Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2014., 21:34   #1801
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Znam da ih centro ima pa njih nazovi
centro ih samo prodaje, meni je bas potreban uvoznik
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 22:34   #1802
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
pa pitaj njih tko je uvoznik
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2014., 17:49   #1803
__z__
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Mislim da nema uvoznika za Hrvatsku, svi oni uvoze izvana.
__z__ je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 18:42   #1804
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Centro sigurno nije uvoznik jer su oni običan webshop. Oni nabavljaju robu od veletrgovaca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 18:52   #1805
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Jasno je meni da oni nisu uvoznik, ali ako ih imaju u ponudi valjda znaju od kuda ih uvoze ili ako kolega traži neki specifični model može njih pitat da naruče..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 19:03   #1806
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
Znate mozda tko je uvoznik NZXT-a za hrvatsku? Na njihovim stranicama se navodi links, telefonski su mi rekli da oni to nisu pa ako netko zna zahvalan sam
Pa doslovce su ti oni uvoznik, jer sami uvoze iz njemačke...

Links, Centro (mikronis)

Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
centro ih samo prodaje, meni je bas potreban uvoznik
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Centro sigurno nije uvoznik jer su oni običan webshop. Oni nabavljaju robu od veletrgovaca.
Centro & Mikronis su jedno te isto, znaci kao Links i portio... mikronis to fura iz njemačke
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 10:24   #1807
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
zvao sve redom, ili su mutavi ili se prave mutavi..
uglavno, nisam nista saznao niti dobio konkretan odgovor, bit ce da je mikronis u pozadini svih
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 10:29   #1808
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
a što želiš? naruciti nešto što nemaju ili?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 21:21   #1809
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
a što želiš? naruciti nešto što nemaju ili?
ma da.. interesiraju me neke stvari ali cim spomenes RH ispada da sibir ima veci rejting od nas.
mislim da cu preko švabije,ebay ili tak nekak to narucit i bok
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 21:27   #1810
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
ma da.. interesiraju me neke stvari ali cim spomenes RH ispada da sibir ima veci rejting od nas.
mislim da cu preko švabije,ebay ili tak nekak to narucit i bok
mail uzishopu?

Ili computeruniverse, samo moglo bi te jeftinije izaći preko uzija jer nebi imao tolke troškove dostave, naravno ako može nabaviti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2014., 22:48   #1811
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
mail uzishopu?

Ili computeruniverse, samo moglo bi te jeftinije izaći preko uzija jer nebi imao tolke troškove dostave, naravno ako može nabaviti

zlatko u uzishopu je isto jedna od varijatni, vec sam poslao mail na www.caseking.de pa budem vidio sta oni kazu
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 23:02   #1812
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
javi se i kolegi Zagy-ni-me kako vidim svi oni furaju iz casekinga...pa eto ako caseking ima sigurno more i futura
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 01:39   #1813
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
zlatko u uzishopu je isto jedna od varijatni, vec sam poslao mail na www.caseking.de pa budem vidio sta oni kazu


caseking nesalje u hrvatsku - ni nenamjerava u blizoj buducnosti... Ak te zanima nesto, javi se...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 22:01   #1814
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Da li Zalman Z3 plus (http://www.futura-it.hr/katalog/komp...z3-plus-white/) opravdava 100 kuna višu cijenu u odnosu na običan zalman z3 ? Jel valja ovaj skuplji ?
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 22:08   #1815
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Za te novce je bolje uzeti Zalman R1
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Zalman+R1

Inače, Zalman Z3 plus imaš i za 299 kn
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Zalman+Z3
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 22:12   #1816
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Sve ti je isto - osim sta kod Plus verzije imas bocni prozor i dobijes jedan vent vise u paketu. Ako hoces prozor i da unutra svijetli plavo, onda opravdava tvojih potrosenih 100kn vise. AKo naravno prije toga ne odes na Nabava.net i vidis cijene...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 23:54   #1817
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Za te novce je bolje uzeti Zalman R1
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Zalman+R1

Inače, Zalman Z3 plus imaš i za 299 kn
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Zalman+Z3
Po čemu je R1 bolji?
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 00:09   #1818
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Uz R1 kućište dobiješ ventilator manje (3 vs 4), ali imaš kućište koje uglednije izgleda i ima neku vrstu zvučne izolacije.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 02:23   #1819
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Uz R1 kućište dobiješ ventilator manje (3 vs 4), ali imaš kućište koje uglednije izgleda i ima neku vrstu zvučne izolacije.
Dobro je i 3 ventilatora, dizajn nije loš, samo me zanima jel radi (djeluje) ta zvučna izolacija na prednjem dijelu kučišta



