Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2010., 10:00   #301
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor avukovic Pregled postova
poz!!

imam tocno 500 kn budzeta (toliko je cura odlucila potrosit za Bozic na mene pa si ja eto odabirem dar) i tio bi hdd i sad gledam opcije i shvatio sam da je mozda najbolja opcija interni hdd + ladica= eksterni hdd xDD
znaci ladica i hdd moraju biti iz iste trgovine i ta trgovina mora bit u ST-u (links, hgs, vemil-valjda, chipoteka..)
molim za pomoc!


moze li ovo: http://www.hgspot.hr/44573/tvrdi-disk-1-tb
+
http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.517.032
u tom slucaju bi ja nadokupio ladicu...
samo malo... jel ja vidim dobro? zašto mi se čini da ova ladica iz Linksa koju si ti naveo, nema veze sa externom ladicom koju priključuješ na USB.
Malo bolje pročitaj tehničkie specifikacije

a zašto ne kupiš onda ovakvo gotovo rješenje u Linksu? WD Elements 1TB

imadem ga ja. i takvog i onog 2,5" od 320GB. baš iz razloga jer se nisam htio zezati sa raznoraznim kućištima.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 11:26   #302
avukovic
Premium
 
avukovic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Ireland
Postovi: 90
na kraju cu se odlucit za transcend od 320gb za 450kn posto je to jedino ispod 500kn...
avukovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2010., 12:55   #303
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
odi radije na WD elements 2,5" 320GB. jeftiniji je, a WD disk je unutra. ipak je nešto pouzdaniji od Samsunga koji je u tom transcendu. BTW, ako pikiraš onaj gumeni, u našoj firmi su 2 uginula, nakon 6 mjeseci rada.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 17:45   #304
avukovic
Premium
 
avukovic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Ireland
Postovi: 90
dozivljavam muke po hdd-u
na kraju sam odlucio spiskat 1000 kn s tim da cu si uzet produzenje garancije za laptop koja dode 419 kn i sad se dvoumim izmedu wd 2.5'' 500gb ili wd 1tb 3.2''.. koliko sam vidio oba su iste velicine fizicki samo sto ovaj od 1tb ima i adapter ali mu ide u prilog sta je duplo veci...
avukovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 20:42   #305
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Nisu iste veličine fizičke, kako bi bili? :S
Što ti je važnije, da imaš doma na stolu/ormaru storage ili disk koji češ nositi okolo?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 21:45   #306
avukovic
Premium
 
avukovic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Ireland
Postovi: 90
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Nisu iste veličine fizičke, kako bi bili? :S
Što ti je važnije, da imaš doma na stolu/ormaru storage ili disk koji češ nositi okolo?
na sliKi izgledaju isto pa sam zakljucio da su isti..ali nisu?
avukovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 22:42   #307
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Nisu, elements portable je 12,6 x 7,8 x 1,5 cm
a elements desktop je 16,5 x 13,5 x 4,8 cm
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:01   #308
avukovic
Premium
 
avukovic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Ireland
Postovi: 90
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Nisu, elements portable je 12,6 x 7,8 x 1,5 cm
a elements desktop je 16,5 x 13,5 x 4,8 cm
hvala na pomoci!!


btw. ja se jos nisam odlucio... sutra cu to ic kupit pa cu valjda tamo odlucit.. neam pojma..
avukovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:20   #309
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ljudi, postoji li mogućnost podešenja vremena gašenja wd elements diska? svi externi diskovi koje imam imaju mehanički prekidač, ili je ugašen, ili je upaljen, nije kao ovaj novi wd koji bi malo radio a malo nebi. za sada ga gasim tako da ištekam napajanje iz diska, ali sa vremenom me strah da će se konektor olabavit i prekidat, a pretpostavljam da montažom malog prekidača na kabel gubim garanciju. ali nije ni to toliki problem, koliko taj da se disk svako malo ugasi. čim mu ne pristupim neko kraće vrijeme disk se ugasi, i treba mu 4-5-6 sekundi da se opet zavrti. a dnevno barem 40tak puta pristupim disku iz explorera, ne računajući koliko puta winamp upali disk da bi pristupio muzici na playlisti. to nije baš zdravo za disk, volio bi da kad mi treba da se konstantno vrti. u serveru je wd caviar od 250 gb koji se veselo vrti već 5 godina bez pauze, povremeno se odmori kad ugasim p2p, i ništa mu ne fali.
postoji li neki program ili nekakva opcija da sprečim gašenje diska?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 10:26   #310
Rudy
Premium
Moj komp
 
