Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2016., 08:38   #6451
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Zašto? Tablet je super stvar za starije osobe. Teško im se naučiti na miša jer mora micati sitan kursor po ekranu, a ovdje šta vidi to i stisne.
Nedavno smo baki (70+) poklonili tablet 10" s 3G karticom, rastura, živnula, gleda dokumentarce na youtube, dnevnik na netu, koristi viber za poruke, pozive, čita vijesti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 09:16   #6452
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Ako cemo realno koliko sam gledao cilj digitalne agende je povecati broj koristenja interneta pogotovo fixnog a zna se da kod nas ima vise penzionera nego mladih.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2016., 09:45   #6453
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Zašto? Tablet je super stvar za starije osobe. Teško im se naučiti na miša jer mora micati sitan kursor po ekranu, a ovdje šta vidi to i stisne.
Nedavno smo baki (70+) poklonili tablet 10" s 3G karticom, rastura, živnula, gleda dokumentarce na youtube, dnevnik na netu, koristi viber za poruke, pozive, čita vijesti.
još samo GTA fali
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 15:15   #6454
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pročitajte si malo možda nekome stvari budu jasnije.

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/...C-20150426.pdf
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 15:16   #6455
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Može sažetak za one kojima se ne da čitati 5 stranica teksta i članaka zakona?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 15:40   #6456
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Pročitajte si malo možda nekome stvari budu jasnije.

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/...C-20150426.pdf
Šta ovo konkretno znači za korisnike H1 telekoma gdje imaju svoju infrastrukturu, ili je samo u mjestima gdje nemaju, vidim da su i njima dostavljali to?!
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 16:36   #6457
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Ukratko ova odluka je rezultat provedbe FTTC pilot projekta koji je imao za cilj pokazati da uvođenje FTTC čvorova na udaljenostima od 800-1300 m uz propisanu VDSL2 zaštitu ne degradira usluge izdvojenog pristupa lokalnoj petlji drugih operatora, a što rezultati pilota i potvrđuju.

Što daje HT-u zeleno svijetlo za širenje FTTC po kvartovima jer time neće naštetiti ADSL i VDSL uslugama koje pružaju drugi operatori korisnici koji se nalaze na nezavisnom čvoru.

Citiraj:
Za širokopojasne usluge s lokacije zavisnog čvora koristit će se isključivo VDSL2
profil 17a dodatno prilagođen DPBO metodom (Downstream Power Back Off)
kako ne bi imao negativan utjecaj na ADSL2+ i VDSL2 signal (profil 8b) signal s
lokacije nezavisnog čvora. Ovo vrijedi također i za druge Operatore korisnike
Standardne ponude koji imaju kolokaciju na zavisnom čvoru.
Laički rečeno uz prilagođenu metodu dva različita profila mogu se nalaziti u istoj zdjeli bez da negativno utječu jedno na drugo. Jedino je negativno što će susjed pizdit na susjeda što ovaj ima veću brzinu od njega pa bi za isto vjerojatno morao pod a) prijeći na HT ili b) ako HT bude htio iznajmljivati svoje FTTC čvorove drugim operatorima korisnicima što (sumnjam) zatražiti veću brzinu od svog operatera preko FTTC bitstreama.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 16:40   #6458
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Hvala.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 16:45   #6459
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
Šta ovo konkretno znači za korisnike H1 telekoma gdje imaju svoju infrastrukturu, ili je samo u mjestima gdje nemaju, vidim da su i njima dostavljali to?!
Ukratko mislim da to vrijedi samo za nezavisni čvor tj. moguće je da navedeno nema utjecaja na zavisni čvor. Tako da ono što to znači za korisnike H1 telekoma gdje imaju svoju infrrastrukturu je da ako HT ugradi FTTC i ponudi svoje usluge neće recimo pasti brzina korisnicima koji su na H1 zbog prisutnosti drugog VDSL profila pod ovim slučajem to je 17a profil.