To bi ovak trebalo izgledat
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 03:16   #1820
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
u kojoj mjeri se zatvaranjem tih vrata smanjuje protok zraka u caseu? Ima kućište sa strane otvore za zrak, al sumnjam da mogu povuć koliko i ovi prednji. Zapravo, pitanje je hoće li se zatvaranjem tih izolacijskih vrata povećat temp u kućištu te samim time povećat buka?
Shifo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 23:23   #1821
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Shifo Pregled postova
u kojoj mjeri se zatvaranjem tih vrata smanjuje protok zraka u caseu? Ima kućište sa strane otvore za zrak, al sumnjam da mogu povuć koliko i ovi prednji. Zapravo, pitanje je hoće li se zatvaranjem tih izolacijskih vrata povećat temp u kućištu te samim time povećat buka?
Dobro razmišljanje, al mogu uvijek ostavit vrata otvorena kad se GPU i CPU maksimalno koristi. Valjda je to dobar kompromis za PC
Dizajn kučišta mi se sviđa, dobro je što se može staviti još 2 dodatna ventilatora (jedan gore i jedan sprijeda). Mislim da cu stavit jos jednog, samo ne znam gdje da ga stavim.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 09:21   #1822
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Ne zatvaraju se hermetički vrata na tom kučištu .
Ako se bolje pogleda imate 2 odstojnika sa lijeve strane (gore i dolje) na kučištu i zrak će nesmetano ulaziti na ventilatore .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 11:22   #1823
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Evo malo dojmova nakon 2 tjedna korištenja starih komponenti u novom kućištu.
Kućište je Fractal Design Define R4. Komponente su ove iz "moj komp" i evo par stvari koje sam primjetio.
Prvo, buka, nje nema, komp je 1m od mene na podu i kraj stola (dakle bočno) i ja ništa ne čujem preko dana kada su prisutne i ostale dnevne buke (otvoren prozor, ljudi u stanu, uključen TV itd., jednostavno je nečujan komp (2 CPU venta su na PWM i vrte se na 450RPM gotovo stalno, a 3 venta su na regulaciji samog kućišta i stavio sam ih na 5V).
E sada, ja sam htio provjeriti buku i kada nema okolnih smetala, dakle po noći kada je sve ostalo tiho i prozor zatvoren. Tada je čujan u mjeri da se nešto čuje (neznam kako drugačije da se izrazim) dakle nije to da smeta, niti je glasno, ali se čuje.
Bližom inspekcijom (otvorio sam bočnu stranicu) tako što sam uhom ušao u kućište da odgonetnem krivca zvuka, došao sam do meni nevjerovatnogzaključka, najglasnije komponente (jedine koje se čuju uopće) su mi dva HDD-a i vent napajanja.
Hardovi su najglasniji a ona ide napajanje jer je okrenuto tako da usisava zrak odozdo i ispuhuje van.
HDD-ovi su na onim gumenim prigušnicima ali i dalje su čujni i vibracija je nevjerovatna (cijeli HDD kavez vibrira i naravno to prenosi na ostatak kućišta).

Nadalje, filteri rade svoj posao super, ali ja sam ih još malo podebljao najlonkama od stare i u samom kućištu nakon 2 tjedna nema na nijednom ventu nimalo prašine i u ovom segmentu sam pre pre pre zadovoljan.

Sve u svemu, ja sada konačno mogu ostaviti komp upaljen preko noći (komp je 2,5m od glave dok spavam), a da ga ne čujem, čak i po noći. Ova buka koju proizvodi je toliko mala da postaje "primjetna" (dakle da bi recimo smetala) tek kad se uhom približite na par cm od ventilatora napajanja, a vibriranje HDD-ova samo možete osjetiti kad dotaknete kućište, drugačije je nečujno (kućište je na parketnom podu)

Eto toliko za sada.
LP, Bane.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 22:28   #1824
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
meni je r4 ok isto, nakon onih cm/zalman drlja konacno pristojan izgled/performance.

kavez je malo bzvz organiziran s onih par mm lufta, pa sam nagurao i komade gume da dodatno dampiram neke nezeljene kretnje hdd-ova (makar meni ne vibrira posebno, usprkos spomenuta tri mehnicka diska u donjem kavezu, ssd je fixiran iza maticne).

s regulatorom na 5V (s dva front 140mm venta), zagrijavanje je osjetnije, na procesoru i ne toliko, valjda zbog noctue, ali npr FAEX lagano boila na preko 40C...7V vec donosi bolje rezultate, uz i ne toliko osjetan porast buke...

pitanje: ima li ovo kuciste speaker?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 23:07   #1825
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
meni je r4 ok isto, nakon onih cm/zalman drlja konacno pristojan izgled/performance.
Duplo viša cijena mora opravdati očekivanja .

