 kanale a mpeg 4, dvbt2 , h265 itd yok.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 13:10   #24
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
možeš malo pojasnit?
šta i gdje setupiram, kakav xml?

automatska pretraga ne nađe niš, a manualno me pita onaj rate kojeg neznam, niti sam to igdje vidio za dvbt.

i tu su skoro svi kanali u mpeg2. ima nešto u HD-u ali postoji njihova kopija u mpeg2 SD.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 18:16   #25
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
možeš malo pojasnit?
šta i gdje setupiram, kakav xml?

automatska pretraga ne nađe niš, a manualno me pita onaj rate kojeg neznam, niti sam to igdje vidio za dvbt
A vidiš kako moj kolega Zupy (admin na satelitskom forumu) zna znanje

Dakle spoji se sa FTP-om na dreambox i u /var/etc/ folderu (ili možda /var/tuxbox/config/enigma/ nisam siguran) bi trebao imati terrestrial.xml i od tuda enigma (operativni sistem dreamboxa) vuče podatke za skeniranje

Ako nemaš taj xml najlakše ti je da ubaciš već gotovu listu, moja preporuka bila bi 26.12.2017. - EVO TV & DVB-T (Split / Zagreb) LISTE KANALA Don@

P.S. za ubacivanje koristi dreamboxedit https://dreamboxedit.com/ ili dreamset http://www.dreamset-editor.com/index.php
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 18:34   #26
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Sto se tice PC-a i win platforme, prouci DVBviewer.

http://www.dvbviewer.tv/forum/topic/...a-server-2000/
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 20:19   #27
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
A vidiš kako moj kolega Zupy (admin na satelitskom forumu) zna znanje

Dakle spoji se sa FTP-om na dreambox i u /var/etc/ folderu (ili možda /var/tuxbox/config/enigma/ nisam siguran) bi trebao imati terrestrial.xml i od tuda enigma (operativni sistem dreamboxa) vuče podatke za skeniranje

Ako nemaš taj xml najlakše ti je da ubaciš već gotovu listu, moja preporuka bila bi 26.12.2017. - EVO TV & DVB-T (Split / Zagreb) LISTE KANALA Don@

P.S. za ubacivanje koristi dreamboxedit https://dreamboxedit.com/ ili dreamset http://www.dreamset-editor.com/index.php
ajde budi srce pa to zakači na neki dropbox, iskon jumbo ili nešto odakle se može skinut , jer mi se neda radit account samo za skinut taj file. našao sam ih još na nekom njemačkom sajtu ali opet nešto nažvrlja na njemački i neda mi skinut.
ps - onaj link na ebay ti ne radi jer ne nađe nikakav tuner.

ova stvar za dvbviewer je preskupa. 20 eura program i 20 eura taj media server, a sve to bez da znam hoće li i kako radit. rađe ću hardverski uređaj nabavit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 00:33   #28
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ajde budi srce pa to zakači na neki dropbox, iskon jumbo ili nešto odakle se može skinut , jer mi se neda radit account samo za skinut taj file. našao sam ih još na nekom njemačkom sajtu ali opet nešto nažvrlja na njemački i neda mi skinut.
ps - onaj link na ebay ti ne radi jer ne nađe nikakav tuner
evo link https://drive.google.com/drive/folde...Mk?usp=sharing

osim lista imaš tu i europski terrestrial.xml, za dm600 ga prekopiraš u /etc/tuxbox/terrestrial.xml

link na ebay radi ? evo za 17eur https://www.ebay.com/itm/Dreambox-DV...u/273008838693
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 20:14   #29
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
ubacio sam terrestrial.xml i uspio ubaciti i kanale, ali uredno javlja service not found.

niš od toga. baš treba staviti zemaljski tuner.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na