Malo mi je sad komplicirano objasniti laički ali nadam se da kužiš barem nešto. A evo ti i definicije nezavisnog i zavisnog čvora.

Nezavisni čvor je čvor čija je pristupna mreža u potpunosti razdvojena od pristupnih mreža na ostalim čvorovima. Ukoliko se radi o novom čvoru koji se formira na dijelu postojeće pristupne mreže (ili dijelova više pristupnih mreža) tada je njegova novoformirana pristupna mreža u potpunosti razdvojena od ostatka postojeće pristupne mreže na postojećem čvoru.

Zavisni čvor je novi čvor koji se formira na dijelu postojeće pristupne mreže i čija je obuhvaćena pripadajuća pristupna mreža fizički povezana – prespojena na postojeći čvor (u ovom slučaju ti je primjer taj HT-ov FTTC).
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 16:49   #6460
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Ma shvatio sve u prvom postu što si napisao.. svejedno hvala na objašnjenju.
BigMac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2016., 17:01   #6461
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ja to ovako vidim;
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 17:16   #6462
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Ag008 to je to, mislim koncept FTTC-a. Iako mislim da maximalna fizička duljina parice od FTTC kabineta do korisnika će iznositi i do 300m ako ne i više.

Bit toga svega je da VDSL korisnici sa ukljucenim 17a profilom nece naštetiti korisnicima koji imaju ukljucen 8b profil.

Eh sad još moram prokopati po prijedlozima HAKOM-a da vidim što kažu za migraciju na FTTC u slučaju bitrestream korisnika operatera.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 17:52   #6463
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Kad smo kod FTTC-a i VDSL-a, kako ide razvoj? Meni se doslovno svakim danom povecava gušenje na parici, brzina pada.... MaxTV šteka... još malo pa ću morati na nižu brzinu ili tražiti vezu za custom profil
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 17:54   #6464
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Kad smo kod FTTC-a i VDSL-a, kako ide razvoj? Meni se doslovno svakim danom povecava gušenje na parici, brzina pada.... MaxTV šteka... još malo pa ću morati na nižu brzinu ili tražiti vezu za custom profil
Nisam siguran ali za sad nikako. Mislim da će razvoj krenuti tek krajem godine.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:16   #6465
Pogy
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ZG
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Nisam siguran ali za sad nikako. Mislim da će razvoj krenuti tek krajem godine.
To nije točno, ormarići već su postavljeni na mnogo lokacija bar u ZG i čekali su samo odobrenje HAKOM-a ... ti ormarići će rasteretiti centrale.
Ormariće su postavljali u zone gdje nema FTTH i izvan 1km ili 800m od centrale za one koji nemaju VDSL dostupnost.
A nakon HAKOMovog riješenja samo će ubrzati postavljanje ormarića po HR.

Evo jedan član foruma je vec stavio sliku kako izgledaju
http://imgur.com/a/uoQk2

Na ovoj slici još fali od HEP-a ormarić za brojilo struje koje postavljaju HEPovci uz, ali to je manje bitno.

a time će mnogi konačno migrirati na VDSL s počenom brzinom 20Mbits

Zadnje izmijenjeno od: Pogy. 28.04.2016. u 18:24.
Pogy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:28   #6466
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Uh, ti ormarići mi ne djeluju baš previše sigurno..... već ih vidim na meti vandala....
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:39   #6467
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Pogy Pregled postova
To nije točno, ormarići već su postavljeni na mnogo lokacija bar u ZG i čekali su samo odobrenje HAKOM-a ... ti ormarići će rasteretiti centrale.
Ormariće su postavljali u zone gdje nema FTTH i izvan 1km ili 800m od centrale za one koji nemaju VDSL dostupnost.
A nakon HAKOMovog riješenja samo će ubrzati postavljanje ormarića po HR.