Rudy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
control panel - power options - change advanced power settings - expandaj "Hard Disk" i tu stavi npr 999 minuta, to bi trebalo biti to
Rudy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2010., 16:11   #311
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
nije rješilo problem. čini se daje u pitanju elektronika samog diska.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2010., 15:54   #312
hbrlek
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor hbrlek Pregled postova
da odgovorim sam sebi, pronasao sam ovaj VERBATIM eksterni disk, sa USB-om 3.0, cini mi se da je to trenutno najjeftinije sto se moze dobit od 1TB. ak mozda neko ima neke dojmove o tom disku ili neka loša iskutva, da saznam prije nego odem kupit.
evo, kupio ja na kraju gore navedeni Verbatimov eksterni hard i mogu reć da sam super zadovoljan. držim ga spojenog kao storage drive na svom laptopu preko usb 3.0 sučelja, brzine pisanja i čitanja se kreću između 50-60mbps ovisno o veličini i količini fileova, u radu je jako tih, gotovo nečujan. stoga, ako je nekome potreban usb 3.0 eksterni hard, toplo ga preporučujem, mislim da je također isplativ po toj cijeni
hbrlek je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 20:31   #313
Nickfast
Lazy person
 
Nickfast's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U blizini zg
Postovi: 91
Zanima me koju ladicu da kupim za.svog samsunga spinpoint 1 tb. Bilo bi lijepo da ima usb 3 utor te da cijena nije veca od 220 kn.
Nickfast je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 15:40   #314
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
E ovako... nedavno sam pitao ovdje za preporuku diska, i rekli ste mi da za storage uzmem caviar green. E kako sam u međuvremenu prodao svoj mali prijenosni disk od 320GB, a trebam veliki disk, razmišljao sam o eksternom disku od 1TB... E moja dvojba sad je da li da uzmem nesto tipa Verbatim eksterni od 1TB (onaj crni) ili seagate free agent recimo... ili da idem na kombinaciju recimo WD caviar green i uzmem neko icy box kučište ???
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 15:47   #315
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
ja bi uvijek isao na kombinaciju ladica+kuciste. tako u svakom trenu mozes izvadit disk u slucaju da ladica rikne ili npr. ne moras slat disk zajedno sa ladicom ako ona rikne i obrnuto

istina je da ce te kostat malo vise, ali definitivno je bolje uzet odvojeno.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 15:50   #316
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Verbatim je zadnje što bi ja kupovao, to zaobiđi.
Seagate daje dobru garanciju ali su malo skuplji od ostalih.

WD Green u IcyBox nije loše ali je bezveze ići na tu soluciju kad WD ima odlične externe, znači ovo >> http://www.protis.hr/products/detail...u0010hbk/30273

Trenutno best buy.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2011., 16:28   #317
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Ok, hvala... inače lovim po forumu sta ima polovno, i svaka kuna je bina
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 12:16   #318
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ljudi, tražeim USB 3.0 vanjsku ladicu za dva/četiri 3.5" diska. Jedino što vidim je ICY BOX u Linksu koji mi se ne sviđa...prvenstveno zato jer je to ICY BOX.

Tražim nešto u stilu Lian Li EX-203 ili EX-503 (da, znam da je za 5 diskova) ili Mediasonicov ProBox...

Gdje ih nabaviti?

Ili ako netko ima neku bolju preporuku za eksterno kućište...

PS. I još jedno pitanje. Zašto SVAKA ladica ima cigla-na-žici ispravljač? Zašto nema nigdje neka koja ima taj ispravljač unutar nje same?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 12:40   #319
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
To i ja tražim, ali kod nas je nedobavljivo.

"Cigla" je vani zbog lakše zamjene u slučaju kvara i manjeg zagrijavanja diskova i samog adaptera.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 13:24   #320
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Znaš što je najgore? Niti u jednom web shopu vani koji dostavlja u Hrvatsku (SpecialTech, Computeruniverse...) nema tih ladica, iako ovih USB 2.0 ima na bacanje...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 19:10   #321
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
može jedno pitanje, ako eksterni disk bez napajanja stoji stalno upaljen uz kompjuter preko usb-a naravno, dali mu to smeta s obzirom na hladjenje tj. dali ga treba gasiti ili moze biti stalno ukljucen? hvala
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 10:13   #322
MetallManiac
Registered User
Moj komp
 
MetallManiac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Kad je disk ext. kučištu temp. mu je obično malo viša.. E to sad ovisi o kučištu..
Najbolje ga pusti da radi neko vrijeme i pogledaj u kojim se granicama kreće temp.
MetallManiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 10:21   #323
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Samo pripazi na dimenzije diska i ladice. Ima nekompatibilnosti kolko želiš. Mislim da debljinu diska, da budem precizniji. Nisu svi iste debljine, pa neke ladice primaju sve, a neke ne. Problem je izraženiji kod 2,5" diskova i ladica. Evo, ja uzeo 2,5 WD blue 1TB i ne stane u ladicu (2mm pre debel). Rješenje: Izrezao ladicu .