Bilo bi žalosno da je R4 lošije ili jednako dobro kučište kao CM/Zalman kučišta koja spominješ .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 23:10   #1826
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo malo dojmova nakon 2 tjedna korištenja starih komponenti u novom kućištu.
Kućište je Fractal Design Define R4. Komponente su ove iz "moj komp" i evo par stvari koje sam primjetio.
Prvo, buka, nje nema, komp je 1m od mene na podu i kraj stola (dakle bočno) i ja ništa ne čujem preko dana kada su prisutne i ostale dnevne buke (otvoren prozor, ljudi u stanu, uključen TV itd., jednostavno je nečujan komp (2 CPU venta su na PWM i vrte se na 450RPM gotovo stalno, a 3 venta su na regulaciji samog kućišta i stavio sam ih na 5V).
E sada, ja sam htio provjeriti buku i kada nema okolnih smetala, dakle po noći kada je sve ostalo tiho i prozor zatvoren. Tada je čujan u mjeri da se nešto čuje (neznam kako drugačije da se izrazim) dakle nije to da smeta, niti je glasno, ali se čuje.
Bližom inspekcijom (otvorio sam bočnu stranicu) tako što sam uhom ušao u kućište da odgonetnem krivca zvuka, došao sam do meni nevjerovatnogzaključka, najglasnije komponente (jedine koje se čuju uopće) su mi dva HDD-a i vent napajanja.
Hardovi su najglasniji a ona ide napajanje jer je okrenuto tako da usisava zrak odozdo i ispuhuje van.
HDD-ovi su na onim gumenim prigušnicima ali i dalje su čujni i vibracija je nevjerovatna (cijeli HDD kavez vibrira i naravno to prenosi na ostatak kućišta).

Nadalje, filteri rade svoj posao super, ali ja sam ih još malo podebljao najlonkama od stare i u samom kućištu nakon 2 tjedna nema na nijednom ventu nimalo prašine i u ovom segmentu sam pre pre pre zadovoljan.

Sve u svemu, ja sada konačno mogu ostaviti komp upaljen preko noći (komp je 2,5m od glave dok spavam), a da ga ne čujem, čak i po noći. Ova buka koju proizvodi je toliko mala da postaje "primjetna" (dakle da bi recimo smetala) tek kad se uhom približite na par cm od ventilatora napajanja, a vibriranje HDD-ova samo možete osjetiti kad dotaknete kućište, drugačije je nečujno (kućište je na parketnom podu)

Eto toliko za sada.
LP, Bane.
Odlično, hvala na impresijama.
Ja namjeravam kupit Define-a uskoro
Vjerujem da ću i nakon toga ubrzo prijeći na single GPU i ubaciti neki pošteniji hladanjak za proc, pa će to imati predispozicije za jako tihu konfu
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 23:18   #1827
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Duplo viša cijena mora opravdati očekivanja .

Bilo bi žalosno da je R4 lošije ili jednako dobro kučište kao CM/Zalman kučišta koja spominješ .
ni ne kompariram ih, tek spominjem svoj 'evolucijski' put.

again, ima li ovo cudo zvucnik ili ne?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 23:21   #1828
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Nema.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 20:55   #1829
savec0re
Premium
Moj komp
 
savec0re's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 156
Vec sam upilao za napajanje i hladnjak pa da i ovo rjesim jos.

Uglavnom vec sam se odlucio za ovo KUCISTE po koje idem ujutro, cini mi se ok za sta meni treba, pa eto ako netko ima neku bolju preporuku do 350kn za keš. Bitno da je napajanje dolje i da mogu sakrit kablove.

Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: savec0re. 26.10.2014. u 21:05. Razlog: nisam dobro Hvala napisao :D
savec0re je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 19:01   #1830
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Mislim da je to best buy u tom rangu.
sti je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na