Evo jedan član foruma je vec stavio sliku kako izgledaju
http://imgur.com/a/uoQk2

Na ovoj slici još fali od HEP-a ormarić za brojilo struje koje postavljaju HEPovci uz, ali to je manje bitno.

a time će mnogi konačno migrirati na VDSL s počenom brzinom 20Mbits
Mislim da je brojilo u ovom njihovom ormariću za napajanje samo što za razliku od B-net-ovog slučaja nema prozorčić za čitanje brojila koji i onako nema potrebe pošto dežurni HEP-ovci imaju ključ od tog ormarića.

dakky već sad po nekim b-netovim ormarićima ima iscrtanih grafita, naravno da će biti sigurno i po ht-ovim, bitno da nitko se ne usudi trgati to.

Uf ja imam VDSL 20/5mbps ali na 8b profilu pa mi je mali upload i svejedno bi volio kad bi i kod mene dofurali FTTC da mogu imati veći upload.

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 28.04.2016. u 18:45.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:50   #6468
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Da li to znači da će korisnici koji spojeni na alternativca preko LLU neće biti migrirani na bitstream nakon što budu spojeni na to TCom FTTC čudo?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:57   #6469
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Da li to znači da će korisnici koji spojeni na alternativca preko LLU neće biti migrirani na bitstream nakon što budu spojeni na to TCom FTTC čudo?
To sam se i ja pitao pa sad pretražujem dokumente na netu. Javim ako nađem što.

EDIT: Našao sam ovo:

Citiraj:
Prespajanje usluga za postojeće krajnje korisnike (pretplatnike) Operatora korisnika Standardne ponude s pristupne mreže na
pristupnu zavisnu mrežu obavlja se temeljem slijedećeg pravila:
 Krajnji korisnici Operatora korisnika Standardne ponude za koje Operatori korisnici Standardne ponude od HT-a koriste
uslugu izdvojenog pristupa lokalnoj petlji mogu biti spojeni na jedan od dva načina nakon uspostave lokacije zavisnog
čvora:
o S lokacije nezavisnog čvora putem spojnog kabela (Operatori korisnici Standardne ponude koji imaju kolokaciju
samo na lokaciji nezavisnog čvora)
o S lokacije zavisnog čvora (Operatori korisnici Standardne ponude koji imaju kolokaciju na lokaciji zavisnog čvora).
Prespajanje usluga za postojeće krajnje korisnike (pretplatnike) s pristupne mreže na pristupnu zavisnu mrežu HT neće naplaćivati
kada Operator korisnik radi prespajanje svojih korisnika u trenutku kada HT radi prespajanje svojih korisnika pristupne mreže na
pristupnu zavisnu mrežu.
U slučaju naknadnog prespajanja Operator korisnik će platiti naknadu sukladno navedenom u ovoj Standardnoj ponudi (Aktivacija
potpunog izdvojenog pristupa lokalnoj petlji ili potpetlji (postojeća parica)).
Ukratko HT će osigurati prostor unutar FTTC ormarića za postavljanje opreme operatora korisnika tj realizirat će moguć kolokaciju u vanjskom ormariću. No kako sam zaključio iz dokumenta operator korisnik mora do ormarića dovući posredni kabel.

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 28.04.2016. u 19:54.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:59   #6470
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Uh, ti ormarići mi ne djeluju baš previše sigurno..... već ih vidim na meti vandala....
Koliko zgrada ima otvoreni ormar sa paricama, pa se može bilo koji susjed poigrati ako hoće
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 19:36   #6471
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
To sam se i ja pitao pa sad pretražujem dokumente na netu. Javim ako nađem što.

EDIT: Našao sam ovo:
evo i nakon trećeg čitanja nije mi i dalje jasno ama baš ništa
ne prođe dan a da ne proklinjem sudbinu što mi nije više pameti u glavi
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 20:16   #6472
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
evo i nakon trećeg čitanja nije mi i dalje jasno ama baš ništa
ne prođe dan a da ne proklinjem sudbinu što mi nije više pameti u glavi
Gle odgovor na tvoje pitanje je da sve ovisi o dogovoru i uvijetima između HT-a i operatora korisnika.