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 10.02.2011. u 10:34.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 21:40   #324
doni71
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: pula
Postovi: 14
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Verbatim je zadnje što bi ja kupovao, to zaobiđi.
Seagate daje dobru garanciju ali su malo skuplji od ostalih.

WD Green u IcyBox nije loše ali je bezveze ići na tu soluciju kad WD ima odlične externe, znači ovo >> http://www.protis.hr/products/detail...u0010hbk/30273

Trenutno best buy.
za informaciju...verbatim ne proizvodi diskove...to je samo kučište. treba vidjeti šta je unutra. nikad nije bezveze ići na soluciju disk+kućište..to je bolja varijanta
doni71 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 12:25   #325
mEDO 007
Registered User
 
mEDO 007's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kop. Ivanec
Postovi: 15
Pozdrav ekipa,
zanima me dal postoji u Hrvatskoj igdje za kupit neko esata kuciste za 2-4 3,5" HDD-a?

nisam bas neki expert u ovome, ali htio bih imat neke stvari na vanjskim diskovima pa me zanima dal je to ikako moguce ovako kako sam ja zamislio!!

Hvala

EDIT: Postoji mozda neko takvo kuciste da se spoji na mrezu pa da se moze pristupiti diskovima s vise racunala na mrezi?

Tnx
__________________
mEDO

Zadnje izmijenjeno od: mEDO 007. 20.02.2011. u 14:34.
mEDO 007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 13:45   #326
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Prije godinu i pol kupio sam Verbatim 3.5 " externi disk sa 1 TB HDD za 799 kn. Garancija na disk je 2 god. Aida 64 tvrdi da je unutra Samsungov disk. Kučište je čvrste i kvalitetne izrade i uvijek je hladno bez obzira koliko dugo disk radi. Sada je cijena oko 560 Kn (1 TB). Jako sam zadovoljan sa diskom i kad ću kupovati novi externi disk onda ću opet kupiti takav Verbatim.
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 15:36   #327
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor doni71 Pregled postova
za informaciju...verbatim ne proizvodi diskove...to je samo kučište. treba vidjeti šta je unutra.
No shit sherlock.
Normalno da verbatim ne proizvodi diskove zato i kažem da ga se zaobilazi, ne znam na koju foru bi externi koji sastavljaju dvije firme mogao biti bolji od gotovih rješenja iz WD-a, Seagatea, Toshibe ili Samsunga?

Osim toga, dosta ljudi je ovdje imalo jako loša iskustva kad su externi verbatimi u pitanju, oni od t-com su rikavali ko ludi.
To ne mora ništa značiti ali opet...

Citiraj:
nikad nije bezveze ići na soluciju disk+kućište..to je bolja varijanta
Je, bezveze je ići na soluciju disk+kućište ako mogu kupiti gotov WD disk koji me izađe jeftinije nego da kupujem posebno.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 21:13   #328
gari88
Registered User
 
gari88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 8
Pozz. svima,

ovako imam jedno pitanje u vezi vanjskog 3.5 diska
WD ne znam koji model tocno sad, ima 1Tb.
pitanje glasi; jeli ga bolje drzati non stop spojenog sa kompom (ide preko usb-a) ili ga je preporucljivo odspajati.
tnx
gari88 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 23:29   #329
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
imam samo jedno brzinsko pitanje..
zanima me zast su ovi hardovi tak jeftini, jel su tolko "losi", "nekvalitetni" ili?
ne kuzim se bas u to sve pa reko da pitam.. dal se isplati kupit to? sluzilo bi mi samo za pohranu filmova, igara , pjesama i takih stvari..
i koji bi vi uzeli od ova dva??
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8438
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.520.143
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 10:43   #330
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
To je normalna cijena. Od ta 2, radije onog s većim kapacitetom. Moraš voditi računa da s njima dolaze i ispravljači tzv. 'cigle na žici' tako da je im prijenosnost malo upitna. 2,5" hardovi su bolja opcija je im je dovoljno napajanje iz usb-a.
Inače, ne preporučujem gotove kombinacije jer u većini slučajeva im je elektronika loša i kad ona rikne moraš cijeli uređaj dati na reklamaciju što znači da gubiš sve podatke na njemu. Po meni, daleko bolja i fleksibilnija opcija je kupnja zasebnog harda i odgovarajućeg kućišta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na