Koliko sam ja skužio na primjer HT izgradi FTTC kabinet, dovuče svoj optički kabel od glavnog čvora aka ono što svi zovu centrale/mini centrale do kabineta, u kabinet postave MDF-K (glavni pomoćni razdjelnik). Eh sad u toj istoj centrali se nalazi oprema od Iskona DSLAM i HDF (posredni razdjelnik) i iskon mora od tog HDF-a dovuci tzv. posredni kabal do HT-ovog FTTC kabineta da spoji MDF-K i HDF. dalje prema korisniku koriste bakrenu paricu u vlasništvu HT-a. Takav način pružanja usluge ti spada u njihovu narančastu zonu.

Inače u samoj centrali kod klasičnog xDSL pristupa Iskonov HDF i HT-ov MDF su spojeni međusobno bakrenim vodičem (Slika), no ovdje je riječ o većoj udaljenosti između HDF-a (u centrali) i MDF-K (u FTTC kabinetu) pa se koristi optički kabal.

Slikahttp://i.imgur.com/6YC8Vs2.png

Bitstream usluga ti je kad Iskon nema u Centrali svoju opremu već iznajmljuje HT-ovu. Znaći iznajmljuju DSLAM i HDF.

Znači HT postavi FTTC kabinet, u njega svoju opremu. Po dogovoru sa Operatorom korisnikom u mom primjeru Iskon, HT će mu dostaviti ponudu za prostor unutar njihovog ormarića za smještaj potrebne opreme Iskona. Ukoliko taj prostor nema potrebni kapacitet HT će osigurati i financirati povećanje kapaciteta za potrebe operatora korisnika (Iskon). Također Iskon može pored HT-ovog FTTC kabineta izgraditi svoj kabinet i osigurati napajanje za opremu. U oba slučaja Iskon je dužan povući posredni kabal (optički) od glavnog Čvora do kabineta.

No ima još jedna zanimljivost koju pokušavam skužiti spada li to zapravo pod tzv bitstream:
Citiraj:
HT nije obvezan osigurati izdvojeni pristup lokalnoj potpetlji na temelju bakrene parice ukoliko s iste lokacije krajnje korisnike spaja
korištenjem vektorizirane VDSL tehnologije. U tom slučaju, HT je obvezan omogućiti pristup Operatorima korisnicima Standardne
ponude primjenom tehnološkog rješenja virtualnog izdvojenog pristupa lokalnoj potpetlji (VULA – Virtual Unbundling).

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 28.04.2016. u 20:31.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 20:34   #6473
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Vidjeti ćemo što nosi budućnost.
No ajmo logikom, u zgrade bi trebalo provući optiku, to je budućnost i prava prakitčki neograničena brzina. Umjesto toga, na pola puta do recimo 6-7 zgrada bi trebali postaviti ormarić, koliko on košta, oprema? I ovo gore napisano rješenje. Je li to jeftinije, mislim da baš i nije.
Tu je i problem, koliko zgrada/korisnika mora biti da se isplati alternativnom operateru stavljanje svog dslama u ormarić. Koliki onda taj ormarić mora biti?
Hoće opet biti kontejner centrale?
Postavlja se puno pitanja i upitna mi je isplativost te pamet.

I ne znam koliko je ova slika gore ispravna (vlasništvo ali i pristup), kada je meni bio kvar na liniji, dečki iz Iskona su išli do centrale i ustanovili su da nije bilo do MDF-a već sam na dslamu bio spojen samo jednom žicom. A spajanje na dslam sam morao čekati skoro 2 sata dok nije t-comovac spojio.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 20:42   #6474
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Vidjeti ćemo što nosi budućnost.
No ajmo logikom, u zgrade bi trebalo provući optiku, to je budućnost i prava prakitčki neograničena brzina. Umjesto toga, na pola puta do recimo 6-7 zgrada bi trebali postaviti ormarić, koliko on košta, oprema? I ovo gore napisano rješenje. Je li to jeftinije, mislim da baš i nije.
Tu je i problem, koliko zgrada/korisnika mora biti da se isplati alternativnom operateru stavljanje svog dslama u ormarić. Koliki onda taj ormarić mora biti?
Hoće opet biti kontejner centrale?
Postavlja se puno pitanja i upitna mi je isplativost te pamet.

I ne znam koliko je ova slika gore ispravna (vlasništvo ali i pristup), kada je meni bio kvar na liniji, dečki iz Iskona su išli do centrale i ustanovili su da nije bilo do MDF-a već sam na dslamu bio spojen samo jednom žicom. A spajanje na dslam sam morao čekati skoro 2 sata dok nije t-comovac spojio.
Pa mislim da je ispravno jer bi tako redosljed trebao ići DSLAM > HDF > MDF > korisnik
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 00:24   #6475
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Jel bi se mogao ovaj njihov paket MAX2L dobiti po nižoj cijeni preko možda prodajnog predstavnika ili možda preko njihovi prodajnih partnera? Ima tko kakvih iskustava sa smanjivanjem cijena kod njih?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 08:15   #6476
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Ukratko HT će osigurati prostor unutar FTTC ormarića za postavljanje opreme operatora korisnika tj realizirat će moguć kolokaciju u vanjskom ormariću. No kako sam zaključio iz dokumenta operator korisnik mora do ormarića dovući posredni kabel.
Ma nema šanse da alternativci nađu mjesta u tim FTTC ormarima.
Kapcitet im je 400-tinjak portova max i ni trunke prostora za išta drugo. Uvjerio se osobno plus riječi tehničara.
Imam jedan na 100m od kuće a ipak nije sposoban cijeli kvart obiteljskih kuća uslužiti. Uključujući moju :-(
Zanimljivo je da je tehničar komentirao da mu nije jasno zašto Tcom ide na "ormarić" shemu umjesto "kontejner" shemu.
Pa zato da nebude mjesta za alternativce!

Uostalom vidio si što je PC-stručnjak rekao na BOL forumu, svi korisnici ULL-a koji se spoje na Tcom FTTC shemu postaju bitstream korsnici.

I sad bi alternativci pored Tcomovih ormara trebali izgraditi svoje.
A svi u bankrotu.
Prelaskom na bitstream usluge će im postati skuplje od Tcomovih.
Mislim da će HAKOM morat snizit cijenu bitstreama ako misli spasit šta se spasit dade.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 29.04.2016. u 08:31.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 08:53   #6477
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Da sad sam bio procitao. A valjda budu uspjeli nešto spasiti, barem da ne budu cijene ooet onako visoke kao prije. Sunce ti poljubim kad se sjetim Flat internet i obican telefon skoro pa 400kn.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 11:54   #6478
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Nešto sam vidio i raspitivao se za paket za starije od 60 godina, treba posebno platiti 15 kn CLIP mjesecno i 10 kn za brzinu vecu od 4mbits. Znaci ukoliko bi to prepisao na djeda ispalo bi me 195 kn sto mi se stvarno cini kao dobar deal..
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 15:10   #6479
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja bi prijavio osobu koja mi je rekla da VDSL može ići na sx763 ili "da vam ne treba novi router" što je rečeno nekom iznad. Još najbolje kada ti onda puste vdsl a vide da imaš stari router.
To samo potpuna neznalica može reći i takva osoba ne bi trebala raditi tamo.
Evo to je i meni rekla ženska na 0800 9000. Evo prije 5 minuta.

I što sad da radim? Da ih zovem opet i kažem da imam stari ruter i da mi još ne prebacuju na vdsl dok mi ne dostave ruter?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 15:11   #6480
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Normalno, dobit ćeš ZTE router za vdsl.

Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na